Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza

Festiwal z Partitą

(Zam: 16.07.2019 r., godz. 18.02)

W Hotelu-Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym odbyły się kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Koncert odbędzie się 20 czerwca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

W skład jury weszli: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, prezes SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP). Z nadesłanych 105 zgłoszeń ocenili 85 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 264 utworów, jurorzy zakwalifikowali 27 podmiotów muzycznych, wśród których jest 6 piosenkarzy, 1 zespół, 2 duety i 18 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych stron Polski – Warszawy, Sosnowca, Legnicy, Ciechanowa, Lublina, Krakowa, Poznania, Bielawy, Torunia, Łodzi i innych mniejszych miejscowości.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie zespół Partita, który zaśpiewa swoje ponadczasowe przeboje. Jurorami festiwalu, prócz tych uczestniczących w kwalifikacjach, będą Marek Gaszyński (dziennikarz i dziennikarz Polskiego Radia i konferansjer), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni zgodnie z festiwalową tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury. Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem imprezy.
Kilkanaście nagród przyzna 6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty powiatu wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez burmistrza Wyszkowa, starostę powiatu wyszkowskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, SAWP oraz wójtów gmin nie tylko naszego powiatu.
Dzień przed festiwalem 19 czerwca odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu.
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 20 czerwca – jak zawsze w Boże Ciało – w godz. 16.45-20.30, w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl