Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza

Tworzą od siedmiu lat

(Zam: 16.07.2019 r., godz. 17.59)

Młodzieżowy Teatr Profilaktyki Farsa 28 kwietnia zaprosił wyszkowską publiczność na pokaz najnowszego spektaklu „Inni”. Świętował w nim siódmą rocznicę istnienia.

Spotkanie odbyło się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Spektakl „Inni” opowiada o nastolatce, która zmuszona do przeprowadzki wraz z rodzicami, stara się odnaleźć w nowym środowisku rówieśników. Ta opowieść o szukaniu zrozumienia i akceptacji została już nagrodzona. Młodzieżowy Teatr Profilaktyki Farsa z Wyszkowa zdobył grand prix i trzy wyróżnienia podczas XX Festiwalu Małych Form Teatralnych Effka w Piasecznie.
„7 lat temu zaczęliśmy spotykać się, wspólnie tworzyć, grać. Robić to, co kochamy” – czytamy na profilu teatru w mediach społecznościowych. „Pracę co roku zaczynamy we wrześniu, piszemy scenariusz, organizujemy casting i zaczynamy próby!”. Farsę w działalności wspiera wiele osób. Jedną z nich jest prowadząca grupę Renata Zmaczyńska-Zadrożna, która w niedzielny wieczór w „Hutniku” wygłosiła wstęp do spektaklu.
Spotkanie poprowadzili Dawid Powierza i Kamila Szarmach.
– Działamy od 2012 r. kontynuując idę zapoczątkowaną przez twórcę naszej grupy Klaudię Ambroziak – zaznaczył Dawid Powierza. – Dziś odmienieni stajemy przed państwem, by zaprezentować owoc naszej pracy, której motto brzmi „Pasja oddala uzależnienia”.
Prowadzący zaprosili na scenę Beatę Koch, Anetę Karłowicz i naczelnika wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomira Cieślaka.
– Oto osoby, którym na sercu leży dobro młodzieży – podkreślił Dawid Powierza. – Dziękujemy za zachętę, wsparcie duchowe i docenienie naszych starań. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami.
– „Życie to tylko chwile” – te słowa mają głębokie znaczenie, bo dla takich chwil jak ta warto jest żyć, warto jest działać, cieszyć się sukcesem – podkreślił Sławomir Cieślak.
Młodzież dziękowała wszystkim osobom, instytucjom, które wspierają funkcjonowanie teatru. Wiele z nich zasiadło w sali widowiskowej.
– Zawsze moim uczniom zadaję pytanie „co to jest teatr?”. To nie jest budynek, ale przestrzeń, która znajduje się między widzem a aktorem. Wypełniamy ją naszą wyobraźnią, talentem, grą, duchem sceny. Scena jest magicznym miejscem. Za chwilę darzy się na niej coś niezwykłego – podkreślił reżyser spektaklu Marcin Masztalerz. – Na scenie zobaczycie fantastyczną młodzież. Oni grają siebie, bo trudno w tym wieku być wielkim artystą i mieć technikę aktorską. Dziś zobaczycie niezwykłą wrażliwość. Zapraszam do tej wspaniałej przygody, którą przeżyłem tworząc z młodzieżą ten spektakl. W jego trakcie może się w was pojawić coś niezwykłego, możecie odnaleźć cząstkę siebie z przeszłości.
Spektakl „Inni” powstał pod opieką pedagoga Renaty Zmaczyńskiej-Zadrożnej i lidera grupy Dawida Powierzy. W tworzeniu spektaklu brali również udział: Dominika Farbaniec (warsztaty wokalne), Amanda Nabiałczyk (choreografia), Marcin Masztalerz (warsztaty aktorskie), Renata Zmaczyńska-Zadrożna (warsztaty dramy). Wystąpili: Basia Rutka (Julia), Oliwier Ciskowski (Oscar), Jonasz Kosowski (ojciec Józef), Patrycja Sokołowska (matka Anastazja), Julka Gronkiewicz (Sara), Julia Godlewska (Claudia), Oliwier Białobrzeski (Adrian), Jagoda Ciskowska (Cleo), Igor Powierza (tancerz, zmora senna, chłopak w tłumie Rikki), Aleksandra Sieńkowska (tancerka, zmora senna, przyjaciółka z Polski Doriana), Wiktoria Sieńkowska (Mary), Zuzanna Deluga (Emma), Kamila Szarmach (tancerka, zmora senna, przyjaciółka z Polski Amelia), Natalia Świdwa (przyjaciółka z Polski Blanka), Dawid Powierza (obsługa muzyki).
Gościnie w „Hutniku” wystąpił także teatr improwizacyjny Akt VIII z Piaseczna oraz podopieczni jednej z prywatnych szkół muzycznych.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl