Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 stycznia 2020 r., imieniny Juliana, Walerego

O skutkach wasalnej polityki

(Zam: 27.04.2019 r., godz. 14.01)

„Stosunki polsko-żydowskie. Skutki wasalnej polityki rządu” to temat wykładu prof. Jerzego Roberta Nowaka, który wygłosił w Cechu Rzemiosł Różnych. Spotkanie z nim zorganizował wyszkowski Ruch Narodowy.

– Mamy najgorszego prezydenta w historii Polski – mówił gość.
„Kłamczuchami” nazwał Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego.
– Morawiecki obiecuje wiele dla przedsiębiorców, ale nic nie robi. Dał za to 20 mln zł dla żydowskiego banku Morgana, żeby się usadowił w Polsce. Tymczasem PiS obiecywał polonizację banków. Potrafi bardzo ładnie kłamać.
Jerzy Robert Nowak wiele czasu w swoim wykładzie poświęcił nie tylko krytyce obecnie rządzących, ale też analizie historycznej. Powoływał się na liczne publikacje, które przywiózł ze sobą do Wyszkowa. Były to nie tylko jego książki, ale też innych autorów m.in. żydowskich, często niedostępne na polskim rynku.
– Słowo „szabrować” to nie jest polski wynalazek. Powstało w 1942 r. w Warszawie dla określenia rabowania Żydów przez Żydów. Policjanci żydowscy, jedyni, którzy byli w gettach, wyciągali z nich ludzi do obozów zagłady, często też własne rodziny – stwierdził profesor. – Potem szli do mieszkań Żydów z łomami, rozbijali drzwi i rabowali dobytek całego życia. Policjanci żydowscy najbardziej się wzbogacili i właśnie ich najwięcej się uratowało.
Według gościa, książka Aleksandra Biebersteina (w czasie okupacji prowadził szpital zakaźny w krakowskim getcie) pokazuje kłamstwa zaprezentowane w „Liście Schindlera”.
– Znamy historię, jak Schindler rozmawia z Żydem Sternem i ustalają listę. Prawda była taka, że Schindler rozmawiał z najgorszym łapownikiem żydowskiej policji Goldbergiem, decydował kto dał więcej złota albo diamentów, żeby się uratować. Goldberg pod koniec wojny zwiał do Ameryki Południowej i żył długo i szczęśliwie – stwierdził wykładowca. – Kłamstw jest ogromnie wiele. Nawet cmentarze żydowskie były rabowane przez policję żydowską. W swoich książkach oparłem się wyłącznie na autorach żydowskich, przejrzałem ok. 500 książek w różnych językach, pokazały zbrodnie policji żydowskiej i to te popełniane najczęściej wobec własnych rodaków. Hannah Arendt napisała: „dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział w całej tej ponurej historii”. Niesamowicie uczciwa książka.
Obecny polski rząd Jerzy Robert Nowak uznał za „najbardziej żydowski od czasów Bermana, Minca”.
– Wicepremier Gliński dopłacił 500 tys. zł do Centrum Zagłady Żydów, gdzie się zgromadziło mnóstwo swołoczy antypolskiej. Pani Engeling to żydowska rasistka. Powiedziała, że kiedy umierał Żyd, to było coś metafizycznego, a kiedy Polak – to jakby umierał przydrożny wróbel – stwierdził. – Wielu Polaków trafiło na listy katyńskie z donosów żydowskich, znali sytuację w środowisku inteligencji, pomogli w ich wyłapaniu. Dlaczego żaden z polityków nie powiedział „odpowiecie za to”? Szewach Weiss to ulubiony Żyd pana Dudy, odznaczony Orderem Orła Białego. Duda pochwalił Weissa w Izraelu „Pan zawsze mówi prawdę”.
Według gościa ustawie 447 można było zapobiec, gdyby rząd odpowiednio wcześnie interweniował u prezydenta Trumpa.
– Jeśli nadal będziemy mieli dalej taki rząd, to ja to wszystko czarno widzę – stwierdził.
Argumentów i faktów Jerzy Robert Nowak podał podczas spotkania mnóstwo. Chcący pogłębić tematykę mogli sięgnąć po jego książki, dostępne podczas spotkania w sprzedaży.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.04.2019 r., godz. 10.26
Taki chory z nienawiści do tych Żydów a w matkę boską wierzy ? Modli się za pewne do niej.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl