Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2020 r., imieniny Henryka, Mariusza

Lowlanders wyraźnie lepsi od Rhinos

(Zam: 27.04.2019 r., godz. 13.29)

Niestety, nie było niespodzianki – aktualni Mistrzowie Polski, Lowlanders Białystok, wyraźnie pokonali wyszkowskich Rhinos w spotkaniu II kolejki rozgrywek LFA 1.

Spotkanie Rhinos – Lowlanders zostało rozegrane w niedzielę 31 marca na wyszkowskim stadionie. Zdecydowanym faworytem meczu byli „Ludzie z Nizin”, aktualny Mistrz Polski oraz zespół o bardzo bogatym doświadczeniu i mocnej, szerokiej kadrze. Podobnie jak Rhinos, Lowlanders przegrali swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2019 (z Panthers Wrocław), przed meczem w Wyszkowie, białostocczanie byli więc podwójnie zmotywowani. Obie ekipy spotkały się w rozgrywkach ligowych w ubiegłym sezonie. Wtedy Nosorożce uległy rywalom 0:55.
Tym razem różnica punktowa była niższa. Wyszkowska defensywa dwoiła się i troiła (mimo braku w kadrze kontuzjowanego Kamila Wykowskiego). Arsenał ofensywny gości był jednak na tyle duży, że jedynie trzecia kwarta zakończyła się dla wyszkowian bez straty punktów. W pozostałych Lowlanders zdobywali regularnie po dwa przyłożenia. Niestety, Rhinos nie potrafili odpowiedzieć własnymi akcjami punktowymi. Wszelkie zapędy formacji ofensywnej Nosorożców były szybko blokowane przez świetnie zorganizowaną obronę białostocczan. Ostatecznie Rhinos ulegli gościom 0:41.
Rhinos Wyszków – Lowlanders Białystok 0:41 (0:14, 0:14, 0:0, 0:13)
Niedzielna przegrana z mistrzami Polski to żadna ujma na honorze. Rhinos zdobyli cenne doświadczenie oraz materiał do analizy własnej gry na tle bardzo silnego rywala. Wyszkowianie nie mają jednak czasu na odpoczynek. Już w najbliższą niedzielę w Poznaniu Rhinos zmierzą się z miejscową Armią. Poznaniacy w dwóch pierwszych kolejkach mają bilans 1:1, wypracowany zwycięstwem z Watahą Zielona Góra (13:6) oraz porażką z Kraków Kings (14:32). O zwycięstwo będzie bardzo trudno, jednak wierzymy w wyszkowskich futbolistów i życzymy im powodzenia!
– Czasami wynik końcowy nie jest doskonałą miarą tego, jak grała drużyna w danym meczu. Defensywnie walczyliśmy bardzo mocno, na bieżąco korygowaliśmy drobne błędy, co bardzo mnie cieszy. Druga połowa była już lepsza w wykonaniu naszej obrony od pierwszej. Ofensywnie wyglądało to gorzej, ale korekta niewielkich błędów może dać nam dużo wyższą jakość w przedostawaniu się z piłką na teren rywali. Po tygodniu ciężkiego treningu będziemy w stanie wywalczyć dużo lepszy wynik w niedzielę w Poznaniu – podsumował mecz trener Greyson Alman.
– Surowa lekcja od mistrzów Polski. Wypunktowali nasze słabości z każdej możliwej strony. Świetna gra taktyczna Lowlanders bardzo mieszała nasze założenia w ofensywie. Praktycznie zblokowali nas całkowicie. Defensywa robiła co mogła i uważam, że grając w osłabieniu zagrała naprawdę świetny mecz mimo tego, że wynik tego nie pokazuje. Ofensywa musi w tym tygodniu bardzo mocno pracować, aby nigdy nie powtórzył się scenariusz z niedzieli – krytyczniej wypowiedział się o meczu prezes Rhinos i zawodnik formacji ofensywnej Piotr Wykowski.
Wyniki pozostałych spotkań w II kolejce LFA 1:
Towers Opole – Panthers Wrocław 7:54
Seahawks Gdynia – Tychy Falcons 32:27
Wataha Zielona Góra – Wenglorz Olsztyn Lakers 30:14
Kraków Kings – Armia Poznań 32:14.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl