Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona



Jubileusz Społem

Ikona
(Zam: 07.09.2010 r., godz. 11.55)

Gratulacje, życzenia, odznaczenia oraz wspólna zabawa towarzyszyły obchodom jubileuszu 50-lecia istnienia Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” w Wyszkowie. Uroczystości odbyły się w sobotę 4 września w restauracji „Wyszkowianka”.

Spotkanie rozpoczęła msza święta w kościele św. Idziego, po której nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy wmurowanej w kamień znajdujący się na skwerze za restauracją „Wyszkowianka”. Wyryto na niej napis: „Przyszłości „Społem” nikt nam nie podaruje – twórzmy ją sami.” Jak zapewniają szefowie PSS-u, hasło to jest mottem przyświecającym pracownikom i działaczom spółdzielni. Aktu odsłonięcia tablicy upamiętniającej 50-lecie „Społem” dokonali: Barbara Tarasiuk – jedna z pierwszych członkiń spółdzielni, Henryk Wyszyński – pracownik o najdłuższym stażu pracy w PSS i kierownik piekarni, Marek Kędzierski – wiceprezes zarządu oraz Małgorzata Mikołajczyk – główny technolog do spraw produkcji i gastronomi. Tablicę poświęcił ks. dziekan Waldemar Krzywiński.

Foto
J. Tofel i M. Kędzierski przy pamiątkowej tablicy
fot. Magdalena Chmielewska

– Miejsce, w którym się znajdujemy jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ to właśnie tu, 50 lat temu, powstał pierwszy zakład spółdzielczy – pawilon spożywczo-gastronomiczny – mówił Marek Kędzierski. Z okazji jubileuszu przygotowano wystawę przedstawiającą historię PSS „Społem”. Dalsza część wydarzenia odbyła się restauracji „Wyszkowianka”. Poprowadzili je Andrzej i Sebastian Rębowscy. Wśród gości byli przedstawiciele władz samorządowych (m.in. starosta Bogdan Pągowski, burmistrz Grzegorz Nowosielski), a także zaprzyjaźnionych firm, spółdzielni z sąsiednich powiatów oraz partnerzy handlowi „Społem”.

– Bogata i długotrwała tradycja spółdzielczości spożywców napawa nas dumą i zobowiązuje do zachowania i pomnażania dorobku naszych poprzedników – mówiła prezes zarządu wyszkowskiego „Społem” Jadwiga Tofel. – Swoje powstanie spółdzielnia zawdzięcza ludziom, którzy dostrzegli, że w Wyszkowie, od 1956 roku mieście powiatowym, zaistniały warunku do rozwoju handlu. Dzisiejsza spółdzielnia–jubilatka to nowoczesna firma. W swojej działalności wykorzystujemy zasadę „4D”: dobry asortyment, dobry producent, dobra cena, dobry termin przydatności do spożycia. Naszą drugą dewizą w pracy jest fakt, że konkurencji się nie boimy, przypatrujemy się jej i staramy się być „krok przed nią”.

Foto
Laureaci odznaczenia „Zasłużony dla Społem”
fot. Magdalena Chmielewska

W ciągu 50 lat działania „Społem” na terenie Wyszkowa łącznie pracowało 1760 osób, a obecnie zatrudnionych jest ich 145. Z okazji jubileuszu wręczono odznaczenia i wyróżnienia pracownikom i działaczom spółdzielni. Tytuł „Zasłużony działacz ruchu spółdzielczego” otrzymali: Irena Deptuła, Marek Kędzierski, Danuta Ponichtera, Jadwiga Tofel oraz Henryk Wyszyński. Odznaczenia „Zasłużony dla Społem” nadano: Teresie Błaszczak, Barbarze Deptule, Wiesławie Gałązce, Jadwidze Gotkowskiej, Edwardowi Gronieckiemu, Ewie Kwaśniewskiej, Grażynie Majewskiej, Renacie Milczarek, Marii Narowskiej, Teresie Misiałkiewicz, Annie Paciorek, Halinie Pawlak, Barbarze Sobiewskiej, Elżbiecie Szczuce, Barbarze Tarasiuk oraz Jadwidze Zawadce.

Na gości wydarzenia czekała loteria fantowa, a także koncert gwiazdy z lat 60. i 70. XX w. – Edwarda Hulewicza. Słuchacze wspólnie z artystą śpiewali jego największe przeboje. Można było także obejrzeć występu zespołów ludowych „Wyszkowiacy” i „Oberek”.

M.Ch.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta