Udana inauguracja Bugu

(Zam: 31.03.2019 r., godz. 11.58)

Zwycięstwem 3:1 nad Sokołem Serock rundę wiosenną sezonu 2018/19 rozpoczęli piłkarze Bugu Wyszków. Bramki zdobyli Nico Wouters, Marcin Stańczyk i Tomasz Cichocki.

Faworytem niedzielnego meczu byli wyżej notowani w tabeli piłkarze Bugu Wyszków, których dodatkowo premiowały: atut własnego boiska, dobre wyniki w zimowych sparingach oraz zwycięstwo w pierwszym meczu z Sokołem jesienią (3:1).
Podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka zanotowali wymarzone otwarcie meczu. Już w 1. minucie świetne podanie Macieja Bali wykorzystał Nico Wouters, błyskawicznie otwierając wynik spotkania. Kolejny kwadrans należał do podrażnionych szybką stratą gola rywali. W tym czasie trzykrotnie z bardzo dobrej strony pokazał się golkiper Bugu Nikodem Laskowski. Po pół godzinie meczu wyszkowianie odzyskali inicjatywę. Przed szansami stawali m. in. Kamiński i Wojtkowski, jednak ich uderzenia były niecelne. Na poprzeczce zatrzymała się natomiast piłka po ładnym, mocnym uderzeniu Łukasza Damętki. Chwilę później mocno z dystansu uderzył Marcin Stańczyk, bramkarz gości odbił jednak piłkę poza linię końcową. W 44. minucie świetnym rajdem na prawym skrzydle popisał się Maciej Bala, jednak do jego równoległego do linii bramkowej podania nie doszedł żaden z piłkarzy Bugu. W ostatniej minucie pierwszej połowy szczęścia strzałem z dystansu próbował jeszcze Łukasz Łada, golkiper Sokoła był jednak na posterunku.
Pierwszy kwadrans drugiej odsłony był raczej miernym widowiskiem. Brakowało sytuacji podbramkowych z obu stron. Pierwszą stworzyli sobie gospodarze w 60. minucie, jednak po ładnym podaniu Łady z piłką minął się Kamiński, a zamykający akcję Wouters uderzył ponad poprzeczką. Na niespełna kwadrans przed zakończeniem spotkania bliscy wyrównania byli serocczanie. Ofiarna postawa defensorów Bugu pozwoliła jednak zneutralizować zagrożenie (chociaż rywale sugerowali zagranie ręką jednego z wyszkowian – wg sędziów niesłusznie). W 84. minucie wyszkowianie podwyższyli prowadzenie. Samotny rajd Marcina Stańczyka zakończył się przedryblowaniem obrońcy, ominięciem bramkarza i skierowaniem piłki do pustej bramki. Chwilę później było już 3:0. Autorem trzeciej bramki dla gospodarzy był Tomasz Cichocki, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, a zaraz później strzałem z najbliższej odległości wykończył ładną akcję wyszkowskiej drużyny. W ostatnich minutach do ataku zerwali się goście. Zaowocowało to bramką honorową, zdobytą po strzale głową z 88. minuty.
Dzięki zwycięstwu Bug awansował na piąte miejsce w tabeli rozgrywek. Wyszkowian można na pewno pochwalić za dobre spotkanie, nie ustrzegli się jednak również błędów i niedokładności, które należy wyeliminować w przyszłości.
Bug Wyszków – Sokół Serock 3:1 (1:0)
Bramki dla Bugu: N. Wouters 1., M. Stańczyk 84., T. Cichocki 85.
Bug: N. Laskowski – K. Maciak, M. Maciak, Ł. Damętko, Ł. Łada, P. Wojtkowski, M. Bala, J. Rejnuś, N. Wouters, Ł. Kamiński, M. Stańczyk.
W następnej kolejce Bug zmierzy się w stolicy z miejscową Unią. Warszawianie mają tyle samo punktów w tabeli co wyszkowska drużyna, a więc potencjalne zwycięstwo może pozwolić Bugowi na kolejny awans w tabeli.

Mazur II Karczew – Agape Białołęka 2:3
Promnik Łaskarzew – Victoria II Sulejówek 3:2
Burza Pilawa – Unia Warszawa 1:2
Legionovia II Legionowo – Dąb Wieliszew 2:1
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Escola Varsovia 4:1
Mazur Radzymin – Marcovia Marki 4:1
Amur Wilga – Olimpia Warszawa 0:0