Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

O wartościowej literaturze dla dzieci i młodzieży

(Zam: 08.01.2019 r., godz. 09.21)

W poniedziałkowe popołudnie 10 grudnia uczniowie klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie spotkali się z autorką bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży Justyną Bednarek.

Pisarka podbiła serca czytelników „Niesamowitymi przygodami dziesięciu skarpetek”, powieścią nominowaną do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016, wyróżnioną Nagrodą Literacką m.st. Warszawy oraz nagrodą w konkursie „Przecinek i kropka”. W planach jest realizacja animowanego serialu na podstawie tej książki.

Okazało się, ku zadowoleniu autorki, że jej seria powieści o przygodach skarpetek, jest doskonale znana młodym wyszkowskim czytelnikom. Pisarka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które zasypywały ją pytaniami. Dowiedziały się, skąd autorka bierze inspiracje do tworzenia książek. Poznali historię srebrnej łyżeczki, której skomplikowane losy stały się tematem książki „O srebrnej łyżce”. Wielu wzruszeń dostarczyły dzieciom opowieści o bardzo osobistych przeżyciach pisarki.
Uczestnicy spotkania nie kryli zadziwienia, kiedy okazało się, że Justyna Bednarek pisze kilka książek jednocześnie! Stale poszerza krąg adresatów: powstają coraz to nowe książki, również dla dorosłych. Znając jej talent, na pewno będą się cieszyć dużym zainteresowaniem.
Głównym tematem poniedziałkowego spotkania w bibliotece była jednak najnowsza książka Justyny Bednarek „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”. Ta pełna ciepła i humoru powieść nie jest pozbawiona wielu ważnych, etycznych treści i bolączek cywilizacyjnych naszych czasów, jak np. utrata kontaktu między młodszymi i starszymi, zatracanie pamięci o przeszłości, nieuczciwość ludzka czy złe traktowanie zwierząt. Pisarka podarowała wyszkowskiej bibliotece jeden egzemplarz powieści wraz z autografem.
W listopadzie mali czytelnicy wyszkowskiej biblioteki oraz Filii Bibliotecznej w Leszczydole Starym mogli uczestniczyć w spotkaniach z Jarosławem Górskim, autorem książeczki „Strzała dla komendanta”, która ukazała się z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w serii pierwszych czytanek „Czytam sobie z kotylionem” wydawnictwa „Egmont”. Dzieci były bardzo zainteresowane opowieścią pisarza o tym, jak wyglądała szkoła i codzienne życie ich rówieśników 100 lat temu.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl