Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyKażdy głos może zmienić wynik wyborów

(Zam: 06.11.2018 r., godz. 18.06)

Wmawiają nam, że jeden głos w wyborach nic nie zmieni. A wybory już w tym tygodniu. Trzeba pamiętać, że właśnie te pojedyncze głosy stanowią siłę demokracji. Każdy swoim jednym głosem decyduje o tym, jak będzie wyglądało nasze życie w przyszłości.

Wybory już 21 października. Warto w nich uczestniczyć. Warto zagłosować, aby wybrać najlepszych. Którzy to są ci najlepsi? To zawsze bardzo trudne pytanie. Każdy ma inne oczekiwania. Jedni chcą miejsc pracy, aby się rozwijać i zarabiać coraz więcej. Inni chcą zasiłków, aby mniej pracować. Jedni chcą wolności, aby samemu stanowić o swoim losie, inni potrzebują, aby im ktoś powiedział, jak mają żyć. Jedni chcą kultury, nauki, wiedzy i rozwoju, a inni chcą wypoczynku, rozrywki, zabawy. Każdy oczekuje czegoś innego. Właśnie rolą wyborów jest wskazanie osób, które będą decydować, jak rozwinie się nasza społeczność. Całą sztuką pracy polityków jest utrzymanie równowagi tak, aby wszystkim żyło się lepiej. Każdy kiedyś wsiądzie do samochodu i dostrzeże jakość drogi. Każdy chodził do szkoły i wie, jak ważna jest organizacja edukacji naszych dzieci. Każdy wreszcie kiedyś musi trafić do szpitala, bo takie są koleje życia. Można oczywiście rozdać pieniądze niektórym wyborcom. Można nie myśleć o drogach, szkołach i szpitalach tylko kupować głosy pustymi obietnicami. Jest demokracja, każdy wybierze jak zechce. Każdy ma swój rozum. Ważne jest, aby pamiętać, że nieobecni głosu nie mają. Przez ostatnie lata Wyszków był w doskonałej sytuacji. Miałem wielki zaszczyt zasiadać w parlamencie i dopilnować wielu spraw. Dziś mamy wyremontowane drogi, wyremontowane tory i trakcję kolejową, internet w najdalszych zakątkach gmin. Mamy końcówkę budowy obwodnicy, mamy węzły na trasie S8, które zapewniają nam łączność ze światem. Polska się rozwija, buduje. Buduje się też Mazowsze. Wszystkie koparki, które widzimy dlatego pracują, że decyzje zapadły w poprzedniej kadencji. Dzisiaj nie widać, aby wybrany w Wyszkowie senator czy poseł walczył o przyszłe inwestycje w regionie. Wyszków dzisiaj ma radnego sejmiku wojewódzkiego. Naszym przedstawicielem w sejmiku jest dyrektor wyszkowskiego szpitala. Każdy widzi, jak zmienił się nasz szpital w ostatniej kadencji. Nie tylko szpital, bo powstało wiele inwestycji z inicjatywy sejmiku i marszałka Mazowsza. Dziś nasze Mazowsze jest liderem Europy. Mazowsze rozwija się najszybciej z blisko trzystu europejskich regionów. Jednym z motorów tego postępu są ludzie wybrani w tych wyborach.
Niedzielne wybory są bardzo ważne. Będziemy wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów wielkich miast. Będziemy wybierać radnych gminnych, radnych powiatowych i radnych wojewódzkich. Pamiętajcie, będą cztery głosowania. Warto oddać cztery głosy, bo samorząd na każdym jego szczeblu podejmuje ważne decyzje. Ja w tych wyborach biorę również udział. Nie będzie można głosować na mnie w Wyszkowie. Zdecydowałem się kandydować na prezydenta Ostrołęki. Ostrołęka, największe miasto naszego regionu stała się hamulcowym i blokuje rozwój okolicznych miast. Przez zacofanie władz Ostrołęki cierpi Wyszków, Maków, Pułtusk czy Ostrów Mazowiecka. Nie jest przypadkiem, że choćby linię kolejową 29 udało się doprowadzić tylko do Wyszkowa, ale dalej już nie. Żadna gmina nie rozwinie się samodzielnie. Gmina nie rozwinie się bez powiatu. Każdy powiat musi budować swoją siłę w województwie. Mamy wielkie szczęście, że żyjemy na Mazowszu. Wielkie szczęście, że nie żyjemy w Ostrołęce. Na Mazowszu i w Ostrołęce od kilkunastu lat wybierani są ci sami ludzie. W Wyszkowie również jest ten sam starosta od lat. Każdy, kto odwiedził Mazowsze, Wyszków i np. Ostrołękę łatwo dostrzeże, jak wybory samorządowe pozytywnie wpłynęły na Wyszków, a negatywnie na Ostrołękę.
Już w najbliższą niedzielę wybory samorządowe. Każdy szczebel samorządu ma inne kompetencje. Sejmik wojewódzki dba o szpitale, drogi, czystość lasów i rzek, zabytki, pociągi regionalne, rehabilitację, kulturę, obiekty sportowe, schroniska dla zwierząt. Pamiętaj, masz cztery głosowania. Wybieramy wójta, burmistrza lub prezydenta. Druga karta to głosowanie do Rady Gminy, trzecia karta to wybór Rady Powiatu. Na czwartej karcie wybieramy radnego sejmiku wojewódzkiego. Oddanie pustej karty to nieważny głos. Bardzo wiele było pustych głosów w poprzednich wyborach. Nie zmarnuj swojego głosu. Wybierz cztery razy już w najbliższą niedzielę. Twój los w twoich rękach.
Bartłomiej Bodio
poseł na Sejm VII kadencji

Komentarze

Dodane przez Wieki średnie, w dniu 08.11.2018 r., godz. 09.33
Wielmożny Pan roztacza przed Nami wizje wyborcze... tylko chyba troszku spóźnione, za dużo wolności? Czyżby nie było czasu na napisanie tekstu o czasie? Proszę Pana to co Pan rzecze to zwykłe "bajdu bajdu, pitu, pitu" Najlepsi? A cóż to za kuriozum? Czy Pan siebie chciał tak przyszłym wyborcom określić? 1% w wyborach wskazał, że to ten "jeden głos" którzy zaważył na szali. Wyborcy nie określają się w tych kategoriach, które Pan tu przed czytelnikiem nakreśla, tu działa socjologia, psychologia i manipulacja przekazu z mediów. Pan sam stosuje miary, które nie przystoi byłemu Parlamentarzyście, Dzieli Pan wyborców na cztery kategorię, co mnie o niesmak przywołuje, a dodatkiem miało być te stworzenie wizji dla sympatyków PSL jak to "Kraina" się rozwija i pączkuje, drogi, mosty. Jak zwykle zbrakło przejrzystości, bo to przecie zbyteczne w świecie "wolnościowym" europejskim ... ale czego wymagać od Człowieka, który chełpi się współpracą w Ruchu Palikota : tam atrybuty "świnia i część biologiczna ciała" brały górę nad merytorycznym przekazem, liczyło się show, a następnie Panu się odmieniło, bo plastyka kręgosłupa tego wymagała znalazł się Pan w PSL. Czyżby możliwości, zyski osobiste większe? Władza, to klientelizm, wybory to proszę Pana to pewnego rodzaju zakupy, z wyborców poczyniono klientów, sprzedawcy towaru - reklamują się prześcigają, zachęcają, Ja, Ja, ten jedyny Najlepszy? swoje twarze w TV ogłaszają ... górują pewne zażyłości wyborcze, ułożenie "pierzynki", która od lat doskonale grzeje. Nie działają dla przejrzystości tylko doskonale kalkulują co im się opłaca jak w sklepie czy ten "towar" da Im pewność komfortu... a najczęściej żałują podjętej decyzji, w domu czują rozczarowanie, bo krem upiększający powierzchownie, zadziałał, a środek dalej pusty.
Dodane przez a, w dniu 22.11.2018 r., godz. 09.57
a co gdy sie glosuje na kandydata a on pozniej przechodzi do innej partii ?to ten glos nie to ze jest stracony ale odwraca sie przeciwko glosujacemu i takiego glosujacego szlak trafia

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta