Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Młodzieżowe zawody strzeleckie

(Zam: 11.10.2018 r., godz. 18.08)

Na terenie Klubu Strzeleckiego „Obrońca” w Troszynie 19 września odbyły się zawody strzeleckie z broni krótkiej i długiej o Puchar Prezesa Klubu Przyjaciół Wyszkowa.

Wyjazd był formą podziękowania za wolontariacką pracę uczniów z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, którzy wspólnie z Klubem Przyjaciół Wyszkowa biorą udział w wielu akcjach charytatywnych, wspierających osoby chore i potrzebujące (m.in. Pola Nadziei, zbiórka żywności na paczki świąteczne).

Młodzież znajdowała się pod opieką Moniki Lipki oraz Marioli Kurzątek. W edukacyjnej rywalizacji wzięła również udział grupa streetworkerska pod przewodnictwem Joanny Kamińskiej, która sympatyzuje i chętnie współpracuje z klubem. Zawody strzeleckie sfinansował samorząd województwa mazowieckiego w ramach tzw. „małego grantu” (art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).
W rywalizacji wzięło udział 45 uczniów klas mundurowych, dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z bronią palną. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach – pistolet bocznego zapłonu kal. 5,6mm (Beretta M76) oraz karabin centralnego zapłonu kal. 7,62 x 39mm (AK 47, SKS) z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn. Przed zawodami młodzież przeszła instruktaż posługiwania się bronią, postawy strzeleckiej oraz poznała zasady celowania i oddania strzału. Szkolenie przeprowadził zawodnik Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i klubu „Obrońca” Troszyn Leszek Marszał, uczestniczący regularnie w rywalizacji krajowej w dyscyplinach pistoletowych, aktywny członek KPW, inicjator wielu przedsięwzięć klubu. Zasady bezpieczeństwa posługiwania bronią oraz regulamin strzelnicy omówił Mirosław Wysocki, również strzelec sportowy (klub „Garda” Ostróda) i znawca broni. Następnie, po podziale na pięcioosobowe zmiany (grupy), rozpoczęła się rywalizacja „na tarczy”. Komisja sędziowska pod przewodnictwem wicestarosty Adama Mroza na bieżąco oceniała wyniki. Rywalizacja była bardzo zacięta. Stres przedstartowy był widoczny na twarzach zawodników. W czasie trwania zmagań, uczestnikom czekającym na swoją kolej, Marek Siekierski (prezes KPW) sam posiadający licencję sportową, kolekcjonerską oraz będący instruktorem i sędzią strzelectwa myśliwskiego, zaprezentował różne rodzaje pistoletów i karabinów, zasady ich działania, cechy charakterystyczne oraz historię pochodzenia. Dla młodzieży była to pasjonująca lekcja. Dla głodnych nie mogło oczywiście zabraknąć grochówki wojskowej.
Po odbyciu dwóch konkurencji oraz podsumowaniu wyników komisja sędziowska ustaliła klasyfikację. W kategorii dziewcząt triumfowała Martyna Banaszek, natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Kacper Jaszewski. Oboje zdobyli puchary Prezesa KPW.
Klasyfikacja dziewcząt (14 startujących):
Martyna Banaszek, 136 (Psp 74 + Kcz 62)
Anna Kulesza, 127 (Psp 62 + Kcz 65)
Klaudia Święch, 125 (Psp 71 + Kcz 54)
Alicja Sarnacka, 121
Sandra Panasewicz, 114
Sandra Podbielska, 99
Ula Prabucka, 86
Wiktoria Staniszewska, 77
Maria Kukwa, 47
Wiktoria Pobudkiewicz, 29

Klasyfikacja chłopców (31):
Kacper Jaszewski, 167 (Psp 79 + Kcz 88)
Kamil Woźnica, 163 (Psp 73 + Kcz 90)
Michał Oniszk, 161 (Psp 76 + Kcz 85)
Daniel Śliwka, 153
Kamil Powierża,152
Arkadiusz Jusiński, 152
Mateusz Jaszewski, 140
Krzysztof Wrzesiński, 139
Jakub Kocięcki, 133
Łukasz Sutkowski, 132
Org.
***

Organizacja zawodów nie byłaby możliwa, gdyby nie środki przyznane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, któremu organizacja pozarządowa z Wyszkowa składa serdeczne podziękowania. Mając na uwadze zainteresowanie młodzieży i rozmowy z kadrą pedagogiczną oraz samymi zainteresowanymi zarząd Klubu Przyjaciół Wyszkowa zobligował się do aplikowania o środki zewnętrzne na kolejne tego typu zawody dla uczniów z gminy Wyszków.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl