Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaMost ze schetynówki

Ikona
(Zam: 07.09.2010 r., godz. 12.10)

W Grądach Zalewnych oficjalnie otwarto most, którego przebudowa trwała od wiosny. Choć wykonawca ukończył inwestycję przed terminem, objazdy i tak dały się we znaki kierowcom.

Część kosztów inwestycji – 395 tys. 597 zł, została sfinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. schetynówki. Powiat, który zarządza mostem, wyłożył 385 tys. 673 zł, gmina Długosiodło, na której terenie stoi obiekt – 10 tys. Łączna wartość prac to 791 tys. 270 zł.
W uroczystości zorganizowanej 3 września wzięli udział przedstawiciele stron zaangażowanych w inwestycję: wojewoda Jacek Kozłowski, starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Waldemar Sobczak, wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, a także wójt leżącej na pograniczu mostu gminy Rząśnik Jan Kozon. Przecięli wstęgę otwierając oficjalnie obiekt.

– Stan mostu był bardzo słaby, ograniczało to ruch, zdecydowaliśmy się więc na odbudowę – tłumaczył Bogdan Pągowski.
Wykonawcą inwestycji była wyłoniona w przetargu firma Domost z Małkini Górnej. Nośność konstrukcji zwiększono do 40 ton, powstały też chodniki.
Jak podkreślił starosta Pągowski, wykonawca zakończył prace przed zakładanym terminem. To dobra wiadomość, bo mieszkańcy i kierowcy przez jakiś czas skazani byli na objazdy, ich zdaniem, nie zawsze dobrze oznakowane. Dziś jednak mogą zapomnieć o utrudnieniach i cieszyć się z nowej inwestycji.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych rząd realizuje od dwóch lat. W tym czasie ma Mazowszu dofinansował inwestycje na łączną kwotę 154 mln 700 tys. zł. Samorząd powiatu wyszkowskiego zamierza ubiegać się o kolejne dofinansowanie i zapowiada złożenie wniosku na przebudowę ul. Zakręzie. Jeśli uda się je zdobyć, powstanie tam nowa warstwa asfaltu, chodniki i ścieżka rowerowa.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta