Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Grzegorz Nowosielski oficjalnie ogłosił start w wyborach

(Zam: 30.08.2018 r., godz. 09.14)

– Zdecydowałem się ponownie ubiegać o stanowisko burmistrza Wyszkowa. To dla mnie bardzo ważna decyzja, duże wyzwanie i odpowiedzialność – podkreśla.W minionym tygodniu zwołał konferencję prasową dotyczącą wyborów samorządowych.
– W samorządzie Wyszkowa, jako burmistrz, przepracowałem ponad 5 767 dni. To ogromna samorządowa wiedza, doświadczenie, znajomość miasta i jego problemów. W tym czasie tylko na inwestycje w naszym mieście wydaliśmy 300 milionów złotych. Wyszków zmienił się gigantycznie. Z miasta, które kojarzone było z brakiem pracy, przestępczością, kiepską infrastrukturą staliśmy się liderem w swoim regionie. Nawet najwięksi sceptycy nie będą w stanie zaprzeczyć temu, że gmina Wyszków znakomicie się rozwija i dziś to sąsiedzi przyglądają się nam z zazdrością – podkreśla. – Myślę, że moim atutem przez te wszystkie lata była umiejętność wykorzystywania szans rozwojowych Wyszkowa, walorów naszego miasta, sytuacji gospodarczej i społecznej. To również umiejętność podejmowania wyzwań i trudnych decyzji – takich, które w danym momencie nie zawsze są społecznie rozumiane, ale w długiej perspektywie przynoszą miastu ogromne korzyści. Wymaga to zawsze samorządowej odwagi, determinacji i odpowiedzialności. Myślę o tym patrząc, jak rozwija się dzielnica przemysłowa, jak powstaje nowoczesna miejska infrastruktura. W realizacji jest zawsze trudno, ale efekt daje satysfakcję.
Jak podkreśla Grzegorz Nowosielski, samorząd rozwija się wtedy, gdy jest zgoda i dialog, zarówno w jego organach, jak też z mieszkańcami.
– Nie może być on polem bitwy, tu trzeba umieć rozmawiać, ustąpić, wypracować rozwiązania. Uczy pokory – uważa. – Przez tych blisko 5 800 dni w urzędzie miejskim przyjąłem tysiące interesantów, odbyłem setki spotkań. Zawsze słuchając innych z szacunkiem, także w sytuacjach rozbieżnych zdań i interesów. Współpracowałem i współrządziłem z różnymi środowiskami i ugrupowaniami politycznymi, w przekonaniu, że w sprawach najważniejszych dla naszego miasta cel jest wspólny i ten sam, najwyżej drogi jego osiągania różne. Możemy się różnić, ale musimy szanować.
W internecie Grzegorz Nowosielski promuje siebie i chwali się swoimi osiągnięciami za pomocą trzyminutowego filmiku, w którym zawarte są dane liczbowe, zdjęcia z inwestycji, wydarzeń, informacje na temat przeprowadzonych akcji prozdrowotnych, społecznych itp. Materiał wieńczy hasło „Grzegorz Nowosielski – dobry burmistrz”.
– Jestem człowiekiem, który dotrzymuje słowa. Zapowiadałem umacnianie pozycji Wyszkowa jako lidera regionalnego i jesteśmy dziś jednym z najnowocześniejszych miast w swoim regionie, aktywnym ośrodkiem aglomeracji warszawskiej – uważa ubiegający się o reelekcję burmistrz. – Gmina jest z wciąż niskim poziomem zadłużenia, a jednocześnie bardzo wysokim poziomem inwestycji. Jesteśmy jednym z samorządów najaktywniej pozyskujących środki europejskie w subregionie ostrołęckim. Samorządem o taniej administracji, dobrze zarządzanym, stawianym innym samorządom za wzór polityki gospodarowania nieruchomościami i polityki proinwestycyjnej.
Zaznacza, że jest gotów odpowiedzialnie rozliczyć się ze swojego programu wyborczego z 2014 r.
– Mnie ocenia się nie na podstawie obietnic, tylko faktów. Muszę obronić się swoją pracą, a nie deklaracjami czy marzeniami – zaznacza. – Mam wizję rozwoju Wyszkowa, którą konsekwentnie od lat realizuję. Nasze miasto się rozwija, zatem aspiracje i potrzeby naszych mieszkańców także rosną i największym wyzwaniem dla mojej propozycji programowej na kolejne lata jest to, by im sprostać. Swój program dla Wyszkowa zaprezentuję podczas konwencji wyborczej 13 września. Wtedy też zaprezentuję kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu komitetu Wspólnoty Samorządowej. Z tego komitetu wystartuję jako kandydat na burmistrza.
Grzegorz Nowosielski zapowiada, że jego kampania wyborcza będzie merytoryczna, prowadzona z szacunkiem dla innych komitetów, skupiająca się przede wszystkim na propozycjach programowych.
– Już teraz zapraszam wszystkich swoich kontrkandydatów do dwóch debat merytorycznych. Jak tylko upłynie termin rejestracji i wszystkie komitety w Wyszkowie się zarejestrują, wystosujemy do nich formalne zaproszenie do udziału w debatach i ustalenia ich przebiegu. Rozmawiajmy o Wyszkowie, o jego przyszłości, dając szansę mieszkańcom na dokonanie świadomego wyboru – podkreśla kandydat.
J.P.

Komentarze

Nie miałem łobowiązku?
Dodane przez !, w dniu 30.08.2018 r., godz. 10.39
Nowosielski, prosze dopełnić obowiązku publikacji oświadczenia majątkowego dyrektor OPS Agnieszki Mróz (PO) na stronach BIP Gminy Wyszków.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2018 r., godz. 11.30
Nie rozsmieszaj mnie burmistrz!Ty dotrzymujesz słowa?Ty wiesz co to sumienie? Jeżeli tak,to zrób sobie rachunek sumienia,ale taki szczery i wtedy się wypowiedz.
Człowieku? jaka tu mowa o standardach, po uszy w bagnie nepotyzmu
Dodane przez W UG Wyszków, miłość przełamuje standarty, w dniu 30.08.2018 r., godz. 13.11
Powiedz jak pod twoim patronatem wyglądają konkursy na stanowiska w Urzędzie Gminy Wyszków. Przybliż szczegóły tego, jak to panienka - laureatka, kilka dni po zwycięstwie przeprowadziła się do mieszkania przewodniczącego szanownej komisji konkursowej, później swojego przełożonego.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2018 r., godz. 15.00
No to po co pchać się do władzy? Chyba po to aby ją mieć i mieć swoich u boku, a nie wrogów. Konkursy to są dobre w reklamach.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2018 r., godz. 15.59
Nie rozsmieszajcie mnie z tymi STANDARTAMI. Nowos w tej materii nie ma sie czym pochwalić.
Dodane przez Aga, w dniu 30.08.2018 r., godz. 16.40
Szkoda, że Nowosielski nie powiedział tego na swojej konferencji, tylko świruje na forum jako anonim. Zabrakło cywilnej odwagi, to kolejna skaza na różowym baloniku.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2018 r., godz. 17.14
Nieszczery uśmiech burmistrza na tym zdjęciu
Dodane przez Józef S., w dniu 30.08.2018 r., godz. 18.44
A czym on moze się pochwalić? Najdroższymi opłatami w regionie?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.08.2018 r., godz. 20.37
Oczywiście ze szczery uśmiech bo w duchu sobie myśli „ i znów wam naobiecujemy a wy mnie wybierzecie”
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.08.2018 r., godz. 22.27
Pan burmistrz opowiada nieprawdopodobne bujdy. Najbardziej śmieszne jest jednak dla mnie dotrzymywanie słowa. Mają na ten temat co nieco do powiedzenia np. nauczyciele z SP 4, ale ciekawy jest też przypadek wspaniałego stadionu przy cmentarzu komunalnym. Jechałem niedawno do Pułtuska i nie zauważyłem żadnego stadionu. Może mam słaby wzrok.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2018 r., godz. 09.34
To zaskakujące, że w obozie Nowosiela nie ma żadnej osoby, która pomyślałaby o Wyszkowie. Widzimy co się dzieje na tym placu Wyzwolenia, postawiono względnie dobrze wykonany pomnik niekomponujący się z resztą, kilka alejek, kilka ławeczek i dróżka przy budynkach i to nie do końca. Dla przejeżdżającego TIRem wygląda ładnie w porównaniu z Grzybkiem i elementem pijącym tam alkohol, ale dla tych co chcą tam odpocząć to nieprzyjazne miejsce bo taka ilość samochodów to duża ilość spalin. Teraz robią coś na placu miejskim czy tam ratuszowym. Wydadzą 6,5 miliona złotych na budowę fontanny i uporządkowanie części tego placu, na reszcie placu nadal będzie wielkie nic. Pewnie był jeden nieciekawy projekcik, lekko go zmieniono i nikt z tej ekipy nie potrafił powiedzieć, że taka prowizorka będzie trwać długo, że to jest brzydkie i nie funkcjonalne. Ale każdy ma swoje interesiki, niewiele to ich interesuje. Te 6,5 miliona z naszych ciężko oddanych podatków znowu źle wydane.
mentalny dres w białym kołnierzyku
Dodane przez czym skorupka za młodu nasiąknie, w dniu 31.08.2018 r., godz. 09.39
nowosielski znów pokazał klasę. ale czego można spodziewać się po dresiku w garniturze?
Dodane przez q, w dniu 31.08.2018 r., godz. 12.51
Po co ten plac z fontannami? Będzie kosztował w sumie(z ziemią) ponad 12 milionów. Dlaczego budowa zaczyna się prawie na początku zimy? Będzie tak samo jak ze stadionem budowanym zimą - pełno niedoróbek, a jakich to Urząd wie! Zamiast zrobić plac miejski do imprez masowych, to robi się nie wiadomo co. A przepiękny park 200 obok! Tam jest zdrowe powietrze a nie między dwoma najruchliwszymi ulicami. Matki z dziećmi mają tam w miłej atmosferze wdychać spaliny! Te drzewka posadzone nic nie dadzą. W parku trzeba było wydzielić część fontannową, jak już musicie powielać pomysły. Aha, ciekawe ile będzie kosztowało utrzymanie tego bubla, bo będzie nim na pewno i to okaże się bardzo szybko. Chcę żeby wszyscy mieszkańcy wiedzieli ile konserwacja będzie kosztować. A... i zaraz będzie przetarg na utrzymanie tego badziewia. I co teraz, znowu wątpliwej wartości imprezy będą na płycie trawiastej stadionu ? Przecież ta płyta ledwo odżywa. Nie ma na niej meczy, ale jest już trzecia masówka przedwyborcza burmistrza. Ludzie, czy wy oczu nie macie i rozumu ? Nie widzicie się co dzieje się? Co to za Rada Miejska co zatwierdza takie projekty? Serce się kraje.
prokuratura
Dodane przez anonim, w dniu 31.08.2018 r., godz. 13.17
o czym mowa, Grzegorz nie byłby burmistrzem jedynie wtedy gdyby tak jak w Pułtusku prokuratura ( nie wyszkowska) weszła i zrobiła porządek . Ale póki co ręka rękę myje i myć będzie i co z tego że jeden jest taki, drugi siaki. Społeczeństwo naszego miasta, nasi wyborcy są ślepi i durni( nie ubliżając nikomu) nie obserwują nie słuchają a tym samym nie wyciągają wniosków. A tacy jak Grzegorz , a on przede wszystkim, korzystają i śmieją się bez względu czy mają biały kołnierzyk czy dres na sobie. Cwaniak pozostanie cwaniakiem i już!
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2018 r., godz. 18.11
A gdzie mu będzie lepiej?Z jego wykształceniem mógłby więcej zarobic ,niz jako burmistrz.to co go trzyma na tym stanowisku?tylko jedno przychodzi mi na myśl -układy z biznesmensmi.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.08.2018 r., godz. 18.22
Ja tu widze niezły bu...l. Nieźleście nas urządziły
Drogi "q"
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2018 r., godz. 14.48
Na Stadionie nikt nie gra na murawie bo nie chce tam grać. Wszyscy wolą rozgrywać spotkania na boisku bocznym a nie ze względu na murawę.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.09.2018 r., godz. 15.18
Która prowadzi stronę fb burmistrza?Edzia czy Paprotka?Znam burmistrza i aż tak pięknie to on nie potrafi pisać.
Drogi "Anonimie"
Dodane przez q, w dniu 01.09.2018 r., godz. 18.54
Jeśli nikt nie chce grać na trawiastym boisku, to dlaczego od wiosny trwa nieustanna renowacja murawy? Czyżby regularne prace trwające od wiosny - dosiewanie drogiej, typowo boiskowej trawy, nawożenie, wałowanie, koszenie, nieustanne podlewanie, ręczne pryskanie od babki, zakaz nawet przechodzenia przez boisko - byłoby wyłącznie na potrzeby, już trzeciej w tym roku, masowej imprezy po której trawa będzie "zryta"? Jeśli tak, to ok., rozumiem już wszystko. A może by tak zapytać piłkarzy, trenerów? Jeśli oni powiedzą, że nie jest im potrzebna, to ok., tylko w tym przypadku nic nie rozumiem.
dosyć!
Dodane przez jasko z zadupia, w dniu 01.09.2018 r., godz. 22.34
Człowiek z honorem powinien wiedziec kiedy odejsc ale jak sie honoru nie ma...za samą rondownicę śródmiejską powinien się wstydzić o innych inwestycjach w kasztan to wszyscy wiemy.
Dodane przez ~(), w dniu 03.09.2018 r., godz. 06.55
dziś honor zastępuje firma która cba się nazywa
SMOG
Dodane przez kkkkk, w dniu 03.09.2018 r., godz. 16.34
Ja chciałbym się dowiedzieć co zostało zrobione w kwestii ograniczenia SMOGU w Wyszkowie? Czy Burmistrz Wyszkowa i jego urzędnicy podejmowali jakiekolwiek działania aby egzekwować przepisy zawarte w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego? Powstaje wiele nowych domów w obszarach gdzie są zapisy pt. "ogrzewanie tylko ze źródeł ekologicznych (gaz, prąd, olej opałowy)". Dlaczego na tych osiedlach niektórzy właściciele nowych domów używają do ogrzewania archaicznego węgla i to jeszcze z reguły tego najtańszego ze wschodu, który jest mieszany z pochodnymi materiałów bitumicznych? Ile wniosków do nadzoru budowlanego poszło z urzędu gminy celem sprawdzenia czy dany mieszkaniec ogrzewa dom zgodnie z pozwoleniem na budowę? Czy to jak truje innych jest to zgodne z planem zagospodarowania? Chciałbym się dowiedzieć czy smród i permanentne zadymienie Wyszkowa, występujące co roku w okresie grzewczym, świadczy o tym, że urzędnicy respektowanie praw, ustalanych przez radnych, mają w .... głębokim poważaniu? Jest im to obojętne? Czy może chcieliby żeby to sami mieszkańcy zajmowali się pilnowaniem porządku publicznego? Proszę kandydatów do roli burmistrza o ustosunkowanie się do PRAWDZIWEGO PROBLEMU dotykającego wyszkowian a nie drążenie tematów typu "bulwary nadbużańskie" czy "więcej imprez masowych".
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2018 r., godz. 17.26
Ciekawie musiał wyglądać konkurs (nieoficjalny) na stanowisko zastępcy burmistrza. Wiadomo jednak, że komisji z udziałem Pani Kowalewskiej przewodniczył osobiście Grzegorz Nowosielski. Może zachowało się jakieś video z jej posiedzenia.
Dodane przez Kid, w dniu 03.09.2018 r., godz. 21.23
Nowosielski czeka do wygrania wyborów, aby z kopyta ruszyła zatwierdzona przez niego w planach - okolice Poloneza - spalarnia smieci dla połowy Mazowsza. Siedzi cicho, bo zdaje sobie sprawę, że spalarnia, której nikt z sąsiadów nie chciał u siebie, w Wyszkowie to będzie bardzo, ale to bardzo niewygodna przed wyborami, śmierdząca sprawa. Dlatego więcej nie zagłosuję na typa.
Dodane przez hell, w dniu 03.09.2018 r., godz. 22.47
Oj tam, oj tam Kid. Byłem za Polonezem na cmentrzu komunalnym na pogrzebie ok. godz. 15.00 gdy z komina na domu pogrzebowym zaczął wydostawać się czarny jak smoła dym. Trwało to kilkanaście minut, ale wyobraźnia zrobiła swoje. Myślałem, ze takie cuda robi się późno w nocy. Wiatr spychał smog w stronę Poloneza i miasta. Ja ci Kid radzę przyzwyczaić się i do krematorium i do spalarni w najbliższym twoim sąsiedztwie. Albo dołączyć do tych, co mówią wyszkowskiemu dziadostwu zdecydowane NIE!
Dodane przez Ala, w dniu 04.09.2018 r., godz. 06.59
A nasi sąsiedzi mówią - niech Borki i Zyśki na żółtodzioba głosują. Nam się już ten Nowosielski znudził i przejadł.
Dodane przez Trep, w dniu 04.09.2018 r., godz. 09.20
Pani Kowalewska została schowana do wora?
Układ lokalny – rozmowa z prof. Wojciechem Łukowskim
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2018 r., godz. 11.28
Jak silny musi być układ lokalny, by zagwarantować sobie reelekcję? – Podam przykład 28-tysięcznego miasta. Aby wygrać w nim wybory na burmistrza w pierwszej turze, potrzeba 3-4 tys. głosów. Mniej więcej 2 tys. gwarantują wyborcy, którzy sądzą, że zmiana władzy byłaby dla nich niebezpieczna. Wśród nich są m.in. osoby bezpośrednio lub pośrednio zależne od lokalnej władzy. Aby zwiększyć swoje szanse, ubiegający się o reelekcję politycy samorządowi wysyłają do przedstawicieli wybranych grup mieszkańców sygnały, że „zaopiekują się” ich problemami. Często odwołują się do emerytów, znacznie rzadziej do młodzieży. To bardzo racjonalne. Samorząd nie odpowiada za wypłatę emerytur, emeryci mogą w tej sprawie zgłaszać ewentualne pretensje i roszczenia do rządu. Za to burmistrz wie, jak umilić seniorom jesień życia – funduje im bezpłatne zajęcia i wycieczki, zaprasza na spotkania. Zdecydowanie trudniej zadbać o młodych, którzy źle oceniają lokalny rynek pracy i swoje perspektywy. Nimi władza samorządowa na ogół się nie przejmuje, bo i tak wiadomo, że w głosowaniu będzie ich uczestniczyło najwyżej 20%. Co innego emeryci – ci chętniej chodzą do wyborów, popierają urzędującą władzę, nie stawiając wygórowanych warunków. Cieszą się, siedząc na ławeczce na skwerze obok fontanny zbudowanej przez burmistrza. Gdybyśmy zrobili dokładną analizę, kto głosuje w wyborach samorządowych, okazałoby się, że w czterdziestokilkuprocentowym elektoracie najliczniej reprezentowane są osoby zależne od układu lokalnego i ich rodziny oraz seniorzy. Nic dziwnego, że samorządowcy nawet nie próbują zmierzyć się z poważnymi wyzwaniami: demografią, migracją młodych mieszkańców, wykluczeniem społecznym.
Dodane przez MM, w dniu 04.09.2018 r., godz. 11.32
Pani Kowalewska byłaby najlepszym burmistrzem!!! Ma wszystko, co potrzeba wiedzę, doświadczenie, klasę i długo by jeszcze.... Jeżeli nie kandyduje to podejrzewam dlatego, że sama nie chce bo to też nic przyjemnego czytać wypociny Trepów, którzy prawdopodobnie nie łapali by się na noszenie za Nią teczki...
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2018 r., godz. 12.42
Pani Kowalewska to zajmuje się teraz kampanią.
Inwestycje
Dodane przez Monter, w dniu 04.09.2018 r., godz. 20.22
Amfiteatr w Parku jak najbardziej ok. A nie scena na placu miejskim ! Na górce miejsca siedzące na dole scena. Wreszcie część imprez mogłaby zostać przeniesiona ze stadionu. Warunki i lokalizacja jest bezdyskusyjna. Przede wszystkim plan na budowę dróg. Jasność w tym zakresie uspokoiłoby mieszkańców a urzędnicy mieliby porządek prac. Zagospodarowanie terenów nad Bugiem. Mała marina to marzenie. Mamy klub żeglarski spinaker na pewno będzie miał koncepcje w tym temacie...
Do Montera
Dodane przez Anonim, w dniu 05.09.2018 r., godz. 00.27
Amfiteatr w parku już kiedyś był. To nie jest nowy pomysł.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.09.2018 r., godz. 06.16
Pan burmistrz nie cieszy się dobrą opinią wśród większości forumowiczów. Wynika to jednoznacznie z wpisów pod propagandowym tekstem, wychwalającym jego "osiągnięcia". Ale pod innymi tekstami, gdzie toczy się dyskusja na forum Wyszkowiaka jest podobnie. Czy to coś znaczy ?
Dodane przez plebs, w dniu 05.09.2018 r., godz. 08.30
Dodane przez My plebs panie burmistrzu, w dniu 04.09.2018 r., godz. 20.56 czekamy na podobną konferencję vis a vis biblioteki, gdzie nowosielski działkę wartą miliony zamienił z biznesmenem na kawałek bezwartościowej łąki pod lasem pomiędzy sosnową (studzienną) a natalinem). na działce przy Szopena powstał już jeden, warty miliony apartamentowiec, a w planach jest kolejny. prosimy o wyjaśnienie mieszkańcom na czym polegał ten "cud" interes. jako mieszkańcy, czujemy się oszukani. prosimy o wyciągnięcie wszystkich dotyczących sprawy kwitów. może być na środowej konferencji nowosielskiego. mam nadzieję, że starczy mu jaj i cywilnej odwagi upublicznić kontrowersyjny interes.
Dodane przez polis, w dniu 05.09.2018 r., godz. 15.25
Panie Głowacki ta większość forumowiczów o której Pan mówi to garstka do Pana podobnych. Natomiast większość głosujących nie słucha tych bzdur co staracie się na siłę głosić i w wyborach wybiera tych co faktycznie coś robią i co widać a nie tych co tylko potrafią na wszystko i wszystkich narzekać. :)
Dodane przez q, w dniu 05.09.2018 r., godz. 15.50
Tu nie jaja są potrzebne a kontrola takich organów, które będą mogły wszystko przejrzeć.
Dodane przez Rybienko Leśne, w dniu 05.09.2018 r., godz. 21.59
W miejsce placu miejskiego za 6,5 miliona oraz grunt za kolejne 6 milionów z naszych pieniędzy, powinna być porządna kładka na rzece BUG w miejscu byłego mostu pontonowego, faktycznie łącząca dwie części miasta, zbliżająca mieszkańców, pokazująca niewykorzystane walory przyrodnicze rzeki BUG, wraz z miejscem do wodowania kajaków i łodzi, bo to co Pan Burmistrz zrobił na moście kołowym to wstyd i żenada. Za poszerzenie chodnika o metr wydać ponad dwa miliony, jednocześnie zakorkować wjazd do miasta na parę miesięcy i zniszczyć asfalt na moście. Znacznie mniejszy Pułtusk stać na porządna kładkę, Wyszków tylko na kolejną prowizorkę. Kolejny sprawa, to dla Pana Borka do osiedla Pałacowego gdzie jeszcze nikt nie mieszka są pieniądze na zagospodarowanie nabrzeża rzeki BUG od Okrzei, a na Rybienku leśnym nie ma nawet na kawałka, chodnika, ścieżki, gdzie mieszka kilka tysięcy mieszkańców od wielu lat, żeby dojść do rzeki. Wstyd Panie Burmistrzu, wstyd, mieszkańcy widzą co Pan wyprawia, bo o bezradnych radnych nie wspomnę, bo wszyscy wiemy, że nie mają nic do gadania, dostają diety i siedzą cichą, aby dostać miejsce na liście w kolejnych wyborach.
wpis 5 września 15.25
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.09.2018 r., godz. 23.01
Oczywiście mam świadomość, że forumowicze nie są reprezentacją, przekrojem społeczeństwa. Jednak to, o czym piszę zarówno w felietonach , jak i wpisach na forum o sprawach wyszkowskich to niestety smutna prawda, a bajeczki opowiada pan burmistrz. Nieco wyżej pokazałem jedynie dwa konkretne przykłady nie dotrzymania słowa przez pana burmistrza. A jest ich duuuużo więcej.
Dodane przez ~(), w dniu 06.09.2018 r., godz. 08.34
proszę zobaczyć jakie miejsce na wypoczynek nad wodą można zrobić na przykładzie rawy mazowieckiej przez którą przepływa dosłownie struga a u nas kasa poszła na coś co szumnie nazwano przystanią ale dla kaczek
"tu trzeba umieć rozmawiać, ustąpić, wypracować rozwiązania"
Dodane przez JanOsik, w dniu 06.09.2018 r., godz. 10.04
Obiecane ścieżki rowerowe są, proponuję przejechać się rowerem szosowym z prędkością chociaż 25km/h, powinny być asfaltowe bez permanentnych śluz nie respektowanych przez kierowców. "Obwodnica" śródmiejska będzie, idealnie podzieli miasto. Jak dzieci przejdą przez nią do szkół? Kupujesz działkę sprawdzasz plan zagospodarowania i obok widzisz teram zieleni miejskiej budujesz dom, mija kilka lat a tu nowy plan i bloki stawiają. Mieszkańcy proszą o drogę, to proszę macie drogę, niwelata metr wyżej i spadki zamiast od budynku są do budynku, podjazdy nie pasują, a o jakości nie wspomnę. itd. itd. BRAWO. "umieć rozmawiać, ustąpić, wypracować rozwiązania"
Rybienko Leśne
Dodane przez Niezadowolenie mieszkańcy, w dniu 06.09.2018 r., godz. 12.24
Rybienko Leśne, jest wyjątkową zaniedbane przez Miasto, drogi jak za Cara, tylko kilka utwardzonych, choć osiedle jedno z najstarszych w Wyszkowie. Burmistrz choć obiecuję niewiele tutaj robi. Obiecywał w na spotkaniach osiedlowych, że będzie robił jedną ulicę w roku, a jedną robi przez 3/4 lata, przykład ulica Targowa. Kładka miała mieć 3,5 metra szerokości (informacja z ostatniego zebrania) ma 2 metry, która niewiele zmienia w komunikacji, bo to żadna kładka tylko chodniczek. Prawdziwa kładka powinna być wykonana w głębi osiedla, wtedy by spełniała swoją funkcję, zbliżała mieszkańców i ułatwiała komunikacje pieszą i rowerową z drugą częścią miasta. Żadnej ławki, miejsca odpoczynku dla rowerzystów i pieszych nie ma, brak dostępu do rzeki BUG, drogi nieutwardzone w fatalnym stanie, połowa oświetlania ulicznego nie działa, na pasach drogowych złomowiska pojazdów, a na terenie zalewowym tj. tyłach ulicy Kolejowej wysypisko śmieci i odpadów budowlanych z którymi Urząd Miejski nie może sobie poradzić od kilku lat. A może Burmistrz ma w tym prywatny interes, żeby taki stan samowoli trwał, jak się chwalą właściciele. Co po umorzeniu kary 1,2 miliona za nielegalną wycinkę drzew, przemawia za tym, ze coś na rzeczy zapewne jest. Tylko mieszkańców zastanawia gdzie jest Z-ca Burmistrza z Rybienka i Radni, czy oni są marionetkami w rękach Burmistrza i nie mają nic do gadania, jak piszą przedmówcy ???
Rybienko Leśne
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2018 r., godz. 12.25
Od mieszkańców dla Pana Burmistrza i Z-cy CZERWONA KARTKA.
Do JanOsik
Dodane przez Michał, w dniu 06.09.2018 r., godz. 13.05
Panie Janie, jeśli chodzi o obwodnicę to z punktu widzenia funkcjonowania miasta jest to inwestycja rewelacyjna. Tranzyt nie będzie jeździł przez centrum. Wniosek: mniejsze korki, mniejsze zanieczyszczenie powietrza. O dzieci bym się nie matwił, przechodzą bezpiecznie przez już istniejącą część obwodnicy więc i tu dadzą radę. Na tej trasie nie będzie się szło rozpędzic, co chwile rondo. Prędkość obowiązująca najprawdopodobniej 50. Spokojnie. Ale co do planu zagospodarowania: jeśli mieszkańczy domów jednorodzinnych nie mieli w planie zapisanej budowy wielorodzinnej w momencie otwierania inwestycji to faktycznie skandal i to ogromny. Ale jeśli było napisane: zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna do x kondygnacji tak jak na Rybienku Nowym to do kogo pretensja? Tam akurat pomogły protesty i interwencja telewizji. Plan został dostosowany do mieszkających tam ludzi. Co do proszenia o drogi przez mieszkańców to pełna zgoda. Ile trzeba się naprosić to głowa mała, a i jakość wykonywanej drogi nie powala.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2018 r., godz. 14.24
Michale, twoja naiwność jest bezcenna. Kościuszki jest drogą krajową i nikt nie zabroni TIRom nadal tu przejeżdżać, mają krótszy odcinek przez miasta a więc mniej zanieczyszczają spalinami miasto. Widziałeś jak wczoraj wyglądał Wyszków - całe miasto zablokowane i TiRów było niewiele. Co do obwodnicy to nieraz stoję na Sikorskiego i widzę jak samochody, w tym TiRy zapieprz....ą, spróbuj się włączyć do ruchu. Patrzę jak się zachowują tłuste koty, Nowosielski, Mróz, Siekierski,Pągowski, Sobczak czy Piórkowska to nic się nie zmieni w ich podejściu, tylko teraz będziemy czekać 5 lat, żeby się ich pozbyć.
Panie Michale
Dodane przez JanOsik, w dniu 06.09.2018 r., godz. 14.55
Pierwsza sprzeczność to obwodnica i 50km\h, przejść się nie daje już teraz a jak ruszy tam tranzyt? Prędkość też dla "naszych" kierowców jest umowna. Ilość groźnych wypadków na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Piłsudskiego wzrośnie. Mniejszych korków nie będzie zmieni się ich położenie, szczególnie że centrum przesuwa się w kierunku poloneza. Teren zielony był na rogu wiadukt i Piłsudskiego, aktualnie stoi tam pierwszy z trzech bloków.
do Michała
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2018 r., godz. 15.03
50/h .... już teraz z pełną prędkością tam samochody jeżdżą, może to i sprawa Policji, ale nie da się przez tą drogę bezpiecznie przejść, a jak ruch się zwiększy to problem, będzie jeszcze większy. Poza tym co to za obwodnica, która jest "śródmiejska", że niby co "obwodzi" centrum miasta z cudownym już niedługo placem miejskim za grube miliony. Obwodnica powinna wyprowadzać ruch z miasta. Może nie ma Pan dzieci, które muszą akurat tędy chodzić, ja mam i się martwię.
Do Anonim
Dodane przez Michał, w dniu 06.09.2018 r., godz. 16.03
Kolego, nie chodzi o zabranianie ciężarówkom jazdy, tylko o zdrowy rozsądek. W każdej branży liczy się CZAS. Przejazd obwodnicą będzie najzwyczajniej w świecie szybszy, więc tranzyt pójdzie tamtą drogą i przekonasz się o tym w następnym roku. Nie mów mi o naiwności, bo nie jestem wyborcą Nowosielskiego. Oceniam rzeczy bez zabarwienia politycznego. Wyszków jest zablokowany bo jak co 4 lata wszystkie inwestycje na jedną chwilę i za to Burmistrza trzeba ukarać bez dyskusji. To skrajnie nieodpowiedzialne. Co do prędkości na obwodnicy, to nie wina Burmistrza, że zbudował drogę i Henrego Forda czy Gottlieba Daimlera, że wynalazł samochód, tylko kierowców. Tu musi działać Policja. Co du tłustych kotów, fakt, przydałoby się przewietrzyć Urząd Miasta.
Dodane przez Michał, w dniu 06.09.2018 r., godz. 16.32
Panie JanOsik, po czym Pan wnioskuje, że ilość wypadków wzrośnie? Idąc tym tokiem rozumowania trzeba się cieszyć, że są korki, bo nie ma wypadków, wszyscy jeżdżą z prędkością 10 km/h. Nie widzę sprzeczności między słowem obwodnica i prędkościa 50 km/h. Na południowej czteropasmowej obwodnicy Warszawy był odcinek, na którym trzeba było jechać z prędkością 70 km/h. W Ostrołęce na drupasmowej obwodnocy śródmiejskiej prędkość to 60 km/h. Prędkość dostosowuje się do infrastruktury i okolicznych zabudowań a nie do nazwy drogi. Prędkość dla kieroców umowna, to trzeba zgłaszać problem do Komendy Powiatowej. Korki oczywiście powinny się zmniejszyć, tak mówi prosta matematyka. Są dwa rodzaje pojazdów stojących w korkach: ludzie jeżdżący po mieście załatwiający swoje sprawy i ludzie, którzy jadą z punktu A do punktu B i na ich drodze znajduje się nasze miasto. Jak tych drugich przekierujemy na inną drogę niż ciąg Serocka->Kościuszki->Białostocka to korki w centrum zmaleją. Inna sprawa, że zaczną się tworzyć na skrzyżowaniach Piłsudskiego z Pułtuską i Sienkiewicza ze Świętojańską, ale korków nie można rozpatrywać zero-jedynkowo - jest lub nie ma. Przy takiej ilości pojazdów na mieszkańca korki będą zawsze. Chodzi o to, żeby poprawić płynność ruchu na głównych arteriach. Te korki będą rozdrobnione przez co globalnie w skali całego miasta ruch będzie płynniejszy. I tam przy Piłaudkiego było w planie że tylko zabudowa jednorodzinna a dla dewelopera zmienili plan? No to burmistrza trzeba za ukarać.
Do Anonim
Dodane przez Michał, w dniu 06.09.2018 r., godz. 16.54
Ja się w 100% zgadzam, że ruch powinien być wyprowadzany z miasta. Pełna zgoda. Tylko obwodnice miast to taka inwestycja, na którą gminę najzwyczajniej nie stać. Takie drogi w Polsce buduje Ministerstwo. Więc mając problem korków trzeba go jakoś rozwiązać. Obwodnice śródmiejscie funkcjonują w większości dużych i średnich miast, nie widzę problemu. Dokładnie dlatego jest obwodnicą, bo okala centrum, przez które część ludzi nie potrzebuje jeździć, a i tej części ludzi nie potrzeba w centrum :). Tak jak Pan/Pani napisał/ła prędkość kierowców to sprawa Policji. Plac za miliony, bez konsultacji z mieszkańcami, jeszcze słyszy się o jakiś przekrętach, jak najbardziej sprawę zbadać i Burmistrza rozliczyć. To czy mam dzieci czy nie mam nie ma znaczenia. Przez tyle lat ludzie na Pułtuskiej mieszkali i mieszkają, dzieci tam swobodnie chodzą i jakoś krzywda się nikomu nie dzieje. Wystarczy zasada ograniczonego zaufania, wywaźne oznakowanie i oczywiście Policja, która będzie walczyła z brawurą. Niestety każde miasto dąży do rozwoju i ekspansji, dlatego jeśli Pan/Pani zdecydował/ła zamieszkać w mieście to trzeba liczyć się ze wszystkimi tego konsekwencjami. Na wsi przejeżdza trzy samochody na godzinę i też są wypadki. Dodaję jeszcze raz, nie jestem wyborcą obecnego Burmistrza, ale nie można wszystkiego negować dla zasady, bo to do niczego nie prowadzi. Dyskusja jest ciekawa i wskazana, trzeba dyskutować, ale merytorycznie, bez emocji. Za błędy Burmistrza trzeba rozliczać, za nadużycia karać, ale również bez emocji. Jeśli zostaną udowodnione malwersacje to ukarać przed sądem, bez emocji. Pozdrawiam serdecznie dyskutujących. Ja czekam cały czas na swojego kandydata. Na tą chwilę takiego nie mam. Kampanię będę śledził z uwagą, żeby wybrać odpowiednią osobę do zarządzania miastem
do Michała w dniu 06.09.2018 r., godz. 13.05
Dodane przez Bravo Ja, w dniu 06.09.2018 r., godz. 17.02
Po pierwsze:Tranzyt w ogóle nie powinien jeździć przez miasto. Po drugie: żeby wyprowadzić tranzyt z miasta potrzebna jest obwodnica czyli droga jak sama nazwa wskazuje obwodząca miasto a nie przecinająca je na pół. Po trzecie: budowa obwodnicy dla tranzytu powinna być inwestycją krajową a nie gminną co oznacza, że gmina ma wydawać pieniądze na drogi gminne a nie na budowę skrótów dla międzynarodowych TIR-ów bo od tego jest GDDKIA. Ta "rewelacyjna" według Ciebie inwestycja będzie faktycznie drogą międzynarodową sfinansowaną z gminnej kasy. A najbardziej wkurza mnie to, że nawet lokalna opozycja jest tak słaba jakościowo, że tego nie widzi. Nie przypominam sobie, żeby w tej kwestii zabierał o w ostatnich latach ktokolwiek z opozycji.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2018 r., godz. 18.08
Nawet w Berlinie na obwodnicach jest dopuszczalna prędkość 70 km/h a w tunelach i wielu innych miejscach 40-50. Tunele te są częścią obwodnic i ciągną się kilometrami, fotoradary (bez ostrzeżenia) co 200-300 m.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2018 r., godz. 08.58
Panie Michale z tego co Pan pisze wynika, że ruch na Piłsudskiego się zwiększy bo samochody pojadą obwodnicą i jednoczesnie nie wpłynie to na bezpieczeństwo na tej drodze, czyli nie zwiększy się ilość wypadków. Super!!! Pozostaje tylko się cieszyć. Proszę pamiętać o nowo budowanym osiedlu przy wiadkukcie (docelowo 3 bloki) mieszakńcy tego osiedla będą też musieli jakoś jeździć i chodzić. Przesunięcie korków z jednego punktu miasta w inny to ma być rozwiazanie?? I nie chodzi tu o negowanie wszystkiego tylko o brak pomysłów na rozwiązanie istotnych problemów przez nasze władze.
Dodane przez Lucynów, w dniu 07.09.2018 r., godz. 10.29
Burmistrz zlikwidował punkt biblioteczny w Lucynowie ale znalazła się praca dla synowej radnego Grzesia Wyszyńskiego jako nauczycielki wychowania fizycznego w szkole w Lucynowie.
Dodane przez buhahaha, w dniu 07.09.2018 r., godz. 14.50
Bravo ty, może nie to czytasz co trzeba. Bo ja czytam opozycję, felietony Głowackiego i wypowiedzi Szczerby i o tym wiem a co nie wiem to dowiem się na forum Wyszkowiaka. Mróz i Wójcik z ZNP tak krytykowali reformę oświaty a tu patrz, jeszcze przyjmują nowych nauczycieli. Tylko dlaczego przyjął w Lucynowie a nie np. na Polonezie, może nie chciał rozgłosu.
Dodane przez RUT, w dniu 07.09.2018 r., godz. 20.17
a może,nasz wspanialy gospodarz burmistrz i jego rada-czytaj oddział geriatryczny Urzędu Miasta ,zamiast dusić ludzi w korkach ,zamknąłby wjazd do miasta TIR -ów ,do centrum w godzinach największego szczytu komunikacyjnego .Tak na trzy cztery godziny ,żeby ludzie spokojnie mogli wrócić z pracy ,szkoły do domu.Inne miasta już dawno , w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców ,wprowadziły takie rozwiązania .Gdzie ci śpiący rycerze ze starostwa ,powiatu ,miasta o czym śnią zamiast pomagać ludziom żyć,bo za to biorą nasze pieniądze.Przestańmy wybierać gamoni ,ludzi bez pomysłów ,inicjatywy.Zażądajmy sprawozdań z pracy każdego radnego powiatowego i miejskiego .Mamy takie PRAWO !!! NIE DAJMY SIĘ OKRADAĆ ,okłamywać przez bezradnych ,bezmyślnych radnych.Pora wymagać i żądać od nich uczciwej pracy dla nas.
do buhahaha
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2018 r., godz. 11.24
Skoro tak mówisz to podaj przykłady np. datę czy numer Wyszkowiaka, w którym znajduje się felieton Głowackiego podejmujący kwestię, o której mówię. To samo z wypowiedziami p. Szczerby na ten temat. Gdzie je znajdę? Chętnie poczytam jeśli przeoczyłem.
Dodane przez Anna, w dniu 10.09.2018 r., godz. 14.45
Przybierałam się kilka razy do wysłuchania rozmowy z Nowosielskim i nie dałam rady. Wytrwałam kilka minut, tego nie da się słuchać, ale nie tylko ja tak sądzę, bo widziałam tylko jedno udostępnienie posta. POrażka.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 10.09.2018 r., godz. 16.13
Faktycznie POrażka. Nawet w tym temacie Andrzejewski wypada o niebo lepiej. Rada dla Pani Elwiry - Nowosielskiemu nie można zadawać niewygodnych pytań. Zaraz się po nich POci, denerwuje, a przez to chrząka, duka, jąka. Ale znając miejscowe realia wiemy, że to nie jest dla Pani łatwe zadanie, można stracić nie tylko honor i zwykłą ludzką przyzwoitość, ale i urzędową marchewkę. No nie?
północna o obwodnica Wyszkowa
Dodane przez Monter, w dniu 11.09.2018 r., godz. 08.11
Burmistrzu! Jakie kroki podjął burmistrz w sprawie budowy północnej obwodnicy w ciągu DK-62? Oprócz terenu po tą trasę. Pora wyprowadzić TIRy poza miasto.
Dojazd do Wyszkowa od strony Lucynowa
Dodane przez Blgot, w dniu 12.10.2018 r., godz. 17.46
Zadam proste pytanie. Czy Pan uwaza, ze problem podany w temacie nie istnieje? Wszedzie slyszymy o inwestycjach itd a tej sprawy nikt nie rusza. Miasto rozkopane a nie ma ZADNEGO objazdu, ktory pozwoli przejechac z Lucynowa do Wyszkowa w normalnym czasie. Jade teraz do chorej matki a korek jeszcze przed gorka na Rybienku. Zamiast jechac 10 minut CODZIENNIE jedziemy godzine lub dluzej. Brawo dla naszych wladz mista za utrudnianie zycia wszystkim placacym podatki na ta bzdurna gmine. Najlepiej zablokowac miasto przed wyborami. Brawo!!! Pisze to 12.10.2018 o godz 17:46 stojac w korku. Dziekujemy razem z zona.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl