Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Odpust i pobłogosławienie nowej świątyni

(Zam: 30.08.2018 r., godz. 09.08)

9 września w 90. roku istnienia Loretto podczas mszy odpustowej ku czci Matki Bożej Loretańskiej nastąpi pobłogosławienie nowej świątyni. Będzie ją sprawował biskup ks. Romuald Kamiński w Sanktuarium w Loretto. Początek o godz. 13.00.Oprawę muzyczną liturgii mszalnej zapewni Chór Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra. W programie uroczystości: godz. 9.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, godz. 10.00 – „90 lat Loretto” – prezentacja filmowa historii Sanktuarium w Loretto, godz. 10.45 – Koncert „Uwielbienie z Maryją” w wykonaniu Wspólnoty Guadalupe z Lublina, godz. 11.30 – konferencja formacyjna, godz. 13.00 – msza święta z obrzędem błogosławieństwa kościoła, godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6 września rozpocznie się 3 Piesza Pielgrzymka „Od chrzcielnicy do grobu” wiodąca z Drohiczyna, której celem jest Loretto. Wierni będą szli przez miejscowości Repki, Miedzna, Ostrówek, by 9 września stanąć przed figurą Matki Bożej Loretańskiej.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej świątyni odbyło się 7 września 2014 r. podczas uroczystości odpustowych. Uroczystości przewodniczył abp Henryk Hoser SAC. Budowę wsparło liczne grono darczyńców. Świątynia wzorowana jest na średniowiecznych kościołach włoskich. To budowla trzynawowa z transeptem, prezbiterium, wewnętrznym dziedzińcem oraz wolno stojącą wieżą dzwonnicy.
Inwestycji towarzyszy termomodernizacja wyłączonego z użytkowania budynku zamieszkania zbiorowego i adaptacja obiektu na dom pielgrzyma. Z dawnego budynku żywienia zbiorowego powstał obiekt gastronomiczny dla 150 osób z częścią kawiarnianą i zapleczem do przygotowywania posiłków, magazynowania żywności. Powstała Droga Krzyżowa, Szlak Św. Rodziny, Szlak Bł. Ignacego Kłopotowskiego. W ramach inwestycji przewidziano ścieżkę zdrowia z przyrządami do ćwiczeń dla seniorów, plac zabaw dla dzieci, altany stoły, zagospodarowanie zieleni, rozbudowę parkingów i in. To, jak czytamy na stronie loretto.pl „urzeczywistnienie idei Założyciela Zgromadzenia bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego, który posiadłość ziemską Zenówka (obecne Loretto) nabył w 1928 roku w celu stworzenia miejsca uwielbienia Matki Bożej Loretańskiej oraz prowadzenia przez Siostry Loretanki na tym terenie apostolstwa nauczania i wychowania i działalności charytatywno-opiekuńczej”.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl