Dziś jest 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Sykstusa

Medale Pucharu Polski dla Wyszkowa

(Zam: 10.05.2011 r., godz. 11.20)

W dniach 30 kwietnia-1 maja w Węgrowie odbyły się zawody w kickboxingu, Międzynarodowy Otwarty Puchar Polski. Reprezentanci Wyszkowa z Gimnazjon-Apin Wyszków przywieźli z imprezy dwa medale – srebro i brąz.

W sobotni majowy poranek rywalizację na imprezie rozpoczął dla wyszkowian Damian Malinowski (81kg) w formule K-1 rules (najbrutalniejsza odmiana kickboxingu, w której można używać kolan). Damian skrzyżował rękawice z zawodnikiem z Siedlec. Przez 3 rundy nasz zawodnik dzielnie stawiał opór rywalowi, wygrywając na punkty, zabrakło jednak trochę szczęścia. Pod koniec starcia rozcięty nos spowodował wykluczenie wyszkowianina z dalszej rywalizacji. Warto wspomnieć, że była to pierwsza walka Damiana na ringu. Junior Marcin Borecki (60kg) także zadebiutował w ringu, w formule low-kick (walka ciągła z kopnięciami poniżej pasa). Świetna praca bokserska i dobre poruszanie się nie wystarczyły, Marcin ustąpił nieznacznie fighterowi z Bydgoszczy i w 1/4 finału przegrał 2:1.

Daniel Bralewski (81kg), w formule low-kick w dobrym stylu pokonał swojego pierwszego przeciwnika, głównie akcjami pięściarskimi. W walce o wejście do finału zawodnik uległ Mateuszowi Piskorzowi z zaprzyjaźnionej Palestry Warszawa, zajmując tym samym trzecią pozycję.

Piotr Tryc (75kg) w 1/2 finału rywalizował z Litwinem w konkurencji K-1 Rules. Pierwszą rundę zapisał na swoje konto obcokrajowiec, jednak w drugim starciu wyszkowianin odzyskał inicjatywę. W trzeciej rundzie Tryc zakończył walkę przez techniczne KO uderzając Litwina kolanem na tułów. W finale zmierzył się z Jerzym Wrońskim (złoty medalista tegorocznego Pucharu Świata w Austrii), ustąpił jednak popularnemu ,,Jurasowi" na punkty. Ostatecznie wywalczył więc srebrny medal imprezy.

Zmagania wyszkowskich zawodników odbywaly się pod czujnym okiem trenera Pawła Delugi.