Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 lutego 2019 r., imieniny Konstancji, Maksyma

Droższe boisko przy Zakolejowej

(Zam: 08.08.2018 r., godz. 17.41)

O 82 tys. zł więcej powiat wyda na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Konieczność
dołożenia pieniędzy była powodem zwołania sesji nadzwyczajnej w piątek 20 lipca.

Wyższe koszty to wynik przetargu, do którego zgłosiła się tylko jedna firma – Complexe Sportif Grażyna Kowalska z Tłuszcza. Cena jest wyższa od kwoty, którą Starostwo zapewniło na inwestycję we własnym budżecie, stąd konieczność wyasygnowania dodatkowej sumy. Powiat chce wybudować obiekt w wakacje, stąd pośpiech i zwołanie sesji nadzwyczajnej.
– Ogłoszenie nowego postępowania nie gwarantuje, że jakaś oferta wpłynie i że będzie tańsza – podkreśliła skarbnik powiatu Anna Anuszewska (np. w ponownym przetargu na przebudowę drogi do Kamieńczyka nie wpłynęła żadna oferta).
Dodatkowa kwota pochodzi z puli przeznaczonej na wykonanie remontów w Starostwie Powiatowym. Budowa boiska będzie więc ostatecznie kosztowała 522 tys. zł, z czego 200 tys. zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego, a reszta środki własne powiatu. Obiekt będzie przystosowany do gry w siatkówkę i piłkę nożną (nawierzchnia poliuretanowa). Powstanie rozbieg jednotorowy do skoku w dal, piłkochwyty, mała widownia (siedziska z oparciem).
Podczas sesji radni przeznaczyli też 40 tys. zł na przebudowę drogi na odcinku od wiaduktu w Turzynie do skrzyżowania z ul. Chopina w Brańszczyku. Za tę kwotę Starostwo chce wykonać przepust drogowy.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl