Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lutego 2019 r., imieniny Łukasza, Zbigniewa

Może będzie więcej zieleni

(Zam: 21.06.2018 r., godz. 11.25)

O prawie 2 mln zł na obsadzenie zielenią m.in. placu w centrum Wyszkowa ubiega się gmina w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity koszt inwestycji ocenia na 6 684 775,23 zł.„Głównym celem projektu jest poprawa jakości środowiska naturalnego na terenie Wyszkowa oraz poprawa jakości życia mieszkańców poprzez odnowienie i rozwój zieleni miejskiej pełniącej funkcje zdrowotne, rekreacyjne, ochronne i biologiczne” – informuje Urząd Miejski. Samorząd na terenie osiedla przy ul. Prostej zaplanował nasadzenia, a przy ul. Matejki – stworzenie nowego terenu zieleni (wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, traw ozdobnych, założenie trawników i łąki kwietnej oraz montaż elementów małej architektury – ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, stolików szachowych).
Na planowanym w tym roku do budowy placu Miejskim gmina zaplanowała nasadzenia, na które również chce uzyskać dofinansowanie. Wsparcie z NFOŚ obejmowałoby także montaż m.in. ławek, koszy na śmieci, chodników, karmników dla ptaków, stolików do gier/stolików kawiarnianych, zdroju ulicznego, poidełka, placu wodnego (fontanna beznieckowa), oświetlenia terenu.
Nasadzenia planowane są również na placu Wyzwolenia, podczas budowy którego część drzew została wycięta. Zazielenić ma się też na terenie przy cmentarzu miejskim – samorząd widziałby tam łąkę kwietną oraz alejkę spacerową otoczoną elementami małej architektury.
Łącznie do zagospodarowania zielenią i elementami małej architektury byłoby 4,16 ha. Gmina liczy na uzyskanie 1 931 032,28 zł dofinansowania. Jeśli je dostanie, inwestycje zamierza realizować w tym i przyszłym roku.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kolejny geszeft?, w dniu 21.06.2018 r., godz. 12.24
Proszę przedłożyć kosztorys do wglądu publicznego. Ile może kosztować w Wyszkowie zieleń? W parku kilka nienawodnionych klombów kwiatowych mogło kosztować pół miliona złotych. Dlaczego w Wyszkowie koszty zawyżane są kilkakrotnie, ktoś na tym zarabia na boku?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2018 r., godz. 13.05
To tak jak z solarami i dofinansowaniem do nich.W nszej gminie ok 22 tys zl., a np. w gminie Somianka ok 9 tys. Skąd ta różnica?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2018 r., godz. 14.33
to magia "nie mam sobie nic do zarzucenia", należy zapytać nowosa.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2018 r., godz. 19.46
Nie ma za co sfinansować pomników i kwiatków obok pomnika. Oświetlenie, stoliki, poidełka, fontanna, kosze i chodniki , kwiatki na dwa osiedla gdzie od dawna trwa i drzewa rosną tam gdzie mogą Prosta i Matejki za 6,5 miliona -to żart, śmiech otwarty z mieszkańców miasta. Matejki potrzebuje placu zabaw a nie trawy i kwiatów. Od kiedy odnowienie zieleni to stoliki i poidełka oraz karmiki dla ptaków.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl