Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Budowa bloków przy ul. Szpitalnej możliwa

(Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.49)

Miejski samorząd będzie mógł wystawić na sprzedaż działki przy ul. Szpitalnej – przeznaczone pod budowę bloków i leżące po sąsiedzku, na których będzie można postawić dom jednorodzinny.Działki przeznaczone obecnie w części pod zabudowę wielorodzinną, w części pod jednorodzinną gmina nabyła zgodnie z decyzją komunalizacyjną. Prowadzi procedurę zmiany planu przestrzennego zagospodarowania tak, aby teren ten był przeznaczony wyłącznie pod bloki. Chodzi o dwie działki, wartość każdej z nich, według rzeczoznawcy (wyceniał działki jak pod zabudowę wielorodzinną), przekracza 4 mln zł (8 690 m kw. – 4 319 400 zł, 8 352 m kw. – 4 369 900 zł). Cena za mer kwadratowy wynosi odpowiednio 497,05 zł i 523,22 zł.
Sąsiadujące, znacznie mniejsze działki, gmina chce sprzedać pod zabudowę jednorodzinną – 994 m kw. rzeczoznawca wycenił na 191 400 zł, 942 m kw. – 181 400 zł, 780 m kw – 150 200 zł (192,56 zł/m kw.).
„Sprzedaż w/w nieruchomości jest zasadna, ponieważ pozwoli na zagospodarowanie nieruchomości zgodnie z planem przestrzennego zagospodarowania przestrzennego, zwiększy dochód w postaci podatku od nieruchomości oraz wpływu do budżetu ze sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność Gminy Wyszków” – czytamy w uzasadnieniu obu uchwał.
Zgodę na sprzedaż tych działek radni wyrazili podczas majowej sesji Rady Miejskiej. Adam Szczerba uznał, że sprzedaż działek pod zabudowę jednorodzinną położonych w wąskim pasie między ul. Szpitalną a działkami przeznaczonymi pod bloki nie ma sensu. Według niego, nikt nie będzie chciał budować domu wiedząc, że w sąsiedztwie będą bloki i jeśli nawet kupi działki, od razu wystąpi do gminy o przekształcenie ich pod zabudowę wielorodzinną. Zdaniem Adama Szczerby, gmina powinna wszystkie działki przy Szpitalnej objęte uchwałami sprzedać jako wielorodzinne i zarobić więcej niż za sprzedaż gruntów pod zabudowę jednorodzinną. – Te działki to kontynuacja zabudowy jednorodzinnej – stwierdziła naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego Urzędu Miejskiego Iwona Kozon. – To ile chcemy, a ile możemy uzyskać pieniędzy ze sprzedaży działek to mogą być dwie różne kwoty. Kwoty z operatów szacunkowych nie są adekwatne do tego, co uzyskujemy w przetargach. To tylko Wyszków, a nie dzielnice podwarszawskie.
– Idąc tokiem myślenia pana radnego, moglibyśmy wszystkie działki pozamieniać pod zabudowę wielorodzinną i być krezusami samorządowymi. Ne sądzę jednak, że planiści się mylą. Plan jest dostosowany do tego, co istnieje już na tamtym terenie i jest słuszny – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski.
– Nie można dopuścić do sytuacji jak na ul. Lipowej, gdzie są domki jednorodzinne obok bloku – stwierdził Adam Szczerba.
– Niepokoje związane ze zmianą sąsiedztwa nie tworzą się tylko na linii zabudowy wielo- i jednorodzinnej. Przy ul. Bankowej każdy kolejny blok była oprotestowany przez mieszkańców, którzy już mieszkali. Podobnie było z zabudową na osiedlu Polonez. Też mieszkańcy bloków protestowali, że będzie kolejny blok. Ludzie nie lubią, kiedy im się zabiera przestrzeń, tym bardziej nie swoją, za którą nie trzeba płacić. Zmiana nic nie wniesie, a przede wszystkim wzrostu dochodu, o którym pan mówi – stwierdził burmistrz.
J.P.

Komentarze

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 19.06.2018 r., godz. 07.12
Przejeżdżam nieraz Szpitalną, jest to ulica schrzaniona krótko mówiąc, teraz coś przy niej robią ale pierwszy fragment przy skrzyżowaniu Szpitalnej i 3 Maja jest zagrodzony i panuje tam bałagan. Ktoś, znajomy władzy pewnie, wydzierżawił albo kupił działkę od gminy i trzyma drzewo na opał i inne specjały. Proszę o interwencję burmistrza, który przejeżdża obok i to widzi. Nie może być świętych krów i jak robicie to cały odcinek ulicy od 3 Maja do Serockiej, a ignorujecie nieporządek. Wymówić umowę, wysłać straż miejską, żeby dopilnowała powrotu do stanu pierwotnego i zróbcie to co na całym odcinku drogi.
Dodane przez monter, w dniu 19.06.2018 r., godz. 16.28
Bloki można zlokalizować bliżej DW 618. Wjazd np od ul Perłowej, którą rzecz jasna trzeba pobudować. Już są budowane bloki vis a vis drukarni można budować dalej w kierunku ul żytniej i dalej do ul Perłowej. Miejsca nie brakuje. Natomiast Rybienko Nowe to już miasto Wyszków!
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2018 r., godz. 11.35
coś opornie idzie wprowadzanie oświadczeń majątkowych do BIP. niektóre nazwiska to bez oświadczeń - przeoczenie czy celowe działanie? w takim tempie wprowadzania to do wyborów się zejdzie?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl