Nocne bieganie w centrum

(Zam: 14.06.2018 r., godz. 11.42)

Gmina Wyszków zorganizowała doroczny bieg uliczny Wyszkowska Dycha w nowej formule – 2 czerwca o zachodzie słońca niemal trzystu zawodników ruszyło na wybranym przez siebie dystansie.

Każdy z biegaczy miał swoje ambicje związane z pokonywaniem kilometrów, ale przy tak dobrej atmosferze nie liczył się tylko wynik – sam udział i spotkanie ludzi, którzy dzielą pasję biegania.

Osób biegających indywidualnie czy też np. w wyszkowskim Klubie Biegacza jest w naszym mieście coraz więcej. Z myślą o nich, ale i osobach z innych miejscowości (Wyszkowska Dycha ma charakter otwarty) gmina już po raz czwarty przygotowała bieg, w ramach którego do wyboru były dystanse: 10, 6 i 2 km. Dzięki organizacji imprezy o zmierzchu, zawodnicy uniknęli męczącego upału, który już niejednemu biegaczowi dał się we znaki podczas poprzednich edycji Wyszkowskiej Dychy. Sygnał do startu przed godziną 21.00 dał im burmistrz Grzegorz Nowosielski. Nad bezpieczeństwem 298 zawodników i przebiegiem wydarzenia czuwali nie tylko organizatorzy, ale także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Rybna, Kamieńczyka, Lucynowa Dużego, Gulczewa, strażnicy miejscy, policjanci, ratownicy medyczni. Czasy i osiągnięcia kolejnych biegaczy wpadających na metę komentował naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego Leszek Marszał, który podsumował bieg gratulując wraz z dyrektorem Wyszkowskiego ośrodka Sportu i Rekreacji Markiem Wiśniewskim wyników najlepszym. Na 10 km wśród mężczyzn I miejsce zajął Jakub Wiśniewski (00:35:45), II – Tomasz Roszkowski (00:36:36), III – były minister sportu Tomasz Lipiec (00:36:54), wśród kobiet I była Ula Przygoda (00:43:59), II – Magdalena Nizińska (00:45:20), III – Izabela Gudanis (00:45:29). Na dystansie 6 km I miejsce zajął Maciej Małecki (00:22:17), II – Dawid Leśniakiewicz (00:24:14), III – Rafał Policzuk (00:25:09), podium wśród kobiet zajęły: I – Anna Urbaniak (00:26:13), II – Monika Wojno (00:30:22), III – Katarzyna Odojewska (00:32:14). 2 km najszybciej pokonał Przemysław Oleksiak (00:06:43), za nim uplasował się Szymon Skwarski (00:07:03), na III miejscu był Jarosław Chrabałowski (00:07:13). Wśród kobiet I miejsce zajęła Wiktoria Trombik (00:08:29), II – Barbara Zwalińska (00:08:58), III – Natalia Sieńkowska (00:09:12).