Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Zatańczyć jak prawdziwi Romowie

(Zam: 03.06.2018 r., godz. 13.21)

Mówi się, że dzieci to wymagający odbiorcy, a Patrycji Runo udało się zaciekawić i zaangażować do wspólnej zabawy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. 18 maja odbyła tam serię spotkań na temat romskiej kultury.

– Nazywam się Patrycja Runo i jestem Cyganką – rozpoczęła pierwsze ze spotkań, które odbywały się w sali gimnastycznej.
Patrycja jest wokalistką zespołu Patrycja Runo & Gipsy Stars, na co dzień mieszka wraz z rodziną w Wyszkowie. W chwilach wolnych od koncertów odwiedza dzieci, by opowiedzieć im o romskiej kulturze. Trudno omówić wszystkie jej aspekty na jednym spotkaniu, dlatego Patrycja skupia się na ciekawostkach, niektórych aspektach życia romskich społeczności – m.in. na tańcu, który jest tak charakterystyczny dla nich. Artystka pokazała dzieciom kroki i zachęcała do samodzielnego zatańczenia. Nauczyła też najmłodszych kilku podstawowych zwrotów w języku cygańskim, m.in. powitania, czy nazywania kolorów. Słuchacze czasem zaskakiwali pytaniami np. „Jak można zostać Cyganem?”, czasem swoimi reakcjami – wielu z niecierpliwością czekało na możliwość dotknięcia misternie ozdobionej, czerwonej sukni artystki.
Niebawem przed nią szereg koncertów. M.in. wystąpi w widowisku rozrywkowym „Wielka zabawa TV Puls” w Dolinie Charlotty (29 czerwca, Strzelinko koło Słupska), w którym udział wezmą także popularni wykonawcy: Sławomir, Cleo, Weekend, Kabaret pod Wyrwigroszem. 18 sierpnia zaprezentuje się w Mrągowie w ramach Festiwalu Weselnych Przebojów (transmisja w Polsacie) u boku takich wykonawców jak Sławomir, Czadoman, Lui Carlos Ferreira.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl