Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Camper nie awansuje do II ligi

(Zam: 03.06.2018 r., godz. 13.17)

Niestety, Camper Wyszków nie zdołał wygrać turnieju o awans do II ligi siatkarzy, który odbył się w ubiegły weekend w Miliczu. W decydującym o awansie meczu siatkarze trenera Główczyńskiego ulegli ekipie gospodarzy.

W rywalizacji o awans do II ligi, Camper walczył z trzema zespołami, które wcześniej przebrnęły przez turnieje półfinałowe. Były to: Ziemia Milicka Milicz (gospodarz), Volley Bydgoszcz i GKPS Gorlice. Turniej finałowy rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyna o najlepszym wyniku końcowym uzyskiwała awans do II ligi.
W pierwszej kolejce spotkań gospodarze z Milicza pokonali po emocjonującej batalii zespół z Bydgoszczy 3:1, Camper w dobrym stylu uporał się natomiast z drużyną GKPS-u Gorlice, nie tracąc ani jednego seta. Wyszkowianie podtrzymali swoja dobrą dyspozycję w drugiej kolejce meczów, w której zmierzyli się z ekipą Volley Bydgoszcz. Zwycięstwo 3:0 (w setach odpowiednio do 20, 19 i 16) postawiło Camper o krok od wywalczenia awansu do II ligi. W drugim sobotnim spotkaniu Ziemia Milicka pokonała drużynę z Gorlic wynikiem 3:0. Tym samym, ostatni mecz turnieju pomiędzy gospodarzami a Camperem miał wyłonić nowego drugoligowca. Niestety, spotkanie rozegrane w niedzielę 20 maja zdominowali zawodnicy z Milicza. Rywale przez cały mecz odrzucali wyszkowian od siatki mocną zagrywką, bezlitośnie wykorzystując również wszystkie okazje do kontrataków. Najbliżsi „ugrania seta” wyszkowianie byli w trzeciej odsłonie, w której przez długi czas prowadzili. Końcówka należała jednak do gospodarzy – zwyciężyli 25:21. Wygrali cały mecz 3:0 w setach i wywalczyli awans do II ligi.
Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:
1. Ziemia Milicka Milicz
2. Camper Wyszków
3. GKPS Gorlice
4. Volley Bydgoszczy
Wyszkowianie otrzymali dwa wyróżnienia indywidualne:
– Jacek Obrębski został wybrany najlepszym libero,
– Maciej Główczyński został wybrany najlepszym środkowym.
Z innych turniejów awans na drugoligowe parkiety wywalczyły jeszcze zespoły Kasztelan Rozprza, PZL Sędziszów Małopolski i MOSiR Sieradz.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl