Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, Roberta„Minister ukradł, wójta powiesili!!!”

(Zam: 21.05.2018 r., godz. 10.15)

Pazerni działacze PiS nabrali miliony złotych nagród. Ministrowie dostali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Setki milionów wypłynęło na premie dla pisowskich patriotów i działaczy. Najwięksi krytycy „dojnej ojczyzny” doprowadzili dojenie Polski do perfekcji.

Tak wydrenowali publiczną kasę, jak nikt nigdy przed nimi. PiS osiągnął mistrzostwo w dojeniu. Ludzie się wkurzyli, zaczęli się burzyć, to PiS się przestraszył swojej własnej pazerności. Postanowili uciszyć nastroje społeczne i załagodzić sytuację obniżając pensje. Niektóre pensje dla zamknięcia ust dziennikarzom i zamydlenia oczu wyborcom. Uchwalono ustawę obniżającą pensję posłom o 20 %. Następni w kolejce będą samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast. Najśmieszniejsze jest to, że ci, którym obniżono wynagrodzenia żadnych premii nie brali. Ci, którzy brali, będą dalej doić kasę z budżetu bez zmian. Taki na przykład szef klubu parlamentarnego PiS-u Ryszard Terlecki, Beata Mazurek czy marszałek Marek Kuchciński nie będą mieli obniżonej pensji.
Jarosław Kaczyński, który za nic nie płaci – jest wożony, ochraniany, karmiony przez ochroniarzy, na których z państwowej kasy wydajemy grubo ponad milion – też z pewnością nie zauważy dwóch tysięcy mniej w swoim budżecie. Państwo i tak płaci na Kaczyńskiego ponad sto tysięcy miesięcznie, plus oczywiście tę obniżoną pensję. Jaki problem obniżyć pensje szarym posłom skoro najważniejsi, ci, którzy decydowali o złodziejskich premiach, teraz także nic nie stracą. Najbardziej winni, jak zwykle wyjdą bez szwanku. Szczyt obłudy. Rykoszetem dostaną za to samorządowcy. Samorządowcom zawsze najlepiej dowalić. Najpierw kilka lat obniżali w szkołach pisuary dla sześciolatków, a teraz biorą kredyty, aby te niskie zamienić ponownie na wysokie dla ośmioklasistów. Jak już wydadzą całą kasę na realizację idiotycznych pomysłów, to znowu się im dowali za brak czegoś innego. Zawsze przecież czegoś zabraknie... W dawnej, ciemnej, zacofanej Polsce przysłowie ludowe głosiło: „Kowal ukradł, a cygana powiesili”, jak to mówi PiS, trzeba kontynuacji, tradycja musi być kultywowana... Obłuda i ciemnogród wraca w pełnej krasie. Tylko nie wiadomo, czy ciemny lud to kupi. Czy uda się nabrać ludzi na głodne kawałki i udawane gesty. Ludzie znają swoich samorządowców i widzą, co i kto dla nich robi. Ludzie widzą kto kradnie, a kto ciężko pracuje. Ludzie widzą, kto buduje drogi lokalne i remontuje chodniki, a kto opowiada bajki o lotnisku za miliardy złotych, pod Łodzią. Ludzie widzą setki milionów wpompowywane w beznadziejne lotnisko w Radomiu, z którego od dawna nie odleciał żaden pasażer. Ludzie widzą setki milionów dla Rydzyka i widzą protest niepełnosprawnych w Sejmie. Oczywiście za poprzedniego rządu niepełnosprawni też protestowali. Rząd mówił wtedy otwarcie, że jest ciężko, że pusta kasa i nie było dla niepełnosprawnych, nie było dla Rydzyka i nie było dla ministrów. Za PiS-u, tak jak za poprzedników, nie ma dla niepełnosprawnych, ale za to jest kasa dla Rydzyka i są premie dla ministrów. Rząd ciągle mówi, że jest super, pełna kasa, doskonała koniunktura. Jest tak dobrze, że nawet pracować w niedziele zabronili. Na wszystko jest kasa, tylko dla niepełnosprawnych jakoś zabrakło. Jeszcze kilka lat temu to właśnie niepełnosprawni byli dla PiS-u ponoć najważniejsi.
Tak się zastanawiam, czy ten PiS naprawdę wierzy w to, że ludzie są aż tak głupi i to wszystko kupią, we wszystko uwierzą. Czy może to ja jestem tak głupi, że wierzę w to, że ludzie mają rozum, potrafią myśleć i w końcu się ockną....

Bartłomiej Bodio
poseł na Sejm VII kadencji

Komentarze

Dodane przez PiS, w dniu 21.05.2018 r., godz. 10.58
Tak się zastanawiam, czy ten Bodio, wcześniej z Ruchu Palikota teraz z PSL, naprawdę wierzy w to, że ludzie są aż tak głupi i to wszystko kupią, we wszystko uwierzą co on napisał w tym felietonie.Obłuda i ciemnogród wraca w pełnej krasie. Tylko nie wiadomo, czy ciemny lud to kupi. Czy uda się nabrać ludzi na głodne kawałki i udawane gesty. Ludzie znają swoich samorządowców i widzą, co i kto dla nich robi. Czy ludzie nie pamiętają, że np wyszkowski radny powiatowy PSL, Bachański, zarobił w czasach rządów PO-PSL, w roku 2014, ponad 266 tysięcy złotych czyli więcej niż premier Beata Szydło w 2016 roku ? Dobra zmiana się na nim poznała, wywaliła go i teraz jest pewnie fachowcem w innej branży i zarabia pewnie też bardzo dobrze. Czy ludzie nie pamiętają, że wicestarosta Mróz zarabia ok. 140 tysięcy złotych rocznie i jeszcze "dorabia" jako przewodniczący rady nadzorczej w PWiK. Jak to nazwać ? Czy może to ja jestem tak głupi, że wierzę w to, że ludzie mają rozum, potrafią myśleć i w końcu się ockną....
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2018 r., godz. 13.14
Panie Bodio, ględzi pan jak Wałęsa. Co powiedziała Wałęsa niepełnosprawnym o zarobkach…: ".... Czy Pan uważa, że kilkaset złotych wystarcza nam na życie? - pyta jedna z matek w Sejmie; Wałęsa: Pani ja zarabiam 5 tys., a moja żona wydaje 6 tys....."
Dodane przez gs, w dniu 21.05.2018 r., godz. 14.21
Jest inaczej Panie Pośle. Lud kupi, ponieważ nie będzie miał wyboru. Skąd lud dowiaduje się o tym co Zjednoczona Prawica robi? Z mediów. Czyje są media? Zjednoczonej Prawicy. Media te nie nigdy nie przekażą informacji o drożejącym paliwie, że to wina Zjednoczonej Prawicy, nie przekażą informacji krytycznej dla władzy. Jak zwykle będzie, że to wina Tuska i poprzedników, a teraz jeszcze EU. Niestety media tzw publiczne mają największy zasięg. To jest problem, ponieważ nie ma alternatywy. TVN ma ograniczony zasięg niestety. A teraz jeszcze czytałem, że Polsat robi się przychylny "władzy". Obawiam się, że tak to będzie działać. Będą blokować dostęp obywatelom do informacji po to, aby mieć mniejszą kontrolę społeczeństwa, po to, aby zapewnić sobie następną kadencję, po to, aby jeszcze więcej korzystać z kasy państwowej. Ich plany widać na przykładzie KRS i Sądów. Ludzie, którzy mają alternatywne media to widzą. Ludzie, którzy nie mają, widzą tylko wersję taką jaka jest dobra dla władzy. Obawiam się, że to nie koniec planów Zjednoczonej Prawicy. Ich celem jest całkowite uzależnienie mediów od siebie, aby umocnić się i rządzić ile się da. Kto wie, może przyjdzie jeszcze czas na "Radio Wolna Europa", gdzie ludzie dowiadywać się będą o tym co władza faktycznie robi, ponieważ na lokalne/krajowe media liczyć nie będzie można.
..."udzie mają rozum, potrafią myśleć..." / B.B.
Dodane przez Josek, w dniu 21.05.2018 r., godz. 21.20
Kolejny już felieton eksposła nie zachęca do żadnej konstruktywnej dyskusji, bo stanowi chamską, złośliwą i nieudolną próbę dezawuowania PIS. Jest oszczerstwem polegajacym na odwracaniu pojęć, nagminnie stosowanym przez propagandę komunistyczną i powielaną dalej przez SLD, PO, PSL i ich przybudówki, takie jak Nowoczesna i upadły już KOD. Czytając takie głupoty, to "czacha dymi", a normalny mózg tego nie ogarnia. Kultura i obiektywizm zwolenników dobrej zmiany w felietonach i komentarzach na forum "Wyszkowiaka" trafia na elementarny brak kindersztuby i jakiegokolwiek wychowania zwolenników totalnej opozycji oderwanej od przysłówiowego już "koryta z ośmiorniczkami". Projekcja absurdalnych wywodów, które mają przed wyborami samorządowymi przykryć cała gamę afer w wykonaniu PO-PSL. Zakłamana propaganda anty- PIS, już na ludzi nie działa i ludzie nie będą wybierać tych, którzy ich okradali i okłamywali. Ludzi powiazanych z jakimiś aferami PIS ruguje szybko i zdecydowanie, nawet niekiedy nie czekając na zarzuty prokuratorskie - co jest zjawiskiem pozytywnym. W każdej grupie społecznej moga znaleźć się tzw. czarne owce, ale tylko w SLD, PO i PSL, te "ciemne owieczki" cieszyły się i cieszą szczególną ochroną..... PS. Przyznaję, że pan eksposeł potrafi swoimi felietonami wprowadzić na tym forum atmosferę kabaretu... Ale na rozgrzane umysły totalnej opozycji proponuję cherbatkę z Melisy na uspokojenie, albo Laxigen, który oczysci organizm i da im pozytywne spojrzenie na aktualna rzeczywistość polityczną.
Dodane przez obserwator, w dniu 23.05.2018 r., godz. 09.23
Jeśli chodzi o przygotowanie z zakresu propagandy, "czarnego PR" robi Pan to po mistrzowsku, to prawie "szkoła podmoskiewska" - gratuluję.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2018 r., godz. 16.17
Był posłem, ale nie obronił mandatu, na co liczy ty razem?
Jaki PIS
Dodane przez X, w dniu 24.05.2018 r., godz. 16.04
Jaki PIS jest każdy widzi. Josek w wielu wcieleniach broni dojnej.zmiamy. Jaki ma w tym interes? Chyba nie taki żeby wszyscy uwierzyli, że akurat im się należało :D
Dodane przez Y, w dniu 24.05.2018 r., godz. 16.38
Hmm...artykuł w mediach. Ludzie PiS w spółkach Skarbu Państwa wzrost dochodów o 2200%. No Josek jak tam? Oczywiście nie doimy. Od tego są dziś "dojarki' :P 2 200? Dacie radę więcej, śmielej :)
jak
Dodane przez piszę bo musze, w dniu 25.05.2018 r., godz. 15.02
głupota ludzka nie zna granic. swojej dupy bronić a na kogoś pisać nie stworzone rzeczy.
Dodane przez merkel, w dniu 27.05.2018 r., godz. 04.15
PIS. TO JEDYNA POLSKA PARTIA.. RESZTA TO PARTIE SOLORA I NIEMCOW,,,,,,,,,,,,,,
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2018 r., godz. 11.50
Obserwatorze przez 8 lat wszystkie media były w rękach PO PSL. Mimo to Polacy ich pogonili. Rządy oceniane są za to, co robią dla obywateli, a nie za propagandę- jeszcze to nie dotarło? Jakaś komunistyczna szkoła.
Dodane przez obserwator, w dniu 28.05.2018 r., godz. 08.49
Anonimie, jeśli chodzi o "czarny PR" autora, to nie zrozumiałeś mnie kompletnie - to nie była moja akceptacja, a wręcz przeciwnie - więc nie obrażaj bezpodstawnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.05.2018 r., godz. 09.55
PIS TO JEDYNA POLSKA PARTIA SKUPIAJĄCA IDIOTÓW
Pamietam
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 31.05.2018 r., godz. 02.01
Pamietam, ze rok temu benzyna u mnie byla po $ 2.30 za galon a w tym roku kosztuje $ 3.20. Nie wiem czy to wina PiS - u czy tego, ze cena barylki ropy na gieldach swiatowych podskoczyla z 50 dolarow w wrzesniu 2017 na aktualna dzis cene 76 dolarow.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta