Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyTurniej o Puchar Redakcji Lokalnych Wieści Gminnych

(Zam: 21.05.2018 r., godz. 09.59)

Na boisku za Urzędem Gminy w Brańszczyku 15 kwietnia odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Lokalnych Wieści Gminnych zorganizowany przez Gminny Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Bocian KRiS.

W turnieju udział wzięło 14 drużyn. Mecze były rozgrywane 2 x 10 min systemem pucharowym. Zawody sędziowali Łukasz Sikora i Łukasz Lidacki.
W meczu otwarcia zmierzyły się FC Widelec (zwycięzca Wyszkowskiej Ligi 6) z Copacabana. Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna z Wyszkowa, ale już pierwsze minuty pokazały, że Copacabana podeszła do meczu nastawiona na zwycięstwo i to oni zdobyli pierwszą bramkę. FCW po utracie gola zabrali się do odrabiania strat. Mecz był wyrównany i zakończył się wynikiem 2:2, a o awansie już w pierwszym spotkaniu decydowały rzuty karne, które 5:3 wygrała drużyna FC Widelec.
W innych meczach pierwszej rundy również nie brakowało emocji i jeszcze w dwóch spotkaniach o awansie decydował konkurs rzutów karnych.
W przerwie między poszczególnym rundami turnieju organizatorzy przygotowali konkursy dla dzieci, w których można było pokazać swoje umiejętności strzeleckie. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody w postaci książek, kubków i drobnych upominków.
W 1/8 finału najciekawszymi spotkaniami były mecze FC Brańszczyk-Kozy Mroku i FC Widelec-FC Wyszków. W pierwszym meczu tej fazy drużyna FC Brańszczyk, która jest dwukrotnym zwycięzcą zmagań pucharowych w Brańszczyku sporo się namęczyła, żeby pokonać głodnych sukcesu piłkarzy Mroku. Po zaciętym meczu gospodarze turnieju wygrali 2:1. W drugim najciekawszym meczu w derbach Wyszkowa FC Widelec odpadł po rzutach karnych z FC Wyszków, które okazało się czarnym koniem turnieju.
W meczach półfinałowych zagrały FC Wyszków-TZŁ i FCB-EDEN. W pierwszym półfinale nie brakowało emocji i od początku mecz obfitował w dużo sytuacji podbramkowych i goli. Drużyna TZŁ od początku grała bardzo ofensywnie i stwarzała sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki, których nie wykorzystywali. Stare porzekadło piłkarskie mówi, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić, tak też było i tym razem. Drużyna FC Wyszków pierwsza objęła prowadzenie, TZŁ szybko wyrównało po bramce Daniela Pakieły i FC ponownie wyszło na prowadzenie. W ostatniej akcji meczu TZŁ wróciła z dalekiej podróży i wyrównała na 2:2. O awansie po raz kolejny decydowały jedenastki, które ostatecznie zdecydowały o awansie do finału drużyny z Wyszkowa.
W drugim półfinale spotkały się FCB i EDEN (zwycięzca ligi Bociana) po bardzo dobrym i zaciętym meczu po bramce Damiana Gałązki do finału awansowała drużyna EDENU.
W małym finale spotkały się zespoły TZŁ i FC Brańszczyk. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych. Pierwszą zdobyło FCB po strzale Mateusza Drobota, w ostatnich minutach meczu kapitalnym uderzeniem popisał się Dominik Tymiński i wyrównał na 1:1. O zwycięstwie znów decydowały rzuty karne. Kibice obejrzeli aż 10 jedenastek, po których ostatecznie wygrała drużyna TZŁ i zajęła 3 miejsce.
W meczu finałowym zagrały ze sobą EDEN i FC Wyszków. Spotkanie było emocjonujące i zacięte do samego końca, i zakończyło się 1:1. W ostatniej akcji Mariusz Piórkowski z EDENU najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z narożnika boiska, ale piłka po jego strzale głową wylądowała na poprzeczce, a o wygranej po raz siódmy w tym turnieju decydowały rzuty karne. Finałowy konkurs był wyrównany, jednak lepiej z wykonywaniem karnych poradzili sobie zawodnicy EDENU i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium.
Organizatorzy zapewnili wodę wszystkim uczestnikom turnieju. Drużyny, które zajęły miejsca na podium Turnieju Piłkarskiego o Puchar Reakcji Lokalnych Wieści Gminnych zostały nagrodzone pucharami i pamiątkowymi medalami.
Zostały wręczone również nagrody indywidualne, które otrzymali:
Najlepszy zawodnik turnieju: Daniel Pakieła TZŁ
Najlepszy strzelec: Damian Gałązka EDEN
Najlepszy bramkarz: Waldemar Siankowski EDEN
Wszystkim uczestnikom i kibicom turnieju serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na Ligę Bociana, która będzie rozgrywana po zakończeniu tegorocznego mundialu.
Org.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta