Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Nasza kartka w kolekcji Pani Iwony

(Zam: 21.05.2018 r., godz. 09.51)

Gdy Iwona Dąbrowska z Pruszkowa napisała do „Wyszkowiaka”, że chciałaby mieć w swoich zbiorach świąteczną pocztówkę, którą dołączyliśmy do grudniowego numeru gazety, oczywiście od razu ją wysłaliśmy.

W ten sposób kartka wydana wspólnie przez redakcję „Wyszkowiaka” i rysownika Piotra Karsznię stała się częścią kilkunastotysięcznej kolekcji.

Iwona Dąbrowska otrzymała od nas pocztą zarówno kartki świąteczne, jak i inne, zawierające również rysunki wyszkowianina Piotra Karszni. A tak pisze o swojej pasji: „Pocztówki świąteczne zbieram od bardzo dawna. Od połowy lat 90-tych XX w. do połowy roku 2000 miałam przerwę w zbieraniu pocztówek. Spowodowane to było tym, że zaczęto wydawać nieciekawe kartki świąteczne. W tej chwili może jest trochę lepiej, ale cena jednej ładnej pocztówki świątecznej np. w Empiku waha się od 5 do 10 zł. Do kupowania ich wróciłam dzięki szwagrowi, który zaczął jeździć na giełdę staroci na Olimpii w Warszawie, i platformie Allegro. Właściwie to zbieram pocztówki, a nie kolekcjonuję, bo ostatnio słyszałam opinię jednego kolekcjonera, że zbiera to się wszystko, a kolekcjonuje rarytasy. A ja zbieram to, co mi się podoba.
Nie kupuję widokówek, z wyjątkiem tych z mojego rodzinnego miasta Pruszkowa i Warszawy. Nie zbieram też kartek z wizerunkiem Jana Pawła II. Oczywiście najwięcej mam kartek świątecznych i one mnie najbardziej interesują, ale czasem trafiałam także na inne ładne pocztówki, że żal nie kupić.
Żałuję, że wcześniej skupiałam się tylko na świątecznych, bo kiedyś kartki można było kupować za bezcen, zarówno na giełdzie jak i na Allegro.
Moja kolekcja liczy około 14 tysięcy pocztówek. Część mam w albumach, ale ostatnio zaczęłam chować do pudełek, bo albumy zajmują za dużo miejsca.
Dzięki platformie Allegro nawiązałam znajomość z p. Bożenką, która też zbiera pocztówki świąteczne i pisanki. Pani Bożenka robi nawet wystawy swojej kolekcji w różnych miastach, dlatego bardzo dziękuję za dodatkową kartkę, którą wyślę właśnie jej.
Zdjęcia, które wysyłam to malutka część mojego zbioru, ale myślę, że spodoba się Czytelnikom „Wyszkowiaka”. Dziękuję bardzo Pani Justynie Pochmarze za otrzymane pocztówki i zrozumienie pasji kolekcjonera”.
Gratulujemy pani Iwonie kolekcji i pasji. A obok tekstu publikujemy wyżej wspomniane zdjęcia zawierające zaledwie fragment z jej zbiorów.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl