Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lutego 2019 r., imieniny Łukasza, Zbigniewa

Dołożyli do powiatowej inwestycji

(Zam: 11.05.2018 r., godz. 17.58)

Radni gminy Rząśnik zdecydowali o przeznaczeniu dodatkowych 250 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Leszczydół-Nowiny-Ochudno. W lutym tego roku starosta Bogdan Pągowski prosił radnych o wyasygnowanie 700 tys. zł na inwestycję, bo według kosztorysu miała ona kosztować 1,6 mln zł.Kwotę taką uzyskał – tyle samo miało przekazać na drogę Starostwo, zaś Nadleśnictwo Wyszków – 200 tys. zł. To okazało się za mało, bo w przetargu, które ogłosiło Starostwo zgłosiła się jedna firma, która zaproponowała wykonanie zadania za 2,1 mln zł.
Starosta zatem ponownie poprosił władze gminy, w granicach której leży droga, o wsparcie. Tym razem gościł na sesji Rady Gminy 27 kwietnia.
– Nie mając środków, nie mogę podpisać umowy – zaznaczył Bogdan Pągowski prosząc o przekazanie ekstra 250 tys. zł (drugie tyle da dodatkowo Starostwo). – Wiem, że to wydatek nieplanowany, ale wynik przetargu jest, jaki jest – dodał.
Gminni radni, choć niejednogłośnie, przystali na wniosek starosty.
Bogdan Pągowski poinformował jednocześnie, że Starostwo złożyło do wojewody wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi Leszczydoł-Nowiny-Porządzie w całości (na jej szlaku jest trasa z Leszczydołu do Ochudna).
– Jeśli będzie rozpatrzony pozytywnie, wasz wkład własny by nie wzrósł, jeśli jednak nie otrzymamy dofinansowania, chcemy chociaż zrobić to, co zaplanowaliśmy na ten rok – dodał.
Póki co, powiat podpisze więc umowę z wykonawcą, który zrealizuje przebudowę 1,8-kilometrowego odcinka prowadzącego z Leszczydołu-Nowin do Ochudna. Inwestycja obejmuje wykonanie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego, chodnika i ścieżki rowerowej z kostki betonowej, zjazdów indywidualnych, zatoki autobusowej, pobocza.
J.P.

Komentarze

Inwestycja
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2018 r., godz. 20.27
Kolejna świetlana inwestycja - niczym rondo w Porządziu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl