Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Nowy pomysł na gminne drogi

(Zam: 27.04.2018 r., godz. 13.20)

Gmina Wyszków zamierza czerpać z doświadczeń Płońska i stosować technologię potrójnego utrwalenia emulsją asfaltową i kruszywami. To pozwoliłoby utwardzić drogi, szczególnie te wiejskie, przy relatywnie niskich wydatkach. Budowa takiej nawierzchni, według burmistrza, jest nawet siedem razy tańsza od tradycyjnego asfaltu.

Ta technologia nie będzie stosowana zamiast tradycyjnej budowy dróg, ale dzięki niej mieszkańcy nie będą musieli jeździć po wybojach i w kurzu czekając na realizację inwestycji na swoim terenie. Jak mówi burmistrz, nawierzchnia z emulsji asfaltowej może wytrzymać do 10 lat, o ile nie odbywa się po niej ruch ciężkich samochodów czy maszyn rolniczych. Według burmistrza, obecnie w wykorzystywaniu tego sposobu utwardzania dróg stosuje się lepsze niż niegdyś komponenty, z których gmina Wyszków planuje skorzystać. Zdaniem Grzegorza Nowosielskiego, dodatkową zaletą takiej nawierzchni jest fakt, że może być ona stosowana jako podbudowa pod asfalt, czy kostkę brukową w ramach docelowej inwestycji.
Jak ta technologia się sprawdza, gdzie i jak jest stosowana, o tym wyszkowscy samorządowcy chcą się osobiście przekonać odwiedzając Płońsk – wyjazd prawdopodobnie odbędzie się na przełomie maja i czerwca.
– Korzystamy z gotowego przepisu i wiemy, jak on funkcjonuje – zapewnia Grzegorz Nowosielski.
Gmina chce budować drogi w nowym systemie stosując uproszczony proces administracyjny – inwestycje mają być realizowane na zgłoszenie, a nie na podstawie pozwolenia na budowę, stąd budowane ulice będą miały 4 metry szerokości (plus pobocze).
Nowa koncepcja pozwoli na powstanie nawierzchni asfaltowej także tam, gdzie do tej pory budowanie dróg nie było możliwe z powodu niewybudowanej infrastruktury podziemnej, m.in. kanalizacji sanitarnej.
O tym, które drogi i kiedy będą realizowane nową metodą zdecydują władze miejskiej – na ten temat muszą się wypowiedzieć radni.
J.P.

Komentarze

Dodane przez lipa, w dniu 27.04.2018 r., godz. 14.12
Tanie nie znaczy dobre,pewnie czas pokaże
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 14.24
Ruczajowa się przypomina !!!!
Dodane przez Buhahahahaha, w dniu 27.04.2018 r., godz. 17.57
Dodane przez gość, w dniu 27.04.2018 r., godz. 11.49 Jak wychwalamy to wychwalamy. Burmistrz zamknie most kołowy od 7 maja, nie będzie można przejechać przez most z Latoszka, Rybienka Leśnego i innych miejscowości po tej stronie, trzeba będzie objechać aż do następnego zjazdu na końcu Wyszkowa. Dziękujemy, że nam poprawił sytuację. Wszystko z powodu poszerzenia mostu o kładkę. Ale jakby był dobrym gospodarzem i w odpowiednim czasie zareagował to nie było by barierek między jezdnią i chodnikiem tylko przy samej barierce zewnętrznej mostu. Patrzcie wszędzie jest dobrze tylko u nas na moście kołowym jadąc rowerem można się skaleczyć o śruby czy inne elementy. Nie trzeba byłoby budować tej kładki i wydawać dodatkowych pieniędzy. Zobaczcie jak jest na moście na Liwcu. Czy tam trzeba budować dodatkową kładkę ? Albo na Narwi przed Pułtuskiem ? Mało tego jeszcze nie oddali obwodnicy śródmiejskiej i skrętu w Matejki a już zamknęli jeden kierunek jazdy przez most. Stopniujemy : korek, duży korek, wielki korek w naszym mieście. Ale cóż, wychwalajmy burmistrza niemyślącego i jego radnych miejskich niemyślących, Alleluja.
Dodane przez Buhahahahaha, w dniu 27.04.2018 r., godz. 18.00
Już jeden był co zastosował nową technologię, nazywał się wicestarosta i miał stosować nalewki na .... jezdnie asfaltowe. Nie znalazł naśladowców.
WOŚP
Dodane przez Ali, w dniu 29.04.2018 r., godz. 11.59
I bierzemy na etaty członków kgp i następuje raj.. Tak jak z synem Głowackiego w N B P?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.04.2018 r., godz. 15.40
Obecna ekipa jeszcze lwpsza na nową, jeszcze nieodebraną drogę do Sitna pozwolili wysypać kamyki, aby wyrównać doły.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.04.2018 r., godz. 16.15
A co ty chcesz od Piotrka, na pewno nie doprowadziłby do takiego chaosu komunikacyjnego, do jakiego doprowadziła ekipa Nowosielskiego. Za głosy wyborcze na Skuszewie nie robi ulicy Okrzei do ul. 3 Maja, a to mogło rozładować część korków, nie wykorzystał Okrzei w kierunku Pułtuskiej. Teraz będzie blokował jazdę po moście kołowym i rozkopał Matejki. Żeby chociaż też przesunęli barierkę między jezdnią a chodnikiem na moście kołowym po drugiej stronie jezdni, żeby można było się lepiej poruszać. Cały Wyszków w korku, z rana od 8 i po południu po 15. To jest bandyterka w jasny dzień. Sam zaś Nowosielski wybudował Złotych Kłosów, żeby móc bez przeszkód dojeżdżać do siebie na Rybienku gdy był remont ul. 3 Maja.
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 02.05.2018 r., godz. 19.43
Kiedyś malowano trawę na zielono, teraz drogi na czarno i niby ok. Ci co podpowiadają takie bzdury to już najwidoczniej dość swojego szefa mają. Panie Grzegorzu czas poważnie się zastanowić dalej może być tylko tragiczniej.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl