Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Lakers zrewanżowali się Nosorożcom

(Zam: 27.04.2018 r., godz. 13.09)

W niedzielę 22 kwietnia Rhinos Wyszków rozegrali rewanżowe spotkanie rozgrywek LFA 1 z AZS-em Lakers Olsztyn. Jeziorowcy zrewanżowali się wyszkowianom za porażkę sprzed miesiąca, wygrywając u siebie 28:7.Wskutek nieprofesjonalnego zachowania dwóch zagranicznych zawodników, Rhinos Wyszków przystępowali do kolejnego spotkania w składzie niemalże stuprocentowo polskim. Niemalże, ponieważ włodarzom wyszkowskiego klubu udało się pozyskać nowego zawodnika. Amerykanin, Rahjeir Miles, występuje w formacji defensywnej, na pozycji safety. Po raz kolejny, z konieczności, na pozycji rozgrywającego rozpoczął spotkanie Bartosz Szymański.
Wyszkowianie zanotowali bardzo słaby początek meczu. W pierwszej kwarcie, w wyniku kilku błędów, rywale zanotowali dwa touchdowny (z jednopunktowymi podwyższeniami), przed przerwą dołożyli natomiast jeszcze jedno przyłożenie. W rezultacie na półmetku spotkania Rhinos przegrywali już 0:21. W tym momencie w szeregach Nosorożców doszło do kilku zmian. Na pozycji rozgrywającego zadebiutował w pierwszej drużynie 17-letni Mateusz Morka, Szymański przeszedł natomiast na pozycję running backa. Morka może zaliczyć to spotkanie jako udane. Mimo pozytywnych zmian w grze wyszkowian, to rywale po raz kolejny zdobyli punkty. Rhinos swoje honorowe przyłożenie zanotowali w ostatniej kwarcie. Punkty zdobył Bartosz Szymański, który przeprowadził 20-jardową akcję biegową. Za jedno oczko podwyższył Michał Berbeć. Warto zanotować, że w ostatniej kwarcie ładnym przechwytem popisał się również Miles, co dobrze rokuje przed następnymi występami Amerykanina w barwach Rhinos.
AZS Olsztyn Lakers – Rhinos Wyszków 28:7 (14:0, 7:0, 7:0, 0:7)
Rhinos: Michał Berbeć (WR), Łukasz Berbeć (DL), Szymon Berbeć (WR), Tomasz Iwański (DB), Paweł Król (WR), Jakub Kosewski (OL), Damian Kuchta (RB), Michał Kuchta (RB), Konrad Kukwa (OL), Mateusz Lubański (DB), Łukasz Łuczyński (OL), Hubert Morka (DB), Mateusz Morka (QB), Michał Mroczek (DB), Hubert Nastula (RB), Roman Odyniec-Dobrowolski (DL), Piotr Piórkowski (DL), Arkadiusz Pyśk (DL), Bartosz Rojek (DB), Jarosław Rzemek, Kamil Staszewski (DB), Bartosz Szymański (WR), Karol Szymański (WR), Mateusz Ślesik (OL), Arkadiusz Wolęcki (LB1), Jarosław Wrzodek (OL), Marcin Zaręba (DL), Mateusz Waśkiewicz (OL), Karol Wesołowski (DB), Adrian Kocięcki (RB), Michał Leśniarek (DL), Piotr Wykowski (OL), Daniel Kanownik, Bartłomiej Oleksiak, Kamil Lelujka (RB), Krzysztof Kania (LB1), Hubert Deptuła (LB1), Cezary Banaszek (WR), Szymon Obleński (WR), Damian Zalewski (LB1), Łukasz Więch (OL), Karol Florianowicz (LB1), Rahjeir Miles (DB), Kamil Kowalczuk (OL).
– Mecz oczywiście nie wypadł po naszej myśli i potoczył się zupełnie innym torem. Przegraliśmy szczególnie pierwszą kwartą całe spotkanie, później wróciliśmy do gry i walczyliśmy mocno. Nasza defensywa zrobiła dużo dobrej pracy, nasz nowy nabytek Miles zrobił świetną robotę i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy. Niestety, zawiedliśmy w ofensywie borykając się z problemem rozgrywającego. Jak wiadomo, od dwóch meczów nie mamy amerykańskiego rozgrywającego, który doświadczeniem dałbym nam bardzo dużo. Po przerwie ofensywą zaczął kierować nasz wychowanek, zaledwie 17-letni Mateusz Morka, który wprowadził spokój w szeregach naszej ofensywy i zrobił bardzo dużo dobrej pracy. Nadal odbija się na nas sytuacja z dwoma nieprofesjonalnymi zawodnikami, którzy nas opuścili, ale staramy się to wszystko poskładać w całość. Zostało nam 5 spotkań. Zrobimy wszystko, aby wyszły po naszej myśli. Sport taki jest, że po każdej wygranej pojawia się gorszy okres i pojawiają się porażki. Musimy z tym wygrać w naszych głowach. Pokonać coś, co nas blokuje. Mimo przegranej i tak jestem dumny z chłopaków, którzy robią to z olbrzymiej pasji poświęcając mnóstwo czasu i pieniędzy, aby reprezentować barwy naszego klubu i reprezentować Wyszków – powiedział po meczu prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
W następnym spotkaniu Rhinos zmierzą się na własnym stadionie z Angels Toruń. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 5 maja.
Turu

Aktualna tabela:
1. Warsaw Sharks 4 76-52
2. Olsztyn Lakers 2 66-51
3. Rhinos Wyszków 2 34-104
4. Angels Toruń 0 10-125
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl