Bug przegrał z Ożarowianką

(Zam: 27.04.2018 r., godz. 13.08)

W 21. kolejce rozgrywek IV ligi zespół Bugu Wyszków podejmował na własnym stadionie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Rywale wygrali spotkanie 4:1. Zdecydowanym faworytem spotkania byli wyżej notowani goście, jednak wyszkowscy kibice wierzyli, że ich ulubieńców stać na sprawienie niespodzianki podczas meczu u siebie.

Od pierwszego gwizdka uwydatniła się jednak przewaga gości. Piłkarze z Ożarowa dużo częściej utrzymywali się przy piłce i dążyli do ofensywnych akcji. Już w pierwszym kwadransie spotkania ożarowianie dwukrotnie groźnie uderzali na wyszkowską bramkę, na szczęście niecelnie. Przełamanie ich strzeleckiej indolencji nadeszło w 26. minucie. Rywale egzekwowali rzut wolny w odległości około 20. metrów od bramki Jakuba Rutkowskiego. Bezpośrednie uderzenie jednego z ożarowian wyszkowski bramkarz odbił przed siebie, do piłki dopadł jeden z gości i strzałem z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach napór gości trwał. Wyszkowianie próbowali swoich sił w grze z kontry, jednak ich ofensywne zapędy najczęściej nie dosięgały pola karnego rywali. W 33. minucie piłkarze z Ożarowa byli bliscy podwyższenia wyniku, jednak piłka po uderzeniu z dystansu odbiła się od poprzeczki. Nieoczekiwanie, na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy doszło do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka skozłowała tuż przed linią pola karnego gości, dopadł do niej niepilnowany Łukasz Łada i ładnym uderzeniem z powietrza przywrócił swojej drużynie nadzieję na korzystny wynik spotkania. Do przerwy utrzymał się rezultat 1:1. Wyszkowianie bardzo słabo rozpoczęli drugą połowę, tracąc bramkę już w 46. minucie. Jej autorem był bardzo wyróżniający się piłkarz – Paweł Jabłoński, który sprawiał wyszkowskiej defensywie dużo kłopotów przez całe spotkanie. Mimo ambitnej walki, podopieczni trenera Stasiuka nie potrafili znaleźć recepty na zdobycie kolejnego gola. Rywale za to jeszcze dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców. W 84. minucie padła ostatnia bramka, która ustaliła wynik spotkania na 4:1 dla Ożarowianki.
Bug Wyszków – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 1:4 (1:1)
Bramka dla Bugu: Ł. Łada 41.
Bug (wyjściowa jedenastka): J. Rutkowski – E. Lech, B. Wolniewicz, R. Nogaj, D. Modzelan, Ł. Szymański, J. Rejnuś, Ł. Łada, K. Rosa, N. Wouters, P. Śleszyński.
Rezerwowi: N. Laskowski, J. Kopacz, Sz. Andrzejewski, B. Rejnuś, A. Zabłocki, J. Kopiejewski, D. Penkul.
W następnej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z KS-em Łomianki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 28 kwietnia. Wcześniej, w środę 25 kwietnia, wyszkowianie podejmą na własnym stadionie Mazovię Mińsk Mazowiecki, w zaległym spotkaniu 16. kolejki. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Wisła II Płock – Błękitni Raciąż 3:0 (wo)
MKS Ciechanów – KS Łomianki 1:0
Dolcan Ząbki – Mławianka Mława 2:2
Pogoń II Siedlce – Mazur Gostynin 4:1
Korona Ostrołęka – Huragan Wołomin 0:0
MKS Przasnysz – Drukarz Warszawa 0:0