Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

1,5 mln zł dla powiatowych szkół

(Zam: 24.04.2018 r., godz. 09.20)

Staże i praktyki zawodowe, a także nowocześnie wyposażone pracownie i atrakcyjne zajęcia lekcyjne – to wszystko jeszcze w tym roku czeka uczniów 159 mazowieckich szkół zawodowych, w tym 17 z subregionu ostrołęckiego. Skorzystają m.in. uczniowie z trzech szkół powiatu wyszkowskiego.Z dofinansowania skorzystają: Technikum w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, Technikum w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, szkoła branżowa I stopnia w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, szkoła branżowa I stopnia w Zespole Szkół w Długosiodle.
Wsparcie realizowane jest w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” prowadzonego przez samorząd województwa mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. Jego wartość to ok. 120 mln zł, z czego blisko 108 mln zł to środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowy z przedstawicielami powiatów ostrołęckiego, makowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. W sumie do szkół z subregionu ostrołęckiego trafi ponad 5,9 mln zł.
– W ostatnich latach szkoły zawodowe przeżywają prawdziwy renesans. Młodzi ludzie coraz chętniej decydują się na edukację w murach takich placówek, bo mają świadomość, że te dadzą im konkretną wiedzę i umiejętności, a to zaprocentuje dobrą pracą – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. – Dlatego cieszę się, że na Mazowszu realizujemy tak duży program skierowany właśnie do szkół zawodowych. W subregionie ostrołęckim wsparcie trafi do 17 placówek. Z dodatkowych szkoleń i zajęć skorzysta ponad 800 młodych osób.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby placówek zajmujących się kształceniem zawodowym oraz przedsiębiorców szukających wykwalifikowanych pracowników. Weźmie w nim udział 159 szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe w naszym regionie. Stanowi to blisko połowę wszystkich tego typu instytucji na Mazowszu.
– W naszym dynamicznie rozwijającym się regionie potrzebujemy specjalistów wysokiej klasy. Jestem przekonana, że realizacja tego programu jeszcze bardziej podniesie jakość szkolenia w szkołach zawodowych – zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Zyskają szkoły, uczniowie, ale i nauczyciele. Uczniowie będą mogli liczyć na staże i praktyki zawodowe dla 14 tys. osób, ale także kursy specjalistyczne oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe. Dzięki projektowi uczniowie wejdą na rynek pracy z praktycznymi umiejętnościami i odpowiednimi kwalifikacjami, tak bardzo oczekiwanymi przez pracodawców.
Dla każdej ze szkół zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Uatrakcyjni on zajęcia i wzbogaci obecne procesy nauczania o nowe, nieszablonowe działania, dzięki którym uczestnicy poszerzą wiedzę i umiejętności. Z kolei działania te przełożą się na zwiększenie szans absolwentów tych szkół na rynku pracy.
W ramach wdrażania innowacji pedagogicznych szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia. Planowana jest również modernizacja już istniejących kierunków. W pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt. Oprócz tego przeszkolonych zostanie 1 040 nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Przeprowadzone zostaną również zajęcia dla ponad 10 tys. uczniów.
W ramach realizacji projektu przewidziana jest też organizacja cyklu 36 targów edukacyjno-zawodowych, w których udział wezmą uczniowie i około 300 przedsiębiorców z regionu Mazowsza.
Projekt zakłada ponad pięcioletni okres realizacji – do 31 marca 2023 r.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez lipa, w dniu 24.04.2018 r., godz. 10.42
ta to umie się lansować nie za swoje pływaczka różnych partii LANCOWA
Dodane przez Andrzej, w dniu 24.04.2018 r., godz. 20.40
Taki mamy klimat, że partyjniactwo zabija samorząd. Przeczytałem dziś felieton Marka Głowackiego. Na początku byłem zły bo sympatyzuję z środowiskiem prawicowym, pomyślałem znowu się kłócą. Po namyśle, stwierdziłem, że skoro jeden z ważniejszych liderów prawicy w Wyszkowie nie jest partnerem do rozmów to co mają do powiedzenia zwykli zwolennicy tych formacji prawicowych. Marek Głowacki nie wcisnął przycisku "poprawność polityczna" i przemówił gorzko także w moim imieniu. Trzeba powiedzieć za Ojcem Dyrektorem - "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Nie mogą interesy jednego człowieka być przeszkodą dla rozwoju zjednoczonej prawicy w Wyszkowie i ich zwolenników, którzy chcą w końcu zwycięstwa w wyborach.
Dodane przez Pała, w dniu 24.04.2018 r., godz. 23.48
Waldek wie lepiej, co komu POtrzeba.
Dodane przez Antek, w dniu 25.04.2018 r., godz. 04.44
Interesy jednego nadzorcy i kilku ambitnych pań na synekurach.
Dodane przez do Antek, w dniu 25.04.2018 r., godz. 08.10
Niech powiedzą jaki sobie stawiają cel wyborczy w ilosci wprowadzonych radnych i z tego ich później rozliczyć. czy PiS pod tym kierownictwem przejmie władzę? Czy z jednego radnego w gminie zrobią 11, czy 2? Co będzie sukcesem?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 25.04.2018 r., godz. 09.40
Nowosielski przyjmuje na pracy ludzi Sobczaka a Sobczak z PiS wynajduje abstrakcyjne kandydatki na stanowisko burmistrza i symuluje kampanię samorządową. Porozumienie bez słów. Protestuję przeciwko ustawianiu wyborów samorządowych, gdzie ta dobra zmiana. Panie Głowacki, ma pan mój głos. Z takimi cwaniakami to trzeba po chamsku, inny język do nich nie trafia. To jest karykatura samorządu, nie dziwota, że Wyszków na Mazowszu coraz mniej znaczy.
Dodane przez do Antka, w dniu 25.04.2018 r., godz. 11.36
Gorzej jak te synekury się skończą i nie będzie gdzie wrócić. Takie mądre a dają się rolować emerytowi Sobczakowi. Nie pamiętam aby Sobczak przeprosił publicznie wicestarostę Teresę Trzaskę, którą razem z Bocianem odwołali z funkcji.
Dodane przez Aga, w dniu 25.04.2018 r., godz. 12.22
Wyszków jest sprzedany. Co na to tacy panowie jak Kowalczyk i Czrtoryski.
cenzura?
Dodane przez Anna Marianna, w dniu 25.04.2018 r., godz. 12.52
Dziwi mnie oburzenie co poniektórych w kwestii rozdawnictwa PIS. Ale PiS daje wszystkim bez względu na to czy jesteś biznesmenem czy burmistrzem czy przynależysz do takiej czy innej partii., czy też jesteś znajomym potencjalnym głosem w wyborach. Oburzenie to może wzbudzić "umarzanie" bogatym biznesmenom podatków w naszej gminie. Ktoś kiedyś tu mówił o demokracji w mieście? Że tu niby dobrze się mieszka? Anioł powiedział takie słowa: "Schodzimy w dół, żeby się odbić. Zresztą teraz potrzebni są tacy ludzie z dołu. Ludzie prości, ale rzetelni. Tacy, co to potrafią dobrze pracować i dobrze walnąć pięścią w stół, kiedy trzeba!"
Dodane przez Lupa, w dniu 25.04.2018 r., godz. 13.41
Niestety na panów liderów z PiS raczej nie ma co liczyć, że walną pięścią w stół. Dla miejscowej struktury nie ma w Wyszkowie żadnych problemów. Poza "stanowiskiem" PiS w sprawie nieszczęsnego pomnika z gwiazdą żydowską nie ma i nie było żadnej aktywności interwencyjnej. PiS w Wyszkowie zachowuje się jak cichy koalicjant Nowosielskiego.
Dodane przez Aga, w dniu 25.04.2018 r., godz. 14.32
Marek Głowacki ma także moje poparcie i głos. PiS wyszkowski to pacjent specjalnej troski. Szkoda tylko, że żaden lekarz z góry PiS nie chce podjąć sie operacji usuniecia raka.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.04.2018 r., godz. 14.47
Ten Pan nie zna i nie używa słowa przepraszam, za to ma bogate słownictwo szkalujące.
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 25.04.2018 r., godz. 15.24
Prawo i Sprawiedliwość rządzi ponad dwa lata tylko, że w Wyszkowie tego nie widać, nie słychać i czuć. To, że od dzwona ktoś z ważnych pojawi się niczego nie zmienia. Nikt na tych spotkaniach nie porusza naprawde trudnych wyszkowskich spraw.
Parę przemyśleń po wpisach Andrzeja i Agi ....
Dodane przez Josek, w dniu 25.04.2018 r., godz. 19.42
Burmistrz miasta, to bardzo ważne i odpowiedzialne stanowisko. Musi być osobą wykształconą, ale też rozważną i kompetentną, która potrafi podejmować mądre i właściwe decyzje. Jeśli obecnie miałbym wysunąć kandydaturę na burmistrza Wyszkowa, to moim skromnym zdaniem najlepszym byłby pan Marek Głowacki. Nie znam go osobiście, ale dużo dobrego o nim słyszałem i czytałem. Ponadto lokalne publikacje prasowe na jego temat lub o jego udziale w lokalnych wydarzeniach, felietony i komentarze jego autorstwa - też o nim i jego pogladach - wiele mówią. Na tej podstawie oceniam go, jako dobrego kandydata . Po pierwsze jest to człowiek wierzący i praktykujacy katolik, a więc uczciwy, skromny i pracowity. Zaangażowany społecznik i oddolny polityk odważnie piętnujący lokalną sitwę i dziwne samorzadowe układy. Po drugie jest człowiekiem pozytywnie ambitnym. Ma swoje plany, cele i marzenia. Jest także człowiekiem odważnym, choćby dlatego, ze odważył się publicznie skrytykowac działania tzw. pseudofilosemitów i filosemitów w sprawie kontrowersyjnego pomnika , jakoby honorującego przedwojennego burmistrza Wolskiego... Ale żeby sie zanadto nie rozpisywac nad zaletami pana Głowackiego, który pomimo, że nie jest członkiem PIS-u, ale za wszelką cenę popiera i wspiera dobra zmianę, postaram skrócić moje dewagacje na temat idealnej kandydatury na burmistrza Wyszkowa. Obecny kandydat Sobczaka wystawiony jest pro forma i wszyscy wiedzą, że nie ma wygrac ? Jeśli wyszkowski PIS nie wycofa swojego kontrkandydata i nie udzieli pełnego poparcia kandydaturze Marka Głowackiego to, albo skompromituje się po raz kolejny, albo wzmocni stary układ samorzadowy PO-PSL. Apeluję do zwolenników dobrej zmiany: schowajcie do lamusa prywatne ambicje i animozje !!!! Pomyślcie o dobru wspólnym, jakim jest nasza lokalna ojczyzna i znajdźcie wspólny konsensus !!!! PS. Czekam z niecierpliwością na internetową publikację felietonu pana Głowackiego .
Dodane przez merkel, w dniu 25.04.2018 r., godz. 20.33
PIS. TO JEDYNA POLSKA PARTIA.
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 25.04.2018 r., godz. 22.43
PO rządziło OSIEM LAT i też nic się nie działo.
Do Joska
Dodane przez Anonim, w dniu 26.04.2018 r., godz. 07.38
Znam Pana Marka Głowackiego i potwierdzam to wszystko,co napisałeś i jak go odbierasz.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.04.2018 r., godz. 08.13
do Josek, Zgadzam się z Panem, ale nie do końca. Owszem, też uważam, ze Głowacki byłby dobrym kandydatem. Runo też jest dobrym kandydatem. Każdy będzie dobrym kandydatem i burmistrzem, byle nie było jak było i jest obecnie
Dodane przez KOD wyszkowski, w dniu 26.04.2018 r., godz. 10.06
Jaki wyszkowski PiS taki jego szef i na odwrót. Ktoś sobie zawłaszczył pewne pole i i się uwłaszczył.
Dodane przez Prawy do lewego, w dniu 26.04.2018 r., godz. 15.10
Wyszyńska, Runo, powtórka z rozrywki. To jak strzelenie prawicowemu elektoratowi w mordę. Czym nowa twarz wyszkowskiego PiS się zasłużyła dla gminy, miasta. Podobno u Waldka Sobczaka wpierw trzeba się zasłużyć. Co jest grane.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.04.2018 r., godz. 20.56
do 15.10 - za wcześnie chciałbyś/chciałabyś wiedzieć, przyjdzie pora to się dowiesz. Co jest grane, będziesz miał szanse zapytać Owsiaka, podpuszczalski/a.
Dodane przez Antek, w dniu 26.04.2018 r., godz. 21.49
Ta, akurat, może lepszy Głowacki, który od mniej więcej 16 lat startuje na Burmistrza i Co? Pisze te felietony, albo ktoś za niego, wylewa swoje frustracje i zajadłość, a tak naprawdę nic konstruktywnego nie pokazuje.
Dodane przez Lewy do prawego, w dniu 26.04.2018 r., godz. 22.05
A czym się zasłużył Pan Głowacki. Felietonami o wszystkim i o niczym. Jest taką samą powtórką z rozrywki jak Obie Panie wymieniane powyżej. Na co liczy ? na zmęczenie materiału wyborczego w Wyszkowie ? Tym razem już się uda .... powodzenia. Josek: ..... " Po pierwsze jest to człowiek wierzący i praktykujacy katolik, a więc uczciwy, skromny i pracowity. Zaangażowany społecznik i oddolny polityk odważnie piętnujący lokalną sitwę i dziwne samorzadowe układy. Po drugie jest człowiekiem pozytywnie ambitnym. Ma swoje plany, cele i marzenia. Jest także człowiekiem odważnym, choćby dlatego, ze odważył się publicznie skrytykowac działania tzw. pseudofilosemitów i filosemitów w sprawie kontrowersyjnego pomnika , jakoby honorującego przedwojennego burmistrza Wolskiego" ... Odwagą nie jest krytyka pomnika post factum. Na konsultacjach w tej sprawie były środowiska prawicowe bez GP i Głowackiego. List napisali wszyscy. Skromność i pracowitość to cechy ukazujące się podczas mszy kościelnych jak mamy rozumieć. Społecznik i oddany polityk - podczas braku zaangażowania i przygotowania podczas sesji powiatowych co jest relacjonowane w gazetach. Społecznie podobnie jak inne podmioty organizuje spotkania w bibliotece..... Plany, cele i marzenia .... A są na wymarciu w Wyszkowie? Itd...
Dodane przez PIS, w dniu 26.04.2018 r., godz. 22.25
A czym się zasłużył Głowacki, że PIS miałby poprzeć akurat jego kandydaturę? I dlaczego akurat PIS miałby to zrobić? Bo co, w PISie niema już swoich kandydatów tylko trzeba szukać obcych ludzi?
Dodane przez Anonim, w dniu 26.04.2018 r., godz. 22.43
A może Kukwina Danuta na burmistrza - niezła.
Dodane przez Prawy do lewego, w dniu 27.04.2018 r., godz. 08.04
PiS , a jakże ma swoich kandydatów. Cztery lata temu też miał, tylko ludzie w prawicowym Wyszkowie pokazali, co o tych kandydatach wyszkowskiego PiS myślą. Dlatego zgadzam się, że po czterech latach szykuje się kolejna porażka w stylu powtórka z rozrywki. Pewnie PiS ma to wpisane w układ. Co jeszcze ma PiS oraz panowie Sobczak i Zaremba w rękawach, bo zaskakiwanie wyborców to mają ostatnio opanowane do perfekcji. Czym nas jeszcze zaskoczą.
Dodane przez Iwona, w dniu 27.04.2018 r., godz. 08.06
Panie Głowacki nie ma pan błogosławieństwa komuchów, złodziei, kombinatorów, oszustów (wemy dlaczeg). Ma Pan poparcie ludzi uczciwych. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 08.43
czym się zasłużyła Runo? czym się zasłużył Głowacki? Pytam, czym się zasłużył Nowosielski? Jaki dziwne lokalne społeczeństwo to tego podobno katolickie. Zamiast wychwalać burmistrza, krytykują kontrkandydatów. Piejcie pieśni pochwalne na cześć burmistrza chętnie posłucham. Zdaje się, że nie tylko ja.
Dodane przez do PIS, w dniu 27.04.2018 r., godz. 09.27
Pewnie nie ma skoro posiłkują się kandydatką z Rząśnika. Wszyscy przerastający człowieczka choćby o jeden milimetr odeszli a pozostali tylko człowieczki, którzy coś tam przekąszają przy korytku. bo dania główne i deserki konsumują ludzie burmistrza Nowosielskiego, z PO i PSL.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 09.45
Z radnymi miejskimi jest taki problem, że o niczym nie decydują i są tylko tubą propagandową burmistrza w przekazywaniu, informowaniu o tym co on wymyślił. Dlatego na placu miejskim będziemy mieli kostkę i kolejną fontannę zamiast ratusza. Już się z tego cieszymy.
Do anonim 22.43
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 11.11
Dobre😂.Na pewno moglibysmy wtedy zapomniec o dotacjach.Jej nie powinno być nawet w radzie.Przecież to jedna wielka pomyłka.Jeszcze żeby chociaż miala wygląd.a tu ani wyglądu,ani mowy
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 11.12
pieśń pochwalna z 09:45. mój dopisek: za 6 milionów, drugie ok. 6 milionów (5.993.380,30) inwestycja "parkuj i jedź" Mamy 12 milionów, Proszę Państwa, brawa dla burmistrza. Rozegranie mistrzowskie. Wcale nie chodzi o Ratusz, gra się rozgrywa o PARKING. dla kogo? Wiedzieliście dla kogo na Leśnej za 6 mln to będziecie wiedzieli dla kogo za kolejne 6 mln na 11 listopada. Brawo, maestro, brawo.
Do anonim 22.43
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 11.13
Dobre😂.Na pewno moglibysmy wtedy zapomniec o dotacjach.Jej nie powinno być nawet w radzie.Przecież to jedna wielka pomyłka.Jeszcze żeby chociaż miala wygląd.a tu ani wyglądu,ani mowy
Dodane przez gość, w dniu 27.04.2018 r., godz. 11.49
Jak wychwalamy to wychwalamy. Burmistrz zamknie most kołowy od 7 maja, nie będzie można przejechać przez most z Latoszka, Rybienka Leśnego i innych miejscowości po tej stronie, trzeba będzie objechać aż do następnego zjazdu na końcu Wyszkowa. Dziękujemy, że nam poprawił sytuację. Wszystko z powodu poszerzenia mostu o kładkę. Ale jakby był dobrym gospodarzem i w odpowiednim czasie zareagował to nie było by barierek między jezdnią i chodnikiem tylko przy samej barierce zewnętrznej mostu. Patrzcie wszędzie jest dobrze tylko u nas na moście kołowym jadąc rowerem można się skaleczyć o śruby czy inne elementy. Nie trzeba byłoby budować tej kładki i wydawać dodatkowych pieniędzy. Zobaczcie jak jest na moście na Liwcu. Czy tam trzeba budować dodatkową kładkę ? Albo na Narwi przed Pułtuskiem ? Mało tego jeszcze nie oddali obwodnicy śródmiejskiej i skrętu w Matejki a już zamknęli jeden kierunek jazdy przez most. Stopniujemy : korek, duży korek, wielki korek w naszym mieście. Ale cóż, wychwalajmy burmistrza niemyślącego i jego radnych miejskich niemyślących, Alleluja.
Dodane przez Alleluja i do przodu!, w dniu 27.04.2018 r., godz. 13.34
Komu szkoda i żal na pocieszenie niech popatrzy na mural gen. Sowińskiego wykonany w iście artystyczny sposób i wszystko się ukoi. Pomyłka z oberwaną w boju nogą, to kompromitacja artysty i Nowosielskiego, która kosztowała nas podatników 30 tys zł. Tu również pokutuje zatrudnianie pociotów i kochanek, którym do Misiewicza bardzo, ale to bardzo daleko.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.04.2018 r., godz. 14.23
Murał, oj bądźby wdzięcznie że tylko 30 tys. mogło być dużo drożej i mogło być jeszcze gorzej, mogło np. urwać dwie nogi. Dzię-ku-je-my.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl