Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Rozszerzyć konsultacje dotyczące centrum

(Zam: 24.04.2018 r., godz. 09.19)

Każde dynamicznie rozwijające się miasto powinno, z punktu widzenia przestrzeni i ładu publicznego określić, gdzie znajduje się jego centrum. W mojej ocenie, mieszkańcy Wyszkowa nie postrzegają centrum jako ściśle określonego małego fragmentu miasta lecz znacznie szerzej.

Zarząd Osiedla nr 7, na zebraniu ogólnym mieszkańców, podjął uchwałę w sprawie zmiany nazwy osiedla na „Osiedle Centrum”, które jest zawarte między ulicami Pułtuską, Okrzei, Kościuszki, Strażacką oraz Daszyńskiego – dlatego też spełnia ono kryteria „centrum”. Na tym obszarze znajduje się Galeria Miejska, Urząd Skarbowy, ZUS, Sąd, biblioteka, stadiom miejski, towarzyszące obiekty sportowe, nowo wybudowane apartamentowce. Na ostatniej sesji Rady Miasta podjęto decyzję o przeznaczeniu 6,5 mln zł na modernizację placu miejskiego, który leży w centrum osiedla. Ponadto jest to historycznie najstarsza część miasta. Na tym obszarze skupione są najważniejsze instytucje, to tutaj życie tętni najmocniej.
Zgodnie z obowiązującym prawem, zmiana nazwy osiedla musi być poddana konsultacjom społecznym, w których mogą wziąć udział tylko jego mieszkańcy. Uważam, że zawężenie konsultacji jedynie do mieszkańców osiedla, którego dotyczy zmiana nazwy, jest rozwiązaniem niewłaściwym. Dlatego zwracam się z prośbą, za pośrednictwem lokalnych mediów, o rozszerzenie dyskusji na ten temat do każdego, kto będzie chciał wziąć w niej udział.
Przewodniczący Osiedla nr 7
Wojciech Chodkowski
(tytuł pochodzi od redakcji)

Komentarze

Dodane przez Stefan, w dniu 26.04.2018 r., godz. 22.09
Panie Chodkowski a gdzie ul.Świętojańska z browarem i ul.Prosta z targowicą i tartakiem p.Pióro.Wyszków nie był nigdy ograniczony ul.Pułtuską i Kościuszki.Jeżeli chce pan nazwać ten fragment Wyszkowa Cetrum to jak mają się czuć mieszkńcy ul.Ogrodowej,Świętojańskiej i Prostej?Napewno mieszkańcy tych ulic nigdy nie powiedzieliby,że są z poza centrum miasta.
Dodane przez Psychiatryk, w dniu 27.04.2018 r., godz. 08.56
I pominiętej części ul Sowińskiego w kierunku targowicy. Chodkowski pochodzi z zadupia Wyszkowa, stąd te kompleksy niższości.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl