Dziś jest 19 marca 2024 r., imieniny Bogdana, Józefa

Pokaz siły Lowlanders

(Zam: 16.04.2018 r., godz. 09.38)

W sobotę 7 kwietnia Rhinos Wyszków rywalizowali w ramach rozgrywek LFA 1 z najsilniejszym przeciwnikiem w historii klubu
– Lowlanders Białystok. Goście ze wschodu zdominowali boiskowe wydarzenia, pewnie wygrywając spotkanie.

Sobotnie spotkanie było meczem międzygrupowym (Lowlanders występują w grupie A rozgrywek LFA 1, z notowanymi w dawnej Top Lidze zespołami). W dotychczasowych występach obu drużyn w tym sezonie Lowlanders ponieśli dwie porażki, a Rhinos wygrali w inauguracji z Olsztyn Lakers. Mimo tych wyników, zdecydowanym faworytem meczu byli goście z Białegostoku, którzy na futbolowej mapie Polski pojawili się ponad 12 lat temu, mają utytułowany, mocny i doświadczony zespół. Różnica w doświadczeniu była zdecydowanie widoczna na boisku. W każdej z czterech kwart goście wyraźnie przeważali. Dzielnie walczących wyszkowian wspierała duża grupa kibiców, która korzystając z wiosennej aury, przybyła na trybuny boiska ze sztuczną nawierzchnią stadionu WOSiR. Rywale do przerwy prowadzili 41:0, co w praktyce przesądziło o wyniku spotkania. W drugiej połowie Lowlanders dołożyli jeszcze dwa przyłożenia z podwyższenia, którymi ustalili wynik spotkania na 55:0.
Rhinos Wyszków – Lowlanders Białystok 0:55 (0:21, 0:20, 0:7, 0:7)
Skład Rhinos: Michał Berbeć (WR), Łukasz Berbeć (DL), Szymon Berbeć (WR), Tomasz Iwański (DB), Paweł Król (WR), Jakub Kosewski (OL), Jakub Kowalkowski (DB), Damian Kuchta (RB), Michał Kuchta (RB), Konrad Kukwa (OL), Mateusz Lubański (DB), Łukasz Łuczyński (OL), Hubert Morka (DB), Mateusz Morka (QB), Michał Mroczek (DB), Hubert Nastula (RB), Roman Odyniec-Dobrowolski (DL), Piotr Piórkowski (DL), Szymon Przybylski (DB), Arkadiusz Pyśk (DL), Bartosz Rojek (DB), Jakub Rudnik (LB1), Jarosław Rzemek, Kamil Staszewski (DB), Piotr Stępień (OL), Bartosz Szymański (QB), Karol Szymański (WR), Mateusz Ślesik (OL), Arkadiusz Wolęcki (LB1), Jarosław Wrzodek (OL), Marcin Zaręba (DL), Mateusz Waśkiewicz (OL), Karol Wesołowski (DB), Adrian Kocięcki (RB), Michał Leśniarek (DL), Piotr Wykowski (OL), Daniel Kanownik, Bartłomiej Oleksiak, Kacper Wojda (WR), Kamil Lelujka (RB), Krzysztof Kania (LB1), Hubert Deptuła (LB1), Cezary Banaszek (WR), Szymon Obleński (WR), Damian Zalewski (LB1).
Sobotnia porażka to jednak jednocześnie morze doświadczeń dla młodego zespołu Nosorożców. Za dwa tygodnie wyszkowianie wracają do rywalizacji w swojej grupie. W niedzielę 22 kwietnia w Olsztynie Rhinos zmierzą się w rewanżowym starciu z miejscowymi Lakers. Liczymy na zwycięstwo i walkę o pierwsze miejsce w grupie B!

1. Warsaw Sharks 4 76-52
2. Rhinos Wyszków 2 27-76
3. Olsztyn Lakers 0 38-51
4. Angels Toruń 0 0-32