Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Porażka pod wodzą nowego trenera

(Zam: 04.05.2011 r., godz. 10.57)

W sobotę 30 kwietnia Bug Wyszków uległ w wyjazdowym spotkaniu Kasztelanowi Sierpc 1:2. Bramkę dla wyszkowian zdobył Łukasz Kamiński. Duży wkład w zwycięstwo rywali mieli jednak arbitrzy.

Rozgrywane w Sierpcu spotkanie było debiutem trenerskim Andrzeja Prawdy, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca Bugu, Marka Krzywickiego. Prawda był do tej pory trenerem Korony Góra Kalwaria, która plasuje się na 11. miejscu w grupie warszawskiej Ligi Okręgowej. Wcześniej szkoleniowiec pracował również w takich klubach jak Pilica Białobrzegi (IV liga), Odra Opole (wtedy I liga, obecnie klub reaktywowany po bankructwie pod nazwą Oderka Opole występuje w III lidze) czy też Mazur Karczew (III liga). Sobotniego meczu nowy szkoleniowiec nie będzie jednak z pewnością dobrze wspominał. Początek należał do gospodarzy. Już w 2. minucie wyszkowian przed stratą bramki uratowała poprzeczka. Potem przez dłuższy czas oba zespoły toczyły wyrównaną walkę z lekkim wskazaniem na Kasztelana. W 34. minucie po raz pierwszy dał o sobie znać bardzo kontrowersyjnie prowadzący spotkanie sędzia. Arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy za zbyt długie przetrzymywanie piłki przez wyszkowskiego bramkarza. Chwilę później świetnym strzałem z 16. metrów popisał się jeden z piłkarzy z Sierpca i było 1:0. Po stracie bramki wyszkowianie próbowali wyrównać, jednak w ich poczynaniach było bardzo dużo nerwowości. Dodatkowo grę utrudniało fatalne boisko. W ostatnich minutach pierwszej połowy kilka strzałów oddał Łukasz Szala, uderzenia były jednak niecelne.

Drugą odsłonę od ataków rozpoczęli goście. Wysiłki wyszkowskich piłkarzy nie przynosiły jednak większych efektów. Gra była pełna faulów i niedokładności, za które w dużej mierze odpowiadała fatalna nawierzchnia. W 62. minucie bliscy strzelenia kolejnej bramki byli gospodarze, piłka po świetnym strzale z rzutu wolnego minęła jednak minimalnie słupek wyszkowskiej bramki. Kilka minut później futbolówka zatrzepotała w siatce bramki Kasztelana po strzale głową Krystiana Ryczkowskiego, arbiter główny odgwizdał jednak bardzo kontrowersyjnego spalonego, a chwilę później ukarał strzelca żółtą kartką za dyskusję. W 72. minucie rywale podwyższyli na 2:0. W polu karnym Bugu nastrzelony z bliska Michał Wajdzik dotknął piłki ręką, za co sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykonał strzelec pierwszego gola, Tomasz Sudomir, dopisując na swoje konto kolejne trafienie. Bug nie złożył jednak broni. W końcówce honorowe trafienie dla drużyny zdobył Łukasz Kamiński, wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Do ostatniego gwizdka przeważał Bug, bramki na remis nie udało się jednak zdobyć. Ostatecznie wyszkowska drużyna uległa 1:2.

Kasztelan Sierpc – Bug Wyszków 2:1 (1:0)\

Bramka dla Bugu: Ł. Kamiński 85.

Bug: D. Matusiak – M. Herman, Sz. Chalski (k), A. Wróbel, M. Wajdzik – Ł. Szala, D. Papierz (27. K. Ryczkowski), M. Biernacki, D. Jarczak, - M. Chorzępa (80. Ł. Kamiński), A. Rowicki.

Kolejnym rywalem Bugu będzie Korona Ostrołęka. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 7 maja o godzinie 11.00 w Wyszkowie.

MKS Przasnysz – Nadnarwianka Pułtusk 3:0
Korona Ostrołęka – Wkra Żuromin 0:1
Iskra Krasne – MKS Ciechanów 1:2
Kryształ Glinojeck – Huragan Wołomin 1:2
Tęcza 34 Płońsk – Marcovia 2000 Marki 1:0
Wisła II Płock – Victoria Sulejówek 1:1
Mławianka Mława – Hutnik Warszawa 1:2

1. Hutnik Warszawa 57 60-14