Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Wyszkowianie budują pomnik smoleński

(Zam: 15.03.2018 r., godz. 11.41)

W Warszawie na skwerze pomiędzy pl. Piłsudskiego a ul. Królewską powstaje pomnik upamiętniający ofiary tragedii smoleńskiej 2010 r. Generalnym wykonawcą jest firma Granity Skwara ze Słopska, a jednym z podwykonawców firma Polonia Service Dariusza Andrzejewskiego z Wyszkowa.Komitet Społeczny Budowy Pomników ŚP. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej ogłosił konkursy na opracowanie koncepcji pomników. Sąd konkursowy w październiku 2017 r. uznał, że na nagrodę zasługuje praca Jerzego Kaliny. Pomnik zaproponowany przez niego ma kształt trójkąta przypominającego statecznik samolotu. Jego podstawa ma być podświetlona. 2 lutego 2018 r. wojewoda mazowiecki zatwierdził wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji. Jego decyzja stała się ostateczna 5 lutego 2018 r. Budowa monumentu trwa, ma być on odsłonięty 10 kwietnia tego roku, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystość ta ma być zwieńczeniem miesięcznic smoleńskich w ich dotychczasowej formule.
Pomnik buduje firma Granity Skwara im. Stefana Skwary ze Słopska w gminie Zabrodzie mająca już bogate doświadczenie w tego typu realizacjach. Wśród nich jest m.in. Panteon – Mauzoleum Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych na Powązkach Wojskowych w Warszawie czy pomnik upamiętniający ofiary zbrodni wołyńskiej OUN-UPA w Warszawie.
Firma Dariusza Andrzejewskiego jest podwykonawcą, współuczestniczy w pracach żelbetowych.
– Dla mnie wykonanie tego pomnika to priorytetowa sprawa i nie chodzi tylko o moje poglądy polityczne – podkreśla Dariusz Andrzejewski. – Czas na wykonanie zadania jest bardzo krótki. Pozostał niecały miesiąc, ale przedsięwzięcie jest precyzyjnie zorganizowane, jeśli chodzi o harmonogram prac. Dla mnie ta realizacja to coś ważnego, w czym uczestniczę. Pomnik będzie oddaniem hołdu wszystkim, którzy zginęli w katastrofie – dodaje.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.03.2018 r., godz. 11.58
W Warszawie zawiązał się właśnie SKR, czyli Społeczny Komitet Rozbiórki tej maszkary szpecącej historyczne miejsce Warszawy. Nr. konta na które można będzie wpłacać pieniądze będzie podany wkrótce.
Dodane przez zigi, w dniu 15.03.2018 r., godz. 12.45
I tak się pisiorstwo wspiera. Ręka rękę myje.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2018 r., godz. 14.07
Kijowski już zaciera rączki. Może coś i Echlerowi zkapnie. Numer konta już wkrótce.
Dodane przez gość, w dniu 15.03.2018 r., godz. 15.05
Ciekawa sprawa, wyszkowianie budują pomnik pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej . Będę podziwiał dzieło już 10 kwietnia w 8 rocznicę katastrofy w Warszawie. Proszę się nie spóźnić. Przykre, że są tacy osobnicy jak podpisujący się Marek Eychler. Ile w tobie żółci człowieku, jeśli można nazwać cię człowiekiem.
Dodane przez 123, w dniu 15.03.2018 r., godz. 19.29
Czy to ten sam menager Andrzejewski, co doprowadził Bug Wyszków do kosmicznie wysokiego zadłużenia, a następnie przez parę miesięcy nie chciała ustąpić ze stołka Prezesa ?
Dodane przez gs, w dniu 15.03.2018 r., godz. 20.22
Jak tak ta Zjednoczona Prawica porządzi jeszcze trochę, to Polska jak długa i szeroka, pomnikiem będzie stała. Zamiast zająć się rozwojem kraju to zajmują się przeszłością. Chociaż mnie to nie dziwi, ponieważ łatwiej zajmować się tym co już było niż tym co będzie. Do tego co będzie trzeba mieć kompetentnych ludzi.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2018 r., godz. 20.24
Pomnik będzie postawiony nielegalnie,bez pozwoleń władz Warszawy.To jest samowola budowlana z poparciem jedynie pisowców.Tak nie stawia się pomników.Ochydne,wstrętne,podstępne przejęcie terytorium stolicy dla zaspokojenia chorych ambicji prezesa,które będzie zarzewiem konfliktu do czasu jego przeniesienia w inne miejsce.Nastąpi to po przegranej Pis w wyborach
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2018 r., godz. 21.00
Ten pomnik będzie się kojarzył z Macierewiczem,sektą Smoleńską,bombą baryczną,pancerną brzozą,sztuczną mgłą,dobijaniem rannych,Rydzykiem,Pisem,miesięcznicami i tysiącami policjantów oraz snajperami na dachach Warszawy w obronie Kaczyńskiego.Wciskaniem na siłę nieprawdy o katastrofie i najgorszymi rządami jakie Polska ma od 1989 roku.Dlatego trzeba to rozebrać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.03.2018 r., godz. 21.41
To ciekawe wiadomości, że wyszkowianie biorą udział w tym ważnym przedsięwzięciu. Z pewnością w 8 rocznicę tragedii, która połączona będzie z ostatnim Marszem Pamięci będzie na Krakowskim Przedmieściu mnóstwo ludzi. Zachęcam wszystkich, żeby tego dnia wziąć udział w mszy w katedrze św. Jana i uroczystościach na Krakowskim Przedmieściu. Atmosfera będzie wyjątkowa.
co ciekawe
Dodane przez Janusz, w dniu 16.03.2018 r., godz. 11.58
Nie będąc przeciwnikiem budowy tego pomnika, chciałbym zwrócić uwagę na to, jak różne środowiska nierówno - moim zdaniem - podchodzą do z gruntu podobnych zagadnień (z uwzględnieniem proporcji). W Wyszkowie niektórzy zgłaszają uwagi w sprawie sposobu budowy pomnika Pana Wolskiego, jego wyglądu etc. (głównie z powodu braku partycypacji tych środowisk i mieszkańców Wyszkowa w całej procedurze). Czynią to środowiska związane z Gazetą Polską oraz PIS. Te same środowiska firmują budowę pomnika w Warszawie, który budzi podobne wątpliwości związane z brakiem konsultacji i pominięciem z kolei władz miasta w jego budowie. W mojej ocenie to dwie strony tego samego medalu. Smutnego medalu.
Dodane przez gs, w dniu 16.03.2018 r., godz. 12.21
Pan Marek napisał: "Atmosfera będzie wyjątkowa." Tak, większość ludzi, którzy tam będą, to będą policjanci ochraniający to wydarzenie w ilości jakiej jeszcze świat nie widział.
Wyszkowianie budują...
Dodane przez Adam, w dniu 16.03.2018 r., godz. 13.12
Rzeczywiście, jest się czym chwalić. To akurat obciach.
Dodane przez TKM, w dniu 16.03.2018 r., godz. 14.02
Faktycznie ciekawe! Jakoś trzeba chłopakowi dać zarobić. Przecież się wykosztował przy wyborach. Nie do końca ze swoich, ale zawsze. Nie wszyscy mogą być przecież dyrektorami, prezesami, audytorami. "Marsz pamięci"??? Sam to wymyśliłeś? Miesięcznica, i tyle... Znów będziesz płoty rozbierał na Krakowskim Przedmieściu i bił się z policją? Może przyjadę..?
Co nagle to jednak po diable
Dodane przez Viktoria, w dniu 16.03.2018 r., godz. 14.20
Ile weźmie Andrzejewski za tą przysłowiową cegiełkę w monu mencie ?! Zdaniem wielu nie powinień za to nic wziąć skoro pomnik stawiany jest bez zgody władz Warszawy. Istnieje realna obawa ,że jeżeli nie będzie do końca rozbierany to może być póxniej modernizowany. Czy Wyszkowianie są dumni ,że ich taki zaszczyt sieknął. Kolejna uzasadniona obawa to ,by pomnik stawiany w tak szybkim tempie nie runął. W tym momencie należy zadać pytanie : jakie doświadczenie ma pan Andrzejewski w tym zagadnieniu? Firma z Zabrodzia stawiała już między innymi wymieniony powyżej Panteon na Powązkach. Można im wierzyć. Byłby to wielki wstyd dla Wyszkowa, gdyby jakiś spaw puścił. Każdy bowiem wie kto go stawiał!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.03.2018 r., godz. 14.57
panie Głowacki, masz pan rację, no jak trzeba przyznać rację to przyznaję, a mianowicie, że "wyszkowianie biorą udział w tym ważnym przedsięwzięciu". Wyszkowianie wezmą w tym udział, zarówno w Społecznym Komitecie Rozbiórki (SKR) jak i w uroczystościach na Krakowskim Przedmieściu. W tym drugim biorą udział Wyszkowianie od dawna, przeważnie stoimy pod kolumną Zygmunta i podążamy wzdłuż barierek. Atmosfera będzie wyjątkowa.
Dodane przez Frajer, w dniu 16.03.2018 r., godz. 17.13
ORMOWCOM i KODerom donosicielom dziękujemy. Konfidencie wstydu sobie oszczędź.
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 18.26
Pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej jest na cmentarzu i tam powinna udać się opozycja - Krakowskiem Przedmieściem niech się kolebie "bohater" pod osłoną kobiet, policji, ochraniarzy, barierek itp. - to dopiero byłby widok!
dziwne
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 16.03.2018 r., godz. 19.09
Pan Andrzejewski i jego firma prosperują dzięki przetargom na kostki.... zainteresowani wiedzą o co chodzi, następnie nastąpiła ewaluacja na drogi a obecnie ? skokiem w kosmos jest współuczestnictwo w pracach żelbetowych pomnika, jak by nie mówić politycznego. Nie dziwi poparcie inicjatywy z powodu poglądów politycznych. Zastawiające jest jednak co oznacza i skąd się wzięła osoba Pana Andrzejewskiego w pracach żelbetonowych w tym miejscu. Czy gratulować promocji firmy, czy Pan Dariusz ma szeroko niepojęte obecnie plany które wypłyną przed wyborami. Pomniki jednak łączą. Czy to oznacza że mamy wykonawcę ponad dwumetrowego monumentu Wolskiego przed wyborami samorządowymi? Skoro prezydent ma go osobiście odsłonić .......
putin
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 19.18
PIS JEST WIELKI KOCHAMY PIS.................................
O zgrozo
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 22.31
Jako zażarty katolik modlę sie o to by to paskudztwo nie powstało i jak naszybciej poszło w niepamięc jak i cały durny pis i wyznawcy pislamizmu
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 22.45
Wielki szacun dla Dariusza Andrzejewskiego, że dokłada swoją cegiełkę w budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, który powinien dawno powstać, a tylko przez głupotę i zacietrzewienie HGW i PO jeszcze nie powstał. PiS buduje go legalnie i żaden przeciwnik jego powstania go nie ruszy. 10 kwietnia pewnie go zobaczymy i będziemy co roku go odwiedzać. Januszu, Januszu, ty pewnych rzeczy nie zauważasz albo nie chcesz zauważyć. Otóż ludzie prawicy, czy są u władzy czy w opozycji to pod pomniki, które są dla nich ważne, na uroczystości chodzą. Popatrz jak prawica brała udział w uroczystościach 1 marca pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym i ofiarom terroru komunistycznego przy moście kołowym. Ponad setka osób, od PiS z senatorem i posłem na czele, poprzez klub Gazety Polskiej, kibiców Bugu Wyszków, różne organizacje lokalne, nawet Teresa Trzaska. Mimo bycia w opozycji i mimo dużego mrozu, uroczyście obchodzili święto. A władza w Wyszkowie, przyszło kilka osób 4 marca, głównie działacze partyjni, nie próbowali nawet zachęcić społeczeństwa. Dla nich ten pomnik to jest taka ścianka, gdzie media zrobią im kilka zdjęć i obowiązek odbębniony. Podobnie będzie z pomnikiem burmistrza Wolskiego, już pstryknęli zdjęcie z prezydentem Dudą, żeby pokazać jaka oni prawica elektoratowi, przy odsłonięciu pomnika, jak przyjechałby prezydent to zrobią sobie z nim ściankę przed pomnikiem i to wszystko. Co roku żywego ducha, tu wiele udzielający się Eychler, to nawet tam nie zajdzie bo go to nie interesuje. Dlatego warto uwzględnić głos prawicy czyli PiS w Wyszkowie i klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie, który jest podobny, przy konsultacjach dotyczących pomnika burmistrza Wolskiego, żeby mieli swoją satysfakcję, że uwzględniono ich głos i postawiono pomnik w innym miejscu i bez gwiazdy Dawida ale będzie ruch przy pomniku i pamięć o tym człowieku. PS. Pamiętam jak osoba z klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie, posprzątała pod pomnikiem bo odpowiadający wtedy za to Mikołajczak nie poczuwał się do odpowiedzialności.
sztuczna mgła
Dodane przez Emeryt, w dniu 17.03.2018 r., godz. 10.26
Odwagi zabrakło prawdziwym patiotom -autorom podpisania się pod listem pisu? Nie pierwszy to przykład "roztropnej" szarży władz lokalnego pisu, tak aby synekur nie stracić i z niezłomnej strony się pokazać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.03.2018 r., godz. 10.57
Panie gs, pańska reakcja to dość częste w waszym środowisku postanowienie, że każda sprawa jest dobra, żeby zaatakować PiS, "dobrą zmianę", środowiska patriotyczno-niepodległościowe. To irracjonalne zachowanie, ale jesteście cały czas obrażeni na cały świat, ponieważ straciliście władzę. Małe to, płaskie i prymitywne. Oba tematy - zarówno pańskie zdanie o pomnikach, jak i o tym, że na Krakowskim Przedmieściu będzie jakoby jedynie policja to nieprawda i jedynie przejaw waszej frustracji. Polska rozwija się bardzo dobrze pod rządami Zjednoczonej Prawicy, a na Krakowskim Przedmieściu będzie 10 kwietnia mnóstwo wolnych Polaków, których nie udało się wam zmienić w nowoczesną, zlewaczałą, łatwo sterowalną przez Michniczków i Urbanów mierzwę.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2018 r., godz. 21.56
Język "dobrej zmiany" jest w rzeczywistości prymitywnym bełkotem zaprojektowanym na wywoływanie prostych,głównie negatywnych emocji w wyznawcach poprzez wbijanie im do głów prostych kombinacji słów i prymitywnego sposobu myślenia typu czarne lub białe.Pis to nie partia.To stan otumanionego umysłu poddawanego ciągłej indoktrynacji w wyjątkowo prymitywny sposób do prymitywnych zwolenników panie glowacki
wesoła zmiana
Dodane przez psl, w dniu 18.03.2018 r., godz. 10.43
Panie Głowacki, te pańskie zdrobnienia to element pisowskiej nowomowy? Epitety, nadanie nowego znaczenia słowom rozumiem, ale te zdobnienia to wkład Pana w mowę dobrej zmiany?
DO ANONIM
Dodane przez czytelnik, w dniu 18.03.2018 r., godz. 11.58
Cytat: " Wielki szacun dla Dariusza Andrzejewskiego, że dokłada swoją cegiełkę w budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej..." Nikt nie potwierdził że cegiełka to darowizna. Proszę nie manipulować artykułu i wypowiedzi Pana Dariusza. Cegiełką zwyczajowo określana jest "opłata" za rzecz mającą tylko symboliczną wartość. Gdyby chcieć to jakoś uogólnić, to cegiełką zazwyczaj nazywamy rzecz / przedmiot, który ktoś dostaje za datek dla organizacji pozarządowej...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.03.2018 r., godz. 15.18
Drogi Anonimie z 21.56, eleganckie towarzystwo idąc za swoimi liderami typu Palikot, Kijowski, Petru, Michnik, Urban czy Schetyna próbuje zepchnąć obóz niepodległościowy do skansenu, obrzucając nas wszelkimi inwektywami i epitetami. Pan to nieumiejętnie naśladuje. Prawda jest taka, że było to robione od zawsze, a właściwie od czasu, kiedy na sowieckm bagnecie wjechał do Polski w roku 1944 obóz postępu wszelakiego. Zarówno więc Michnik i Urban, a tym bardziej pozostali eleganccy panowie są w tej sprawie następcami Bieruta, Bermana, Zambrowskiego, Goldberga - Różańskiego, czy też Brystigierowej. Na mnie osobiście nie robi to żadnego wrażenia. Dzięki książkom ( dwa tomy) o tytule "Przemysł pogardy" pana Sławomira Kmiecika mam te prymitywne chwyty już dawno rozpoznane. Także proszę się nie wysilać, szkoda pańskiego czasu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.03.2018 r., godz. 15.35
Z pewnością z Wyszkowa dojedzie na 8 rocznicę katastrofy wiele osób. To przecież tak blisko. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że będą ludzie z całej Polski, a nawet wielu zakątków świata. Sam byłem do tej pory na wszystkich rocznicach. Nigdy się nie rozczarowałem. Zawsze było mnóstwo ludzi - wolnych, dumnych Polaków i wspaniała atmosfera. To oczywiście boli komunę i michnikowszczyznę. Próbują więc od początku, jakoś przeszkodzić, zaszkodzić i rozbić te wspólnotę Polaków. Także przez opłacanych prowokatorów. Wczoraj robił to Palikocik i już gdzieś zniknął razem ze swoim Ruchem. Dziś próbuje to robić zblatowany z komuną biznesmen, pan Frasyniuk wraz z bezzębnym "liderem" UBywateli PRL. Z pewnością się to nie uda. I podobnie jak Palikocik znikną gdzieś za horyzontem.
bez tytułu
Dodane przez wacek, w dniu 18.03.2018 r., godz. 21.26
pielęgnowanie nienawiści to marne zajęcie. Umiesz Głowacki nienawidzieć ludzi.
ignoranci
Dodane przez Wyklęty, w dniu 19.03.2018 r., godz. 06.51
To może by tak jeszcze powtórzyć "mgłę"? A można by tak zaprosić kogoś od broni termobarycznej, może specjalistę od walki radiotechnicznej i tak ogólnie ludzi mądrych i pomysłowych. Oczywiście koniecznie z obozu" patriotyczno - narodowego". Najlepszy byłby ten co własnoręcznie wykończył caracale. Duża głowa, jeszcze mu za to zapłaciliśmy. O! ITargalski ma fajne pomysły i wie jak szpiona ujawnić. Może być w Wyszkowie wesoło? Może!!
Pan Marek Glowacki
Dodane przez Ed., w dniu 19.03.2018 r., godz. 07.47
Panie Marku. Może Klub Gazety Polskiej organizuje wspólny wyjazd. Chętnie z Wami się wybiorę. Wśród swoich byłoby raźniej. Oczywiście koszty wyjazdu płacę sam. Moi znajomi myślą podobnie. Proszę o informacje. Krytyką ludzi przegranych proszę się nie przejmować. Karawana jedzie dalej a coś tam musi szczekać, taki już zwyczaj to coś ma. Pozdrawiam.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.03.2018 r., godz. 08.01
Wacek, zgadzam się z poglądem, że nie należy pielęgnować nienawiści. Jak zatem nazwiesz określenie elektoratu niepodległościowego przez pewnego pseudoprofesora mianem "bydła" ? Czy tez nawoływanie pana byłego już na szczęście prezydenta do "walenia dechą", a pana Sławomira Neumana do załatwiania spraw "bejsbolem" ?
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 08.04
Głowacki bierze przykład ze swojego teścia.
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 09.04
Antoni pojechał do USA z pseudowykładami o katastrofie smoleńskiej - wejściówki 50 $ - nasuwa się tylko jedno skojarzenie: hiena, hiena cmentarna
ale jaja
Dodane przez laki, w dniu 19.03.2018 r., godz. 09.05
SKR (Społeczny Komitet Rozbiórki) SKR ( Spółdzielnia Kółek Rolniczych), dobre ciągłość zachowana
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 09.11
"Obóz niepodległościowy"(Ha,ha,ha,haaaaaa) Czyli pisowcy z Dudą doprowadzający do "wolnej Polski" poprzez wyjście z Unii Europejskiej.Taka jest wasza kretyńska długofalowa strategia.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.03.2018 r., godz. 09.37
Mam takie pytanie do pana Andrzejewskiego, jako fachowca i podwykonawcy zbrojenia, betonowania wyż. wym. pomnika - czy wystarczy buldożer czy trzeba będzie poprosić o pomoc saperów?
Dodane przez gs, w dniu 19.03.2018 r., godz. 11.01
Panie Marku, po pierwsze to nie straciłem władzy, ponieważ nigdy jej nie miałem i nawet nie mam takich aspiracji. 1:0 dla mnie. Polska rozwija się dobrze, ale to nie zasługa Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli Pan tak twierdzi, oznacza to, że nie zna Pan mechanizmów rynkowych, a w szczególności faktu, że nie od razu widać efekty w gospodarce. Śmiało można powiedzieć, że to co teraz w gospodarce się dzieje, to wpływ koniunktury na świecie w pierwszej kolejności. Potem wpływ decyzji politycznych, ale z przed lat czyli jeszcze za rządów PO-PSL. Efekty rządów Zjednoczonej Prawicy w gospodarce zobaczymy za kilka lat. Wtedy będziemy mogli wrócić to tematu. Jednak z tego co czuję, to Pan zawsze twierdził będzie, że to wina Tuska.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 11.53
Brawo gs.Brawo Eychler.Brawo wacek.Brawo za wniosek odebrania tzw."Gazecie Polskiej" nazwy "Polska".To jest brudna pisgazeta szerząca nienawiść
Dodane przez Marek, w dniu 19.03.2018 r., godz. 13.15
Nie rozumiem dlaczego można być przeciwko budowie pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. Przecież to wydarzyło się nie tak dawno, wiele osób jeszcze dobrze pamiętamy. Zginęły osoby różnych opcji politycznych, urzędnicy bezpartyjni, generałowie i księża. Niesprawiedliwie są atakowani pan Andrzejewski, który ten pomnik buduje i pan Głowacki, który od wielu lat wspiera budowę pomników. Nie rozumiem atakujących wściekle te osoby.
Edzio złomiasz do M.Eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 13.36
Cholerka,szkoda że ten nielegalnie,bez pozwoleń stawiany pomnik niezgody narodowej,buty, hegemonii pisoskiej, nie jest z metalu.To bym mieli nocno robote jak posły w sejmie.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 16.44
Gs zacznij pisać powieści, bo fantazję masz niczego sobie.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 19.48
Eychler jeszcze zęby zgryziesz przez ten PiS.
Dodane przez Chlor, w dniu 19.03.2018 r., godz. 19.49
A czy klub Gazety niePolskiej organizuje jakiś grupowy wyjazd na 10 kwietnia do Warszawy? Jeśli to będzie wyjazd jak na Węgry, z dużą ilością wódy, to zaPiSuję się pierwszy!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.03.2018 r., godz. 20.15
Wyciekła część przemówienia, które Jarosław Kaczyński zamierza wygłosić z drabiny w rocznicę katastrofy smoleńskiej 10.04.2018 r. "Tak jak obiecywałem, w co wielu nie wierzyło, w końcu wiemy wszystko o katastrofie smoleńskiej. I choć wiemy wszystko jeszcze nie do końca, ten koniec się zbliża i będziemy wkrótce wiedzieli jeszcze więcej, choć to co wiemy już w zasadzie wystarczy, żeby z ogromną dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że wiemy prawie wszystko. Ta straszna prawda o zdradzieckim zamachu została bowiem jednoznacznie i nieodwołalnie potwierdzona przez niezależne badania, które rozpoczną się wkrótce na jednym z amerykańskich uniwersytetów."
RWE
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 21.39
Wyjazd na Węgry ?? Piśorstfo nic o tym nie wie.Ha,ha,ha,, TVPinfo PISze same kłamstwa.Takie fakty są przemilczane i tylko oglądając niezależne media możemy znać całą prawdę.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.03.2018 r., godz. 21.50
Panie gs, proszę nie "zapuszczać węża". Nie zamierzam dyskutować na temat Tuska. Jeżeli chodzi o pomniki to środowiska niepodległościowe robią w tej sprawie dużo. I bardzo dobrze. Musimy upamiętniać naszą historię. Sowieckie pomniczki wreszcie znikają, a pojawiają się nasze, polskie upamiętniające naszych bohaterów. To jeden z przejawów odzyskiwania przez Polskę godności. My robimy to jednak najczęściej ze zbiórek, lub przez fundacje. Co nam chce natomiast zafundować nowoczesna, POwsko - KODerska wyszkowska władza gminna na 100lecie odzyskania niepodległości ? Pomniczek z gwiazdą Dawida za nasze podatki. Dobre. Jeżeli natomiast chodzi o 8 rocznicę tragedii pod Smoleńskiem to policja ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo. Zdziczała, barbarzyńska, hołota pod przewodnictwem bezzębnego "lidera" z pewnością nie zablokuje uroczystości.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 21.54
Cieknie ci piana z pyska już od 2 lat. Te swoje sensacje pisz do. Wyborczej.
PRECZ Z PISEM !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 12.23
Ale schamiałeś Glowacki.Co za język z rynsztoka.Nerwy puszczają i boli prawda i krytyka,,,oj boli a będzie jeszcze bardziej jak się ma szczękościsk.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 13.41
ZROZUM ŻE SZCZĘKOŚCISKU PISOSKI !!! POLSKA JEST DOMEM WSZYSTKICH POLAKÓW !!! NIE WCISKAJ NAM NA SIŁĘ SWOICH PSEUDO BOHATERÓW TYPU BRYGADA ŚWIĘTOKRZYSKA I INNI BEZROZUMNI I NIE PLUJ NA POZOSTAŁYCH BO BĘDZIESZ OPLUTY.
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 19.04
Wiarygodność pana Głowackiego lokalnie, jest taka jak "biała księga" Morawieckiego globalnie - i tu i tam kompletna klapa P.S. po kłamstwach i wulgarnym języku zostanie tylko wstyd
Dodane przez gs, w dniu 20.03.2018 r., godz. 22.22
Zauważmy jedną ciekawą ostatnio rzecz. Jak za czasów koalicji PO-PSL wychodziły akcje typu nagrody, premie, to tzw. prawica krzyczała: skandal, dymisje itd. Gdy obecna koalicja robi to samo, to jest cisza, a jedynie ciągłe odnoszenie się do przeszłości "że PO-PSL to robiła tak czy siak". Czy Wam sympatykom tzw. Zjednoczonej Prawicy i panie Marku nie jest trochę głupio, że Wasza tak uwielbiana koalicja i "Dobra Zmiana" praktycznie niczym się od poprzedników nie różni? Dlaczego nie pisze Pan Panie Marku artykułów krytykujących zachowania obecnej władzy, a wygłasza Pan laudacje na temat budujących się pomników Smoleńskich? Odpowiem Panu. Bo tak jak łatwiej, prościej. Nie wymaga to szerszego spojrzenia na rzeczywistość nas otaczającą. Nie wymaga przyznania się do tego, że nie ma znaczenia kto rządzi, ponieważ dostęp do "koryta" traktuje tak samo niezależnie, po której "stronie barykady" stoi.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 22.38
Anonimie ME - "Lepiej z mądrym Głowackim i Morawieckim zgubić niż z głupim zyskać". "Biała księga" była honorowym wyjściem dla każdej ze stron ale niektórzy wolą polować. Kto jest łowcą a kto zwierzyną w tym układzie ? Czas pokaże
Takie pytanie mam do Głowackiego i Dądery z MW
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.03.2018 r., godz. 11.01
Czy panowie nie wiedzą przypadkiem kto wybił mi szybę w oknie w moim domu dziś o godz. 09.30 ? Może wiecie a jak nie to popytajcie wśród kolegów z Klubu Gazety i MW. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Panie Eychler tego od szyb to pan dobrze zna.
Dodane przez Adam, w dniu 21.03.2018 r., godz. 11.40
Panie Marku Eychler widziałem, że szybę wybił taki ktoś za człowieka przebrany - seledynowy trol. Jak brał systematycznie leki takie od chorej głowy to jeszcze było nie najgorzej, chociaż brednie zawsze opowiadał. W ostatnich dniach jakoś zapomniał no i mamy to co mamy. Panie Marku niech pan koniecznie wezwie pogotowie takie z Tworek lub Drewnicy bo jemu będzie coraz to gorzej i może okna nadal wybijać. Dla tego niby człowieka jest wszystko jedno czy wybija swoje szyby czy cudze.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 11.49
Tak Eychler jak i gs starają się bezmyślnie i agresywnie atakować Marka Głowackiego i klub GP w Wyszkowie. Z czego to wynika? Po pierwsze Głowacki i GP udzielają się i podejmują różne inicjatywy tak w Wyszkowie jak i w ramach klubów GP w Polsce i efekty tej pracy społecznej widać. Po drugie odpowiedzi na różne zaczepki są merytoryczne, pogłębione i przedstawiają stanowiska realistyczne co powoduje furię i agresję osobników podobnych do Eychlera albo poszukiwania nowego pola do zaczepki jak to próbuje stosować gs lub ola. Niestety uzyskuje kolejną odpowiedź na poziomie i znowu zmieniają temat. Co do spraw rządu Beaty Szydło czy teraz Mateusza Morawieckiego to ogólne odczucie jest pozytywne, rząd robi pożyteczne rzeczy, zmienia Polskę na plus i coraz pewniej porusza się po salonach europejskich czy szeroko rozumianego salonu. Z czego wynika coraz większe uznanie dla rządu zjednoczonej prawicy- z faktu, że przedstawiane przez nich rozwiązania i kierunki polityki są realistyczne i sensowne. Zachód robi różne dziwne rzeczy, wytyka niedoskonałości, które są w gestii państw członkowskich i stara się zwiększyć władzę w niektórych dziedzinach ale i tak jak trzeba dojść do konsensusu to Niemcy, pojedyncze osoby w państwach zachodnich i praktyczne "demoludy" mają stanowisko zbliżone do Polski. Czy plan jednolitej UE, którą forsuje Polska ( a nie projekt Macrona Europy kilku prędkości i odrębnego statusu dla państw strefy EURO), czy przedstawianie problemu z Nord Stream 2, unia energetyczna, czy sprawy migracji i pomocy w miejscu wybuch konfliktu, ochrony granic zewnętrznych UE itp to są zagadnienia, w których Polska przy wsparciu Węgier, grupy Wyshegradzkiej, państw nadbałtyckich i pragmatycznych Niemiec jest w stanie przeforsować. Nie jest też tak, że zjednoczona prawica jest to jedna lawa, płynąca jednym nurtem. Jest wiele dyskusji, postulatów, które są uwzględniane i cichaczem likwidowane, z niektórych ustaw zjednoczona prawica się wycofuje a przy niektórych zgrzyta zębami i przepycha albo zostawia w zamrażarce sejmowej. To nie jest też tak, że kiedyś prawica krzyczała : skandal, dymisje a teraz robi podobne rzeczy i siedzi cicho. Wszelkie błędy są zbyt mocno nagłaśniane, nawet ponad miarę dlatego przy niektórych, niesłusznych, nie ma reakcji ale przy niektórych jak przy sprawie Misiewicza, była na tyle wielka determinacja, że nawet popularny minister Macierewicz poległ, a za swoje zbyt "ekstrawaganckie" sprawowanie władzy został zmieniony podczas rekonstrukcji. Co do spraw finansowych to są to sprawy delikatne, należy je rozpatrywać indywidualnie, wielu ważnych osób na prawicy przeznacza swoje wynagrodzenia czy premie na cele społeczne lub na działalność społeczną organizacji, z którymi sympatyzują, więc nie są to pieniądze przejadane. Jest pomysł, żeby uregulować sprawy godnych wynagrodzeń ministrów, wiceministrów itd i sądzę, że będzie wniesiony odpowiedni projekt. Poprzednie rządy np. nie potrafiły załatwić sprawy samolotów dla VIPów, a rząd zjednoczonej prawicy to zrobił i problem znikł. Bardzo śmieszą mnie niektóre pomysły wyborcze zgłaszane przez PO czy PSL przed wyborami samorządowymi . Mieli 8 lat swoich rządów i nie wprowadzali swoich bardzo drogich dla budżetu pomysłów, a teraz chcą pokazać swoją szczodrość. Wygląda to żenująco.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 11.57
Eychler wszedł na wyższy poziom agresji. Eychler, członek liberalnej władzy w Wyszkowie zaczyna szczuć na osoby, które trzymają się od takich typów daleko. Ciekawe o co jeszcze oskarży?
Dodane przez Kasta mniej antypisowska., w dniu 21.03.2018 r., godz. 12.45
Już 40 sędziów odeszło ze stowarzyszenia Iustitia - informuje w środę "Rzeczpospolita".Z ustaleń dziennika wynika także, że coraz więcej niezadowolonych motywuje powody swojego odejścia pisemnie, a w obiegu sędziowskim znalazł się wzór pisemnej rezygnacji ze stowarzyszenia. Pojawiają się w nim m. in. stwierdzenia: "nie mogę już dłużej akceptować i legitymizować działań Stowarzyszenia godzących w porządek prawny państwa oraz nawołujących do podejmowania zachowań, prowadzących do paraliżu funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości" - czytamy w "Rzeczpospolitej". Jako inne powody podaje się także brak zgody na wywieranie presji na decyzję sędziów o kandydowaniu do konstytucyjnych organów państwa lub brak akceptacji z powodu odpowiedzi na rządową "białą księgę".
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 12.49
ola, niech dresik załatwi ci posadkę u borka na hali. miejsce po synku dresika się zwolniło. doszedł dresik do wniosku, że przed wyborami puszczać juniorka do kieratu, gdzie kodeks pracy to farsa, jest kiepskie wizerunkowo. zrelaksujesz się pośród spadających, przewracających się palet z towarem. praca 11 listopada oraz w 3 króli gwarantowana. przy okazji zaprószenia ognia darmowy grill i fajerwerki. odpoczniesz. warunek - dresik.
Dodane przez Frajer, w dniu 21.03.2018 r., godz. 13.30
ORMOWCU, a alimenty płacisz regularnie, może tu tkwi odpowiedź?
Dodane przez assan, w dniu 21.03.2018 r., godz. 14.53
I co pisiory? Cisza....... Głowa, właściwie Łepek, odezwij się teraz co o tym myślisz.
ja chcę
Dodane przez patriota, w dniu 21.03.2018 r., godz. 15.32
Ja chcę pomnik jarosława wielkiego obok a ciu dalej tadeusza bogatego.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.03.2018 r., godz. 17.02
Panie gs, proszę podać mi cytat z mojej wypowiedzi prasowej, w której piszę o pensjach i nagrodach za rządów koalicji PO-PSL. Oprócz tego proszę o informację, w którym miejscu wygłosiłem laudację o pomnikach smoleńskich i jak ona brzmi ?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 21.11
Głowacki !! Kiedy zmiana nazwy Gazety Polskiej na Pisowska ?? PO wyborach już Wam NIC nie odpuścimy.Nie będzie przebacz dla oszołomów,zdrajców konstytucji,Wasz czas się skończy już w tym roku.Idziemy po Was
Dodane przez lipa, w dniu 22.03.2018 r., godz. 08.39
adwokatem p.Glowackiego to nie jestem ale twoja pycha i buta anonimie idzie przed upadkiem i ta upadniętej foramacji jaką jest PO,zarezykuję tezę że długo nic z wami i pozdrawiam ps nie pisowiec
do lipa
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2018 r., godz. 10.45
To nie jest pycha a nienawiść do ludzi niszczących Polskę czyli pisowców a z tą upadłością (nie PISze się upadniętej) bym POczekał na wydawanie aż tak skrajnych opinii.Z tą nazwą "Polska"to lipa panie lipa.
Dodane przez Xxxxxxx, w dniu 22.03.2018 r., godz. 14.05
Czytajac ,nie trudno odgadnac,ze w wiekszosc tych komentarzy,pisze jedna I ta sama osoba,podpisujaca sie roznymi nickami. Msciwosc,wrogosc,klamstwa, chamstwo,ublizanie wskazuje na seledynowego trolla,znanego z umilowania do spozywania procentow,skutkiem tego sa jego psychiczne problemy i nie tylko. Z niespotykana agresja,atakuje osoby piszace madre,kulturalne w przekazie,swoje opinie. Niby,przyzwyczailismy sie do glupot jego autorstwa,chociaz irytuje przebieglosc w klamstwach,manipulacjach i POmyslec co jeszcze zrobi i do czego jest psychicznie zdolny. Oprocz POgardy i lekcewazenia na nic innego nie zasluguje.
Dodane przez gs, w dniu 22.03.2018 r., godz. 17.57
Panie Marku, nie wspominałem, że to Pana słowa dotyczące nagród oraz premii za czasów PO-PSL. Wspominałem jedynie, że generalnie cała tzw. prawica tak krzyczała. Teraz milczy. Jeżeli chodzi o pomniki to, nie trzeba szukać w pańskich wypowiedziach. Wystarczy czytać między wierszami i wiadomo, że nie ma Pan nic przeciwko tym pomnikom i jaki by nie był to będzie doskonały.
Dodane przez PiS, w dniu 22.03.2018 r., godz. 20.53
gs, ty nie staraj sie wybielać władzy PO-PSL jak rządziła w latach 2007-2015 i czerpała z kilku korytek. Dobra zmiana poznała się na tych fachowcach i powiedziała im do widzenia. Od razu polska gospodarka odżyła.
Dodane przez PiS, w dniu 22.03.2018 r., godz. 20.57
gs, jak w Wyszkowie władzę straci PO-PSL to Wyszków też odżyje.
do gs
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2018 r., godz. 21.40
Nie rób Wersalu ze zdrajcą demokracji Głowackim i jego elektoratem !! Racja nie jest po ich stronie.Pis to zło i trzeba z nim walczyć.Grunt już się im pali pod nogami a sondaże spadają.Polska stała się "paśnikiem" dla tych ludzi.Doją ile się da i rujnują.Ograniczyli prawa obywatelskie debilnym pierwszeństwem "cyklicznych demonstracji" Głowacki !! Włącz myślenie.Nigdzie na świecie nie ma takiego gówna !!! Kto to wymyślił wszyscy wiemy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.03.2018 r., godz. 06.34
Panie gs, czyżby nie zaliczał mnie pan do prawicy ? Cóż to więc jest ta "cała prawica" ? I czemu do mnie pan te słowa kieruje ? Ale już to pańskie czytanie między wierszami to majstersztyk !!!! Ale tylko laudację pan wyczytał, czy coś jeszcze ? Bardzo zabawne figury retoryczne pan stosuje. I to wszystko w sosach niezwykłej powagi, mądrości i obiektywizmu. Jestem pełen podziwu.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.03.2018 r., godz. 08.00
Głowacki, nie bierz tych uwag gs-a do siebie bo przecież ty żadną prawicą nie jesteś. Prawica to prawi ludzie przecież, a prawi ludzie nie kłamią, żeby złapać posadę.
Do Pis z 20.57
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2018 r., godz. 08.33
Ja osobiście uważam ze w Wyszkowie PiS a dokładniej Pan Sobczak tez należy do obecnego układu rządzącego a oto argumenty które to potwierdzają. Osobiście zasiada w radzie nadzorczej Pwik ( czytaj ma stołek ) i wystawił kandydatkę która jest podwładna obecnego burmistrza.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl