Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Stanowisko Komitetu Prawo i Sprawiedliwość Gminy Wyszków w sprawie Pomnika Stanisława Wolskiego

(Zam: 15.03.2018 r., godz. 11.36)

.Pomysł i zamiar ufundowania pomnika przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego uważamy za trafny, tak samo jak za trafne ufundowanie priorytetowo Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zdumienie nasze budzi pośpiech i narzucona jednostronnie procedura, niedostatecznej i niezgodnej z miejscowym prawem konsultacji, z szerokim spektrum mieszkańców oraz tryb postępowania w wyłonieniu i realizacji pomnika Stanisława Wolskiego, przez władze samorządowe Wyszkowa. Prezentowany projekt pomnika, lokalizacja i czas, budzi nasze głębokie wątpliwości. Ponadto, zabezpieczenie w całości środków z budżetu gminy, a tak de facto z pieniędzy podatników i części 20 milionowego kredytu, jaki gmina w tym roku zamierza zaciągnąć, uważamy za bulwersujące. Również stawianie mieszkańców przed gotową makietą pomnika, to działanie nierozważne. Wątpimy, czy aby narzucony jednostronnie nam projekt pomnika z głównym elementem Gwiazdy Dawida, który mało dostatecznie ukazuje czyn uratowania dwóch żydowskich dziewczynek przez Stanisława Wolskiego, uzyskał akceptację mieszkańców Wyszkowa. Naprędce wymuszony przez określoną grupę osób, za ponad 200 tys. zł pomnik, w miejscu kojarzonego z wyzwoleniem przez Armię Czerwoną placu, również uznajemy za nietrafiony. Naszym zdaniem dobrym miejscem dla pomnika przedwojennego burmistrza byłby teren przyległy do Urzędu Miejskiego lub w jego pobliżu.
Ponadto zbliżające się w tym roku wybory samorządowe nie powinny być wykorzystywane przez obecną władzę samorządową do osobistej promocji i uszczęśliwiania na siłę mieszkańców Wyszkowa, jednostronnie ustalonym, w zaciszu gabinetów projektem pomnika za pieniądze podatników.
Apelujemy do Burmistrza Wyszkowa i Rady Miejskiej w Wyszkowie o powściągliwość i niepodejmowanie pochopnej decyzji w sprawie kontrowersyjnego projektu Pomnika Stanisława Wolskiego, nieuwzględniającego stanowisk i zdań wielu środowisk patriotycznych.

W imieniu Komitetu PiS Gminy Wyszków
Eugeniusz Zaremba – Przewodniczący Zarządu Komitetu PiS Gminy Wyszków

Uzasadnienie do stanowiska
Komitet Prawo i Sprawiedliwość Gminy Wyszków uważa, że w tej sprawie winny odbyć się szerokie konsultacje z mieszkańcami, na pewno niepośpieszne przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi na temat: czy realizować w niedalekiej przyszłości Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, czy pomnik przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego. Zasadnym byłoby powołanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika, który po przeprowadzeniu szerokich konsultacji przedstawi mieszkańcom, który z tych pomników powinien być realizowany w pierwszej kolejności. Po uzyskaniu społecznej akceptacji, trybu postępowania, Społeczny Komitet Budowy Pomnika ogłosiłby otwarty konkurs na koncepcję pomnika. Najciekawsze projekty pomnika, które będą wyłonione przez Społeczny Komitet Budowy Pomnika powinny być nagrodzone i poddane pod konsultację z mieszkańcami. Najlepszy projekt, wyłoniony w wyniku konsultacji zostanie publicznie ogłoszony. Zbiórką środków finansowych na ten cel zajmie się społeczny komitet. W przypadku niezebrania dostatecznej ilości środków finansowych dopuszczamy możliwość dofinansowania z budżetu gminy. Na wyłoniony projekt powinien zostać ogłoszony przetarg. Miejsce lokalizacji powinno być wytypowane po przeprowadzeniu społecznych konsultacji. Naszym zdaniem obecny Plac Wyzwolenia powinien być nazwany Placem Niepodległości.
Byłoby to jedno z głównych wydarzeń lokalnej społeczności w przypadającą 11 listopada 2018 r. 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pragniemy również poinformować, że obecnie jest realizowana, pośród środowisk patriotycznych, inicjatywa powołania społecznego komitetu, którego celem jest budowa pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Komentarze

Dodane przez gość, w dniu 15.03.2018 r., godz. 14.53
Szkoda, że takie wyważone stanowisko, podobne do wcześniejszego klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie, nie zostało uwzględnione przez burmistrza Wyszkowa.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2018 r., godz. 19.47
Burmistrz pokazał,gdzie ma mieszkańców i jak liczy się z ich zdaniem
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.03.2018 r., godz. 21.46
Najciekawsze jest to, że decyzja o stawianiu pomników jest w prerogatywach Rady Miejskiej, a nie burmistrza. Tymczasem nie było jeszcze uchwały RM, trwają niby konsultacje społeczne, a burmistrz ogłosił już dawno termin odsłonięcia pomnika i ponoć nawet zaprasza gości. Groteska.
mieszkańcy miasta
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2018 r., godz. 22.02
Nie jesteśmy zainteresowani artykułowaniem jakichkolwiek opinii nielicznych członków gazety polskiej,ze względu na wyjątkową stronniczość, zaściankowość,zacofanie i antysemityzm.Nie jesteście grupą reprezentującą znaczącą część mieszkańców miasta Wyszkowa ani decydentami.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.03.2018 r., godz. 08.19
Klub Gazety Polskiej jest raczej przedstawicielem pewnego folkloru politycznego, jednego z wielu z resztą a nie jakimś środowiskiem opiniotwórczym dla miasta i mieszkańców.
Dodane przez gość, w dniu 16.03.2018 r., godz. 12.20
Ten teren to i tak jest parkingiem dla położonego po drugiej stronie banku spółdzielczego a pomnik tak niewspółgrający z otoczeniem jest tylko dodatkiem. To zagospodarowanie jest bezsensowne i dziwne, że burmistrz całego terenu nie pokrył kostką. Przy innym zagospodarowaniu, z pomnikiem Józefa Piłsudskiego, który wraz z starą plebanią, na której działy się ważne rzeczy w czasie wojny z bolszewikami, z kościołem-sanktuarium św. Idziego stanowiłby pewną całość architektoniczną. Tak to będzie to wyglądało jak transformersy na Sowińskiego albo sztuczne lodowisko i parking na placu miejskim. Powinno się konsultować całe zagospodarowanie tego placu, a nie tylko kontrowersyjny pomnik. Ten obszar wraz z planem na Strażacką, Kościelną, od kościoła do parku to powinno być coś ekstra, żeby wjeżdżający mostem robili wielkie WOW. A dlaczego Anonimie Eychler odmawiasz prawa do konsultacji i przedstawienie swojego stanowiska aktywnej, prawicowej części społeczeństwa? Popieram ich stanowisko.
Tak przy piątku
Dodane przez wyszkowianin (taki prawdziwy), w dniu 16.03.2018 r., godz. 14.09
Stanowisko PiS? Stanowisko GP? Czy wy tylko o stanowiskach możecie myśleć? Jeszcze wam mało misiewiczów? Już nic więcej nie zostało. Nawet były prezes klubu załapał się tylko na stanowisko "Bob Budowniczy". Ale może będzie program: Stanowisko+, kto wie?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 14.24
A może Pan Andrzejewski by ten pomnik "ogarnął"? W końcu spośród wyszkowian będzie miał największe doświadczenie, szczególnie z kontrowersyjnymi pomnikami.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 14.43
Burmistrz wyleci wraz ze stołkiem!
Stanowisko +
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 17.20
wiesz o czym mówisz, od lat są takie przyznawane za nic przez Nowosielskiego w urzędzie. Zastępca burmistrza takie "stanowisko +" zajmuje i widać jak wszystko pod jej ręką "kwitnie".
Votum separatum !!!
Dodane przez Josek, w dniu 16.03.2018 r., godz. 21.50
W przeciwieństwie do wyrażonego w formie sensu lagro (łac.) stanowiska Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Gminy Wyszków oraz wcześniejszego oświadczenia Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie, chciałbym wyrazić stanowczy sprzeciw wobec pomysłu - forsowanego przez burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego - budowy pomnika upamniętniającego przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego w zaproponowanej formie. Odnosząc się z wielkim szacunkiem do śp. burmistrza Wolskiego, uważam , że zasługuje on na tabliczkę na ulicy, na nazwę osiedla, ronda, skweru czy placu jego nazwiskiem, itp., ale nie na lansowany megalomanią pomnik. Czy inni burmistrzowie, chociażby Stanisław Pawłowski (1885-1943) będący burmistrzem Wyszkowa w trudnym okresie wojny polsko-bolszewickiej nie zasługują na podobne uhonorowanie ? Ponadto pomnik w tej formie architektonicznej i za taką cenę, uważam za chybiony. Mnie ten pomnik się nie podoba - jest brzydki i niezrozumiały w przekazie. Z drugiej strony rozumiem, że prawo do deformacji artystycznej jest konsekwencją prawa artysty do stworzenia własnego świata, niezależnego od rzeczywistości i historii.... Ale burmistrz Nowosielski i jego zausznicy z Rady Miejskiej postanowili: - mamy taką fanaberię przed wyborami samorządowymi, to postwimy dla gawiedzi kontrowersyjny w przekazie, wymowie i treści pomnik, najlepiej na osi widokowej sanktuarium św. Idziego...... Burmistrz mając już przecież złe doświadczenia w przeszłości - za sztukę nie powinien się brać !!! Ale zawziął się i obiecał sobie, że pomnik (chociaż nie ma takich prorogatyw) postawi, gdyby nawet konsultacje z mieszkańcami stanowiły farsę. Niewyjaśniony stanowi także dziwny fakt, dlaczego Rada Miejska nie ogłosiła konkursu na koncepcję plastyczną pomnika i jego lokalizację ??? Wyszków potrzebuje elementu architektonicznego, który zwracałby uwagę i zatrzymywał wzrok. Tymczasem dzięki burmistrzowi Nowosielskiemu dorobi się kolejnej karykatury sztuki - zarówno estetycznej, jak i symbolicznej (przykład muralu z gen. Sowińskim). Ponadto cena 200 tys. zł. jest zbyt wysoka . Podobny pomnik z piaskowca kosztowałby ok. 40 tys. zł..... Kończąc moje wywody , tak na marginesie dodam, że jest to moja próba ogarnięcia za pomocą argumentów i merytorycznej krytyki projektu podyktowanego wyłącznie arogancją burmistrza Wyszkowa i brakiem szacunku dla własnego miasta przez paru pozbawionych skrupułów lokalnych politykierów PO-PSL, kierujących się wyłącznie partyjnym partykularyzmem oraz chęcią podlizania się środowiskom, które opluwają heroizm Polaków i powielają kłamstwa na arenie międzynarodowej, jakoby to Naród Polski był współodpowiedzialny za Holokaust. Będąć ostrożnym w ferowaniu na wyrost uniwersałów, stwierdzam, że burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski powinien na poważnie zastanowić się jeszcze raz nad swoim chybionym pomysłem, bo każdy pomnik w Wyszkowie powinien być nie tylko wizytówką Wyszkowa, ale także jego symbolem. Pozdrawiam podobnie myślących !!! B.Ś.
A co
Dodane przez Anonim, w dniu 16.03.2018 r., godz. 22.33
Co mnie obchodzi zdanie szmatławców z gazetki poskiej i innego gówna, niech zachowają je głęboko dla siebie
Ach
Dodane przez aga, w dniu 17.03.2018 r., godz. 13.38
ach jaki mądry ten Josek! a jaka główka! i myśli!
Kowalska, Mroz, Nowosielski i Pękul - wyszkowscy inicjatorzy "w obronie sądów"
Dodane przez Nowosielski musi odejść!, w dniu 17.03.2018 r., godz. 19.51
Żadna manifestacja nie wzbudziła we mnie takiej irytacji jak letni spęd przed Sądem Najwyższym. Widok świeczek zapalanych "w obronie sądów" mógł wywołać odruch wymiotny. Trudno zgodzić się z tak histeryczną symboliką w obliczu fatalnej kondycji wymiaru sprawiedliwości. Sprawa Tomasza Komendy sprawiła, że znów mam przed oczami te żałosne obrazki. Spójrzcie w oczy złamanemu Komedzie kreatury!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.03.2018 r., godz. 21.30
Nie dość, że myśli, to jeszcze pisze z sensem. Nie to, co Echlooloaleksandry.
Dodane przez Jacek, w dniu 18.03.2018 r., godz. 08.52
Ty aga zachwycaj się kapusiem z Pułtuskiej.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2018 r., godz. 10.45
Gdy zatrzymywano pana Tomasza Komende to prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości był pan Lech Kaczyński !!!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.03.2018 r., godz. 12.21
We mnie nic nie wzbudziło takiej irytacji, jak gra na trupach, którą uprawia w celu zdobycia władzy PIS. Miesięcznice to wyłącznie polityczne spędy i przemówienia na nich a nie żadne uroczystości religijne. Budzą obrzydzenie w normalnych ludziach. Przesycone kłamstwem smoleńskim od początku do końca, obliczone raczej na wyznawców a nie na wyborców.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.03.2018 r., godz. 14.03
Oczywiście ministrem sprawiedliwości był w tym czasie Lech Kaczyński.Nie obwiniał bym jego jednak lecz oczywistością jest zła praca Policji,wymuszanie zeznań,pałowanie i ochrona faszystów na demonstracjach.Głowacki kreaturo !!! Nie buduj nienawiści do sądów na podstawie nieszczęścia jakie spotkało Komendę.Widok świeczek przed sądami bardzo budujący.Są jednak w Polsce ludzie,którzy stoją w obronie demokracji.Wielkie brawa dla wszystkich uczestników.Prędzej UFO Ci wyląduje na głowie niż zostaniesz tą drogą burmistrzem !!!!!!!
Seledynowy zirytowany od sałatek ...
Dodane przez Josek, w dniu 18.03.2018 r., godz. 14.16
... patrzy otępiałym wzrokiem w monitor, drapie się po łysej głowie, krzywi mordkę po łyku berbeluchy i przemyśliwuje, a potem pisze głupoty aż furczy będąc w okowach "choroby filipińskiej" !!!!!
Odruch warunkowy Topły, czyli deficyt samokontroli u sędziów
Dodane przez Josek, w dniu 18.03.2018 r., godz. 21.33
Piszę ten komentarz pod wpływem emocji, jakie spowodowała sprawa Tomasza Komendy. A palenie świeczek pod Sądem, przez niektórych wyszkowskich notabli w obronie patologii, wywołuje u mnie podobny odruch, o którym wspomniał forumowicz w dniu 17 marca o godz. 19.51. Reformę sądowniczą przeprowadza PiS lecz spotyka się to z ostrym oporem prawniczego establishmentu. Skala nieprawidłowości, chronienie interesów własnej korporacji, szczególne przywileje materialne, chowanie się za immunitetem czy wyroki naruszające poczucie sprawiedliwości społecznej powodują, że sądownictwo w Polsce jest patologią samą w sobie i ma najniższy wskaźnik zaufania społecznego. Z "dobrą zmianą" łączy mnie poczucie przyzwoitości i zamiłowanie do nazywania rzeczy po imieniu. Sędzia złodziej - to złodziej, a nie roztargniony człowiek. Plaga kradzieży przez sędziów sądowych, dzięki zmianom politycznym, powoli wychodzi na światło dzienne.... Wygląda na to, że kasta "nadzwyczajnych ludzi" to w większości ludzie specjalnej troski, którzy bezrefleksyjnie biorą udział w wiecach politycznych czy kradną - tłumacząc się roztargnieniem. Ot, taki warunkowy odruch (psa Pawłowa) kazdego sędziego - zgarnąć kasę do kieszeni, jak ktoś położy na biurku. Tak na marginesie Sawicka też nie brała łapówki , to taki warunkowy odruch elit III RP. Sędziowie Sądu Najwyższego o tym wiedzą i rozumieją to, dlatego taki ludzki i pełen empatii wyrok dla sędziego Topyły. Ale już umysłowo opóźnionego człowieka za zabranie batonika ze sklepu skazuje się na więzienie. Są równi i równiejsi.... Sędzia z Wrocławskiego Sadu Apelacyjnego Robert W. przyłapany na kradzieży pendriv'ów.... Sędzia M. Topyła wiceprezes Sadu Rejonowego w Żyrardowie połaszczył się na 50 zł. na stacji benzynowej.... Sedzia Paweł M. z Sądu Okręgowego w Szczecinie próbował ukraść część do wkrętarki.... Sędzia Sadu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku (9 tys. zł. pensji) próbowała ukraść spodnie za 129 zł. Nadzwyczajna kasta, czyli hałastra, anarchizująca funkcjonowanie organów pństwa do tej pory była bezkarna. Teraz protestuje, bo co to za pisowska demokracja nastała , w której sędzia nie może sobie coś ukraść? Skąd się bierze brak etyki w tym zawodzie, czyżby sedziowie nie znali 10 przkazań Bożych? PS. Stawiane zarzuty sędziom oczywiście nie dotyczą wszystkich. Jest jednak niewielu, którzy z poświęceniem wykonują ten trudny zawód i popierają reformy PIS w sądownictwie. Dlatego kibicujmy "dobrej zmianie", żeby uprzątnęła wreszcie tę stajnię Augiasza !!!!!
Dodane przez Marek, w dniu 19.03.2018 r., godz. 14.52
Ważne, że w Wyszkowie są osoby, które chcą i potrafią przedstawić swoje stanowisko w różnych sprawach. Bardzo dobrze, że w poprzednich wyborach samorządowych mieliśmy możliwość wyboru dzięki panu Głowackiemu, Szczerbie i pani Trzasce. Głosowałem na komitet Masz Wybór i będę głosował jak będzie teraz, bo mnie nie zawiódł.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 21.03
News dnia.Pani Runo kandydatem na burmistrza.Ja się pytam,czy PiS nie ma konkretnego kandydata?mimo,że popieram PiS to wyszkowski ode mnie żadnego głosu nie dostanie.Panie Sobczak i wszyscy wokół,co wy wyprawiacie?Czy Pan poważnie podchodzi do sprawy?Najpierw Wyszyńska,teraz Runo.juz dziś mogę podać Wam wyniki wyborów
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 22.02
To tak dla picu, żeby coś tam wystawić od oka.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.03.2018 r., godz. 22.09
Dramat wyszkowski. Runo dyrektor z ramienia burmistrza, która grzecznie poszła do szefa i zapytała czy miło bez pomówień i manipulacji przejdzie fasadowa zabawa w wybory. Wybory kolejne za 6 lat powodzenia. Do tego czasu PIS w Wyszkowie.....
Dodane przez Buhahahaha, w dniu 19.03.2018 r., godz. 23.10
Dla mnie bomba. Jak Adaś Szczerba z Markiem Głowackim nie utworzą komitetu i zaproponują kandydata z prawdziwego zdarzenia to "łyknę 50-tkę" i na trzeźwo zagłosuję na Justynę Garbaczyk.
Dodane przez Brawo Waldek, w dniu 20.03.2018 r., godz. 07.37
Może Trzaska zamiast Justyny. To też prezes Sobczak dokonał otwarcia szachowego. Do wyboru mamy raczej Nowosielskiego w tych wyborach.
Do Anonim z 21.03
Dodane przez Antek, w dniu 20.03.2018 r., godz. 07.48
No tak sobie myślę, o co ci chodzi jedną wystawili na zająca drugą z polecenia wiadomo kogo, czy jest jakaś różnica? Ogromna i jak tego nie rozumiesz to lepiej nie zabieraj głosu!
Do Antka
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 09.19
Co tu rozumieć?Jedno jest pewne;Sobczakowi nie zależy na wygranej Pani Runo,tylko na utrzymaniu swojego stołka.A wystawiając p.Runo robi przysługę obecnemu burmistrzowi.glosy znów sie rozbiją a burmistrz zostanie na swoim stanowisku.
zmiany w budźecie gminy
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 09.53
zmiany w budżecie 29-03-2018 Wydatki na Zagospodarowanie Placu wyzwolenia - etap II (budowa pomnika) - 300,000,00 ??? przed zmiana 220,000,00 pozycja WOK Hytnik - dotacja (stroje dla sylaby) - 1.170.000,00. ????? a miało być 10.tys!!!!!!!!!! Zagospodarowanie Placu Miejskiego 5.920.000,00 ???. Budują ratusz? Czy ktoś mógł by sprawdzić i ewentualnie poprawić a taka pozycja która wzrosłą z 100 tys do prawie 7 mln to o co chodzi? Może o ten parking na Leśnej? A może kolumny w exelu się przesuneły?
Do Antka
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 09.58
Dla mnie nie ma żadnej różnicy.Runo nie ma szans tak samo,jak nie miała Wyszyńska.i nieważne jest,czy decyzję podjął sam Sobczak,czy pomógł mu w tym burmistrz.Równie dobrze Sobczak mógł poprzeć kandydaturę Nowosielskiego.4 lata temu ośmieszyli Wyszyńską a teraz zrobią to z Runo.Do takich rzeczy to tylko Sobczak zdolny
Miałes chamie złoty róg...
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 10.22
A jednak potwierdziło się -Sobczak grabarzem wyszkowskiej prawicy. Jemu nie zależy na Wyszkowie tylko na wsadzeniu swojego tyłka na odpowiedni stołek za wszelką cenę. Ja osobiście nigdy nie zagłosuję na PiS w Wyszkowie dopóki ten pozbawiony moralności i wszelkich zasad człowiek będzie rozgrywał w tej partii.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 11.54
"Fachowcy" (misiewicze) nominowani przez Piss,rządzący państwowymi gigantami.Nie mający pojęcia o kierowaniu dużymi przedsiębiorstwami a zasłużeni dla kaczyńskiego pobierający w Spółkach Skarbu Państwa monstrualne wynagrodzenia....Wyniki finansowe za IV kwartał 2017r....PGE STRATA 810MLN,,,,,KGHM,STRATA 695MLN,,,,,PGNiG STRATA 591MLN,,,,,PKN ORLEN STRATA 48MLN...ZwoLENNICY pisu otwórzcie oczy !!!!!!
Dodane przez mowa ciała., w dniu 20.03.2018 r., godz. 14.45
Wszystko zgodnie z planem. Sobczak odpuścił gminę i koncentruje się na powiecie, gdzie ma szanse na władzę. W gminę wchodzi lokalny komitet prawicowy, który nie zajmuje się powiatem.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 14.47
Po prostu Sobczak przekalkulował co lepsze, czy wchodzić w sojusz z ekstremalnymi faszystami z Klubu Gazety Polskiej, co bez wątpienia odbiłoby się czkawką w postaci odejścia tej części wyborców PIS, którzy są jeszcze normalnymi ludźmi czy wystawić w wyborach własnego kandydata i zachować jakąś jeszcze przyzwoitość.
Dodane przez Siara, w dniu 20.03.2018 r., godz. 15.40
Waldek, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili hahah
Dodane przez Kult, w dniu 20.03.2018 r., godz. 17.06
Panie Waldku pan się nie boi 3/4 Gazety Polskiej za panem stoi
Sobczak ty sprzedawczyku.
Dodane przez Adam, w dniu 20.03.2018 r., godz. 20.03
Sobczak poparł Nowosielskiego. Kolejny raz za stołeczki dla siebie swoje rodziny i kolesi z wyszkowskiego PiS sprzedał etos PiS. PiS krajowy tak. PiS w Wyszkowie do rozwiązania a Sobczak do odpowiedzialności karnej za korupcje polityczna. Sobczak jesteś grabarzem wyszkowskiego PiS.
PIS-iorki Wyszków
Dodane przez PIS-iorki Wyszków, w dniu 20.03.2018 r., godz. 22.00
PIS-iorki, nikogo w Wyszkowie nie obchodzi wasze zdane, zarówno w sprawie pomnika jak i każdej innej, nikt tutaj z wami nie będzie rozmawiał, bo przehandlowaliście wszystko za stołek dla Sobczaka w radzie nadzorczej PWiK. Podobnie z Głowacki i klubem GP.
Rodak z USA
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2018 r., godz. 22.21
Co,Głowacki jeden pomnik Żydowskiego burmistrza ci nie pasuje a setki Kaczyńskiego chcesz stawiać ??? Palanty sakiewiczowe jesteście.Tfuuu
Dodane przez XYZ, w dniu 20.03.2018 r., godz. 22.57
Właśnie leci kabarecik hahaha Pani kandydatka z ramienia PiS to pionek, nie ma wstydu, tylko parcie na stołek, którego nie dostanie, tym razem w teczce nie przyniosą :) Kuriozum to relacje szef - burmistrz; wsadził kobitę na stołek, teraz ma zadanie robić za wabia. Rację mają poprzednicy, którzy punktują wyszkowski PiS. Wstydu by oszczędzili :) Witaj burmistrzu po raz 6 :(
Dodane przez Marek Eychler pokonał PiS, w dniu 20.03.2018 r., godz. 23.06
Zaskoczenie totalne. Całkiem obca kandydatka na prawicy i przywieziona z Rząśnika. Idę się upić z smutku.
Przegrani
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 07.41
Czym ta nauczycielka z Rząśnika przyczyniła się dla Wyszkowa, gdzie była do objęcia stanowiska dyrektora, co wie na temat polityki wyszkowskiej, co wie na temat samorządu itp.To kpina i skandal. Nie mniejsza kpina jak powyższe działanie Nowosielskiego z pomnikiem . Jak widać jedna " nać" Nowosielski, Sobczak, Zaręba.To kpina z elektoratu PIS w Wyszkowie. Lokalnie głosuje się na człowieka nie na partię. Patrząc na tę kandydaturę i wyłącznie nauczycielską przeszłość i mając nadal wybór idziemy za Kowalewską ( ..... pionek ale znany....)
katolicy!!!!!!do kościółka po co chodzą? pokazać się?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 08.28
„Pilnie się wystrzegajcie … abyście nie postąpili niegodziwie i nie uczynili sobie rzeźby przedstawiającej podobiznę mężczyzny lub kobiety, podobiznę jakiegokolwiek zwierzęcia, które jest na ziemi, podobiznę jakiegokolwiek ptaka, latającego pod niebem, podobiznę czegokolwiek, co pełza po ziemi, podobiznę ryby, która jest w wodach – pod ziemią. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, i wszystkie zastępy niebios, obyś nie pozwolił się zwieść, nie oddawał im pokłonu i nie służył, bo Pan, Bóg twój, przydzielił je wszystkim narodom pod niebem.” (Pwt 4, 15-19), lub: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5).
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2018 r., godz. 13.39
Góra urodziła mysz. I wszystko pod patronatem Kowalczyka.
Dodane przez Kibicuję, w dniu 21.03.2018 r., godz. 14.38
Sobczak to się okazał Pikuś mały. Prawdziwym bilgogiem wyszkowskiej polityki to jest Eugeniusz Zaręba z Lucynowa, szef gminnego PiS. Uczeń przerósł mistrza Sobczaka i wymiata jak zaawodowiec. Panie Sobczak gdybyście nie blokowali Zaręby przez tyle lat dziś mielibyśy i burmistrza i posła i senatora. Panu zabrakło na starość węchu. Przyszłość należy do Zaręby!
Dodane przez Czesio Włatca Much, w dniu 21.03.2018 r., godz. 15.25
To dopiero niespodzianka. Ta kandydatka krzywdy Nowosielskiemu nie zrobi. A przed starciem pójdzie z Sobczakiem na dywanik do szefa i wszystko wspólnie poukładają. Świeczki pod sądem razem jeszcze zapalą.
Dodane przez Ewa Anna, w dniu 21.03.2018 r., godz. 16.35
Gratulacje dla Pani.
Dodane przez obserwator, w dniu 21.03.2018 r., godz. 18.21
Brawo pan Sobczak. Brawo PIS Wyszków. Brawo pani Ewo.
plusy
Dodane przez Ewa, w dniu 21.03.2018 r., godz. 18.36
To już po zjednoczonej prawicy? Został Głowacki plus.... Trzaska, też plus.... Same plusy. A czemu tak skreślacie Panią Ewę? Przynajmiej ma bogatą i wiarygodną drogę zawodową.
Dodane przez Wierny, w dniu 21.03.2018 r., godz. 19.11
Kowalczyka proszę w to nie mieszać.
Kto musi odejść.....
Dodane przez Zaręba, w dniu 21.03.2018 r., godz. 19.55
Przewodniczący Zaręba i Sobczak to wieloletnie układy z Nowosielskim. To kolejne wybory od 2010 roku które są blokowane w celu znanym Panom a przedstawiane przegrane w skrzywionym zwierciadle członkom PIS. Szałajda nadal będzie mieć władze a Pani Kandydatka zgodnie z marzeniami dwóch panów ma pewnie umówione wice....
Dodane przez abc, w dniu 21.03.2018 r., godz. 21.58
Wice na pewno dla pani, o tym już głosno w mieście, ale w razie czego też już jest przyobiecany etacik w ministerstwie czy gdzie tam w Warszawce; swoich się nie krzywdzi, prawda? Dltego mimo świadomości, że pani kandydatka jest bez szans, (sama mówi to wśród swoich), jej decyzja wydaje się TERAZ zrozumiała. Ta szkoła to trampolina do "kariery". Swoją drogą trzeba nie mieć wstydu, żeby teraz krytykować decyzje szefa na temat reformy edukacji w Wyszkowie, kiedy się ją przyklepło, biorąc etacik od burmistza. Ludzie, nie dziwcie się, że to brak lojalności, bo to zimna kalkulacja Jest jeszcze czas, żeby o tym mówić głośno, pora się obudzić z letargu
Wstydze sie za wyszkowski PiS
Dodane przez rodak z Kanady, w dniu 22.03.2018 r., godz. 07.49
Ludzie wyszkowskiej prawicy zróbcie coś z tymi sprzedawczykami z wyszkowskiego PiS. Sobczak ty manipulancie - dla swoich apanaży sprzedasz wszystko. Wstyd, że w Wyszkowie ktoś taki istnieje, co za wstyd.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2018 r., godz. 09.24
Przykład idzie z góry. Jeżeli wycinasz wszystkich konkurentów i rządzisz wiele lat i cię chwalą, że ty taki wybitny i skuteczny. Jeśli nie jest w cenie gra zespołowa. Jeśli można kupić większość za stanowisko i inne konfitury a głosy za wódkę i inne prezenty to mamy tylko fasadę demokracji. Jeśli każdego niezależnego kandydata się atakuje z wielu stron i robi mu szemraną kampanię, że nie ma żadnych szans, to w Wyszkowie jeszcze długo nie będzie dobrze a będą działać nieformalne grupy i układziki. Otoczmy opieką i chrońmy każdego niezależnego kandydata, który ma sensowne rzeczy do zaproponowania. Dla klanów partyjnych i wiecznych rządzących wszyscy inni to populiści, faszyści i jeszcze w tych czasach antysemici.
Cyrk na kółkach
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2018 r., godz. 09.33
Takie rzeczy tylko w Wyszkowie.Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że Wyszków to miasto sexu i biznesu.Jeszcze Kukiz 15 tzn Garbarczykowa wystawi swojego kandydata(też nauczyciel)i normalnie sami studenci będą w Wyszkowie.tak nas wyedukują
Nowosen
Dodane przez buhahahaha, w dniu 22.03.2018 r., godz. 10.17
Powinno być miastem sexu i biznesu a jest ? Na targach budowlanych były tylko 2 hostessy, które wyglądały jak hostessy. Na ringu w Wosirze, krew się lała, ale młody bokser sączył ją od staruszka z Białorusi przez 6 rund co wyglądało żałośnie . Miasto biznesu a w centrum największe budynki to urząd skarbowy, sąd i kościół a galeria czy galeo wyglądają jak z dykty, w środku zamiast wielkich restauracji gościu sprzedaje gofry. W centrum pastwisko, ale teraz burmistrz zadobył kasy gminnej i cały ten plac (pastwisko) miejski zakostkuje parkingami. A gdzie drapacze chmur i kasyna? Jedynie co amerykańskie to drużyna futbolu amerykańskiego, która znając wyszkowskie realia zniknie za rok albo dwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2018 r., godz. 14.46
CO SIĘ Z WAMI DZIEJE ???!! NIE CZYTACIE KSIĄŻEK.OGLĄDACIE BZDURNE SERIALE.WIERZYCIE W GUSŁA I PROPAGANĘ TVPINFO.PLUJECIE JADEM.WYBIERACIE IDIOTÓW DO RZĄDZENIA.POLACY !!! CO Z WAMI NIE TAK ??
Dodane przez mieszkanic wyszkowa rodzina wwyszkowi od 300lat, w dniu 22.03.2018 r., godz. 15.04
Brawo pis tak jak Pzpr wydaje opinie i zalecenia n temat pomnika brawo to już przerabialiśmy . Przykład idzie z góry czy towarzysze z psu uzgodnili stanowisko z wodzem na Nowogrodzkiej gdzie opinia tow Piotrowicza Brawo tak trzymać walczyć z wrogami ludu.
Głowackiemu co to "murem za Maciorewiczem"
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.03.2018 r., godz. 19.30
Prokuratura kierowana przez PiS uzyskała opinię, że wszelkie bajki o zamachu opowiadane od ośmiu lat przez PiS to kłamstwo. Nie było wybuchów, bomb, sztucznej mgły, dobijania rannych, elektromagnesów, bomby termobarycznej, pasów z bombami etc. Była natomiast brzoza, naciski ze strony pasażerów VIP na pilotów, błędy pilotów, nieprawidłowości w funkcjonowaniu wieży kontrolnej. Cały mit założycielski władzy Jarosława Kaczyńskiego upadł. PiS doszedł do władzy na kłamstwie smoleńskim i na upadku tego kłamstwa władzę straci. Oczywiście nikt nie przeprosi pomówionych polityków PO, nikt nie przeprosi oszukanego społeczeństwa, ale fakt pozostanie faktem. Przez osiem ostatnich lat przedstawiciele rządzącej obecnie partii kłamali i oszukiwali, aby dojść do władzy poprzez dyskredytację Platformy Obywatelskiej. Macierewicz nie zaprzestanie do końca życia opowiadać bzdur, gdyż nie może się już z tego wycofać. Ale jako polityk jest skończony, a jego klęska pociągnie partię, której jest wiceprezesem na dno. Bo tak się zawsze kończą kłamstwa, twoje Głowacki również. Mają krótkie nóżki, którym żadna drabinka nie pomoże. Ani nawet trzymetrowy pomnik. Od tych, którzy głosili tezę o zamachu oszukani przez Macierewicza musimy wymagać, aby przeprosili za głoszone kławamst. Gdyż tego wymaga elementarna uczciwość. Czekamy na odszczekanie, pajace.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2018 r., godz. 20.26
Eychler najpierw przeproś za swoje dotychczasowe kłamstwa.
Dodane przez Frajer, w dniu 22.03.2018 r., godz. 21.47
ORMOWCu :))) z Pułtuskiej, KODziarzu, ty nie potrafiłeś skutecznie dostarczyć sałatki profesor Pawłowicz. Straciłeś szmatę KOD i rozprułeś się na psy. Konfidencie. TFU
Dodane przez Fred, w dniu 22.03.2018 r., godz. 22.32
Zawsze można tam gołebnik postawić, kozę upalować, albo ze dwie kury zagrodzić. Prostaki! Jest możliwość i wola upamiętnienia byłego Wyszkowiaka, osobę która tworzyła historię miasta, pomagała innym. Nie ma tu zbyt wielu takich przykładów. W najjaśniejszej RP Kaczyńskiego są tylko jedyne słuszne pomniki. Mam nadzieję, ze nasz burmistrz będzie miał na tyle jaj żeby tą sprawę doprowadzić do końca .
Dodane przez Fred, w dniu 22.03.2018 r., godz. 22.39
Kuzwa jakiego Pilsudskiego? A może Paderewskiego, Mickiewicza albo Słonia Trąbalskiego??? Słaby chwyt socjotechniczny. Rozmydlanie. Dajcie głąbom pożywkę a sami się na gotach zaszczują, co widać i słychać a wtedy jak już wszystkim pomnik obrzydnie to my wyjedziemy z pomnikiem jedynie słusznym -Gargamela.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.03.2018 r., godz. 08.52
No to teraz spodziewajmy się więcej piany na ustach Głowackiego bo właśnie Ibris opublikował ostatni sondaż, w którym co prawda PIS nadal prowadzi, ale tylko z 2 % przewagą nad PO. Do parlamentu dostają się również PSL, SLD i Partia Razem. PIS - 29, PO - 27, Nowoczesna - 9, PSL - 6, SLD - 6, Razem - 5. Co prawda to jeszcze daleko do wyniku międzynarodowego, czyli 27 : 1, ale trend już widoczny. Co prawda dla mnie wszelkie sondaże to tylko wróżby oparte na małej grupce 1000 osób, ale już wyniki wyborów uzupełniających na wójtów czy burmistrzów nie pozostawiają złudzeń. W tej kategorii przez ostatnie 2,5 roku na 12 wyborów PIS nie wygrał w ani jednych za to PO w 8. To są rzeczywiste wyniki a nie sondaże. Przebudzenie i wstawanie z kolan trwa.
Dodane przez Cześć Freud, w dniu 23.03.2018 r., godz. 09.06
Ja bym drążek GOGO tam zainstalował. Nowosielski stringi już ma.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.03.2018 r., godz. 09.45
A tak wracając do tematu pomnika, do którego odnosi się oświadczenie to prosiłbym o zwrócenie uwagi na podstawowe fakty. Na początku marca nasz wspaniały burmistrz ogłosił, że zaprasza na jego odsłonięcie. Tymczasem jeszcze toczyły się jeszcze "konsultacje społeczne" i nie zebrała się w tej sprawie Rada Miejska, w której prerogatywach jest zgoda na stawianie pomników w gminie Wyszków. Mamy więc jasność w obu sprawach. Po pierwsze "konsultacje społeczne" były tylko udawaniem i zasłoną dymną. Po drugie Rada Miejska wykonuje jedynie polecenia pana burmistrza, ewentualnie innych osób dla których pan burmistrz jest jedynie przekaźnikiem podjętych decyzji w stosunku do rady. Ciekawe co na to miłośnicy państwa prawa, którzy ze świeczkami pod wyszkowskim sądem próbowali zablokować reformę systemu sprawiedliwości.
Dodane przez do Freda, w dniu 23.03.2018 r., godz. 11.39
Póżniej będzie otwarcie uroczyste parkingu "parkuj i jedź" (do kierowców Borka) na zadupiu, kilometr od stacji PKP/PKS.
Marek Eychler 08.52
Dodane przez Remek, w dniu 23.03.2018 r., godz. 14.43
Panie Eychler, POmylil pan gazety,oPOwiadanie swoich snow i ich proroctwa nalezy opisywac w Pudelek. Chyba,ze te brednie traktujesz jako osobista terapie.
Dodane przez ****, w dniu 23.03.2018 r., godz. 17.43
Panie Grzegorzu. Zatrudni Pan kogoś z rodziny Pana Głowackiego, jak zrobił to Starosta i Pan Głowacki Panu odpuści.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.03.2018 r., godz. 18.17
Komorowski też miał ogromne poparcie, a jakoś odpadł.
Najdroższy burmistrz w Polsce?
Dodane przez Krzysztof M-Z, w dniu 17.09.2018 r., godz. 11.53
Pseudo terenowa siłownia w okolicach jego zamieszkania, z której pies z kulawą nogą nie korzysta..., teraz pomnik...Fajnie się bawi ancymonek...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl