Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Jest działka pod świetlicę

(Zam: 15.03.2018 r., godz. 11.28)

Marzenie wielu mieszkańców Niemir o posiadaniu wiejskiej świetlicy może stanie się nieco bliższe realizacji. Jest szansa na kupno działki niezbędnej pod budowę obiektu.Wniosek o zakup gruntu złożyła do władz gminy radna Ewa Wielgolaska.
– Do tej pory rozmowy, podejścia do tego tematu kończyły się fiaskiem. Zakup pozwoli poczynić wstępne kroki w celu stworzenia świetlicy – podkreśliła podczas obrad komisji Rady Gminy. – Nie mamy żadnego miejsca do spotkań. Zebrania, jeśli podyktowane są koniecznością, odbywają się w budynku, który wygląda jak w początkach XX wieku, nie nadaje się do niczego. Spotkania trwają 5 minut i każdy ucieka, bo pomieszczenie nie spełnia żadnych norm.
– I ta rada, i wcześniejsze dążyły do tego, by każda miejscowość miała miejsce spotkań i w większości wsi one są – zaznaczył wójt Mieczysław Pękul. – Nie ma takiego miejsca m.in. w Niemirach, ale od kilku lat go szukamy. Żaden z mieszkańców nie chciał nawet rozmawiać o sprzedaży działki pod budynek. Tam rolnicy cenią swoją ziemię. Wyszła w końcu propozycja od sołtysa, że jest gotowy część posiadłości gminie sprzedać. Możemy pewne kroki w tym kierunku poczynić, ale kupno w tym roku raczej nie jest możliwe, bo nie ma zapisanego tego wydatku w budżecie. Na dziś do załatwienia jest kwestia dogadania się z właścicielem i przygotowania pieniędzy na przyszły rok. Nie zarzucamy więc tego pomysłu, będziemy o nim rozmawiać.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl