Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

OSP Rybno podsumowało rok

(Zam: 11.03.2018 r., godz. 09.39)

W sobotę 3 marca w remizie strażackiej OSP Rybno odbyło się walne zebranie członków jednostki. W obecności druhów oraz zaproszonych gości prezes OSP Rybno dh Tadeusz Karolewski podsumował bardzo udany dla jego jednostki rok 2017.Podczas sobotniego spotkania członkowie jednostki OSP Rybno, z prezesem dh Tadeuszem Karolewskim na czele, podejmowali kilku honorowych gości, m. in. generała brygadiera w stanie spoczynku, obecnie wiceprezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP, Wiesława Leśniakiewicza, starostę powiatu wyszkowskiego oraz prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Bogdana Pągowskiego, burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, starszego brygadiera Marka Krassowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Rybnie Wiesława Mielczarczyka czy prezesa Zarządu Gminnego OSP RP oraz radnego Adama Mroza.
Zebranie rozpoczęło się od minuty ciszy na cześć zmarłych w ostatnim czasie członków OSP Rybno. Następnie doszło do oficjalnego przekazania samochodu bojowego średniego rybnowskiej jednostce (jednostka otrzymała go na własność po pięciu latach użytkowania na zasadzie użyczenia). Rozbicia tradycyjnego szampana dokonała dh Justyna Garbarczyk z pomocą dha naczelnika Janusza Siatkowskiego. Zaproszeni goście honorowi zerwali natomiast biało-czerwoną wstęgę, co można uznać za symboliczny moment przekazania samochodu bojowego OSP w Rybnie.
Podczas dalszej części spotkania zaprezentowane zostały osiągnięcia jednostki w 2017 r. W tym czasie do jednostki dołączyło trzech nowych strażaków, w rezultacie liczba wszystkich członków jednostki wynosi obecnie 57 (w tym 3 kobiety). Jednostka OSP Rybno w 2017 r. wygrała Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, detronizując po niemal dziesięciu latach dominacji jednostkę OSP Lucynów Duży. Był to pierwszy tak duży sukces strażaków ochotników z Rybna w całej historii jednostki. OSP Rybno zanotowało również w 2017 r. rekordową liczbę aż 79 akcji ratowniczych, co dało jednostce 3 miejsce pod względem liczby „wyjazdów” w powiecie (pierwsze miejsce zajęły z taką samą liczbą, 83 wyjazdów, jednostki OSP z Lucynowa Dużego i Kamieńczyka). Najwięcej wyjazdów zaliczył dh Bartłomiej Siatkowski, który 57 razy uczestniczył w akcjach ratowniczych. Dwóch strażaków OSP zostało również w ubiegłym roku wyróżnionych – dh Marcin Brdak został uznany Strażakiem Miesiąca Lipca 2017, natomiast dh Mariusz Rozenek otrzymał wyróżnienie w postaci nagrody Zarządu Powiatowego OSP RP. Strażacy z Rybna prowadzili również działalność prewencyjną poprzez zajęcia edukacyjne dla dzieci z pobliskiej Szkoły Podstawowej. Sami członkowie OSP w Rybnie brali udział w szkoleniach, m. in. szkoleniu dowódców zastępów OSP. Podsumowane zostały również finanse jednostki. Członkowie OSP w Rybnie jednogłośnie przyznali absolutorium Zarządowi jednostki.
– Chciałbym przede wszystkim pogratulować zwycięstwa w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, bowiem nie lada sztuką było pokonanie bardzo silnej drużyny z Lucynowa Dużego. Dodatkowo, w tym roku jednostka będzie obchodzić swoje 90-lecie. Macie piękną historię, ale też młodych i zaangażowanych druhów, o przyszłość jednostki można więc być również spokojnym – gratulował starosta Bogdan Pągowski.
– Po raz kolejny z radością goszczę na walnym zebraniu jednostki OSP w Rybnie. Z radością, ponieważ po raz kolejny widzę progres w działaniach i rozwoju jednostki. Druhowie, jesteście wzorem dla innych jednostek – powiedział gen. bryg. w stanie spoczynku Wiesław Leśniakiewicz.
– Ja również gratuluję udanego minionego roku. Jesteście naprawdę dobrą jednostką, dbacie o swój sprzęt, jesteście zaangażowani, niezawodni, jeśli chodzi o akcje ratunkowe. Można na was zawsze polegać również w kwestiach zabezpieczenia imprez patriotyczno-kulturalnych, co jest bardzo ważne dla naszej gminy. Jeszcze raz gratuluję udanego roku i tegorocznego, pięknego jubileuszu jednostki – dodał burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
Również dołączamy się do gratulacji dla jednostki OSP w Rybnie i życzymy równie udanego, 2018 roku.
TuruKomentarze

Dodane przez Buhahahaha, w dniu 15.03.2018 r., godz. 11.04
W OSP to niedługo dojdzie do absurdu, na jednego strażnika ochotnika będzie przypadał jeden działacz partyjny. Pągowski, Mróz, Garbarczyk, Nowosielski w jednym wozie strażackim jadą do pożaru. Bójmy się już teraz.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl