Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 27 lutego 2020 r., imieniny Anastazji, Gabrieli

Team Volley zdobył Puchar Dyrektora WOSiR

(Zam: 04.03.2018 r., godz. 08.02)

Wysoka frekwencja, blisko dziesięć godzin siatkówki na wysokim poziomie i duże emocje – tak w kilku słowach można podsumować
niedzielny Turniej o Puchar Dyrektora WOSiR. Zwyciężyła ekipa Team Volley.

 • I miejsce – Team Volley
  I miejsce – Team Volley
  (fot. Turu)
Formuła turnieju była otwarta – zgłosić mógł się każdy chętny zespół. Z tej możliwości skorzystało aż 15 drużyn z Wyszkowa oraz okolic, co pozytywnie zaskoczyło organizatorów.
– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tak wysokiej frekwencji. Siatkówka amatorska w Wyszkowie, jak widzimy, wraca do czasów świetności, a przypomnijmy, iż w rekordowej edycji organizowanej przez nas ligi wzięły udział aż 24 zespoły. To, że dzisiaj jest was tutaj tak dużo, skłania nas do powrotu, do organizowania Wyszkowskiej Ligi Siatkówki – powiedział dyrektor WOSiR Marek Wiśniewski.
Wszystkie zgłoszone zespoły zostały w drodze losowania podzielone na pięć grup po trzy drużyny, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Zwycięzca każdej z grup (pięć drużyn) oraz szósty zespół, wyłoniony jako najlepsza drużyna z drugich miejsc (z najlepszym bilansem punktowym), uzyskiwały awans do drugiej rundy. W niej, po losowaniu, rozgrywano mecze trzech par. Zwycięzcy tych spotkań wchodzili do ścisłego finału, w którym trzy drużyny walczyły o zwycięstwo w turnieju (każdy z każdym). W tej samej formule, trójka przegranych z meczów drugiej rundy, walczyła o miejsca 4-6. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:
Grupa A:
Dream Team – PTM FITLAND 0:2
Przyjaciele Jacka D. – PTM FITLAND 0:2
Dream Team – Przyjaciele Jacka D. 2:0
Awans: PTM FITLAND.
Grupa B:
Grzmoty – Revival 1:2
Revival – Team Volley 0:2
Grzmoty – Team Volley 0:2
Awans: Team Volley (najbardziej wyrównana grupa).
Grupa C:
Ziomki Team – Koneserzy 0:2
Koneserzy – Adamy 2:0
Adamy – Ziomki Team 2:0
Awans: Koneserzy.
Grupa D:
Nasielsk – Batony 2:0
Batony – RDLP 0:2
Nasielsk – RDLP 2:0
Awans: Nasielsk.
Grupa E:
UKS Polonez – Jabuszka 0:2
Jabuszka – Czosnki 0:2
Czosnki – UKS Polonez 2:0
Awans: Czosnki (pierwsze miejsce), Jabuszka (najlepsza drużyna z drugich miejsc).
II runda:
PTM FITLAND – Koneserzy 2:0
Czosnki – Nasielsk 2:0
Team Volley – Jabuszka 2:0
Mecze o 4-6 miejsce:
Koneserzy – Nasielsk 0:2
Nasielsk – Jabuszka 2:0
Jabuszka – Koneserzy 2:0
Spotkania finałowe były niezwykle wyrównanymi widowiskami. W pierwszym z nich Team Volley zmierzył się z ekipą Czosnki. Pierwszy set tego widowiska obfitował w efektowne akcje. W barwach Team Volley brylowali bracia Karol i Kacper Wojtkowscy oraz uważany przez obserwatorów za najlepszego zawodnika turnieju – Olek Purgacz. Po drugiej stronie siatki zdecydowanym liderem był Michał Urbaniak. Po wyrównanej końcówce Team Volley wygrali 25:23. W drugiej odsłonie role się odwróciły. Ekipa Czosnków nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Młodzi siatkarze z Team Volley wyraźnie stracili impet, natomiast Urbaniaka po stronie Czosnków zaczął wspierać w ataku Bartek Wartecki. Czosnki wygrali 25:19 i doprowadzili do tie breaka. W decydującym secie siatkarze Team Volley od początku do końca prowadzili swoją grę. Wygrana 15:11 postawiła ich o krok od zwycięstwa w całym turnieju.
W drugim meczu Czosnki miały szansę wrócić do gry o złoto w starciu z PTM-em FITLAND. Pierwszy set nie zapowiadał jednak późniejszych emocji. PTM z regularnie punktującymi Krukiem i Grzybowskim oraz liderem środkowej części siatki, Dariuszem Szulikiem w składzie, rozbił wysoko rywali. Siatkarze Czosnków obudzili się w drugiej partii. Bardzo skuteczna gra ze skrzydeł oraz silne zagrywki Urbaniaka i Kamila Obrębskiego pozwoliły Czosnkom zdominować tę odsłonę i ostatecznie wygrać ją 25:19. O wszystkim ponownie zadecydować miał więc tie break. W nim inicjatywę odzyskała ekipa PTM-u, która całkowicie zdominowała boiskowe wydarzenia. Zwycięstwo 15:6 i 2:1 w całym meczu sprawiło, że ostatnie starcie turnieju, PTM vs Team Volley, można było uznać za jego właściwy finał.
Lepiej w ten mecz weszli wypoczęci siatkarze Team Volley. W premierowej partii rozgrywający młodego zespołu, Dominik Choromański, regularnie odpalał swoje wszystkie „armaty”. Mimo ambitnych odpowiedzi ze strony PTM-u Team Volley zapisał pierwszą partię na swoją korzyść, wychodząc tym samym na prowadzenie w meczu (25:22). W drugiej odsłonie młodym siatkarzom wyraźnie zabrakło koncentracji na początku, co skwapliwie wykorzystali bardziej doświadczeni zawodnicy PTM-u. Wzmocnienie zagrywki okazało się dobrą receptą na zniwelowanie siły ognia, odrzuconego od siatki zespołu Team Volley. W PTM-ie zaczął dzięki temu funkcjonować blok, który podkopał morale rywali. FITLAND wygrał 25:18, doprowadzając tym samym do trzeciego, decydującego o losach turnieju seta. Tie break okazał się godnym finału widowiskiem. Po wyrównanym początku kilkupunktową przewagę wywalczyli sobie siatkarze Team Volley (11:7). Gdy wydawało się, że końcówka będzie już tylko formalnością, do gry wrócili zawodnicy PTM-u, którzy z wyniku 14:10, doszli na 14:13. Bohaterem ostatniej akcji został jednak Purgacz, który obił blok na lewym skrzydle i dał swojemu zespołowi punkt na wagę zwycięstwa w turnieju. Gratulujemy!
Team Volley: Dominik Choromański, Kacper Wojtkowski, Karol Wojtkowski, Olek Purgacz, Oskar Jackowski, Łukasz Zdrojewski, Paweł Ołów.
PTM FITLAND: Adrian Grzybowski, Artur Szymański, Kamil Grzybowski, Przemysław Czerwiński, Dariusz Szulik, Bartosz Przesmycki, Bartosz Karłowicz, Krzysztof Skoczeń, Daniel Pędzich, Krystian Kruk.
Czosnki: Mateusz Obrębski, Michał Urbaniak, Bartosz Wartecz-Wartecki, Jacek Obrębski, Karolina Borzymek, Cezary Borzymek, Kamil Obrębski, Mateusz Rozwadowski.
Turu
 • II miejsce – PTM FITLAND
  II miejsce – PTM FITLAND (fot. Turu)
 • III miejsce – Czosnki
  III miejsce – Czosnki (fot. Turu)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl