Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

Jedyna taka, magiczna noc

(Zam: 10.02.2018 r., godz. 14.51)

Na niespełna sto dni przed maturą uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wzięli udział w szampańskiej zabawie. Ostatnie beztroskie chwile przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu spędzili 3 lutego w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.– Studniówka trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną, która pozostaje w pamięci nie jedną chwilę, ale wspomina się ją z łezką w oku przez długi czas – mówiła uczennica Izabela Brzezińska, która wraz z Łukaszem Zawistowskim poprowadziła wieczór.
Bal odbył się zgodnie z tradycją, która nakazuje zatańczenie poloneza. Uczniowie i nauczyciele szli w dwóch turach, w pierwszej parze kroczyła dyrektor szkoły Elżbieta Michalik wraz z uczniami Adrianem Szymczakiem i Rafałem Skibińskim.
Uczniów do tańca przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Małgorzata Szwed.
– Przez te lata prowadzili was wychowawcy – to oni czasami ratowali was z opresji, byli dla was mentorami – zaznaczyła dyrektor szkoły.
W gronie wychowawców tegorocznych maturzystów są: Elwira Sawicz-Bakuła (liceum lingwistyczno-europejskie), Grażyna Witkowska (liceum, klasa matematyczno-informatyczna), Katarzyna Szymańska (liceum ekonomiczno-administracyjne), Kamil Gurbała (liceum ekonomiczno-administracyjne), Dorota Nizińska (technikum ekonomiczne), Adam Zając (technikum informatyczne).
– Przez lata staraliśmy się dzielić z wami wiedzą, uczyć dobrych manier i dobrego zachowania, ale dziś chcę wam podziękować za różną działalność na rzecz naszej szkoły – udział w konkursach i olimpiadach, zawodach sportowych. Mogliście uczestniczyć w wyjazdach zagranicznych w ramach Programu Erasmus, nagrywaliście filmy, pracowaliście w wolontariacie, w bibliotece szkolnej dając przedstawienia. Nie sposób wszystkiego wymienić. Dziękuję wam za to, że rozsławialiście dobre imię Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w mieście i powiecie wyszkowskim, a może nawet i dalej – stwierdziła dyrektor. – Moi drodzy maturzyści, dni do egzaminu zostało wam już tylko dziewięćdziesiąt. Przed wami ostatnia prosta, która może doprowadzić was do upragnionego celu – matury na 100 proc. z każdego przedmiotu i wymarzonych studiów oraz wymarzonego dalszego życia. Życzę wam dziś doskonałej, ale rozważnej zabawy.
Do maturzystów list skierował marszałek Adam Struzik jako reprezentant organu prowadzącego szkołę – samorządu województwa mazowieckiego.
Zwrócił się do nich także reprezentant klas młodszych Jakub Grodzicki.
– Bez was nasza szkoła nie będzie już taka sama. Wszyscy włożyliście dużo trudu i pracy, by znaleźć się w tym miejscu, a teraz kiedy jesteście na ostatniej prostej, cały świat stoi przed wami otworem. Możecie przetrzeć szlaki młodszym pokoleniom, aby wskazać im właściwą ścieżkę. Wszystko w waszych rękach – podkreślił.
W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Anna Mróz.
– W szkole nasze pociechy zdobywały szeroką wiedzę w różnych dziedzinach, rozwijały umiejętności, tu kształtowały się ich charaktery – zaznaczyła dziękując dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom. – Pamiętajcie, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, a także wiarą w sens pokonywania trudności oraz w to, że często, nawet najbardziej szalone marzenia mogą się spełnić – wystarczy tylko tego bardzo chcieć – zwróciła się do młodzieży.
Maturzyści na inaugurację studniówki przygotowali też pokaz walca. Zatańczyli go: Karol Kruszewski i Wiktoria Adamczyk, Adrian Mikołajczyk i Aleksandra Jakubczak, Konrad Skrzecz i Natalia Szurawska, Albert Durka i Klaudia Wojtkowska, Piotr Połodziuk i Paulina Puścian, Karol Puławski i Gabriela Chełchowska, Paweł Petrykowski i Ewelina Tyszkiewicz, Marcin Grześkiewicz i Oliwia Pokora, Piotr Durka i Weronika Podpora, Karol Florianowicz i Adrianna Czarnogórska, Adrian Szymczak i Kinga Majewska. Choreografię przygotowała uczennica Gabriela Chełchowska pod kierunkiem Małgorzaty Szwed.
J.P.


Komentarze

Ot taki prowincjonalny jak był tak jest bagienny poziom
Dodane przez Jolka, w dniu 17.02.2018 r., godz. 17.10
bo niby dlaczego ma być inaczej ?!Przeglądając zdjęcia w Nowym Wyszkowiaku stwierdzam, że ludzie wyglądają staro, są grubi,gdyby nie zasłaniały ich tandetne, zagraniczne ciuchy, których osobiście sama bym nie założyła, byliby koślawi.Niektórym stroje , nie ubrania do pracy szyją wiejskie krawcowe, totalne bezguście! Innym widać kasa się skurczyła i pomstują do całego świata. Są i przepite , spuchnięte, agresywni i wredni. Są młodzi a chorzy. Niektórzy kiszą się jeszcze w podstawówkowym kurzu a są doktorami. Może by tak cóś nowego a od siebie jeszcze zmienić , by nie powiedzieć przekręcić ?Nie dotyczy to wszystkich oczywiście. Jak dobrze ,że nie jestem jedną z nich!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl