Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaSzczodrość wyszkowian

(Zam: 26.01.2018 r., godz. 11.37)

299 osób samotnych lub rodzin oraz 86 dzieci otrzymało paczki świąteczne, których zbiórkę organizował Ośrodek Pomocy Społecznej i instytucje oraz osoby prywatne.

Przed świętami w Wyszkowie odbyło się kilka zbiórek żywności (przede wszystkim tej o długim terminie ważności), która w postaci paczek trafiła do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy wytypowanych przez pracowników OPS-u.
Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wyszkowa” we współpracy z młodzieżą z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” 24 i 25 listopada przeprowadzili Świąteczną Zbiórkę Żywności na terenie sklepów PSS „Społem”, Biedronka oraz Mila. Darczyńcy (klienci sklepów) mieli możliwość przekazania zakupionej żywności do specjalnie oznakowanych koszy, przy których dyżurowali wolontariusze klubu oraz młodzież z „Kopernika”. W ten sposób udało się zebrać cukier, mąkę, olej, ciastka, ryż, kaszę płatki, konserwy, słoiki, puszki, kawę, herbatę, wyroby czekoladowe i in. Dodatkowo Marek Siekierski, prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa przekazał artykuły spożywcze, wśród których także były głównie te o długim terminie przydatności do spożycia.
Żywność przekazali także: dyrektor Przedszkola nr 2 w Wyszkowie Agnieszka Łuczyńska wraz z społecznością przedszkola, Stowarzyszenie Monar Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Wyszkowie.
Paczki pracownicy OPS-u przekazali podczas spotkania wigilijnego dla najuboższych rodzin z dziećmi, które 11 grudnia odbyło się w Restauracji „Baśniowa” oraz 17 grudnia w trakcie wigilii dla osób samotnych, niepełnosprawnych i ubogich na plebanii Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie. Paczki wydawane były także w siedzibie OPS-u. Łącznie było ich 215.
Prezes firmy Pomelac Paweł Trzciński oraz prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Daniel Bogdan przekazali pieniądze, dzięki którym OPS kupił 86 zestawów świątecznych z mikołajami i 95 dużych czekolad. Ze słodyczy cieszyły się dzieci uczestniczące w wigilii zorganizowanej przez państwa Kowalewskich w Restauracji „Baśniowa”.
W Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” 19 grudnia odbył się III Koncert Charytatywny „Bądź aniołem – otwórz serce” zorganizowany przez Zespół Szkół w Wyszkowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie oraz Klub Przyjaciół Wyszkowa. Zebrane w jego trakcie artykuły spożywcze zostały przekazane jako paczki 84 osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym z gminy Wyszków (25 paczek otrzymały rodziny w Szkole Podstawowej nr 5, 59 zostało przekazanych osobom samotnym i rodzinom w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszkowie).
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta