Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 stycznia 2019 r., imieniny Małgorzaty, Piotra

Dbaj o samochód!

(Zam: 25.01.2018 r., godz. 13.27)

Na kierowcach samochodów czy to osobowych, czy tych używanych do transportu spoczywa wiele obowiązków. Oprócz dostosowywania się do warunków na drodze i jazdy zgodnej z obowiązującymi przepisami kierowcy bezwzględnie muszą dbać o stan swojego pojazdu. Tylko jak dbać, jeśli nie posiada się zbyt wielkiej wiedzy na temat motoryzacji?Okazuje się, że dbanie o stan swojego samochodu nie jest niczym nadzwyczajnym. Do najprostszych czynności, do których zobowiązany jest każdy kierowca należy sprawdzenie oświetlenia oraz raz po raz stanu płynów eksploatacyjnych pojazdu. Można powiedzieć, że to tylko tyle, ale zarazem także aż tyle. Brak sprawnie działającego oświetlenie może narazić Ciebie i innych użytkowników drogi na szereg niebezpieczeństw. Również braki w zbiorniczkach z płynami eksploatacyjnym mogą wskazywać na jakieś wycieki czy nieszczelności, które należy jak najszybciej zlikwidować.

Co ważne, część najprostszych napraw możesz wykonać sam. Wymiana żarówki, dolanie płyny chłodniczego, czy nawet wymiana oleju to w wielu modelach czynność na tyle prosta, iż przy odrobinie zaangażowania z całą pewnością dasz rade! Pamiętaj jednak, aby zawsze dobrze dopasować części. Pomocne w tym celu będą sklepy z wbudowanymi katalogami części, przykładem może być AutoCzescionline24.pl , gdzie wszystko jest przejrzyście poukładane.

Warto też używając samochodu zwrócić uwagę czy pojazd nie wydaje jakiś niesłyszanych wcześniej dźwięków. Jest kilka typów dźwięków, które mogą Cię niepokoić – szum przy hamowaniu, głuche stuki przy przejeżdżaniu nawet przy małej prędkości przez nierówności, szum przy ostrych skrętach, to tylko kilka sytuacji, gdy powinieneś udać się do warsztatu samochodowego .

Oprócz sytuacji problemowych pamiętaj, aby co najmniej raz na pół roku odwiedzić zaufanego mechanika, który prześwietli Twoje auto, czy jest ono sprawne i bezpieczne. Takie przegląd to zazwyczaj niewielki koszt, a może uchronić Cię przed wieloma nieprzyjemnościami.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl