Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 grudnia 2018 r., imieniny Euzebiusza, Zdzisławy

Odbyło się zebranie sprawozdawcze Bugu

(Zam: 22.12.2017 r., godz. 09.10)

W piątek 15 grudnia, w sali konferencyjnej budynku WOSiR w Wyszkowie, odbyło się zebranie sprawozdawcze Miejskiego Klubu Sportowego Bug Wyszków.

W pierwotnych planach zebranie miał mieć charakter sprawozdawczo-wyborczy, jednak z uwagi na wniosek prezesa Bugu, Dariusza Andrzejewskiego, kwestię wyborów nowego zarządu odsunięto do 9 lutego 2018 r., kiedy to odbędzie się zebranie wyborcze. Decyzję tę prezes uzasadnia względami organizacyjnymi, dotyczącymi konkursów na gminne dotacje dla klubów sportowych.
– Jeżeli obecny zarząd odejdzie, to w ogóle nie wystartujemy w tych konkursach, a dotacje są niezbędne do dalszego funkcjonowania szkolenia dzieci i młodzieży. Obecny zarząd będzie funkcjonował do wyborów, które odbędą się w lutym. Ja osobiście, tak jak zapowiedziałem na Wigilii Sportowej, nie zamierzam startować w wyborach – potwierdził swoje odejście ze stanowiska prezes Andrzejewski.
W styczniu 2018 r. obecne władze klubu mają dokonać analizy dotychczasowych działań, ewentualnych błędów i unormować sytuację finansową klubu. Według zapowiedzi prezesa, rozwiązane mają być również kwestie zadłużenia wobec byłych i obecnych trenerów pracujących w klubie. Mowa tu m.in. o Stefanie Liszewskim czy Arkadiuszu Mielczarczyku, którzy byli obecni na zebraniu i zabierali w tej kwestii głos. Prowadzone mają być również rozmowy z osobami, które będą potencjalnie zainteresowane zaangażowaniem się w pracę w klubie oraz tworzenie nowego zarządu.
Podczas piątkowego zebrania nie przedstawiono rozliczeń finansowych za 2017 r., ponieważ nie został on jeszcze zamknięty i podsumowany. Wiadomo jednak, że wynik bilansu będzie zdecydowanie ujemny. Prezes Andrzejewski zaprezentował podsumowanie przychodów i kosztów za lata 2015-2016. 2015 r. klub zakończył z wynikiem finansowym (w przybliżeniu) -2 000 zł, w 2016 r. było to już 38 000 zł na minusie. Kwota deficytu na r. 2017 szacowana jest na blisko 60 000 zł.
Rok 2017 kończy się dla Bugu Wyszków negatywnie, miejmy nadzieję, że początek 2018 przyniesie pozytywne zmiany i sytuacja w klubie zacznie się stopniowo normować.
Turu

Komentarze

Dodane przez Klubowicz, w dniu 22.12.2017 r., godz. 18.33
Klub na dług blisko 60 tysięcy, nie widać nic w kwestii sponsorów, gminne dotacje nie rozliczone finansowo tzn na minusie do zwrotu, kwestia czy ten zwrot już został dokonany. Jak zarząd zamierza spłacić wszystkich w styczniu? Czy mamy rozumieć ze czekają państwo na dotacje z miasta, która jest wsparciem celowym i nie może być przekazana na spłatę jakichkolwiek zobowiązań poza pozycjami w ofercie? Czy to nie jest jawna informacja z zarząd chce przekazać te pieniądze na spłatę długów i w lutym odejść pozostawiając klub bez pieniędzy i z budżetem donrozliczenia w lipcu? Trochę to dziwne.
Dodane przez ?, w dniu 22.12.2017 r., godz. 21.34
8 lat temu zarząd przejmował klub bez pieniędzy, sponsorów I dotacji, gdzie wtedy byłeś . Dziś chcesz położyć łapę, kto powiedział że przekaże. Dziś to jest klub 14 drużyn a nie jedna. Był będzie jest Bug Wyszków.
Nowosielski grabarzem Bugu Wyszków
Dodane przez Jacek, w dniu 23.12.2017 r., godz. 11.48
W taki oto sposób Nowosielski swoimi fatalnymi decyzjami doprowadził do tragicznej sytuacji w Bug Wyszków. Czy akcja zniszczenia klubu historycznie związanego ze stadionem przy ulicy Kościuszki , nie była związana ze zniszczeniem stadionu i sprzedaniem go za bezcen koleżce Nowosielskiego - Borkowi, co robi za kiepską elitę miasta?
.
Dodane przez ted, w dniu 30.12.2017 r., godz. 00.41
Kibica przyciąga tylko drużyna seniorska, a ta jest na poziomie duuuużo niższym niż 8 lat temu. Ani warunków do oglądania, ani dobrej drużyny, nic dziwnego, że nikt prawie na te mecze nie chodzi. Inna sprawa to traktowanie legend naszej piłki Pana Liszewskiego i Mielczarczyka, wobec których klub ma zaległości. Jak można było do tego dopuścić?
Dodane przez bug czy bóg, w dniu 02.01.2018 r., godz. 12.10
No ludzie pis-u potrafią rządzić.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl