Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaDlaczego komunistyczne zwycięstwo trwa do dziś?

(Zam: 15.12.2017 r., godz. 15.28)

Zduszenie Solidarności 13 grudnia 1981 r. przez polskich komunistów pod wodzą towarzysza Jaruzelskiego było zwycięstwem sowieckiego porządku nad szukającymi suwerenności Polakami.

Jak wynika z dokumentów, towarzysze broniący socjalizmu zdecydowani byli na utopienie polskiego oporu we krwi, nawet na masowe rozstrzeliwania w celu zachowania władzy. Jednak tzw. wariant „insurekcyjny”, w którym miałyby miejsce regularne walki buntowników z żołnierzami Ludowego Wojska Polskiego nie doszedł do skutku. Masowy, aktywny opór został zduszony w znacznej mierze po zastrzeleniu 16 grudnia 1981 r. dziewięciu górników z kopalni „Wujek” przez oddział specjalny milicji. Wiadomość o strzelaniu do nieuzbrojonych robotników rozeszła się po kraju i przyczyniła do osłabienia oporu. Zrealizowany został wariant łagodniejszy, tzw. „aktywny”, który oznaczał jednak masowy terror w stosunku do związkowców, robotników i polskich patriotów, brutalne niszczenie autentycznego życia społecznego, wypędzenie setek tysięcy ludzi z kraju, wtrącanie do więzień, tortury i skrytobójcze morderstwa w stosunku do niepokornych.
Długi czas byliśmy okłamywani zarówno za komuny, jak i w III RP w sprawie rzeczywistej roli polskich komunistów w związku z wprowadzeniem stanu wojennego w ciemną grudniową noc Roku Pańskiego 1981. Dziś nie ma najmniejszej wątpliwości, że Wojciech Jaruzelski bał się „Solidarności”, błagał towarzyszy radzieckich o interwencję, ale otrzymał stanowczą odmowę i polecenie samodzielnego zaprowadzenia porządku. Dziś nie ma wątpliwości, że nie był żadnym patriotą, tylko zdrajcą, choć wczytując się w jego życiorys nie został nim wcale w 1981 r., lecz znacznie wcześniej, w latach 40., być może już w szkole oficerskiej w Riazaniu, gdzie szkolony był przez sowieckich speców od robienia wody z mózgu, być może dopiero w Polsce, walcząc po 1944 r. przeciwko polskim partyzantom albo gdy został donosicielem Informacji Wojskowej. Trudno to dziś rozstrzygać, jednak błyskawiczna kariera Jaruzelskiego, który został generałem już w wieku 33 lat świadczyła o wyjątkowym zaufaniu towarzyszy radzieckich do niego.
W III RP, po roku 1989 sowiecka agentura dzięki zblatowaniu z częścią dawnej opozycji ze środowiska Michnika, Kuronia, Geremka, Mazowieckiego i Wałęsy wymościła sobie przytulne gniazdka, opanowała banki, centralne instytucje, media, sądy i uniwersytety i zapewniła pełną bezkarność. Zarówno mordercy z „Wujka”, przeróżne SB-eckie szuje, jak i ich mocodawcy np. oberpolicmajster Kiszczak drwili sobie publicznie z Solidarności. Byli pewni swego. Tak pewni, że towarzysz Jaruzelski został nawet doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego do spraw wschodnich i był nim aż do swojej śmierci. Od podwójnego, polskiego zwycięstwa w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w pamiętnym roku 2015 sytuacja uległa jednak zasadniczej zmianie. Następuje dekomunizacja przestrzeni publicznej, odebranie SB-ekom nienależnych wysokich emerytur i inne pozytywne zmiany w tym obszarze. Niestety, są one zbyt wolne, o czym świadczy niedawny list otwarty Krzysztofa Wyszkowskiego, wybitnego działacza niepodległościowego w związku z sytuacją w Europejskim Centrum Solidarności.
Potężnym, polskim, koniecznym do przezwyciężenia problemem jest do dziś sowiecka mentalność budowana przez lata przez PZPR-owskich propagandystów i umiejętnie ich dziś uzupełniających przedstawicieli liberalnej lewicy z TVN-u, TOK FM-u, Gazety Wyborczej, Onetu, Newsweeka, Polityki i wielu innych. W tych środowiskach w sprawach związanych ze stanem wojennym, rządami Wojciecha Jaruzelskiego w latach 80. obowiązują nadal stare, komunistyczne schematy, np. Jaruzelski jest bohaterem, a Kukliński zdrajcą. To niewątpliwie w jakiejś mierze efekt stłamszenia „Solidarności” w 1981 r. i przetrącenia wówczas narodowego kręgosłupa. Dlaczego komunistyczne zwycięstwo z grudnia 1981 r., przejawiające się w wasalnej mentalności wielu Polaków trwa do dziś? Nie mam wątpliwości, że główną przyczyną jest zdrada części środowisk postsolidarnościowych, która doprowadziła do powstania III RP – zdegenerowanego, skorumpowanego, wasalnego półpaństwa rozdrapywanego przez postsowieckie i inne (np. korporacyjne) szajki, choć przywoływany już przeze mnie Krzysztof Wyszkowski na spotkaniu w naszej bibliotece miejskiej wyraził pogląd, że Michnik nas nie zdradził, ponieważ zawsze był po niepolskiej stronie. Być może zasada ta dotyczy również pozostałych „opozycjonistów” z czasów komunistycznych, którzy dziś robią wszystko, żeby zdusić potrzebne Polsce zmiany?
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Josek, w dniu 15.12.2017 r., godz. 16.04
Kolejny już felieton pana Marka Głowackiego zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Język i forma są przystępne co ułatwia czytanie i pobudza do refleksji . Porządek i logika towarzysząca procesowi opisu i wyjaśniania problemu " otoczki " Stanu Wojennego sprawiają, że lektura felietonu staje się wręcz przyjemna, zaś treść obszerna i bogata merytorycznie jest klarowna i zrozumiała. Pozdrawiam !!! B.Ś.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.12.2017 r., godz. 17.26
I dalej ta sama śpiewka i teksty zaczerpnięte ze szczujni zwanej polską gazetą.
Dodane przez Cześć Freud, w dniu 15.12.2017 r., godz. 18.57
Pan Marek Głowacki, o ważnych sprawach potrafi mówić spontanicznie, co niekoniecznie właściwe jest Freudowi Nowosielskiemu. Zresztą jakie on ma w ogóle pojęcie?
Dodane przez ORMO, w dniu 15.12.2017 r., godz. 19.25
Dlatego tacy jak Nowosielski, Mróz, Kowalewska, Wysocka pod komuszymi sądami palą świeczki niczym KOD i ORMO.
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 15.12.2017 r., godz. 21.30
Na mnie nie zroboło pozytywnego wrażenia skłócanie polaków przez twoje historyzowanie przed świętami...... Głowacki !! Z Bogiem !! albo idz w cholerę pos..y katolu....Jakaś Polska musiała być po 1944-tym i ktoś musiał wziąść stery państwa w swoje ręcy inaczej byś miał Polską Republikę Radziecką !!! Ponimajesz ??? "felieton" to próba odwrócenia uwagi od spraw bieżących czyli demolki państwa.........Kompromitacja Morawieckiego w Bruxeli.Będzie kubeł zimnej wody na głupie pisoskie głowy i płacz,że Tusk znowu winny.
y
Dodane przez x, w dniu 15.12.2017 r., godz. 22.13
Dlaczego komunistyczne zwycięstwo trwa do dziś? Porozmawia Pan z teściem może Panu wyjaśni.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2017 r., godz. 07.46
Panie Eychler aby nie z wyborczej
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.12.2017 r., godz. 08.52
Panie Josku, dziękuję za te miłe słowa. Pisałem o tym wielokrotnie, że fundamentem III RP było kłamstwo i manipulacja. Można na ten temat pisać książki. Wg mnie okoliczność ta jest najbardziej widoczna we wszystkim, co związane ze stanem wojennym, a także jego twórcami Jaruzelskim i Kiszczakiem, czy późniejszym, ponieważ dołączył do zbrodniarzy już po 13 grudnia 1981 r. sowieckim propagandystą Urbanem. Oczywiście nie jest przypadkiem, ze doradcą prezydenta Komorowskiego po przejęciu władzy przez koalicję PO-PSL w 2007 r. został Jaruzelski, a Urban wspierał Platformę Obywatelską. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że podwładni Kiszczaka przerażeni możliwością powrotu Prawa i Sprawiedliwości do władzy i związanych z tym rozliczeń wspierali generalnie w wyborach w roku 2007 PO. W pewnym momencie okazało się nawet, że wcześniej byli jego założycielami co odsłonił towarzysz Gromosław Czempiński, w przeszłości wysoki funkcjonariusz wywiadu PRLowskiego, dziś główny ekspert TVNu. To tyle tytułem krótkiego uzupełnienia. Dziś te manipulacje powoli kończą się, ale dla części ludzi nie. Dlaczego ? Jedną z ważniejszych przyczyn wymieniłem w felietonie, ale jest ich więcej. Serdecznie pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2017 r., godz. 09.48
Pan z foto nad głową w sypialni Glowackiemu dał wytyczne.Czy pissowcy wyszkoscy kupili już drabinkę na ewentualność przyjazdu ??
do Głowacki
Dodane przez Aleksander, w dniu 16.12.2017 r., godz. 12.41
Oj Głowacki,Głowacki,, Polska się wali na łeb na szyję.Żyjemy w kryzysie konstytucyjnym i ustrojowym...Beata nie drukowała.Beata będzie siedziała !!!! Zrobiliście Rosję II....Zlikwwidowaliście demokrację.Rządzi i sądzi jedna partia.Ze zdaniem innych się nie liczycie.....Niszczycie ustawami głosowanymi po nocach wszystkie instytucje,które kontrolowały przebieg wyborów.... To co chcecie uczynić z kartami do głosowania to żenada jak w republikach bananowych......Ośmieszacie się "Chrystianizacją" i wymachiwaniem szabelką nad głowami....Nie potraficie się porozumieć ani wewnątrz ani na zewnątrz.....Państwem kieruje "naczelnik" na którego ma teczki Macierewicz....W 2008 roku Maciarewicz wyniósł i skopiował całe archiwum Wojskowych Służb Informacyjnych.Za to odebrano mu wówczas poświadczenia bezpieczeństwa....Dla Polaków liczy się terażniejszość a nie upadła komuna,która poddała się pokojowo...Nie słyszałeś facet o okrągłym stole i Wałęsie ?? Oj szukasz facet wroga gryziesz stare rany i naśladujesz facecika z drabinki
Dodane przez AdaM, w dniu 16.12.2017 r., godz. 15.29
Adwersarze reprezentują najgłupszą opozycję świata, która zamiast konkretnymi propozycjami bawi się w tytułowanie siebie premierami, ministrami w śmiesznym gabinecie cieni. To jest dopiero tragedia dla Polski. Taka jest nasza najgłupsza opozycja świata wg rankingu Politico.
" A i my tu cytomy gazety i syćko wiemy" Wesele / Wyspiański
Dodane przez Josek, w dniu 16.12.2017 r., godz. 15.34
Felieton nawiązuje i dotyczy także aktualnego, średniego stanu wiedzy o cząstce problemu związanego z "otoczką" Stanu Wojennego, ale przekraczającego swoim rozmiarem i potencjałem intelektualnym takich "krytykantów i ignorantów historycznych" związanych z KOD-em - jak m.n. M.E. Co oczywiście intuicyjnie postrzegane jest przez uczestników forum. M. E...r alias Aleksander zachowuje się na forum, jak chłop Czepiec z "Wesela" Wyspiańskiego i uważa, że "syćko" wie, bo czyta Gazetę Wyborczą i chce być efemerydą w stylu ikonoklastów w Bizancjum. Biorąc pod uwagę, że jego wpisy ( 15.12.2017, godz. 17.26 i 21.30, czy 16.12.2017, godz. 09.48 i 12.41 ) są z tyloma przekłamaniami i błedami merytorycznymi , czy wręcz idiotyzmami - nie byłoby złym pomysłem zgłoszenie tekstów tego autora do jakiegoś kabaretu, bo to bardziej odpowiednie miejsce niż forum Wyszkowiaka.... PS. Tacy jak on uwazają się za inteligencję, podczas gdy na kazdym kroku ośmieszają się i wystawiają na kpiny właśnie tej inteligentnej części społeczeństwa . Rozumu krytycznego życzę !!!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.12.2017 r., godz. 16.45
Mamy z jednej strony proste, oczywiste fakty świadczące o zblatowaniu części dawnej opozycji z lat 80tych z komuną. np. obrona Jaruzelskiego przez Michnika i Geremka. Z drugiej trzecią RP, która była jednym wielkim pasmem afer - ostatnie z czasów zdradzieckiej, ośmioletniej koalicji PO-PSL to np. działania mafii sądowniczej, VATowskiej, czy Amber Gold, a także odsłonięcie mentalności pseudoelit III RP poprzez rozmowy ujawnione w aferze podsłuchowej, która była i jest w istocie mentalnością drobnych żulików. To wszystko sprawy oczywiste i jednoznaczne. Każdy uczciwy człowiek, który się z tym zapozna i zastanowi się chwilę to przyznaje. A jednak czasem ludzie porządni nie przyjmują prawdy do wiadomości. Mam przekonanie, że wśród popierających totalną opozycję jest sporo ludzi uczciwych, którzy tak są zaczadzeni nienawiścią do Kaczyńskiego i PiS, że nie przyjmują żadnych argumentów. Jak do nich dotrzeć ? To prawdziwy i bardzo ważny dylemat. A może ktoś z forumowiczów ma dobry pomysł ?
Dodane przez Śmiech, w dniu 16.12.2017 r., godz. 17.56
Tak Panie Głowacki a ciekawe co Pan powie o prokuratorze Piotrowiczu? Tylko proszę nie mówić ze bronił opozycjonistów. Idąc dalej i robiąc bardzo delikatny przegląd „kadr” Pisu „ sekretarz „ Jasiniski obecny prezes orelenu a takich kwiatków jest więcej, nie ważne jaka przeszłość wystarczy obecnie przytakiwać „ prezesowi” i należeć do Pisu. U nas w Wyszkowie tez można by było odnaleźć „ nawróconych obecnie” a przed 89 rokiem byli w jedynie słusznej parti. Afery towarzysza każdemu rządowi obecnemu tez podkreślam ze wszystkie są karygodne i niedopuszczalne ale bądźmy sprawiedliwi i rozliczajmy wszystkich na tych samych zasadach. No koniec jeszcze jedna ciekawostka. Dlaczego to rodzina Kaczyńskich dostawała tak duże mieszkanie w czasach gdy inni musieli się tułac i bardzo często walczyć o życie? Pozdrawiam i życzę odrobine obiektywizmu
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2017 r., godz. 21.21
Normalny człowiek składa się w 70% z wody.Głowacki w 100% Burmistrzem i tak nie zostaniesz,
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.12.2017 r., godz. 22.38
Nie ma tutaj żadnej symetryczności, czy też równowagi. Oczywiście w PiS jest trochę osób żyjących w PRLu, a nawet takich, które pełnili jakieś mniej znaczące funkcje w tym w pełni podporządkowanym Sowietom państwie. I rzeczywiście do takich osób można zaliczyć zarówno Piotrowicza jak i Jasińskiego. Ale jakie tu porównanie ? Jaruzelski i Piotrowicz, czy też Kiszczak i Jasiński. Śmiech, panie Śmiech !!!! To tylko nieudolna próba odwrócenia kotka ogonkiem. Dziś rocznica zamordowania przez oddział specjalny milicji 9 górników z kopalni Wujek. Zbrodniarze komunistyczni Kiszczak i Jaruzelski nie ponieśli za to odpowiedzialności, podobnie jak za skrytobójcze morderstwa z okresu po wprowadzeniu stanu wojennego. W tamtym czasie zamordowano skrytobójczo ok. 120 osób,, przeważnie młodych ludzi, w tym księży Popiełuszko, Zych, Niedzielak, Suchowolec. Mordercy żyją wśród nas i dziś plują również na Polskę, polski Kościół Katolicki i Solidarność. I odgrażają się, że znów będą mordować. Jak nie będziemy grzeczni.
Nienawiść do PIS - studium przypadku
Dodane przez Josek, w dniu 16.12.2017 r., godz. 22.45
Jak dotąd wiele napisano na temat Stanu Wojennego i jego zakulisowych działań, jak też wpływu na późniejsze wydarzenia gospodarcze i polityczno-ustrojowe. Problemowi temu poświęcono w ostatnich latach naprawdę sporo uwagi oraz napisano wiele interesujących artykułów i prac naukowych opartych na solidnych badaniach historyczno-empirycznych. Pomimo, że w literaturze podmiotu są już utrwalone paradygmaty w tej kwestii, to zdaje się, że temat jest jeszcze nie wyczerpany i cały czas wychodzą na światło dzienne nowe fakty. A pisząc coś na ten temat nieprzekonanych - nie przekonam, a inni są obeznani w tym temacie... Chciałbym się odnieść pośrednio do tematu poruszonego przez pana Głowackiego, a mianowicie niechęci a nawet nienawiści pewnych środowisk do PIS - jako symbolu polskości i patriotyzmu oraz dobrych zmian...... Primo: w Polsce mieszka za mało Polaków. Przynajmniej 1/3 tzw. "obywateli Polski" to nie Polacy, bo teoretycznie poza miejscem zamieszkania i językiem, którym się posługują z tym narodem nie mają nic wspólnego. Oni nie znają polskiej historii, polskiej tradycji, itd... Polskę traktują jako żerowisko i sposób na pasożytowanie na uczciwych i prawych Polakach, bo przynależą do grupy tzw. "targowickiej mafii". Odebranie im przysłowiowego już koryta powoduje irracjonalne działania względem PIS..... Secundo: w Polsce jest za mało ludzi naprawdę wykształconych i doświadczonych nie tylko politycznie, ale rownież ekonomicznie, a przy tym czującymi się Polakami. Polskie uczelnie to przecież w większości skansen i przechowalnia starych komuchów i ich potomków, a wykształcenie na dobrych uczelniach oraz doświadczenie w dużych firmach działających na normalnych warunkach zarezerwowano jedynie dla "resortowych dzieci". Powiedzmy sobie szczerze, że obecne kadry PIS choć oddane Polsce nie mają niestety potzebnej wiedzy i doświadczenia, aby skutecznie powstrzymywać Targowicę (czytaj : zdziczałą opozycję), która nie tylko jest wspomagana finansowo, ale również doradczo, operacyjnie i instruktażowo z zagranicy. Dlatego przy pomocy także niepolskich mediów PIS jest niekiedy rozgrywany albo blokowany w pewnych ważnych dla Polski działaniach.... Tertio: w Polsce ogólnie mówiąć ta patriotycznie i pro społecznie nastawiona część Polaków jest mało zamożna i większość swojego czasu i energii poświeca na zdobywaniu pieniędzy na byt codzienny , zamiast czynnie brać udział w polityce, działalności społecznej czy dokształcać się intelektualnie. W przeciwieństwie do dobrze wypasionych manifestantów, którzy mieli dosyć czasu i pieniędzy na protestowanie przeciw uczciwym wyborom .... Reasumując: przypuszczam, że przynajmniej część "koderów", "nowoczesnych", "europejczyków" zaprogramowanych na nienawiść do polskości i PIS-u przy zdrowej percepcji przeszłaby na stronę formacji patriotycznych , ale nie może - ponieważ są dalej indoktrynowani lewicowo-komunistycznymi sloganami wtłaczanymi im w głowy przez politycznch guru i utrwalanymi przez media załozone przez komunistyczne służby specjalne oraz te bedące w zagranicznych rękach.... Po prostu nic nie wiedzą lub nie starają sie dotrzeć do prawdy , bo nie mają bazy intelektualnej, aby obiektywnie docenić wartość patriotyzmu i dobro państwa, które istnieje dla swoich wszystkich obywateli. Nie docierają do nich żadne merytoryczne i sensowne argumenty adwersarzy politycznych, którzy chcą tylko dobra wspólnego dla wszystkich obywateli.... Dobrym przykładem takiego braku zdrowej percepcji politycznej jest pewien pan, piszący pod różnymi nickami na tym forum , a mieniący sie liderem wyszkowskiego jednoosobowego KOD, który rok temu (dzisiaj jest rocznica Ciamajdanu) apelował: " kto żyw pod Sejm"..... Po zaborach Polska odrodziła się, bo były elity: ludzie wykształceni i wysoka kultura polska z wiekowymi tradycjami. Od wojny aż do tej pory mieliśmy "elyty" postkomunistyczne i pseudokulturę ( walonki i kufajki )..... Ale miejmy nadzieję, że PIS nie straci tak łatwo steru, a Polacy bedą go popierać i Polska oczyści się z tej postkomunistyczno-lewackiej zarazy. Mamy wreszcie wolny kraj i prawdziwy polski rząd i doceniajmy to !!! PS. Podziwiam zmagania rządu PIS , czyli dobrej zmiany przez ostatnie dwa lata i ich heroiczną walkę z czerwoną hołotą. Teraz dopiero widać gołym okiem, jak przez ostatnie ćwierćwiecze ci wszyscy ubecy , esbecy i ci co czerpali korzyści z "układu okołomagdalenkowego" oraz ich rządy gardzili zwykłymi, normalnymi ludźmi i ich zwyczajnie oszukiwali i okradali. Dla nich ważne było wygodne i dostatnie życie, a nie dobro kraju, w którym żyją i los innych współobywateli. Dziś mogą tylko prowokować, manifestować i donosić do Brukseli !!!!!! B.Ś.
Dodane przez Aleksander, w dniu 17.12.2017 r., godz. 10.03
MYLISZ GŁOWACKI ŚWIECKĄ MORALNOŚĆ Z SOWIECKĄ.DĄŻYCIE DO PAŃSTWA WYZNANIOWEGO ZALEŻNEGO OD KLERU !!!
Dodane przez Ania, w dniu 17.12.2017 r., godz. 14.14
A ty Aleksandrze mylisz POd sądem moroalność ŚWIECKĄ ze ŚWIECZKĄ SOWIECKĄ.
Anno !!
Dodane przez Aleksander, w dniu 17.12.2017 r., godz. 16.47
Świeczka pod sądem nie musi być świecka ale natura Pis gorsza niż sowiecka.Apropos sprawiedliwości.Za śmierć Igora Stachowiaka w komisariacie.Błaszczak nie powinien być minuty ministrem.Oczywiste skojarzenie z Grzegorzem Przemykiem
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.12.2017 r., godz. 16.56
Panie Josku, napisał pan - "mamy prawdziwy polski rząd i doceniajmy to". To oczywiście prawda. Dziś rząd zjednoczonej prawicy ma jednak wysokie poparcie pomimo ciągłej nienawiści do Polski i polskiego rządu wyrażanej przez totalną opozycję i większość mediów, a także zagranicę. Kiedyś jednak wielu ludzi pod wpływem tego zmasowanego ataku cofała z przestrachem swoje poparcie dla zmian. Dziś nie. Nie chcę w tej chwili analizować dlaczego. Interesuje mnie raczej jak to utrzymać, a potem utrwalić zmiany w kolejnej kadencji. Pisałem o tym już nie raz i teraz ponownie powtórzę - kolejne ataki są szykowane, potencjał zjednoczonej targowicy jest niewiele mniejszy niż przed np. przed 3 laty. Mówię o kadrach, umiejscowionych wysoko, o mediach, o przedsiębiorcach utuczonych na przeróżnych Amber Goldach itp., itd. Wygrywamy ( mówię o polskich patriotach) kolejne bitwy jednak cały czas musimy szykować się do następnych. Proszę zwrócić uwagę na to, że nawet proste, oczywiste diagnozy jak moja odpowiedź na pytanie z tytułu felietonu wywołują potężny opór. Swoją drogą nie wątpię, że jest to odpowiedź niekompletna i dziękuję za uzupełnienia, które znajduję w pańskim ostatnim, obszernym wpisie.
Dodane przez A, w dniu 17.12.2017 r., godz. 21.06
Małżonkowie Josko-Głowaccy !!!Nie mamy rządu Polskiego.Mamy rząd piSSowski.Towarzysze wzajemnej adoracji !!!!!!!!Nie ośmieszajcie się tymi wzajemnymi pochlebstwami,łubu-dubu....Polacy chcą pokoju i spokoju a nie "rozkopywania cmentarzy",które może doprowadzić do wojny domowej...Dajcie w spokoju umrzeć ludziom,którzy musieli egzystować w tamtych czasach i budowali Nam Polskę tym co mogli.Ostrzegam !! Igracie z ogniem.Nigdy nie byłem komunistą i czynnie z nimi walczyłe.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2017 r., godz. 11.56
NIE WASZE ZWYCIĘSTWO OZNACZA WASZĄ PRZEGRANĄ
Do A, ale nie tylko...
Dodane przez Josek, w dniu 18.12.2017 r., godz. 20.05
Ręce opadają, jak się to czyta (17.12.2017, godz. 21.06), po prostu zgrozą powiało !!! Jednak głupota ludzka jest nieograniczona ? Ale zmieniając wątek: - bez wątpienia czytając komentarze na forum Wyszkowiaka można potwierdzić fakt, że Polacy są podzieleni, jeśli chodzi o sympatie polityczne. Nie jest to nic nowego, tak było od zmiany ustroju , że naród dzielił się na zwolenników i przeciwników przeważnie dwóch dominujących partii, ale z tą różnicą, że takiego chamstwa i prostactwa, jakie reprezentują sobą przeciwnicy PIS-u w Polsce po upadku PRL do tej pory nie widziano !!!!!!!!!! My nie byliśmy zwolennikami SLD, PO, PSL i tym podobnym, ale demokracja wymagała uszanowania woli większości i szanowaliśmy to.... Dawaliśmy wam szansę. Szansę, której nie wykorzystaliście , albo wykorzystaliście dla siebie i kolesi.... Obecny rząd też będzie rozliczony w następnych wyborach. Ale dziwnie jakoś - o ten rząd dobrej zmiany - jestem spokojny.... PS. Boli was, oj boli niedojdy ciamajdanowe, że wam koryto zabrano, ale to dobrze, bo to może jest dla was szansa, że od ścierwa lewacko-postkomunistycznego się odwrócicie. Tęsknicie za komuną, bo uwielbiacie, jak ktoś trzyma was za "mordę". Tak, jak to było właśnie za komuny. A teraz sierotki "tusko-komorowskie" i "poKijowskie" nie potraficie się odnaleźć w nowej rzeczywistości - rzeczwistości normalnej !!!!!!!!
sieroto joskowa
Dodane przez Aleksander, w dniu 18.12.2017 r., godz. 21.19
Josek,ty jesteś znany na tym forum z ekstremizmów,fanatyzmów i PISania głupot do najciemniejszego ludu pisowskiego a demokracja w Polsce skończyła się w dniu 16.12.2017.Symbolicznym wykluczeniem posła Szczerby z obrad sejmu i zablokowaniem opozycji głosowania nad bużetem.Złamano prawo.Ten fakt będzie zapisany w najnowszej historii Polski....Pis BARDZO poważnie,notorycznie narusza wartości U.E.,,,łamie konstytucję...Każdy popierający te działaniea jest zdrajcą.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2017 r., godz. 21.55
jak świat światem.GLowacki nigdy nie zarządzisz powiatem.Fanatykom mówimy NIE
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.12.2017 r., godz. 06.12
Mój felieton opiera się na podstawowych faktach, związanych ze stanem wojennym, a także Jaruzelskim, Kiszczakiem i Urbanem. Co ciekawe dziś „totalna opozycja” ich nie podważa, ale jej przedstawiciele uważają za stosowne obrzucać wszystkich inwektywami i straszyć, co widać m.in. na tym forum . Jedni wracają w ten sposób do swoich komunistycznych korzeni, inni włączają się do przemysłu pogardy, skierowanego tak naprawdę w stronę środowisk patriotycznych od 1944 roku, kiedy komuna wjechała na sowieckim bagnecie do naszej ojczyzny. Tyle, że wówczas mordowali na masową skalę polskich żołnierzy, najodważniejszych polityków, ale przede wszystkim polskich patriotów. Uczestniczył w tym procederze również Wojciech Jaruzelski, wówczas młody oficer Ludowego Wojska Polskiego, późniejszy kat stanu wojennego i jeszcze późniejszy doradca prezydenta Komorowskiego. Na szczęście dziś nie mają takich możliwości jak kiedyś i tylko straszą oraz szczują na Polskę i Polaków. Próbują rozchwiać nastroje, sieją nienawiść, dzielą Polaków. Liczą na to, że pojawi się jakiś kolejny Cyba. Liczą na to, że Polacy wycofają z przestrachem poparcie dla zmian. Oby to się nie powiodło.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2017 r., godz. 07.02
Aleksander przed świetami ci się na dobre poje....... Szczerba i demokracja. Ale odstawiasz jaja.
Josek, w dniu 18.12.2017 r., godz. 20.05
Dodane przez jasio małolat, w dniu 19.12.2017 r., godz. 08.17
nowa rzeczywistość - rzeczywistość normalna? a kto wyznacza normę? zawsze normę wyznaczał ogół a nie margines!;).
Dodane przez Aleksander, w dniu 19.12.2017 r., godz. 09.04
NAS NIE UNTERESUJE STAN WOJENNY.INTERESUJE NAS TERAŻNIEJSZY STAN PAŃSTWA !! Strażaka podpalacza należy wyrzucić a nie wszystkich pohańbiać....Sądownictwo zostało zreformowane już w 1989rokuuuu !!!!!
@godz.08.17
Dodane przez roms, w dniu 19.12.2017 r., godz. 11.31
"Czyje panowanie tego religia"
Dodane przez Observer, w dniu 19.12.2017 r., godz. 11.41
Patrząc PO sondażach marginest to dzisiaj PO-PSL-Nowoczesna.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2017 r., godz. 21.07
Głowacki,Twoich "felietonów" nikt nie czyta (przydługie).Nie przynudzaj facet bo nigdy racji nie miałeś.Wciskasz młodym próchno.Nas to nie interesuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2017 r., godz. 21.38
Wsiada pasażer do taxi...... Na Kaczyńskiego prosz.. ??? Na plac,ulicę,dzielnicę,skwer,lotnisko,rondo ????
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2017 r., godz. 21.51
SZUKAJĄ 2 LATA ZŁODZIEI Z PO A ZNALEŹLI KOGUTA Z PIS-U
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.12.2017 r., godz. 06.00
Roomsie, jest mały drobiazg. Jestem rzymskim katolikiem, ale moje poglądy na sprawy publiczne nie mają wiele wspólnego z religią. To raczej spokojna analiza, choć muszę powiedzieć, że czasem jeszcze grają emocje, ponieważ w tamtych wydarzeniach uczestniczyłem. Oczywiście po stronie antykomunistycznej. Nie byłem obserwatorem. Dodam jeszcze, że 13 grudnia, w minionym tygodniu miałem spotkanie z młodymi ludźmi na temat konspiry lat 80tych. Przeważnie niewiele wiedzą, ale ich to interesuje, co mnie cieszy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.12.2017 r., godz. 06.04
Zauważalne jest, że miłośnicy „totalnej opozycji” nie mają żadnych argumentów. W zasadzie nikt na razie nie odniósł się do tez z felietonu. A piszę o tym, że komunistyczne zwycięstwo z roku 1981 nad Polakami ma do dziś potężne konsekwencje. Temat stanu wojennego jest co najmniej z trzech powodów niewygodny dla zjednoczonej targowicy. Po pierwsze widać ciągłość komunistycznej władzy do dziś. Nie tylko nie ukarano winnych zbrodni, ale komuniści stali się w III RP warstwą uprzywilejowaną. Po drugie odsłania zdradę michnikowszczyzny, która zapewniła komunistom bezkarność i dziś wspólnie z komuną jest podstawowym składnikiem totalnej opozycji. Po trzecie wreszcie pokazuje po prostu brak elementarnej powagi ludzi, którzy twierdzą, że dziś mamy PRL - np. pan Frasyniuk, czy też cała plejada różnych komediantów udających autorytety. Można bowiem zadać proste pytania – a kogo dziś władza zjednoczonej prawicy zamordowała , a kogo terrorem wypędziła z kraju, a jaką organizację rozwiązała itp., itd. Proste pytania i brak odpowiedzi. Tak było np. z panią Jethon, jedną z liderów KODu, która twierdziła publicznie, że naruszana jest konstytucja, ale nie potrafiła powiedzieć, w którym punkcie. I taka żenada, takie pustosłowie panuje wśród większości zwolenników „totalnej opozycji”.
Dodane przez Jurek, w dniu 20.12.2017 r., godz. 06.33
Że też się nie znudzi się panu Głowackiemu to ciągłe natrętne ględzenie i patroszenie własnych zakompleksionych wnętrzności! Język nienawiści, szukanie wyimaginowanych wrogów, spiskujących przeciw prawdziwym "patriotom", obrzucanie przeciwników nieudowodnionymi ciężkimi zarzutami fałszerstw itp., zgrane do wymiotów, pseudo argumenty - świadczą o jego pokrzywionej osobowości mającej silny związek, ze "zwalczanym" bolszewizmem, który nie przyjmuje, może nie rozumie, bo jest pozbawiony zwykłej, ludzkiej empatii, innych niż własne, ordynarnych w formie, argumentów. Przykro czytać to co pisze i strach przed tym co zrobi, gdy już będzie u władzy.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.12.2017 r., godz. 08.58
Jeżeli do Brukseli się "donosi" jak pisze Glowacki to obatel i inni Wasi biorący kasę Unijną są targowiczanami i zdradzieckimi mordami.
Jurku zorganizuj palenie śiweczek w obronie tego co było
Dodane przez AdaM, w dniu 20.12.2017 r., godz. 14.30
Co ciebie Jurku tak boli d...? Taśmy kelnerów z restauracji Sowa & Przyjaciele były fałszerstwem? AmberGold, to była loteria dobroczynna? Do pięt nie dorastasz Głowackiemu.
wpis 8.58
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.12.2017 r., godz. 17.29
Spłaszcza pan/pani problem. Biorąc rzecz historycznie Dmowski układał się z Rosją i nawet był posłem w rosyjskim parlamencie, Piłsudski ją zwalczał z rewolwerem w ręku. Obaj tworzyli polską politykę i swoimi działaniami doprowadzili ( oczywiście razem z wieloma innymi osobami i środowiskami) do niepodległości. Dzisiejsza zjednoczona prawica próbuje powoli odbudowywać suwerenność Polski, która była redukowana przez poprzedników, w szczególności nieszczęsną koalicję PO-PSL zgodnie z zasadą salami, po plasterku. Z pewnością dzisiejszym rządzącym nie wszystko się udaje, ale odbudowują polską suwerenność w mojej ocenie zarówno przez politykę krajową jak i próbują to czynić poprzez europosłów. Na razie jest to mało skuteczne, ale przynajmniej jasno artykułują na forum unijnym polskie interesy.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.12.2017 r., godz. 21.19
Taśmy kelnerów z restauracji Sowa itd są przestępcze !!!!!!!!!! To tak jakbyś miał dziewcko z gwałtu !!!!!!!!
Dodane przez Jurek, w dniu 20.12.2017 r., godz. 21.58
Tak, tak... - zapomniałeś jeszcze dodać zamach smoleński...
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2017 r., godz. 11.06
PIS TO ZDRAJCY,KTÓRYCH CELEM JEST WYRZUCENIE POLSKI Z UNII EUROPEJSKIEJ.
Dodane przez Chu.., du... i kamieni kupa, w dniu 21.12.2017 r., godz. 13.23
Ja proponuję wziąć ze soba wyszkowskich targowiczan z Nowosielskim, Mrozem, Wysocką, Kowalewską, Siekierskim, Kowalskim na czele i pójść ci pod sąd trochę popikietować. Nie poddawajcie się bez walki państwo. Żeby było jak dawniej.
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2017 r., godz. 16.58
Propaganda sukcesu ekonomicznego skończyła się w grudniu deficytem ponad 2 mld - a tak dobrze żarło...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.12.2017 r., godz. 19.36
Dlaczego nikt z „totalnej opozycji” nie podjął się polemiki z głównymi tezami felietonu – po pierwsze, że stan wojenny był zbrodniczy i wprowadzony przez zdrajców przeciwko polskiemu narodowi, po drugie, że z tymi zdrajcami sprzymierzyła się po 1989 roku część ówczesnej opozycji, związanej z Michnikiem, Geremkiem i Wałęsą i stworzyli zdegenerowane pół państwo zwane III RP ? Przyczyny są proste – obie tezy są dziś wystarczająco udokumentowane i w związku z tym temat jest bardzo niewygodny. Oprócz tego jest już wystarczająco dużo kanałów medialnych, gdzie ta wiedza jest prezentowana. A jednak nie dociera ona do wielu ludzi, również powiedzmy jasno, do normalnych, uczciwych Polaków, którzy albo nadal żyją w wirtualnym, stworzonym przez układ III RP świecie, czyli są zmanipulowani, albo widząc, jak silny jest przeciwnik już nie mają siły szarpać się. Są jednak również przyczyny ideologiczne np. czyjaś silna niechęć do kościoła, czy tez prawicy. Choć jestem zdania, że prawicowość, czy lewicowość nie jest tu sprawą najważniejszą. Znam w każdym razie uczciwych ludzi na lewicy, którzy podobnie oceniają naszą rzeczywistość.
do M.Głowackiego
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2017 r., godz. 21.51
Ma Pan zbyt prostackie spojrzenie na historię Polski,które uniemożliwia jakąkolwiek polemikę.
do Glowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2017 r., godz. 22.21
POLSKA WYSPĄ WOLNOŚCI OD PRAWORZĄDNOŚCI !! PIĘTA-szek Glowacki strażnikiem niepraworządności..Weź się chłopie schowaj w dziurę i nie kompromituj
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2017 r., godz. 23.23
Głowacki, wiesz dlaczego nie dyskutują tu normalni ludzie z twoimi tezami? Bo cię ignorują, najzwyczajniej. Uważamy cię wszyscy za chorego fanatyka.
śpi i śni
Dodane przez Emeryt, w dniu 22.12.2017 r., godz. 06.08
Może dlatego, że lepiej by Pan tkwił w tym swoim skansenie. Dla wszystkich jest to wygodne.
Dodane przez Aleksander, w dniu 22.12.2017 r., godz. 10.01
Ludzie o światopoglądzie Głowackiego absolutnie nie powinni obejmować żadnych funkcji z możliwościami decyzyjnymi ponieważ osoba ta będzie dyskryminowała osoby jej i partii Pis niesprzyjające.Wesołych Świąt dla zwolenników demokracji i Unii Europejskiej.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2017 r., godz. 10.11
Marku E, dbaj o alimenty, nie bierz przykładu ze swojego mistrza Kijowskiego. Pamiętaj, że młódka dziecka Bożą manną nie nakarmi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.12.2017 r., godz. 18.25
Diagnoza, którą postawiłem w felietonie powoli przebija się do publicznej świadomości. Jak bardzo byliśmy, a częściowo jesteśmy nadal zniewoleni, że spora grupa Polaków uważała Jaruzelskiego za patriotę. Człowiek walczący w imieniu Kremla z polskimi partyzantami, agent Informacji Wojskowej, która była najbardziej zbrodniczą organizacją w PRLu, człowiek odpowiedzialny za wprowadzenie stanu wojennego i przetrącenie narodowego kręgosłupa w latach 80tych patriotą ? Taki pogląd to jakieś szczyty duchowego niewolnictwa ! A jest on do dziś ważnym elementem myślenia o Polsce współczesnej dla wielu Polaków. Dla uściślenia dodajmy Polaków sowieckich tzn. trwale przeobrażonych na sowiecką modłę. Ale to się zmienia i z pewnością niedługo zmieni radykalnie. Proces będzie podobny jak z Żołnierzami Wyklętymi. Nikt tego nie zahamuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2017 r., godz. 21.58
Głowacki co ty tu piszesz o jakimś jaruzelskim.Nie znałem gościa i nie chcę ciągłego pistolenia na tym forum o tej postaci i twojej wylewanej nienawiści do tych czasów.Ocknij się facet i nie przynudzaj z tym stanem wojennym.To jakaś obsesja chorego nienawidzącego
Do 21.58 seledynowego niewolnika swoich obsesji...
Dodane przez Josek, w dniu 22.12.2017 r., godz. 23.01
Widać po wpisie, że należysz do ludzi co nie potrafią układać logicznych ciągów - nawet myślowych. A nie umiejąc korzystać z logiki formułujesz nieprawdziwe tezy , z których wynikają błędne wnioski. Mentalnosci młynarza -włóczegi nawet w którymś pokoleniu nie da się zmienić !!! PS. Nie chcę być adwokatem pana Głowackiego, ale proszę o uzasadnienie , jak się ten komentarz ma - do poruszanych tu wątków merytorycznie, bo polemika z twoim postem o tej jakości intelektualnej jest nie tylko kłopotliwa, ale również bezsasadna.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2017 r., godz. 09.57
Logiczne ciągi,,a NAWET myślowe ?? Hm ??...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.12.2017 r., godz. 10.19
Sowieciarstwo przyzwyczaiło się, że ich narracja jest dominująca w przestrzeni publicznej. Stąd konsternacja i nerwowość, a nawet agresja gdy zaczynają pojawiać się inne oceny. Pluralizm, który pojawił się po podwójnym polskim zwycięstwie w 2015 roku w mediach jest dla tego towarzystwa nie do zniesienia. Ale towarzyszu Aleksandrze, towarzyszu seledynowy trzeba się z tym pogodzić. Nie dacie rady. Metody Farmazona nie będą skuteczne. Kto wie, czy nie pójdzie siedzieć za swoje niezgodne z prawem zachowania. No, chyba że uratuje go esbecki synuś, towarzysz Tuleja. To chyba już ostatnia szansa Farmazona.
Dodane przez Jacek, w dniu 23.12.2017 r., godz. 11.53
Śnij dalej Aleksandrze Anonimie. Komuna utuli cię jak swoje dziecko, żołnierzyku III RP. W tym błogim śnie odejdziesz w odbyt niepamięci, amen. Nowosielski zapali ci z Mrozem świeczkę pod sądem.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2017 r., godz. 11.59
Zmieniać mentalność i karać do trzeciego pokolenia.To jest mendalność pisu.Co ty josek wyPIS-ujesz
" Jest w moim kraju zwyczaj,
Dodane przez Josek, w dniu 24.12.2017 r., godz. 12.52
że w dzien wigilijny , przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba, a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba. Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi przed wiekami. Braćmy się znów poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba. podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba."/ C.K. Norwid. ........... Tym symbolicznym opłatkiem z wiersza Norwida chcę się podzielić nie tylko z przjaciółmi z forum, ale też z adwersarzami oraz adminami. Wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia w ciepłej rodzinnej atmosferze oraz błogosławieństwa ze stajenki betlejemskiej !!!
Szanowny p. Josek
Dodane przez Tedy, w dniu 24.12.2017 r., godz. 17.36
Serdeczne zyczenia swiateczne. Niech Swiat magia o najpiekniejszej atmosferze,otworzy przed Toba wszelkiej dobro pomyslnosc i spelnienie. Z podziekowaniem za dotychczasowe,pelne madrosci,prawdy,kulturalne komentarze na tym forum . Zyczliwie pozdrawiam.
Głowacki
Dodane przez Głowacki, w dniu 25.12.2017 r., godz. 02.52
Wystarczy , Odpuść Pan.
Do Tedy
Dodane przez Josek, w dniu 27.12.2017 r., godz. 14.42
Dzięki za życzenia i miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie !!!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta