Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 grudnia 2018 r., imieniny Euzebiusza, Zdzisławy

„Konstruktywna opozycja” o ulicy Daszyńskiego

(Zam: 15.12.2017 r., godz. 15.16)

Miliony złotych możne wynosić potencjalny koszt przebudowy ul. Daszyńskiego w Wyszkowie. Dyskusja na temat tej inwestycji,
którą toczą władze powiatu i mieszkańcy, na razie nie doprowadziła do wypracowania konkretnych planów.

– We wrześniu radni konstruktywnej opozycji złożyli do Zarządu Powiatu wniosek o ujęcie w projekcie budżetu przebudowy ul. Daszyńskiego wraz z obiektami towarzyszącymi – podkreślił radny klubu PiS Waldemar Sobczak podczas sesji Rady Powiatu 29 listopada. – Wiem, że było kilka spotkań z mieszkańcami. My przed złożeniem wniosku też z nimi rozmawialiśmy. Czytamy w wyszkowskich mediach, że nie ma wśród radnych Rady Powiatu woli przebudowy tej drogi w 2018 r. Oświadczam w imieniu radnych konstruktywnej opozycji, że my taką wolę wyrażamy, by ta droga, która jest wizytówką Wyszkowa, w możliwie jak najszybszym czasie została przebudowana. Wiemy, że kanalizacja sanitarna i deszczowa swego czasu tych mieszkańców zalewała. Mamy świadomość, że wiele elementów, które były budowane 20 lat temu, jest na terenach prywatnych, ale myślę, że przy dobrej woli samorządu miejskiego, powiatu, prywatnych właścicieli można by przystąpić do koncepcji, projektu technicznego, by w przyszłości móc aplikować o środki zewnętrzne.
– Spotykam się na zebraniach Osiedla nr 7 i za każdym razem słyszę pytania o ul. Daszyńskiego. W niektórych miejscach ścieki spływają do deszczówki, w niektórych deszczówka spływa do ścieków, co w obecnym systemie jest bezprawne – podkreślił wicestarosta Adam Mróz. – Nie uda się rozwiązać problemu ul. Daszyńskiego bez przebudowy deszczówki, przyłączy sanitarnych, odbudowy podestów, tarasów, które są na terenach prywatnych. Mieszkańcy muszą wiedzieć, że my i gmina możemy inwestować tam, gdzie jesteśmy zarządcą drogi. Spotkania z mieszkańcami polegają na wypracowywania kompromisu, by zaplanować przebudowę. Inwestycja jest kosztochłonna, ale zapraszam także państwa do dyskusji – zwrócił się do przedstawicieli opozycji.
– Powiedział pan, że nie ma woli radnych, by przeprowadzić tę inwestycję – odparł W. Sobczak.
– A widzi pan tu wolę radnych? – zapytał retorycznie A. Mróz. – Ta inwestycja nie będzie kosztować 100 czy 200 tys. zł. Za taką kwotę to możemy pomyśleć o zajęciu się drobnymi naprawami, na generalny remont trzeba milionów złotych. W tym roku na pozyskanie środków zewnętrznych nie ma możliwości. W przyszłym roku można o nich pomyśleć, ale będzie pewnie dążenie, by naprawiać zdewastowane drogi w Porębie. W przypadku ul. Daszyńskiego nie wystąpimy przecież do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, bo nie są to grunty orne. Pozyskanie dofinansowania na tę drogę będzie trudne.
We wtorek 5 grudnia mieszkańcy wraz z przedstawicielami władz powiatu mają dyskutować na temat ewentualnej przebudowy ul. Daszyńskiego.
J.P.

Komentarze

Dodane przez bell, w dniu 19.12.2017 r., godz. 16.59
Jak zwykle! Po co budować kanalizację tam gdzie jej nie ma, gdzie mieszkańcy po kostki w błocie chodzą? Po co robić Ruczajową, Chabrową, Sosnową, skoro można jak zwykle przed wyborami przewinąć na lewą stronę chodniki i asfalt tam, gdzie już leży! Co wybory to te same zagrywki!
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 19.12.2017 r., godz. 21.04
W gminie Wyszków i na obrzeżach jest wiele miejsc, ulic, czekających latami na latarnie, drogi z kostki, chodniki a nawet kanalizację. zacytuję obecnego jeszcze burmistrza Gminy Wyszkowyje: " Przywykliśmy do bardzo wysokiego poziomu inwestycji, do budowanych nowych dróg, chodników, parkingów, coraz atrakcyjniejszej zieleni miejskiej. Ale wystarczy popatrzeć na inne tej wielkości i nieodległe miasta, by porównać tempo rozwoju. Zachęcam do takich wycieczek. Tylko w ubiegłym roku na terenie naszej gminy realizowane były inwestycje za około 50 mln złotych. W tym roku zrealizujemy gminne inwestycje za blisko 30 milionów złotych i w 2018 roku utrzymamy to tempo" "Zrównoważony rozwój społeczno ekonomiczny" naszego włodarza jednym pod nogi podstawia błoto i piach a innym co wybory wymienia lampy, kwietniki i chodniki. - Paranoja . Techniczno -drzewne wykształcenie na stanowisku burmistrza wspomaga tę paranoję.
rondo Daszyńskiego
Dodane przez Victor, w dniu 04.01.2018 r., godz. 20.32
Wyszków korkuje się przez brak zjazdu z ronda przy moście w ulicę Daszyńskiego. Zrobić większe rondo i zjazd, zlikwidować tę dziwaczną , prowincjonalną barierkę. Daszyńskiego nie jest deptakiem Wyszkowa i nie zastąpi placu ratuszowego. To wyludniona ulica, na której upadają sklepy. Raczej parking i to niebezpieczny z dużymi możliwościami stłuczek. Ja bym pozwolił właścicielom domów pozwolił na zbudowanie parkingów do ich sklepów i oddzielił je od ulicy chodnikiem i szpalerem drzew szybko rosnących
Dodane przez k, w dniu 09.01.2018 r., godz. 09.31
na rondzie daszynskiego sprawe by rozwiazal omijajacy rondo zjazd z mostu na bialostocka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl