Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

Lotto EuroJackpot – nowa ulubiona gra Polaków?

(Zam: 15.12.2017 r., godz. 12.31)

Rok 2017 z pewnością przejdzie w Polsce do historii, jeśli chodzi o gry liczbowe.Nie tylko z tego względu, że padła kolejna rekordowa wygrana w Lotto (w lutym 35 mln zł wygrał gracz ze Skrzyszowa – przyp. red.), ale dzięki temu, że Polska dołączyła wreszcie do krajów członkowskich EuroJackpot. Automatycznie pojęcie „kumulacja” nabrało w naszym kraju zupełnie nowego znaczenia, bowiem gramy teraz o nagrody rzędu 90 milionów euro, czyli nawet 375 milionów złotych! Ile do tej pory wygrali Polacy? Jak trafić wygraną i jak się na nią przygotować? Więcej ciekawostek i informacji o fenomenie ogólnoeuropejskiej loterii EuroJackpot piszemy poniżej.

EuroJackpot – skąd tyle „szumu” wokół tej gry?
Dokładnie 15 września 2017, w piątek, po raz pierwszy odbyło się losowanie EuroJackpot z udziałem graczy z Polski. Nie oznacza to jednak, że było to pierwsze losowanie w historii tej gry. Początki EuroJackpot sięgają bowiem marca 2012 roku. Od tamtego czasu, sukcesywnie do gry dołączają kolejne kraje.
Polska póki co jest 18 z rzędu krajem członkowskim. A oto cała osiemnastka państw, w których zakupimy te same oryginalne papierowe kupony EuroJackpot: Chorwacja, Estonia, Dania, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Łotwa, Islandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja, Włochy, Czechy, Węgry, Słowacja, Polska.

Loteria ogólnoeuropejska – dlaczego warto?
Losowania EuroJackpot mają miejsce raz w tygodniu, w każdy piątek wieczorem. Gracze z wszystkich 18 wspomnianych wyżej państw biorą udział w tych samych losowaniach. Jak łatwo się można domyślić, ma to niebagatelny wpływ na kwoty wygranych, bowiem przychody uzyskane ze sprzedaży kuponów na terenie 18 państw zawsze będą znacznie wyższe niż w przypadku gry, w którą gra się tylko w jednym kraju (jak polskie Lotto czy niemieckie 6aus49).
Obecnie pula nagród EuroJackpot waha się pomiędzy 10 milionów euro a 90 milionów euro. Przy czym Polacy ostatnio wygrywali nieco więcej, dzięki korzystnemu przelicznikowi kursu walut.

Kto wygrywa w EuroJackpot?
Póki co nikt z Polski nie wygrał jeszcze nagrody I stopnia. Niemniej jednak jesteśmy coraz bliżej. Udało nam się wygrać wszystkie nagrody niższych kategorii (w sumie jest ich aż 12!).
Najwyższa Polska wygrana EuroJackpot wyniosła 5 815 561,60 zł. Szczęście dopisało 24 listopada pewnemu graczowi z Radomska, który trafił nagrodę II stopnia. Był on dosłownie o włos od wygrania kolosalnej nagrody głównej!

Zasady EuroJackpot w pigułce
EuroJackpot to gra liczbowa, podobnie jak Lotto czy Mini Lotto. Tutaj jednak na pojedynczym kuponie zaznaczamy najpierw 5 liczb z puli 50 do wyboru, a także dodatkowo 2 liczby z osobnej puli 10 tzw. Euronumerów. Tak wypełniony kupon bierze udział w najbliższym, piątkowym losowaniu.
Główna nagroda o wartości 90 milionów euro padła już dwa razy. W 2015 roku szczęście dopisało graczowi z Czech, a rok później wielkim szczęściarzem okazał się gracz z Niemiec. Niestety nie zdradzili oni swojego przepisu na zwycięstwo. Jedno jest jednak pewne – na wygraną w EuroJackpot lepiej się dobrze przygotować, bo emocje związane z nagłym zastrzykiem gotówki wiążą się nie tylko z wielką radością, ale i ze stresem – „jak zachować anonimowość?”, „jak zainwestować pieniądze?”, i tak dalej…

Ciekawe kiedy Polacy doczekają się wygrania maksymalnej nagrody głównej? A na co Wy przeznaczylibyście 90 milionów euro? Jak wyglądałyby prezenty świąteczne w Waszym domu, gdyby nagroda przypadła właśnie Wam?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl