Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

Tiry dewastują lokalne drogi

(Zam: 07.12.2017 r., godz. 10.41)

Objazdy po drogach lokalnych, które wybierają kierowcy tirów omijający przebudowywaną trasę S8, mają fatalny skutek dla infrastruktury. Wtorkowy wypadek na drodze krajowej na wysokości Knurowca spowodował, że ciężki ruch skupił się na drogach w Porębie, Udrzynku – drogi, chodniki zostały tam znacznie zniszczone.

– Czy nie można na przyszłość postawić policjanta, by nie wpuszczał ciężkiego ruchu? Chodniki są w 50 proc. zniszczone – zawrócił uwagę na problem podczas sesji Rady Powiatu 29 listopada radny Sławomir Pędzich. – Jedna z mieszkanek zadzwoniła do dyżurnego policji, usłyszała, że nikt nie przyjedzie, bo nie ma wolnego radiowozu.
– Nie sądzę, że nie było wolnego samochodu, raczej nie było patrolu – stwierdził goszczący na sesji komendant wyszkowskiej policji insp. Michał Toporkiewicz. – Wszyscy komendanci mają identyczne problemy związane z wypadkami drogowymi. Kierowcy mają GPS-y, które pokazują alternatywne trasy. Jeśli wstrzymamy ruch na tej trasie, zablokujemy północno-wschodnią Polskę. To nie jest nasza zła wola. To jest ważna trasa, ogromne natężenie ruchu. Kierowanie sił do blokowania dróg poprzecznych spowodowałoby, że mniej policjantów byłoby na miejscu zdarzenia, a więc usuwanie skutków wypadku trwałoby dłużej. Objazd był wyznaczony, pojazdy kierowane były na Brok, ale przy takim natężeniu ruchu nasze działania mogą być nieskuteczne. Wójt z Brańszczyka, starosta dzwonili do mnie w dniu wypadku w sprawie jeżdżenia tirów przez drogi lokalne, zastanawialiśmy się co zrobić, jednak niewiele możemy uczynić.
Według insp. Toporkiewicza, dzięki monitoringowi możliwe jest wychwycenie kierowców, którzy niszczyli lokalne drogi i wyegzekwowanie od przewoźników odszkodowania.
– Zgłosiliśmy to zdarzenie do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kierowcy korzystający z nawigacji i polegający na własnym doświadczeniu będą rozjeżdżali te drogi. Będziemy jednak wypracowywać pewne rozwiązania, bo nie możemy pozwolić sobie na to, by niszczyła się wybudowana za miliony złotych infrastruktura – podkreślił wicestarosta Adam Mróz. – W Porębie Średniej droga jest co najmniej 10 cm zapadnięta. Były sytuacje, że koła ciężarówki jechały środkiem chodnika. Nie możemy się na to zgodzić, a stoimy wobec tej sytuacji bezradni, mieszkańcy boją się chodzić. Musimy wygospodarować co najmniej kilka milionów złotych, by wyremontować zniszczone drogi, chodniki. Liczę na państwa poparcie, kiedy będziemy występować do wojewody o pieniądze na odbudowę tych dróg – zwrócił się do radnych klubu PiS. – Bezcelowe jest odbudowywanie tej infrastruktury dzisiaj, gdy wiemy, że co najmniej rok będzie trwała budowa na S8 – dodał.
– Są wypadki, zwłaszcza na odcinkach remontowanych dróg krajowych, ale czy musicie się stosować tak do przepisów? Zanim przyjedzie jedna, druga ekipa na miejsce wypadku, cały ruch stoi – stwierdził Waldemar Sobczak. – Pracowałem na kolei, podjęliśmy decyzję, by obrysować kontury poszkodowanego człowieka. Przenieśli go, pociąg pojechał. Czy nie można usprawnić procedur, część zniszczonych w wypadku pojazdów przesunąć, by ruch był uruchomiony?
– Przy wypadkach śmiertelnych do czasu podjęcia decyzji przez prokuratora nie mamy prawa dokonywać żadnych zmian na miejscu zdarzenia – poinformował insp. Toporkiewicz. – Przy innych wypadkach można wszystko zrobić, tylko kto poniesie odpowiedzialność? Wczoraj po 1,5 godz. został wdrożony ruch wahadłowy. My, puszczając ruch na miejscu wypadku bierzemy odpowiedzialność za to, co się wydarzy. Musimy zapewnić bezpieczeństwo osobom biorącym udział w akcji ratunkowej.
– Ciężarówki to problem całego powiatu. Myślę np. o drodze Długosiodło-Porządzie-Wyszków – podkreślił Krystian Pędzich. – Rok jest mokry i podejrzewam, że do wiosny droga z Długosiodła do Porządzia zamieni się w kupę gruzu.
Komendant wyszkowskiej policji obiecał kontrole w tym rejonie powiatu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Duda, w dniu 07.12.2017 r., godz. 13.07
Mieszkańcy mają telefony w których są aparaty fotograficzne. Niech robią zdjęcia ciężarówek z widocznym niszczeniem chodników i rejestracją. Na tej podstawie można karać sprawców. Panie Mróz, blizej panu nie do wojewody z PiS, ale do marszałka z PSL. Starosta Pągowski powinien pana wspomóc u Struzika. Jeszcze przez rok będzie marszałkiem. Radzę się pośpieszyć. Policja jak zwykle ma całą gamę wymówek, a najskuteczniejsza jest w wyciąganiu ręki po podwyżki płacy i nagrody.
Dodane przez Zielone OSP - PSL, w dniu 07.12.2017 r., godz. 17.21
Wstyd, bo na wsiach gdzie jest ten problem są OSP, które powinny zając sie monitorowaniem tego typu przejazdów przez wioski. Ochotnicy, czekają tylko jak im manna z nieba spadnie za dyżury, na których nic nie robią. Do pracy junacy. Wstyd dla OSP.
Dodane przez Zielony zmielony, w dniu 08.12.2017 r., godz. 09.03
To ktoś podsumował dobrze OSP i podsunął rozwiązanie. Bo jak wiadomo, ta cała ochotnicza z nazwy służba nie jest całkiem taka bezinteresowna. Czaasem w pogoni za, no właśnie za czym? OSP potrafi przejść samą siebie. Przykład: 1 marca do wypadku drogowego na krzyżówce 1go Maja z Kowalskiego, ratować życie i mienie podążyło trzy ekipy OSP. Z Gulczewa, Lucynowa i trzecia nie wiem skąd. Najwiekszymi wozami zjechali. Postali, pogadal i po zakończonej sukcesem akcji i zrobieniu selfie się rozjechali. Tico puknął się z cinquecento. Nikomu się nic nie stało, nie było żadnych wycieków, blokady drzwi ect. Te trzy wielkie czerwone strażackie ciężarówki śmiesznie wyglądały na tle dwóch maluchów Tico i Fiacika. Tak wygląda skok na kasę w wykonaniu druchów OSP i w ogóle koordynacja Policji nad takimi akcjami.
Dodane przez ;), w dniu 08.12.2017 r., godz. 11.05
Trzy ekipki zgarnęły kasę za nic nie robienie. Niech pilnuja tirów na wsiach, będą mieli uczciwie zarobione pieniądze.
druhów!
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 08.12.2017 r., godz. 13.33
Statystyki mówią, że najwięcej piromanów wywodzi się z wioskowych supermanów. Dorobić chłopaki chcieli.
Dodane przez k, w dniu 08.12.2017 r., godz. 13.39
dewastowane sa drogi na wsiach a buduje sie droge dla tirow przez srodek miasta obwodnica jak sama nazwa mowi jest na obwodzie miasta a nie w srodku
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2017 r., godz. 16.30
O budowę S8 chodzi
Dodane przez ola, w dniu 10.12.2017 r., godz. 21.07
Co starosta Mróz POwie na opisaną super akcję z 1-go marca? Załogi wszystkich niePOtrzebnych wozów strażackich przyjechały do kolizji jakby na krzywy ryj, PO pieniądze POprostu. Starosta Mróz toleruje takie praktyki, bo to znak firmowy PO przecież jest.
Dodane przez tir, w dniu 11.12.2017 r., godz. 21.41
W Wyszkowie dzieje się tak od dawna. Tiry jeżdżą po mieście gdzie chcą. Zamiast zabiegać o budowę obwodnicy miasta nasze władze budują "obwodnicę śródmiejską" czyli drogę dla ruchu międzynarodowego przez środek miasta za gminne pieniądze.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2017 r., godz. 23.05
O Panu Mrozie powiem krótko:"co ja robię tuuu,co Ty tutaj robisz..."?
Dodane przez anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 09.53
Zgoda z tirem, co da obwodnica w środku miasta za gminne pieniądze. Mróz kompletnie nie interesuje się Wyszkowem i jego potrzebami. Przez całą kadencję i poprzednią zajmowali się inwestycjami dla Jastrzębskiego w Długosiodle. Na Wyszków nie maja czasu, dopiero Sobczak pokazał im, że mają coś zrobić na Daszyńskiego to może przed wyborami zrobią projekty. Za co biorą z naszych podatków ponad 10 tysięcy, miesiąc w miesiąc.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2017 r., godz. 11.26
a wystarczylo by pociagnec budowana obwodnice za drukarnie przez dzialki i pola do ul pultuskiej gdzies za cmentarzem z tamtad do ul serockiej i obwodnica by byla sto razy leprza
Dodane przez Antek, w dniu 12.12.2017 r., godz. 12.05
Najważniejszy wyszkowski druh OSP Adam Mróz, co mu się klapa od odznaczeń urywa, choć na zadnej akcji strażackiej nigdy nie był, mógłby wpaść na pomysł zaangażowania wioskowych junaków OSP do monitorowania tranzytu. Może zasłużyłby uczciwie na jakieś uznanie. Ale i na to nie wpadł licząc, że wszystko załatwi policja. Pomysł dobry, ale nie Mroza, bo kogoś z forum Wyszkowiaka. Jak druh Mróz podejdzie do sprawy?
skończ Waść
Dodane przez obserwator, w dniu 14.12.2017 r., godz. 09.07
Panie Mróz - SKOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl