Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

Doceniona za aktywność

(Zam: 23.11.2017 r., godz. 15.32)

Sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska odebrała nagrodę przyznaną w konkursie na Najaktywniejszą Liderkę Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim. Wyróżnienia gratulowała jej m.in. wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska.

Wręczenie nagród odbyło się 16 listopada w Zegrzu podczas Mazowieckiego Kongresu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w którym wzięło udział ponad 250 samorządowców z regionu. W tym gronie odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich pod patronatem marszałka województwa Adama Struzika. Sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska zajęła trzecie miejsce – jurorzy docenili jej działania na rzecz społeczności lokalnej, realizowane oddolnie, bez wsparcia organizacyjnego i finansowego instytucji czy organizacji, m.in. organizację Biegu Walentynkowego, spotkania integracyjne dla pań (Babski Wieczór) i dla ogółu mieszkańców (odbywające się na posesji pani sołtys), działalność w Radzie Rodziców i in. Monika Bieżuńska jest pierwszą w historii konkursu laureatką pochodzącą z gminy Wyszków i powiatu wyszkowskiego.
Tytuł Najaktywniejszej Liderki otrzymała Mariola Kruk – bibliotekarka i blogerka z Podkońców w gminie Rzeczniów. Komisja konkursowa doceniła podjęty przez nią trud tworzenia bloga (http://podkonce.blogspot.com/) i fanpejdża, dbałość o tradycje i kulturę, podejmowane projekty i działania dokumentalistyczne. Drugie miejsce zdobyła Justyna Kaczorek z gminy Baranowo – animatorka kultury i tradycji kurpiowskiej, która z wielką pasją wykonuje swoje obowiązki zawodowe i społeczne.
W konkursie oceniany był nie tylko wniosek – kandydatki musiały przejść test wiedzy m.in. o Mazowszu i Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich, a także prezentowały swoje osiągnięcia na spotkaniu z komisją.
Nagrody w konkursie wręczali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i przewodniczący komisji rolnictwa i terenów wiejskich sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.
Monika Bieżuńska w ramach wyróżnienia w innym konkursie na Najaktywniejsze Sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich została zaproszona do udziału w wyjeździe studyjnym na temat odnowy wsi na Opolszczyznę.
Gratulujemy!
J.P.

***

IV edycję konkursu na Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim organizuje Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w Województwie Mazowieckim pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest adresowany do liderek społeczności wiejskiej (działaczek kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania etc.). zamieszkałych stałe na terenie województwa mazowieckiego. Wymagane jest udokumentowanie działalności w postaci kronik, sprawozdań, relacji w mediach. Organizatorzy co roku za pośrednictwem konkursu szukają mieszkanek mazowieckiej wsi, które, zamiast biernie stać, działają na rzecz swojej lokalnej społeczności, a ich współmieszkańcy i współpracownicy określają ją jako liderkę. Dotychczas ten tytuł zdobywały m.in. Anna Łukawska – Adamczyk ze wsi Koszajec czy Anna Szpura ze Starej Kornicy.
Do konkursu zgłaszana może być działalność, która zakresem tematycznym związana jest z rozwojem obszarów wiejskich w województwie mazowieckim, a w szczególności z: wykorzystaniem środków unijnych na rozwój obszarów wiejskich w tym promocji najlepszych praktyk w zakresie realizacji projektów realizowanych w ramach tych środków; wykorzystaniem innowacyjnych technologii mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich; turystyką na obszarach wiejskich; wykorzystaniem dóbr kultury w celu rozwoju obszarów wiejskich; rozwojem rolnictwa ekologicznego oraz podnoszeniem jakości żywności; organizacją spółdzielczości oraz grup producenckich na obszarach wiejskich; aktywizacją społeczności lokalnych.
Na podstawie KSOW

Komentarze

Dodane przez Sąsiad, w dniu 23.11.2017 r., godz. 18.43
Warto robić dobre rzeczy, z ktorych mogą korzystać także inni. Wielkie gratulacje dla Pani Moniki.
Dodane przez Rodzic, w dniu 23.11.2017 r., godz. 21.20
Dziękujemy za przekazanie zdobytej nagrody(mikrofony bezprzewodowe za 2500 zł)uczniom naszej szkoły.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2017 r., godz. 22.18
A gmina jak milczała tak milczy... Czyżby zazdrość ze strony wydziału promocji? Przecież to reklama i uznanie dla całej gminy Wyszków i powiatu
Dodane przez Aga, w dniu 23.11.2017 r., godz. 22.31
Burmistrz jątrzył w koło Pani Moniki, jak z Panią Jadwigą , sołtys z Sitna. Podobno osobiście nie chciał by zamieścić wiadomość o nagrodzie od marszałka na stronie urzędu gminy. Pokazał klasę, taki mamy klimat, niestety.
Z byle kim się nie tańczy p. Moniko
Dodane przez Cel pal, w dniu 23.11.2017 r., godz. 23.10
Taką klasę ma Nowosielski a klimat, typowo bagienny.
Zwalczanie?
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2017 r., godz. 08.36
Rozumiem gdyby to było od pisoskiego wojewody, ale nagroda od peseloskiego marszłka. O co kaman
Dodane przez Dariusz, w dniu 24.11.2017 r., godz. 08.50
Gratulacje dla pani Moniki, podziękowania także dla pani Jadzi. Panie przecierają szlak aktywności, empatii i domaganie się zwykłej przyzwoitości przy realizacji inwestycji równomiernie na całym obszarze naszej gminy a nie tylko na wybranych terenach. Jak to jest trudne to przekonał się ostatnio sołtys Piątek z Krąg jak syknęli na niego konformistyczni radni i sołtysi obecnego burmistrza. Pani Monika mało, że jest sympatyczna to i uprzejmie stara się o inwestycje dla swojego terenu zaniedbanego przez obecnego burmistrza. To ona, kontynuowała sprawę chodnika wzdłuż drogi powiatowej, prowadzącej m.in. do szkoły. Burmistrz woli zamieniać dobre chodniki na lepsze a nie budować w nowych miejscach. Teraz pani Monika stara się o salę gimnastyczną razem z Radą rodziców szkoły bo dzieci nie mają gdzie ćwiczyć i uprawiać sport. Tu też może trafić na opór betonu burmistrza i jego radnych-bezradnych. Niestety takich kobiet jak pani Monika Bieżuńska, Małgorzata Ślesik Nasiadko czy redaktor Justyna Pochmara, pięknych, inteligentnych, aktywnych, asertywnych, jest w życiu publicznym niewiele albo jeszcze się nie ujawniły. A warto bo wtedy Wyszków będzie "piękniejszy".
Dodane przez Miasto seksu i biznesu, w dniu 24.11.2017 r., godz. 11.58
Nowosielszczak buduje drogi pod interesami Borka. Ulica Stolarska, jak na przemysłową dzielnicę była całkiem niezła, ale że ma tam interes Borek to i ulica jest lepsza od niejednej w centrum. Za hutą nowy asfalt w polu, tam gdzie Borek ma interes oczywiście. "Parkuj i jedź", chyba dla kierowców TIR Borka, pod jego halą na Leśnej, bo dla zwykłych ludzi kilometr od stacji to całkiem daleko. PSZOK na potrzeby jego interesów przez bardzo długi czas służył. Nowosielszczak odchodzi i ma już zapewnioną pracę na hali u Borka. Baj baj.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2017 r., godz. 12.02
Wstawianie postów na stronie fb Gminy Wyszków to tylko i wyłącznie działka wydziału promocji,a zajmuje się tym pani Edyta .Burmistrz nawet tego nie śledzi i nie wydaje opini
Burmistrz nic o niczym nie wie...
Dodane przez Ed, w dniu 24.11.2017 r., godz. 14.29
To niech PO-łyka żaby. Przypomina to komendanta gdańskiej miejskiej PO-licji, przesłuchiwanego przed Komisją Amber Gold. On nie wiedział nawet że w Gdańsku istnieje półświatek przestępczy. Kompromitacja Nowosielskiego nie wiedzieć co się firmuje, ale jaka władza takie działanie, a te jak zwykle PO omacku na chybił trafił. Niec idzie na tę halę pracować.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2017 r., godz. 14.35
ładna kiecka.
Dodane przez Gratulacje dla Moniki Bieżuńskiej., w dniu 24.11.2017 r., godz. 15.27
Tak działa wydział promocji, ze Anonim z 12.02 tłumaczy o co w tej promocji chodziło. Burmistrz tego nie śledzi ??!!, a tak właściwie to co ma do roboty. Pieniędzy nie załatwia, inwestycji nie nadzoruje, sport już pogrzebał. Gapi się z swoją doktorantką w facebooka i wymyślają kolejne ścianki. Ostatnio osoby do ścianek podrzuca Mrozowa z Pomocy Społecznej. Nawet nie ma promocji doktorantki, że jest doktorantką, bo klakierzy mogliby tego nie zrozumieć i uznaliby, że to zmiana w sztafecie. Ponieważ pani Monika nawet kwiatów nie dostała od pierwszego, bo klakierzy mogliby tego też nie zrozumieć to zróbmy jej promocję na facebooku i udostępniajmy ten artykuł na fejsie. A jak, niech ma promocje bo na to zasłużyła. A Nowosiel niech żałuje.
Dodane przez Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni., w dniu 24.11.2017 r., godz. 21.30
Burmistrz jednak śledzi Wyszkowiaka, się zreflektował i wrzucił zdjęcie z panią Moniką na facebooka. Wygląda to jednak jak zdjęcie z potańcówki a be ani me, że pani Monika to osoba niezależna i nagrodzona za działanie a nie za klakierstwo. Ale strona Gminy milczy, czyżby pani doktorantka nie wydała dyspozycji lub polecenia służbowego swojej kumpeli czy szefowi promocji wiemy kogo. Czy jest osobą wykształconą i wychowaną czy tylko wykształciuchem? Czekamy na odpowiedź na stronie Gminy. Czas też kilka miłych słów napisać i nagrodzić ludzi z PEPISKA, który są także aktywni publicznie. Czas wyróżnić za estetykę i inicjatywy, chociażby Wyszkowską Atlantydę,pana Piotra Płochockiego. Jak my, mieszkańcy Wyszkowa, czegoś nie dopilnujemy i nie będziemy wymagać się to będziemy paplać się w marazmie władzy obecnej.
Dodane przez Miasto seksu i biznesu, w dniu 24.11.2017 r., godz. 22.19
Pani Monika najlepszą promocję ma zawsze w Wyszkowiaku! A Nowosiel taką ma po prostu kiepską klasę. Nie ma się zresztą czemu dziwić, bo czym skorupka za młodu naciągnie... On uprawiał za młodu wiejskie mordobicie na zabawach i dyskotekach, a także w barze u Jana. Jak nie pamięta, jest wiele zeznań, które mogą mu o tym przypomnieć... Między innymi dlatego nie miał czasu za młodu nasiąknąć czymś "na poziomie", w kancelari w Niemczech też nie pracował, co by wynikało z jego przechwałek przedwyborczych, w charakterze okołoprawnym, tylko przy reomoncie tejże kancelarii, o czym zaswiadczyć mogą żyjący jeszcze świadkowie. To, że zmanipulował tę informację, to także wyraz poziomu, klasy itd. Idąc tą drogą, można dojść również do wniosku, że popierający go, reprezentują równie słaby poziom i klasę. Jak chociażby uważany za przyjaciela biznesmen Borek, co spowodował, że 11-go listopada ludzie nie mogli świętować, tylko pracowali grzebiąc w ziemi razem z prezesem. Ot klasa. To nie jest odosobniony przypadek. Wstyd i obciach jak na ludzi kreujących się na elitę elit tego miasta.
Dodane przez ;), w dniu 25.11.2017 r., godz. 09.07
Stołek Mrozowej zależy od gminnej władzy, to i w PO litykę się Pani Agnieszka angażuje PO "własciwej" stronie :) choć nie POwinna. Tak jest z ludzmi, którzy wytykają innym status, gdy sami dorobili się jedynie na budżetowym korycie. W naszym mieście bywa, że na tym patencie jadą całe rodziny. W tym konkretnym przypadku nie byłoby tak bogato na pensji POdrzędnej urzędniczki czy etacie miejskiego krawężnika. Tak wygląda tzw. klasa" średnia, uzależniona nie od wlasnej kreatywności biznesowej czy twórczej, ale budżetowego koryta. Kiedy namawia Ciebia ta uprzywilejowana kasta abyś na nią głosował, docelowo ma ona na myśli POlepszenie jakości życia nie Twojego mieszkańcu przede wszystkim, ale swojego właśnie, lub utrzymania sie na dotychczasowym, wygodnym POziomie.
Dodane przez Lipa Li, w dniu 25.11.2017 r., godz. 16.20
Pokazałby klasę jakby wrzucił zdjęcie Pani Moniki. Zdjęcie z sobą i Panią Moniką świadczy o tym, że chce przy tej okazji ogrzać się w światełku zdolnej i pięknej kobiety. Póki co, Pani Monika nadal nie ma co liczyć na docenienie poprzez artykuł na oficjalnej stronie urzędu gminy Wyszków. Nad którą łapę trzyma on sam, jak zresztą nad wszystkim, co pod ten urząd podlega. Zamieszczenie gratulacji na fb, uważam za arogancję i nowomodę załatwiania kurtuazji za pomocą mediów społecznościowych jak facebook, czy tt. To nas odczłowiecza, pozwala wykręcić się byle wpisem. Płytkie to jest jak studia w pułtuskiej wylęgarni kaczek. Ale skoro taki mamy klimat...
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2017 r., godz. 06.50
Murały - następny rodzaj kampanii antypisowej za pieniądze podatników.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2017 r., godz. 20.49
Murale, to kolejne brzemię ulicy PO transformersach. Nie ma ulica szczęścia za Nowosielskiego.
Dodane przez Jacek, w dniu 27.11.2017 r., godz. 16.56
I cud fontanna, ta trochę lepsza od poprzedniej z alegro za 2.500 zł, ale też bezguście.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl