Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 grudnia 2018 r., imieniny Euzebiusza, Zdzisławy

Maszt na 100-lecie niepodległości

(Zam: 23.11.2017 r., godz. 15.30)

By uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości, zarząd wyszkowskiego Klubu Żeglarskiego „Spinaker” planuje zakup i budowę masztu, na którym zawiśnie flaga narodowa oraz spływ Wisłą. Pieniądze na maszt organizacja chce pozyskać podczas publicznej zbiórki.

Środki będą zbierane do siedmiu oznakowanych i zaplombowanych puszek. Osoba zbierająca będzie miała identyfikator z numerem zbiórki 2017/4951/OR. Maszt ma towarzyszyć członkom klubu podczas spływu Bugiem i Wisłą planowanego w dniach 15 sierpnia-1 września 2018 r. Rozpocznie się po uroczystościach miejskich związanych z obchodami Cudu nad Wisłą w Wyszkowie, a ma zakończyć się uroczystościami państwowymi na Westerplatte.
– Chcemy, by spływ miał swoją symbolikę i był połączony z wysiłkiem ludzi zaangażowanych w wyprawę – podkreśla Wojciech Chodkowski z KŻ „Spinaker”. Po drodze planowane są odwiedziny w Płocku, Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu, Tczewie. W trakcie spływu maszt będzie zamocowany na tratwie, której towarzyszyć będzie kilka jednostek kabinowych typu Tango czy Mors. Spinaker chce, by w spływie wzięło udział do 40 osób – będzie to impreza ogólnodostępna.
Po wyprawie „Maszt niepodległości” zostanie przekazany samorządowi miejskiemu, którego radni zdecydują o lokalizacji. KŻ „Spinaker” sugeruje, by maszt został zamocowany przy moście kołowym – na skarpie nadbużańskiej obok popularnego herbu.
– Lokalizacja będzie wyznaczona w dialogu z klubem – jego zdanie, jako inicjatora przedsięwzięcia, jest dla nas ważne. Jako miasto weźmiemy na siebie koszt związany z umiejscowieniem masztu i dostosowaniem terenu pod jego potrzeby – podkreśla burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Projekt spełnia ważną rolę angażując wiele osób i buduje świadomość społeczną – dodaje.
Przedstawiciele KŻ „Spinaker” byli ok. 2 tygodni temu w Wodzisławiu Śląskim u producenta masztów. Koszt 18-metrowego, który ma stanąć w Wyszkowie to, według przedstawicieli klubu, 4 250 zł netto. Dodatkowo będzie trzeba zapłacić za transport i pogrubienie ściany masztu tak, by mógł służyć jako konstrukcja stała. Podczas piątkowego koncertu szantowego zebrano 934,74 zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Josek, w dniu 23.11.2017 r., godz. 18.44
Nie wiem dlaczego, ale puszka na pieniądze zaraz kojarzy mi się z Owsikiem i Kijowskim oraz z ich użytecznymi żebrakami !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2017 r., godz. 21.34
A mnie puszka kojarzy się właśnie z tobą josek - bezużytecznym żebrakiem.
do josek
Dodane przez Aleksander, w dniu 23.11.2017 r., godz. 22.03
Ze względu na wyjątkowo zajadłe i wredne komenty na tym forum....Życzę ci josek żebyś skorzystał z "aparatów" Owsiaka w szpitalu...Czasami takie mega kopnięcie pomaga na fanatyczne pis-zadęcie...Jesteś również bezużytecznym obywatelem tego państwa.Twoja wartość jest taka jak odżywcza styropianu
Dodane przez Aga, w dniu 23.11.2017 r., godz. 22.26
A mnie rozbroiła mina bezużytecznego Nowosielskiego. Puszka na maszt, co do którego nie mam zastrzeżeń, i 30 tysięcy na mural bubel z gen. Sowińskim. I zapowiedziane kolejne 30 tysięcy na kolejny mural bubel nazwany na forum "szał uniesień" przedstawiający burmistrza na paprotce, czy odwrotnie. Taki mamy klimat, niestety.
Bomba!
Dodane przez Komentarz znaleziony na Onecie!, w dniu 23.11.2017 r., godz. 23.02
"Wyszków miasto seksu i biznesu. Od lat rządzi tam klika, z którą zwykli porządni ludzie w systemie JOW nie mają szans. Dlatego "Wyszków tonie"! jak śpiewał Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar!" (Chłopak z Wyszkowa, więc wie o czym śpiewa)
do Aga (?)
Dodane przez Aleksander, w dniu 23.11.2017 r., godz. 23.04
Nie samych chlebem człowiek żyje a klimat mamy taki że rośliny ozdobne na klombach do jesieni nie zwiędną, mural się nie "zmydli"i psy go nie obszczą ani pogryzą jako Pis ma ochotę kogoś nie tylko pogryżć, zagryżć ale i pohańbić.
Dodane przez Cel pal, w dniu 23.11.2017 r., godz. 23.13
Klimat w Wyszkowie mamy typowo bagienny, mural też bagno. Finansowe i artystyczne
Zmydlony?
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2017 r., godz. 08.39
To żeś Aleksander wyPOcił odpowiedź dla Aga. Mówi sama za siebie
Dodane przez Jacek, w dniu 24.11.2017 r., godz. 09.11
Chleb chlebem a spartolony, brzydki jak noc listopadowa mural nie jest żadną sztuką Aleksandrze. Sztuką było wydać na dziadostwo niezgodne z prawdą historyczną tyle pieniedzy. To dopiero sztuka.
Dodane przez ~(), w dniu 24.11.2017 r., godz. 11.17
A czy ten maszt będzie z orlim gniazdem?
do Jacek
Dodane przez Aleksander, w dniu 24.11.2017 r., godz. 11.26
Jacku !! Czy brzydki to kwestia gustu.Kicz toto nie jest.Spartolony byłby gdyby część się rozmyła po deszczu (rozmydliła)...Dla mnie brzydkie są dzieła Picassa a w kontrze do mnie napiszesz,że nie znam się na sztuce.Może i się nie znam ale ten mural jest atakowany ze względu na zleceniodawcę i są to ataki czysto polityczne.
Aleksander kolejny raz zaorany.
Dodane przez Miasto seksu i biznesu, w dniu 24.11.2017 r., godz. 12.05
Co powiesz olek na temat "utylizacji" azbestu na własną rekę? Jedna z hal pewnego wyszkowskiego, zaprzyjaźnionego z Nowosielszczakiem biznesmena, odarta została z ton eternitowych płyt. Nigdzie nie można doszukać się kwitów na utylizację zgodną z prawem. Znów olek zaczniesz opowiadć farmazony o sztuce, unikając śmierdzącego dla władzy tematu.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2017 r., godz. 14.35
Śmierdzącego dla konkretnej władzy. Władzy Nowosielskiego i PO-dległej mu straży miejskiej.
Aleksander 22.03
Dodane przez Tedy, w dniu 24.11.2017 r., godz. 14.48
Takie zyczenia z ich spelnieniem, napisal padalec,zarzucajacy PiS msciwosc. Wiemy,ze osobnik ten,traktuje forum jak kosz na smieci,wyrzucajac swoje chamstwo,msciwosc,nienawisc i inne objawy towarzyszace schorzeniu. Do tego zazywane napoje procentowe,POzbawily go normalnosci. Wczesniej jego wpisy,wzbudzaly POlitowanie,teraz stal sie obiektem,ktory wywoluje smiesznosc. Taki wyszkowski klaun,jak wczesniej go nazwano i ktory w pelni,zapracowal na te nazwy. Seledynowy Aleksandrze,zycze,aby okres remisji trwal u ciebie jak najdluzej,PO wyjsciu z z niego, zabraknie nam klaun a, ktory rozsmieszal nas do lez swoim niedorzecznosciami
Dodane przez anonim, w dniu 24.11.2017 r., godz. 21.48
Po tym jak Kijowski przywłaszczył kasę ze zbiórek a Wałęsa wydawał dotacje jak chciał, ode mnie ani grosza nie dostaniecie. Daje tylko na WOŚP, dzieci i emerytów.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2017 r., godz. 09.26
Nie, no ludzie.Tak nie można rządzić.51 MILIARDÓW DŁUGU TYLKO W 2017 ROKU !!! Toż to cały program 500+, wcześniejsze emerytury i zakupy Macierewicza (ha,ha,ha).TU JEST DOPIERO SMRÓD NAD SMRODY.Kaczyński "spec" od KO(ns)TYTUCJI.ŻENADA I PONIŻENIE ROLI SEJMU
Dodane przez Aleksander, w dniu 25.11.2017 r., godz. 21.26
Pis to jest uczciwa partia.Płaci przecież milionowy dlug wdzięczniści ojcu Rydzykowi za otumanienie starych zdewociałych i nieszczęśliwych ludzi,którzy za bardzo nie wiedzieli co robią głosując na Pis.Zadłużenie ?? No cóż,pieniędzy zawsze można dodrukować,to tylko papier a na ekonomii prezes się nie zna.Koty to co innego.Przemyśl to Głowacki !! 51mld rocznie to hekatomba dla Polski !!
Dodane przez bravo, w dniu 26.11.2017 r., godz. 03.32
Chodkowski jak zwykle "kreatywny" inaczej. Podstarzały prowincjonalny lanser z grona zadowolonego z siebie małomiasteczkowego, geszefciarskiego establishmentu. Niczego co prawda sam nie wymyśli, ale za to potrafi papugować i kopiować. A to pomysły z Serocka a to z Warszawy. Teraz "wymyślił" maszt, pewnie przypadkiem na wzór tego, który stoi na rondzie "Radosława". Pomysł szalenie (oczywiście jak na Wyszków) oryginalny, godny "warszawskich" tabliczek z nazwami ulic. Brawo. Co dalej?
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2017 r., godz. 09.15
Po "szerokich konsyltacjach społecznych z żoną" (wzorem kaczyńskiego z Dudą).Doszliśmy do zgodnego zdania,że już na Pis nigdy więcej nie zagłosujemy.Jest to rzeczywiście zło i dewastacja Polski a te miliardy trzeba będzie spłacić.Spłacać je będą również Ci,którzy je otrzymują.
Unikasz tematu, zabrakło jaj?
Dodane przez Co z toba oluś?, w dniu 26.11.2017 r., godz. 09.59
Dodane przez Aga, w dniu 23.11.2017 r., godz. 22.20 Aleksandrze, podoba ci się Wyszków Nowosielskiego, gdzie biznesmeni bezkarnie kopią doły i wypalają w nich tony śmieci? Proszę zająć stanowisko na temat tej konkretnej wyszkowskiej patologii. Czy w waszym towarzystwie nie porusza się niewygodnych dla szałajdy Nowosielskiego tematów. A internetowa aktywność ma na celu odwracanie uwagi od problemów, z którymi Nowosielski nie potrafi sobie poradzić, nie chce lub nie może.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2017 r., godz. 22.20
INFLACJA !! CENY ŻYWNOŚCXI 5,8% DO GÓRY
Dodane przez Aga, w dniu 26.11.2017 r., godz. 22.38
Bierność Nowosielskiego w sprawie wypalania w prywatnych spalarniach śmieci, to nie jest dla Pana Aleksandra żaden problem, a on nie jest komendantem straży miejskiej, się dowiedziałam. Może Pan Chodkowski, tak bardzo przecież zatroskany swego czasu o prawidłowość funkcjonowania wyszkowskiej cynkowni, który ręczył po osobistej wizytacji w zakładzie, że wszystko jest tam w porządku, po czym doszło do tragicznego w skutkach wypadku, z podobną troską zainteresuje się tematem przyzakładowych, prywatnych spalarni śmieci? Procederu o wiele groźniejszego od bazgrołów na murach i działalności legalnego sklepu z alkoholem nocą.
Jeszcze do hipokryty Olka
Dodane przez Aga, w dniu 26.11.2017 r., godz. 22.59
Olku, mural jest brzydki, wykonany niedbale z kiepskim, na co zwrócił uwagę Karpiński Adam, warsztatem. Jest słono przepłacony ale przede wszystkim jest spartolony z powodu, że panowie "artyści" w pogoni za kasą a nie prawdą historyczną, pomylili oberwaną nogę. A to dużo gorszy grzech zaniedbania od np. gdyby Hitlerowi uczesać grzywkę na prawą stronę. Przypomnę, że temat muralu, również nie jest głównym tematem artykułu, a jednak się zaangażowaleś w dyskusję. To apropos powyższego, gdzie nie poruszasz niewygodnych dla Nowosielskiego spraw, bo wg Ciebie nie są głównym tematem. Sam sobie zaprzeczasz Olku.
Dodane przez Aga, w dniu 26.11.2017 r., godz. 23.04
Panie Aleksandrze, PiS nie jest głównym tematem artykułu. Wg własnych zasad nie powinieneś się przecież w takiej sytuacji wypowiadać. To, że nie jesteś komendantem straży miejskiej już wiemy. Zapętliłeś się Olku, i dlatego m.in. nie będziesz autorytetem na tym forum.
Żeby było wiadomo o co chodzi, Oluś odpisał.
Dodane przez TD, w dniu 27.11.2017 r., godz. 09.07
"do Aga Dodane przez Aleksander, w dniu 25.11.2017 r., godz. 22.35 Pod sądem stoją patrioci.Może kiedyś ich przeprosisz jak zrozumiesz co wyczynia Kaczyński i pożyteczni idioci piszący szowinistyczno-nacjonalistyczne "felietony".Tematem głównym nie są śmieci ani Nowosielski a ja nie jestem komendantem Straży Miejskiej."
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2017 r., godz. 10.44
A kto jest komendantem Straży Miejskiej?
Zaapalmy swieczkę PO d śadem, jak na grobie.
Dodane przez Jacek, w dniu 27.11.2017 r., godz. 10.55
Praca śledczych obnażyła, że wokół sądu apelacyjnego w Krakowie stworzono sieć firm powiązanych biznesowo i rodzinnie z byłymi pracownikami sądu. Schemat przestępczego działania zawsze był podobny. Firmom tym zlecano szkolenia lub remonty, które nigdy nie były wykonywane, ale z budżetu krakowskiej apelacji wypływały pieniądze... W gminie zrobion o kiosk i płytki na schodach za przeszło 100 tysięcy. Firma również zaprzyjaźniona.
mural to sztuka
Dodane przez obserwator, w dniu 27.11.2017 r., godz. 12.34
Matejko umieszczał na obrazach osoby, które naprawdę nigdy się nie spotkały, na pewno nie uczestniczyły w przedstawianym wydarzeniu, lub nawet nie żyły w tym samym czasie. Sztuka zawsze luźno traktowała historię, przykłady można by mnożyć. Naiwne jest oczekiwanie, by sztuka zastąpiła dokumenty historyczne.
Wot i wszystko
Dodane przez Szeregowy księgowy, w dniu 27.11.2017 r., godz. 13.38
Dowodzik proszę!
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2017 r., godz. 14.04
Zaglosuje na PiS ( nie glosowalam na nich) za to ze wywiazuje sie z obietnic przedwyborczych. Wszyscy poprzednicy Polske zadluzali, sami sie oblawiali, a zwyklych Polakow wysylali na szczaw i mirabelki. Tworzyli eldorado dla cwaniakow, oszustow i zlodziei.
Jaki burmistrz, taka sztuka!
Dodane przez Jacek, w dniu 27.11.2017 r., godz. 17.00
Jaka to sztuka to widać z daleka. Gdzie te szkolne wycieczki, które Nowosielski za sprawą bubla miał uczyć historii? Kompromitacja.
Dodane przez osevatorre, w dniu 27.11.2017 r., godz. 17.40
Doły kopali do wypalania śmieci, aż wkopali się z nimi na działkę sąsiada, co zgłosił fakt służbom. Dlaczego nie dowiadujemy się o takich rzeczach z Tuby Wyszkowa, Wyszkowiaków? Czy wyszkowska prasa rzetelnie wypełnia swoją misję?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.11.2017 r., godz. 19.35
PIS do tej pory, po dwóch latach pożal się Boże "rządów" nie zrealizował ANI JEDNEJ ze swoich przedwyborczych obietnic. Gdzie są darmowe leki dla emerytów??????? Gdzie jest kwota wolna od podatku na poziomie 12-14 tys?????????? Gdzie jest 500 zł na KAŻDE dziecko?????? Zamiast tego co obiecywał tumani nadal półgłówków tym, że rozbijanie polskiej armii jest jej umacnianiem, że dewastacja środowiska naturalnego w tym parków narodowych jest ich ochroną, że likwidacja wolnego sądownictwa jest koniecznością dziejową, że niszczenie systemu szkolnictwa jest reformą, że izolacja Polski na arenie międzynarodowej jest sukcesem ich dyplomacjii, że popieranie przez pispaństwo faszyzmu, ksenofobii i rasizmu jest patriotyzmem, itp, itd.
Dodane przez AntyBox, w dniu 27.11.2017 r., godz. 19.37
Prawda, że gang Olsena? Elita z kulką w nosie, od burmistrza PO biznes.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2017 r., godz. 21.01
ZwoLENNICY pis to ludzie prostolinijni.Nie rozumieją że sztuka ma prowokować żebyśmy koło nie nie przechodzili obojętnie.Może i racja.Znaczenia nie maczy ktoę stracił nogę i czy była to prawa.Głosowałem na Pis i nigdy,przenigdy za 1000000 plus tego nie zrobię.
do osevatorre
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2017 r., godz. 21.55
Armia bez broni.Maciar zakupił w polskiej firmie "Mesko" naboje do nowych karabinków a te są źle skalibrowane i nie nadają się do strzelania.Co któryś nie wypala w magazynku.Maciar Kłóci się z prezydentem.Poniża głowę państwa.Rozwala armię.Kupuje rakiety na które Nas nie stać za 70 miliardów zł. a Ty o jakimś dole ze śmieciami.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2017 r., godz. 22.26
Panie Marku Eychler.Pis prowadzi politykę historyczną poprzez kreowanie prostackich mitów,którymi mobilizuje najprostszy elektorat do odbudowy nacjonalizmu,który się nie liczył za PO-PSL.Przykładem "felietony" Głowackiego.
Dodane przez K22, w dniu 27.11.2017 r., godz. 23.08
Już się nie POdpisujesz Aleksander? Sztuka na takim POziomie w ogóle nie ma znaczenia. Tylko, jest jedno ale. Nowosielski z Marszałem wyłudził na badziewie 30 tysięcy złotych. Na kolejne badziewie niech POszuka Nowosielski tych pieniędzy w kieszeni swoich żyjących jak POd kloszem kolegów biznesmenów. Tak w ramach małego zadośćuczynienia za kotłowanie PO nocach śmieci na przemysłową skalę. Eychler Ekologu, a ty może zajmiesz się tematem azbestu zdjętego z dachu jednej z wyszkowskich hal? Gdzie wylądował? W dole, czy został zutylizowany w wysokiej temperaturze jakiejś przyzakładowej spalarni? Chłopki wyjdą ze wsi, ale Komorowo w chłopkach POzostanie do 4 POkolenia. Pieniądze nie mają tu znaczenia.
Dodane przez Słoma z butów, w dniu 28.11.2017 r., godz. 07.55
Prostacki jest ten co wypala śmieci w dołach, a drugi prostacki jest ten, co piecze sobie na tej przyjaźni kiełbaski. Koparka w ruchu w dniu 11 listopada jest prostacka. Prostactwo z PO-PSL nazwało się w Wyszkowie elitą.
Dodane przez Pawlak, w dniu 28.11.2017 r., godz. 08.05
Doły do wypalania śmieci u kolegi to symbol wyszkowskiego dziadostwa POd rządami Nowosielskiego. Stąd może POmysł na zlokalizowanie w Wyszkowie POtężnej, obsługującej pół Mazowsza spalarni? Na zasadzie wszystko dla kolegi: Stolarska, asfalt w polu, parkuj i jedź, stadion... spalarnia... żeby synek mógł dorobić. A ty o jakiejś wielkiej POlityce, którą widzisz jedynie w mediach. Syfem z wypalanych w dołach PO nocach śmieci oddychają twoje dzieci. Na zdrowie, jak w Ciechocinku. Fajnie ci z tą świadomością?
Dodane przez Sztuka, w dniu 28.11.2017 r., godz. 08.14
Wizja artysty mogłaby równie dobrze POzbawić Sowińskiego głowy. Jak się jej POzbawili wyszkowscy samorządowcy POpierający tego rodzaju antypromocję mista z aprobatą (w kontekście) Piotrusia. Nowosielski za taką rewolucję wysupłałby może i z 50 tys. To dopiero byłaby szokująca promocja, przebijająca POmyloną nogę. Zamiast munduru mógłby Sowiński wystąpić w POżyczonym od Nowosielskiego dresie. POmysł za 70 tys. Że też "człowiek z klasą" nie POmyślał?
Wasal
Dodane przez Pokażmy im klasę, w dniu 28.11.2017 r., godz. 09.02
Biznes z klasą zrobił sobie z PSZOK odbiorcę przemysłowych smieci, a kolega burmistrz z klasą podnosi mieszkańcom opłaty za śmieci! Pokażmy klasę i pogońmy dziadostwo z okupowanych stołków.
Dodane przez ola, w dniu 28.11.2017 r., godz. 09.45
"dobra zmiana" to największy w historii naszej ojczyzny fake news - historia rozliczny - P.S. PAD, za chwilę rozpocznie się sezon narciarski i będzie dobrze; zapomni Pan o smutku, przykrościach i niepokojach na stoku
Dodane przez Kola, w dniu 28.11.2017 r., godz. 10.43
Zacznij od świeczek pod sądem to rozliczanie ola ;) A przy okazji rozlicz Nowosielskiego z tolerowania u znajomych prywatnych, nieekologicznych spalarni śmieci. To nie jest fake news, widać to i czuć, szczególnie po nocach.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.11.2017 r., godz. 11.00
Nie rozumiem ola twojego sarkazmu. Mieliśmy 8 lat drogiego państwa, wielokrotne podwyższanie podatków, akcyzy, także VAT i nie wiadomo gdzie te pieniądze szły.W zamian za coraz większe daniny dla państwa, państwo było "teoretyczne", znikały elementy tego państwa z prowincji, posterunki policji, urzędy, zlecenia i umowy były dla swojaków, przez źle skonstruowane przetargi bankrutowały polskie firmy drogowe, które były podwykonawcami. Firmy państwowe, które przechodziły w formę spółek SP, były albo sprzedane biznesmenom typu Kulczyk, którzy po małym liftingu, sprzedawali z dużym zyskiem albo były w złej kondycji finansowej m.in ze względu na nieudane inwestycje nieprofesjonalnej kadry menadżerskiej albo były wyprowadzane duże pieniądze na dodatkowe, niepotrzebne analizy prawne itp. Dziwnym trafem przyszła "dobra zmiana" i wszystkie te mankamenty wyszły na światło dzienne. Inna sprawa to sprawa sądów, prokuratury i całego tzw. środowiska prawniczego. To co się pojawia budzi zgrozę. Sędziowie na telefon, brak działań prokuratury, ponoć niezależnej widoczna przy sprawie Amber Gold, zapędy korupcyjne widoczne przy sprawach prowadzonych przez komisję weryfikacyjną, ostatnie zatrzymania w środowisku prawniczym w Krakowie itd. To jest sytuacja patologiczna. Czy "dobra zmiana" powinna działać tak ostro, stosując nowe przepisy, ustawy, wywalające obecne władze niektórych sądów powszechnych, KRS i SN, nie jestem do końca pewien ale co można innego zrobić jak ryba psuje się od głowy i rzutuje na całe środowisko ?
Wypalona jak dół na Leśnej
Dodane przez Miasto seksu i biznesu, w dniu 28.11.2017 r., godz. 11.03
Słabiutko Pani doctor. Wraz z wypalaniem w Wyszkowie śmieci i Pani nam się wypaliła. Przecież już celebryci TVN mówią że straszenie PiSem nie działa. PS. widzialaś słynny już film?
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.11.2017 r., godz. 11.41
Sprawa demokracji, bo widzimy tu agresywne działanie totalnej opozycji, niekiedy nieadekwatne działanie obecnej władzy, różne nieprzyjemne działania zagranicy pod wodzą Donalda Tuska jak to pokazał Jacek Saryusz Wolski, człowiek, który był wtedy wewnątrz PO i różne krótkotrwałe działania niekorzystne wewnątrz Polski. To buduje atmosferę jakby umierała demokracja w Polsce i zbliżania do państwa totalitarnego. To jest może opcja obywatela wpatrzonego bezkrytycznie w opozycję totalną a rzeczywistość okazuje się bardziej złożona. Jest na pewno w PiS dużo prostaków, których wypowiedzi są co najmniej wątpliwe, uważających, że skoro tamci plotą bzdury to my możemy używać ostrych, nie zawsze sensownych argumentów. Pojawił się też konflikt między prezydentem Andrzejem Dudą a częścią zjednoczonej prawicy, po zawetowaniu ustaw o KRS i SN, konflikt między prezydentem a ministrem Macierewiczem, w sprawie reformy dowództwa Armii i tu też pojawiło się wiele głupich wydarzeń, które podchwyciła totalna opozycja i liberalne media. To są jednak sprawy marginalne przy ocenianiu ogólnego stanu demokracji w Polsce. Stronie rządzącej co można zarzucić to działanie Sejmu a głównie brak na poziomie polityki informacyjnej i polityki wizerunkowej tego organu. To jest główny problem, oprócz przedstawiania rozwiązań legislacyjnych, które powinny być coraz lepsze. Co do pogorszenia się stanu demokracji to największy udział ma tu totalna opozycja i jej "przyjaciele" na zewnątrz, w tym duża jest rola Donalda Tuska, który nawet nie sili się na jakąkolwiek zakładanie masek. Porównanie Polski do Rosji jest totalnym nieporozumieniem. Co do innych elementów to ostatnie ataki związane z Marszem Niepodległości, jako marszu 60 tysięcy faszystów to jest bardzo duże osłabianie Polski na zewnątrz. Patrzę na ostatnią histerię. Sześciu europosłów PO zagłosowało skandalicznie za rezolucją przeciwko Polsce, żeby ukarać Polskę, pierwszy raz, nikt wcześniej tego nie zrobił. Młodzież Wszechpolska zrobiła happening w Katowicach wywieszając portrety szóstki europosłów na symbolicznych szubienicach. Impreza trwa krótko i nie było żadnych ekscesów. Nie ma także żadnego zagrożenia dla europosłów, ale muszą liczyć się z protestami Polaków na spotkaniach z nimi. Ale jaka jest reakcja PE ? Przewodniczący PE, pan Tajani, interweniuje u Beaty Szydło aby zapewnić bezpieczeństwo tym europosłom PO. To zakrawa na farsę. Gdzie byli szefowie PE gdy zabito w Łodzi, Marka Rosiaka, szefa biura europosła PiS Janusza Wojciechowskiego ? Dlaczego wtedy nie zareagowano ? Co ma do ekscesu Młodzieży Wszechpolskiej rząd RP ? Wszelkie defekty demokracji zrzuca się na barki władzy, choć jakby ukrócili wolność wypowiedzi czy zgromadzeń to naraziliby się na inne ataki zagranicy i opozycji w Polsce. A, że ta nie przebiera w słowach to mamy to co widzimy.
Dodane przez Dariusz, w dniu 28.11.2017 r., godz. 11.53
To jaka jest sytuacja w Polsce mamy tego odbicie także w Wyszkowie. W Wyszkowie rządzi koalicja PO-PSL pod wodzą burmistrza Nowosielskiego, wspierana po cichu, ku zdziwieniu wyszkowian, przez szefa PiS w Wyszkowie. Widzimy też wszystkie mankamenty tej władzy samorządowej, które miała władza centralna PO-PSL pod wodzą Tuska czy Kopacz, tak w warstwie upolitycznienia urzędów i firm, nieformalnych powiązań, ale w warstwie takiej jak fakt, że usługi komunalne są coraz droższe, jak woda i kanalizacja, która wzrosła z 9.2 zł na ponad 11 zł, jak teraz sprawy związane z odpadami. Urząd nie zapewnił nawet takiej prostej sprawy jak różnorodność worków, na segregowane odpady. Wszystkie są jednakowe i trudno nawet dzieci zmobilizować do wrzucania różnych odpadów do worków o różnych kolorach. O innych bardziej poważniejszych sprawach może przed wyborami samorządowymi, które już za rok.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2017 r., godz. 13.03
A wielke byznesmeny Borki, tosię przypadkem nie uwłaszczyli na STW?
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2017 r., godz. 14.20
Biorąc wzór z biznesmenów, nadprodukcję odpadków trzeba będzie spalać.
Dodane przez Edyta, w dniu 28.11.2017 r., godz. 14.40
Idą wybory, Nowosielski ze swoim kolegą z PiS niech idzie pracować do Borka przy łataniu palet. Pokażmy mu jego miejsce.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2017 r., godz. 15.15
Jake byznesmeny taki burmistrz skubany.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2017 r., godz. 15.23
Waldusiowi prezesowi PiS wcale,ale to wcale nie zależy na wygranych wyborach jego parti.Liczy się tylko jego wygrana a reszta się nie liczy.udaje tylko ,że walczy z władzami wyszkowskimi,a tak naprawdę dobrze się przy nich kręci.psuje reputację partii...
Nowosielski odchodzi!!! Uwaga, to nie jest fake news!
Dodane przez SZOK, w dniu 28.11.2017 r., godz. 19.25
Ponad 50% PO-dodwyżka za śmieci!!! Nowosielski przegrywa wybory. Wyszków to nie dojna krowa dla chłopków i dresików.
Dodane przez Anna Maria, w dniu 28.11.2017 r., godz. 21.35
Nowosielski na koniec kariery będzie kojarzony ze... śmieciami. Dobrze.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2017 r., godz. 21.53
To jednak fake news pisany przez durnia ciągle PISzącego o kamizelce
Do szok
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2017 r., godz. 22.31
Nie odejdzie,Nie ma konkurencji.zadna z parti i żaden komitet nie ma mocnego kandydata.a jakby był kandydat,to nie ma ochoty na Start w wyborach.Wyszkow tonie...ale niektórzy chyba lunią być podtapiani?
Dodane przez ;), w dniu 29.11.2017 r., godz. 00.09
Rewelacja, szał stulecia! Dresik w dziurę śmieci wleciał!
Wyszków - czerwone miasto seksu i biznesu
Dodane przez MN, w dniu 29.11.2017 r., godz. 00.42
Dlaczego tak ciężko mi ująć się za feministkami? Bo przez lata mnie przekonały, że ich ciało to ich sprawa, że chcą wolnego seksu i nie uznają żadnych „średniowiecznych” granic. Lewacka ideologia gardzi cnotą, wstrzemięźliwością, czystością. Nie dziwmy się więc skutkom. Kto nie ma szacunku do samego siebie, tego tym bardziej nie uszanują inni.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 29.11.2017 r., godz. 07.21
Pozorna cisza w PIS w Wyszkowie to przeciągnięcie i cisza, najbliżej jak się da wyborów. Im więcej wiązanek , mszy , wewnętrznych kłótni i konfliktów tym mniej działania na korzyść wyborów, kandydatów, ludzi. Obecny Burmistrz spokojnie robi kampanię od połowy 2017 r. w czym pomaga mu Waldziu i cały PIS swoją bezczynnością. Nie łudźmy się dobra zmiana zasilliła tylko w Wyszkowie banery. PIS wyskoczy przed wyborami z pakietem nikomu nie znanych osób i znowu przez przypadek przegra wybory tylko kilkoma głosami. Współzależność Nowosielski-Sobczak działa jak układ PO-PSL. Jeden i drugi nie do ruszenia.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 09.01
Zawsze będzie wybór, żeby nie głosować na PiS, PO, PSL i Nowosielskiego. Ostatnio głosowałem na Garbarczykową jako kandydatkę na burmistrza i kandydatkę z komitetu Masz Wybór, Monikę Bieżuńską. Nie wygrały ale nie ma wstydu. Sądzę, że komitet samorządowy to Marek Głowacki i Adam Szczerba utworzą i sensownych kandydatów zaproponują. Nie będzie wstydu na nich zagłosować.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 09.07
Na żadne zbiórki tej platformerskiej opcji nie dam się wkręcić. Bogacze, utuczeni na naszych podatkach, wyciągają rękę. Ostatnio widziałem farsę w wykonaniu byłego KODowca, Kijowskiego. Podobno ma wyjechać z Polski bo tu nie ma pracy dla niego, a inne głuptasy zbierają kasę dla niego, żeby nie wyjeżdżał. Uzbierali już 15 tysięcy a chcą 25 tysięcy. Parodia, utrzymywać pajaca, jedną żonę i jeszcze alimenty na dzieci dla tego nieroba.
Dodane przez ola, w dniu 29.11.2017 r., godz. 14.04
Dwie panie, które zostały oddelegowane na najważniejsze dla Polski komisje, o KRS i Sądzie Najwyższym, poza niewątpliwą "aparycją" nie znają poprawek PiS wniesionych do projektów PAD! - jedna z pań natomiast zdążyła obrazić personalnie prezes SN, natomiast druga dumnie oświadczyła: nie będą odnosić się do pytań opozycji! 100 lecie niepodległości ojczyzny zapowiada się ciekawie: brak kompetencji i zamordyzm
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 15.25
Ola aby już nie bylo tak jak bylo
Do anonima godz 9.07
Dodane przez Bezpartyjny, w dniu 29.11.2017 r., godz. 15.42
Od stycznia ma być znów zmieniona ordynacja wyborcza i chciał czy nie trzeba będzie głosować na partię.jeżeli tak będzie będę głosował na osoby,które znam nie patrząc na ugrupowanie
Do anonima z 9.01⬆️
Dodane przez Bezpartyjny, w dniu 29.11.2017 r., godz. 16.16
Pomylka z powyzszym komentarzem.sorki anonim z 9.07
Dodane przez ola, w dniu 29.11.2017 r., godz. 18.39
Anonim, masz rację, lepiej już było - obecnie prokurator stanu wojennego proceduje uchwały o KRS i SN a wtóruje temu wszystkiemu ikona "Solidarności" (?) Zofia, słynna już na całym świecie. P.S. warto być przyzwoitym...po prostu
Dodane przez anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 18.47
A kto jest znany i sensowny nie patrząc na ugrupowanie. Wybory niedługo a nikogo na horyzoncie.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 19.16
Nieprawda, że będą tylko partie. Poza tym w Wyszkowie partie to dno i nie będzie problemu żeby z nimi wygrać.
Dodane przez Ania, w dniu 29.11.2017 r., godz. 19.16
W źyciu nie zagłosuję na wyszkowski PiS dopóki rządził w nim będzie Sobczak.Wyszków potrzebuje zmian i ludzi nieuwikłanych w układy.
Dodane przez WaldemarS, w dniu 29.11.2017 r., godz. 19.43
Myślę, że najlepszym prezentem dla Polaków na następne Święto Niepodległości byłoby odsunięcie mafii pisowskiej od władzy i pozamykanie w więzieniach tych zdrajców Ojczyzny. Tak właśnie utraciliśmy niepodległość przed zaborami. Oddaliśmy władzę w ręce oszustów, którzy teraz w osobie towarzysza piotrowicza śmieją nam się w twarz. Jeżeli nie zatrzymamy tego rujnowania przez nich kraju, Polska znowu utraci niepodległość. Nie ma już TK, rzetelnego nauczania, sądów, demokracji, a tera pisiory, mając świadomość, że popiera ich niecałe 20% społeczeństwa, zrobią wszystko, żeby sfałszować wybory i nie oddać raz zdobytych koryt. Dlatego kombinują przy ordynacji wyborczej. Na razie nie ma co świętować.
Dodane przez Aleksander, w dniu 29.11.2017 r., godz. 21.18
Kombinacje z ordynacją wyborczą NIC WAM nie dadzą.Ludzie wkrótce się od Was odwrócą.Już to robią.Przedterminowe wybory na Mazurach (Nowogard,Kozłowo) przerżnęli kandydaci Pis z kretesem.Nie pomogła foto z sołtysową.Oglądajcie dalej TVPiss a będziecie mieli samą propagandę sukcesu.Totalna klęska nadchodzi a polacy otwierają oczy i do cholery przestańcie PISać o przeszłości.Miała ponoć być dobra zmiana a jest wielka demolka.
zemsta zawistnika
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 21.35
"Bogacze utuczeni z naszych podatków" ??? Jak można PISać takie bzdury...Jak ich nie popierasz,nie kupuj u nich to ich zrujnujesz i będą tacy jak ty
Dodane przez Lucyna Siedlecka, w dniu 29.11.2017 r., godz. 21.47
Jutro sesja i Nowosielszczak POdnosi POdatki za odbiór śmieci! Ma być POdwyżka z 8 do 10 PLN, od osoby, a te 12 to przeholowanie, żeby radni Abramczyk i Sosnowska mogli się oburzyć i "nie dopuścić do 50 % POdwyżki, bo niby ich wyborcy zjedzą. Nowosielszczak na koniec "wspaniałomyślnie" PÓjdzie na ten układ, okazując swoją "wielkoduszność" i ma miętko osiągną swój zamierzony cel 10 PLN. Nie udało się tego utrzymać w tajemnicy, niektórzy radni z ferajny wygadali się przed czasem. Tak czy siak to kolejna POdwyżka w świątecznym prezencie dla mieszkańców od Nowosielszczaka dla nas nieakceptowalna. On i jego radni chyba już przeczuwają, że ich czas dobiega końca. Chcą się jak najgorzej zapisać w pamięci wyborców i lokalnej historii. Zdrada!
Głosowanie będzie możliwe
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2017 r., godz. 21.49
Na partię lub komitet, lub koalicję.
Do Ani
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2017 r., godz. 07.59
Mi też wyszkowski PiS nie pasuje,ale jeżeli znajdą się w tej partii ludzie godni mojego głosu to tak.nie głosuje na partię tylko na człowieka,A są tam i też tacy,którym Sobczak nie narzuci swojego zdania
Do Lucynki
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2017 r., godz. 08.00
To prawda co piszesz.jest wszystko dokładnie tak jak mówisz
Dodane przez Leon, w dniu 30.11.2017 r., godz. 08.58
Czas na zmianę mija. Wyszkowski PiS bez zmian. Nie ma co liczyć też na zmiany podczas wyborów. Stara gwardia walczy aby utrzymać dotychczasowe układy. Nowosielszczak plan wykonał: lepszy stary wróg niż nieznany przyjaciel. Spokojnie może podnosić kolejne ceny, zaciągać kolejne kredyty, wyrzucać pieniądze na krzaczki, wymieniać latarnie i wszystkim śmiać się w oczy... PiS ma ręce czyste. Bezpiecznie pokrzyczą i pozornie pokrytykują, latami nie mając odpowiedzialności i realnej władzy. Głowacki z Sobczakiem na zdjęciach wymieniają się tylko miejscami w gazetach. Nie ważne co mówicie ważne że was widać. Jaka jakość taka opozycja. Lepiej odpocznijcie chłopaki.
Dodane przez Aleksander, w dniu 30.11.2017 r., godz. 09.09
Art.173 Konstytucji mówi: "SĄDY,TRYBUNAŁY SĄ WŁADZĄ ODRĘBNĄ I NIEZALEŻNĄ OD INNYCH WŁADZ" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polska demokracja jest mordowana,oddaje ostatnie tchnienie a cholery z pisu tu o paleniu śmieci w dole przez jakiegoś idiotę.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2017 r., godz. 09.11
Nie zdziwię się jak powiększy do 12 złotych a potem będą umarzać co niektórym, zbliżają się wybory. A większość będzie uczciwie płacić nawet za tych co będą nie płacić. Niestety taki mamy klimat.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.11.2017 r., godz. 09.19
A gdzie są dziś ci od Kukiza, co tak najgłośniej darli wtedy mordy, że podstawą demokracji są JOW-y ? Cały ich program to były wtedy te JOW-y. Jednomandatowe okręgi z resztą nie tylko oni popierali i nie oni wymyślili. Popierała i popiera je PO, SLD, PSL. Miały być rozszerzane na coraz wyższe szczeble polskiej samorządności, a docelowo również w wyborach do parlamentu. Teraz PIS zniszczył JOW-y w samym zarodku. Już na ludzi głosowania nie będzie, będzie wyłącznie na partię i przywiezionych w teczkach kandydatów.
Dodane przez Kijowski Niepodległy, w dniu 30.11.2017 r., godz. 09.21
Od kilku dni trwa zrzutka na "stypendium wolności" dla Mateusza Kijowskiego, by zatrzymać byłego lidera KOD w Polsce, który publicznie pożalił się, że od roku nie może znaleźć pracy i rozważa emigrację. To nie żart ani kolejny fake news. Lecz przejaw pewnego fanatyzmu i oznaka zbiorowej wręcz głupoty. Życie potrafi napisać jednak dowcipny scenariusz, tym bardziej że ci wszyscy, którzy uwierzyli w bajeczkę o ubóstwie byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji, ponownie zostali przez niego wystrychnięci na przysłowiowego dudka. Nie wystarczyło, że Kijowski, mający problemy z płaceniem rodzinie alimentów oraz zarzuty prokuratorskie za aferę fakturową, którą na początku roku ujawnił Onet i "Rzeczpospolita", już raz oszukał tysiące KOD-erów, biorąc do swojej kieszeni pieniądze zebrane przez "obrońców demokracji". Teraz robi to po raz drugi całkowicie bez jakiegokolwiek wstydu i zażenowania. I nie chodzi w tym przypadku o jakąś malwersację, lecz o zwyczajne wykorzystanie ludzi, którzy ponownie uwierzyli mu i jego bajeczce o ubóstwie, braku pracy i konieczności emigracji. Kijowski może liczyć także na wąską grupę zwolenników, którzy stali się wręcz jego wyznawcami. "Twoja wiara wystawiła Cię na ciosy. Nie wszyscy byli godni Twojego serca. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś popłyniemy ulicami jak lawa, jak śpiewa KOD-Kapela" - napisał jeden z wiernych sympatyków. Inny dodał: "Mateuszu… trąciłeś kiedyś w naszych duszach strunę… o dźwięku Obywatel… i ona dalej gra tak jakbyś dalej przy niej był. Dla mnie nie odeszłeś nigdy… a więc bądź". W niedawnym wywiadzie były lider KOD-u stwierdził, że żyje dzięki pomocy rodziny i przyjaciół, którzy robią mu nawet zakupu spożywcze lub zapraszają na posiłki. Narzekał, że nie może znaleźć w Polsce pracy i z tego powodu rozważa emigrację zarobkową. Brak ofert tłumaczył tym, że ludzie boją się go zatrudniać. Lecz jak się okazuje, nie jest to do końca prawda. Portal dorzeczy.pl opisuje, jak przedsiębiorca z Łodzi chciał zatrudnić Kijowskiego. Propozycja restauratora pozostała jednak bez odpowiedzi. Ponadto trudno uwierzyć w sytuację, że ktoś, kto jak sam twierdzi ma duże doświadczenie w branży informatycznej, nie może dzisiaj znaleźć pracy.
SZOK w PSZOK!!!
Dodane przez Kunik/Kunicki z Komorowa, w dniu 30.11.2017 r., godz. 10.20
PSZOK w 2014 r. kosztował 0k. 90 tys. w 2017 prawie pół miliona. Skąd ta różnica Panie Abramczyk, Salwin, Pani Piórkowska? Chodzą słuchy że zaprzyjaźniony z Nowosielskim biznes elyta miasta, z PSZOK zrobili sobie przez te lata punkt odbioru firmowych śmieci. Taki jeden to cały syf ze swojej deweloperki przywoził a i opony od tirów z firmy transportowej. Jak w PSZOK zaczęli się buntować, to ich straszono burmistrzem! SZOK w PSZOK. Co na to były komendant Straży Miejskiej Wołodia Gryz? PSZOK nie jest z gumy i nie dla firm byznesmenów, co się mają za elytę miasta. Teraz z 90 tys. zrobiło się prawie 500. Czyli, ze to mieszkańcy zaczęli się składać na na syf przywożony masowo do PSZOK przez m.in. kolegów Nowosielskiego, eltarny byznes miasta. Są zdjęcia i swiadkowie! SZOK w PSZOK. Miłego samopoczycia Państwo etyczni radni, elyto miasta!
Dodane przez Aleksander, w dniu 30.11.2017 r., godz. 11.01
Pis zrobił inflację i ceny poszybują do góry nie tylko za wywóz śmieci.W Wyszkowie powinny być firmy konkurujące między sobą w tej materii a jest monopol.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2017 r., godz. 13.16
Śmietnik historii?
Dodane przez AntyBox, w dniu 30.11.2017 r., godz. 15.12
Eychler, ty startowałeś też z listy PO, bo głosowanie było na listę partyjną czy komitet. Startowałeś od Nowosielszczaka w systemie JOW, czylki głosowanie na gębę. Ani w jednym, ani w drugim przypadku, nic nie osiągnąłeś. Czyli oba systemy do d...? Jak ktoś jest wart głosu, to go dostanie. tObie się nie udaje, cobyś nie robił i pisał.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2017 r., godz. 16.55
Nowosielszczak na śmieciach historii.
Dodane przez Skąd my to znamy, w dniu 30.11.2017 r., godz. 18.30
Po burzliwej debacie w czwartek stołeczni radni pozytywnie zaopiniowali projekt planu dla Śródmieścia Południowego, który dopuszcza budowę pięciu wieżowców, w tym tzw. Roma Tower. "Wstyd!" - tak decyzję radnych skomentowali mieszkańcy, którzy uczestniczyli w sesji. Stołeczni radni głosami Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali w czwartek plan zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego i rejonu ulicy Poznańskiej. Jedyną radną, która głosowała przeciw planowi, była Paulina Piechna-Więckiewicz (Inicjatywa Polska). "Marionetki", "wstyd!" Podczas dwugodzinnej debaty poprzedzającej głosowanie mieszkańcy Śródmieścia i miejscy aktywiści apelowali do radnych o odrzucenie planu. "Zniszczy on klimat zabytkowej zabudowy tej części miasta"; "to jest złoty pociąg, którzy radni puszczają w kierunku deweloperów"; "ten plan nie jest w interesie mieszkańców" - mówili. Społecznicy i mieszkańcy krzyczeli podczas sesji: "marionetki", "za rok wybory". Przyjęcie planu skwitowali okrzykami "wstyd!". Na sali trzymano transparenty: "PoPiS deweloperów", "Radni nie łamcie prawa" czy "Centrum wizytówką stolicy". Projekt dla Śródmieścia Południowego Plan zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego zakłada m.in. powstanie przy udziale dewelopera na działce archidiecezji warszawskiej wysokiego na 170 metrów wieżowca Roma Tower, który ma stanąć u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Pozostałe cztery budynki mogłyby mieć wysokość od 160 do 235 metrów wysokości. Krzysztof Tyszkiewicz reprezentujący firmę BBI Development, która razem z kurią chce budować Roma Tower, przekonywał, że "centralny obszar biznesu powinien się właśnie znajdować w tym rejonie, tu powinniśmy budować". "To, że powstały alternatywne centra na Służewcu Przemysłowym czy na Woli, raczej nie jest wyrazem planowanej polityki przestrzennej, tylko wynika z podaży gruntów poprzemysłowych, które umożliwiły szybki rozwój na tych obszarach" - mówił. Jego wypowiedź została wybuczana przez mieszkańców i przedstawicieli ruchów miejskich. Prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak przyznał, że "zgadza się z Hanną Gronkiewicz-Waltz, chyba pierwszy raz". "W warszawskim ratuszu działa grupa przestępcza. Zgadzam się z panią prezydent. To nie jest jedna grupa przestępca, to jest kilka grup przestępczych" - mówił. Jego zdaniem, "ten plan nie tylko niszczy fragment Śródmieścia Południowego, ale dopuszcza rozwiązania korzystne dla mafii reprywatyzacyjnej". Prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel stwierdził, że procedowany plan "jest po prostu zły i niezgodny z prawem". Zaatakował również przewodniczącego klubu radnych Platformy Obywatelskiej Jarosława Szostakowskiego. "Dla pana mieszkańcy są dobrzy, kiedy pan selfie wrzuca z demonstracji KOD-u, a jak trzeba porozmawiać o ważnych dokumentach, które potem decydują o przyszłości miasta, to się nasz głos ignoruje" - powiedział. W ubiegłym tygodniu członkowie stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa złożyło zawiadomienie do CBA, ponieważ w ich ocenie istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przy uchwalaniu tego planu doszło do korupcji. Również w ubiegłym tygodniu stowarzyszenie Miasto Jest Nasze złożyło zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie zagospodarowania przestrzennego, zarzucając mu m.in. wady prawne.
Dodane przez Wola, w dniu 30.11.2017 r., godz. 21.31
Niech się mury pną do góry i przesłonia nam pałac kultury. Warszawa niech się rozwija i pnie do góry, dosyć z betoniakami, do których co chwila ktoś ma sentyment jak do WC prz PKiN, jak pawilon Emilia przy Emili Plater itp. Jak się kmuś te kurniki w centrum miasta podobają niech je przeniesie do skansenu pod Warszawę.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.12.2017 r., godz. 08.10
Monopol z wywozem śmieci.Monopol z kablówką.Multimedia robią co chcą,biorą ile się da.
Dodane przez 123, w dniu 01.12.2017 r., godz. 09.24
Szanownie Państwo, należy jeszcze dodać, że wraz z podwyższą zostaniemy prawie pozbawienie punku selektywnego zbierania odpadów, gdzie dotychczas jest śmietnisko i parking na pojazdów zbierających śmieci (które nie powinny tam parkować) . Czyli śmiecie do LASU a kasa do GBurmistrza,, żenada… Będzie jak było tylko wirtualne podatki, będziemy płacić, a śmiecie będą w lasach i na śmietnisku przy ulicy Latoszek, z którym nieudolny władza Gminna i Powiatowa nie może sobie poradzić od kilku lat.
Seledynowa flaga na maszcie .....
Dodane przez Josek, w dniu 02.12.2017 r., godz. 12.19
Wracając do głównego tematu - apeluję ponownie do Klubu Żeglarskiego Spinaker, aby trzymali "atrybut działacza KOD", czyli puszkę z pieniędzmi z dala od marnotrawnego brata Komandora Klubu . Puszka w jego rękach, to jak lis w kurniku !!! Jeszcze wywinie im numer i zebrane pieniądze wpłaci na Stypendium Wolności dla leniwego cwaniaczka M. Kijowskiego.... PS. Nasi wyszkowscy żeglarze słyną z tęgiej głowy (wyjątek stanowi noszący seledynową kamizelkę, ale wyjątek potwierdza regułę ) i jedna beczka rumu na czas spływu może im nie wystarczyć.....
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2017 r., godz. 12.41
SZANOWNI PAŃSTWO.NIE MA JUŻ POLSKI DEMOKRATYCZNEJ.MAMY KACZĄ RZESZĘ A WSZYSTKO ZALEŻNE JEST OD PARTI
Dodane przez Aaaaaa, w dniu 02.12.2017 r., godz. 13.49
Ale ten problem 123, Kuca Chodkowskiego raczej nie zainteresuje. Bo oni właśnie tacy są.
Dodane przez Aleksander, w dniu 02.12.2017 r., godz. 21.39
Jeżeli atry-butem Spinakera jest puszka na kasę to atry-butem pisu jest but z którego dostaniecie kopa w dupsko od całej Europy....Wszystko jest kwestią czasu a gwarancja stuprocentowa....Pozdrowienia dla Pana Marka Eychlera.Niech Pis weżmie szybko cholera.Zaczynacie dołować a strach ogarnia elity.
Dodane przez No nie, że proste?, w dniu 02.12.2017 r., godz. 22.02
Wszystko zależne od PiS, które wygrało wybory. Jak wcześniej zależne było od PO-PSL, które przegrało wybory.
Do Ania, Leon
Dodane przez Antek, w dniu 03.12.2017 r., godz. 08.33
Są tam też osoby godne zaufania, ale niestety nikt nie da rady układom wewnątrz partii. Jak to mówią, głową muru nie przebije. Wszystko coś za coś. Nikt nie ma prawa mieć innego zdania, stawiasz się, wylatujesz z gry. Jak obserwuje tą scenę, jedna już wypadła z gry, S. rozpuścił odpowiednią opinię. Mam tylko nadzieję, że wyborcy odpowiednio postąpią i oddadzą glos na kogoś, kto ma z PiS naprawdę prawą postawę.
Dodane przez Dariusz, w dniu 03.12.2017 r., godz. 11.56
Władza samorządowa w Wyszkowie, z Nowosielskim na czele, coraz gorzej radzi sobie w Wyszkowie i stawia coraz częściej na tematy zastępcze. Przeczytałem ostatnio w Wyszkowiaku, artykuł "Rok dużych inwestycji". Postanowiłem to porównać do innego miasta na naszym terenie, do Ostrołęki. W Wyszkowie inwestycje mają wynosić 41 mln zł. A w Ostrołęce inwestycje mają wynosić w przyszłym roku 83 mln zł, ponad dwa razy więcej. W ostatnich 3 latach różnica między wydatkami budżetu Wyszkowa i Ostrołęki wzrosła z 150 mln do 200 mln zł czyli tracimy coraz większy dystans do miasta naszego regionu a należy podkreślić, że Wyszków też zajmuje strategiczne położenie w naszym regionie.Podobnie z dochodami. Nie mówię o innych inwestycjach nie związanych z budżetem samorządowym np. o budowie nowego bloku energetycznego w Ostrołęce przez Energę do 2024 roku. My nie wykorzystujemy nawet naszego naturalnego położenia nad Bugiem. Czas więc na zmiany bo inaczej dystans dotyczący poziomu życia będzie się zwiększał i miasto będzie się wyludniać, bo inni będą szukać swoich szans gdzie indziej. Mówicie o maszcie to dla czego mimo tylu żeglarzy nie ma żadnej przystani w Wyszkowie a ruch turystyczny nad rzeką jest sporadyczny ?
Dodane przez kurator, w dniu 03.12.2017 r., godz. 17.32
LOT sie doskonale rozwija, a dla was Targowico jest to zła wiadomość. Bo nie udało się wam oddać za bezcen tej kury znoszącej złote jajka.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.12.2017 r., godz. 20.28
Dariusz, po tym co wyPISuje , widać, że zna się chłop na żeglarstwie. Jak ...
Prawda o Wyszkowie
Dodane przez Pała, w dniu 03.12.2017 r., godz. 21.05
Coraz gorzej za coraz drożej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.12.2017 r., godz. 12.20
Brawo Dariusz, za mądre spostrzeżenia, że wyszkowscy żeglarze powinni pływać po Bugu bo w ten sposób rozrusza się turystyka w Wyszkowie. Dodam jeszcze i to od siebie, że narciarze, a jest ich w Wyszkowie zapewne z parę tysięcy, powinni zaprzestać wyjazdów w Alpy czy w Tatry skoro mamy u siebie ...Księdzagórę.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl