Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

O sile tajemnicy

(Zam: 23.11.2017 r., godz. 15.21)

Po dobrze przyjętej przez czytelników debiutanckiej powieści, Ilona Gołębiewska zaprosiła do lektury „Tajemnic starego domu” – drugiej części opowieści o Alicji Pniewskiej. Pierwsze promocyjne spotkanie zorganizowała 18 listopada w Pniewie – jednej z miejscowości, gdzie rozgrywa się akcja „Tajemnic”.

Przedpremierowa prezentacja książki odbyła się w Kuźni Kurpiowskiej – miejscu, które Ilona Gołębiewska często wspomina, i z którym łączą ją sentymentalne więzi.
– To miejsce niezwykłe, bo jest przystanią kultury kurpiowskiej, tu się o nią dba. Gdzie nie pojadę, zawsze chwalę się Pniewem, kuźnią i często słyszę w odpowiedzi „ja tam już byłem, znam panią Halinkę” – podkreśliła Ilona Gołębiewska.
– Tu wskrzeszamy przeszłość, typowe potrawy kulinarne charakterystyczne dla Kurpi – podkreśliła wspomniana Halina Witkowska, która częstowała gości tradycyjnymi wypiekami.
Ilona Gołębiewska mówiła o „efekcie powieści”, którą wydała na początku tego roku – według niej, wiele osób po przeczytaniu „Powrotu do starego domu” wzruszonych historią chciało odwiedzić Kuźnię Kurpiowską.
– Uważam to za sukces. Zdecydowałam się osadzić akcję w Pniewie, bo chciałam promować rodzinne strony i rzeczywiście to zaowocowało – podkreśliła.
Sobotnie spotkanie, które poprowadziła Izabela Koba-Mierzejewska z „Tygodnika Ciechanowskiego”, miało charakter, jak to określiła Ilona Gołębiewska, zjazdu rodzinnego – uczestniczyli w nim mieszkańcy Pniewa i okolic, goście, z bliższych i dalszych rejonów Mazowsza, znajomi, rodzina, wielbiciele pisarki. Przy płonącym kominku i kurpiowskich przysmakach zebrani dyskutowali na temat „Tajemnic starego domu” – powieści, w której na nowo pojawiają się wątki związane z Wyszkowem, Pniewem, Pułtuskiem, Warszawą. W kontynuacji „Powrotu do starego domu” główna bohaterka Alicja wiedzie spokojne i szczęśliwe życie w Pniewie, tu stoi jej stary drewniany dom. Los jej nie oszczędza i wciąż stawia na drodze wiele trudności. Jej spokój burzy odnaleziony przypadkiem dokument. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, z którymi musi się zmierzyć.
– To powieść pełna emocji, trzymająca w napięciu – podkreśliła Izabela Koba-Mierzejewska, która zdradziła nieco fabuły zachęcając do lektury.
Jak poinformowała Ilona Gołębiewska, „Powrót do starego domu” stał się bestsellerem i po tygodniu od premiery potrzebny był dodruk.
– Spełniło się marzenie, które ma każda osoba, która zaczyna pisać. Od marca do lipca byłam w euforii, nie dowierzałam temu, co się dzieje – zaznaczyła. – Wspaniałą rzeczą jest nie tylko wydawanie powieści, ale też kontakt z czytelnikami, słuchanie ich historii. Ja je chłonę, spisuję.
Autorka zastrzega, że jej książki są literacką fikcją, lecz niektórym trudno oprzeć się pokusie, by doszukiwać się w nich prawdziwych osób i zdarzeń.
– Wiem, że nawet pan wójt doszukiwał się siebie w powieści – zaznaczyła. – Przywilejem pisarza jest to, że z powieścią może zrobić wszystko. Mam nadzieję, że miło czytelników zaskoczę.
– Alicja w najnowszej powieści więcej podróżuje, dlatego m.in. pojawia się w książce Ciechanów – zaznaczyła prowadząca spotkanie.
– To powieść o tym, że człowiek jest tajemnicą, zaskakują nas nawet dobrze nam znane osoby – w tej książce bohaterowie zdobywają się na czyny, których byśmy się po nich nie spodziewali – podkreśliła Ilona Gołębiewska.
Oficjalna premiera „Tajemnic starego domu” (Wydawnictwo Muza) przewidziana jest na 22 listopada – tego dnia spotkanie autorskie odbędzie się w Kawiarni Artystycznej w Ciechanowie. Wyszkowian zapraszamy na wieczór autorski z Iloną Gołębiewską, który odbędzie się w czwartek 23 listopada o godz. 18.00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorki i uzyskać autograf.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Czytelnik, w dniu 02.12.2017 r., godz. 08.08
Gratuluję drugiej powieści, czekam na kolejną. Powodzenia Pani Ilono

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl