Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

Międzynarodowa Kurpiowska Kuźnia Mistrzów

(Zam: 23.11.2017 r., godz. 15.18)

W piątek 17 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 (CKU) w Wyszkowie odbyła się pierwsza w historii Kurpiowska Kuźnia Mistrzów, która miała postać międzynarodowego meczu bokserskiego. W starciu Polska-Kanada swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy z naszego regionu, w tym wyszkowianin Paweł Gerek.

Na mecz Polska-Kanada składało się osiem pojedynków w różnych kategoriach wagowych. Rywale z Ameryki Północnej byli reprezentantami klubu z prowincji Quebec w Kanadzie. Przed rozpoczęciem meczu bokserskiego, na przygotowanym w hali sportowej ringu, zaprezentowali się zawodnicy Gimnazjonu Apin Wyszków – Bartłomiej Rykaczewski (remis w K1, kick-light, Mateusz Sznajderowicz (remis w boksie), Mariusz Jankowski (zwycięstwo w boksie) i Marcin Rojek (zwycięstwo w K1, low-kick). Następnie w ringu zameldowali się główni bohaterowie piątkowej gali.
Mecz Polska-Kanada otworzył pojedynek pomiędzy Mateuszem Wojtasińskim a Jordanem Mathieu (kat. do 54 kg). Początek należał zdecydowanie do Kanadyjczyka, w dalszym etapie walki Polak miał swoje momenty i w ocenie sędziów zasłużył na niejednogłośną wygraną punktową. Dwa kolejne pojedynki padły łupem rywali. Daniel Piotrowski uległ na punkty Thomasowi Chabotowi (kat. do 66 kg). Bardzo widowiskowa była walka dwóch potężnie zbudowanych zawodników kategorii +91 kg. Damian Piasecki uległ w niej, niestety, bardzo silnemu fizycznie Franco Panie. W tym pojedynku nie zabrakło tzw. „grzmotów”. Czarnoskóry Kanadyjczyk został nagrodzony po walce owacją wyszkowskiej publiczności. W kolejnym pojedynku Paweł Żarnoch stoczył bardzo wyrównany bój z Hassanem Omarem. Sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Polaka, który tym samym wyrównał stan rywalizacji w całym meczu na 2:2.
Najbardziej interesujący dla wyszkowskiej publiczności był z pewnością piąty pojedynek wieczoru, w którym Paweł Gerek z Gimnazjonu Apin Wyszków zmierzył się z mocnym Evangelosem Fragnosem (kat. do 84 kg.). Początek pierwszej rundy był wyrównany. Obaj zawodnicy walczyli zachowawczo, jednak z czasem zaczęły się pierwsze wymiany. Rysowała się w nich przewaga Kanadyjczyka, który wyprzedzał akcje Polaka. Szczególnie często leworęczny rywal uderzał bezpośrednim lewym crossem. W drugiej rundzie obraz pojedynku nie ulegał zmianie. Gerek znajdował się w głębokiej defensywie, wyszkowianinowi trzeba jednak oddać, że ambitnie odgryzał się szybszemu rywalowi. Niestety, w ostatniej minucie drugiej rundy nastąpiło to, co nieuniknione. Rywal posłał Gerka na deski, wyszkowianin mimo ciężkiego upadku szybko się pozbierał, jednak sędzia nie dopuścił go do dalszej walki, ogłaszając zwycięstwo przed czasem rywala.
Po walce wyszkowskiego zawodnika Kanadyjczycy objęli prowadzenie w meczu 3:2. W ostatnich trzech pojedynkach udało się na szczęście doprowadzić do remisu. Najpierw, co prawda, swoją walkę z Alexandre Lengiem przegrał Damian Krukowski (kat. do 83 kg), jednak potem wygrywali już tylko Polacy. Damian Durkacz wypunktował Daniela Kulibabę (kat. do 65,5 kg), a w walce wieczoru Marek Pietruczuk pokonał Luisa Eduardo Santana Salledo (kat. do 61 kg). W rezultacie międzynarodowe starcie w Wyszkowie zakończyło się remisem.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy stworzyli świetne widowisko sportowe!
Turu

Komentarze

boks
Dodane przez pr, w dniu 01.12.2017 r., godz. 16.03
Dość parodystów, szkoda pieniędzy na taki cyrk Panie Burmistrzu nie daj się wrabiać człowiekowi ,który nabija sobie kieszeń.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl