Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2023 r., imieniny Barbary, KrystianaRozmnażajcie się jak króliki – namawia minister zdrowia

(Zam: 20.11.2017 r., godz. 10.36)

Bierzcie przykład z taty królika, widzę w telewizji. W radio słyszę porady taty królika jako eksperta od rozmnażania. Trudno w to uwierzyć, ale jest to oficjalny przekaz polskiego rządu.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wydał grube miliony z budżetu państwa, aby namawiać ludzi do naśladowania królików. Polski rząd oficjalnie mówi – „bierzcie przykład z królików”. Telewizyjne i radiowe spoty namawiają do bezmyślnej prokreacji, do bezmyślnego rodzicielstwa. Króliki rodzą kilkadziesiąt sztuk potomstwa każdego roku, a minister Radziwiłł to podziwia. Za publiczne pieniądze namawia Polaków, aby brali przykład ze zwierząt, które w kontekście rodzicielstwa kojarzyły się dotychczas zdecydowanie negatywnie. Pomimo złych skojarzeń dla ministra tata królik to ekspert. O mamie królicy w spotach reklamowych nie ma ani słowa. To bardzo charakterystyczne dla obecnej władzy. Kobiety nie mają nic do powiedzenia. Kobieta jak zwykle jest traktowana przedmiotowo i dlatego została pominięta w tym wspaniałym spocie. Pominięcie kobiet może być całkiem słuszną decyzją ministra, bo matka królica mogłaby wyjść na ulicę z parasolką, aby walczyć o swoje prawa. Minister sugeruje, że jedząc marchewkę, sałatę i zażywając ruchu można uleczyć bezpłodność. To może od razu zlikwidować Ministerstwo Zdrowia i połączyć je z Ministerstwem Rolnictwa. Zamiast szpitali będą plantacje marchewek i uleczymy wszystkie inne choroby.
Wracając do autorytetu taty królika zastanawiam się, jaki będzie kolejny krok. Dobrym przykładem mogłaby być mama suka. Niewątpliwie nie jest mniejszym autorytetem w dziedzinie rodzicielstwa niż tata królik. Taka suka zrywa się z łańcucha i biega po wsi szukając psa. Być może nie mogłaby się pochwalić sześćdziesięcioma szczeniakami jak królik, ale kilkanaście sztuk potomstwa w każdym roku może by się znalazło. Reklama z suką byłaby równie głupia i obraźliwa dla wszystkich rodziców jak reklama z królikiem. Mam nadzieję, że minister nie pójdzie za ciosem i nie wyda kolejnych miliomów złotych z naszej wspólnej kasy. Jestem bezgranicznie zażenowany. Za każdym razem nie mogę się nadziwić, że ktoś mógł taką reklamę wyprodukować. Strasznie smutne to, co widzimy w telewizji i słuchamy w rozgłośniach radiowych. Rząd naszego kraju namawia przyszłych rodziców, by byli bezmyślni jak zwierzęta. Jeśli ktoś od lat stara się o dziecko, jest świadomy trudów rodzicielstwa, ale nie może mieć dzieci z powodów medycznych, to nie może liczyć na wsparcie ministra zdrowia. To ten sam minister zlikwidował właśnie program wspierania zapłodnienia „in vitro” Za pieniądze wydane na beznadziejnie głupią reklamę można by przeprowadzić dziesiątki, a może setki zabiegów dających gwarancje urodzenia dziecka, które będzie kochane i wychowywane w rodzinnej atmosferze. Minister Radziwiłł nawet nie chce się wypowiadać o najnowocześniejszych osiągnięciach nauki w dziedzinie leczenia bezpłodności, za to wydaje grubą publiczną kasę, aby namawiać do naśladowania taty królika. Resort zdrowia stawia na bezmyślność, bo gdyby dzieci się rodziły w myślących rodzinach, to jeszcze przez przypadek skończyłyby studia i mogłyby zostać lekarzami. Minister Radziwiłł nienawidzi lekarzy. Bo młodzi lekarze głodują w szpitalach, aby poprawić los pacjentów. W takim postępowaniu minister zdrowia nie jest odosobniony. Pozostałe resorty działają podobnie. Minister ochrony środowiska nienawidzi drzew, systemowo wycina puszczę, minister rolnictwa nienawidzi koni, minister sprawiedliwości nienawidzi sędziów, minister kultury walczy z teatrami, a minister obrony odwołuje generałów. Cały rząd nienawidzi kobiet, które upominają się o swoje prawa. Trudno nie odnieść wrażenia, że obecna władza wszystkich Polaków próbuje traktować jak bezmyślne zwierzęta. Na szczęście Polacy myślą, mają własne zdanie i nie będą brać przykładu z królików, nieważne, jak bardzo chcieliby tego poszczególni ministrowie.

Bartłomiej BODIO
poseł na Sejm VII kadencji

Komentarze

Dodane przez MAR, w dniu 20.11.2017 r., godz. 10.55
Pan poseł tak na poważnie te felietony pisze? Czy to jakaś ukryta opcja niejakiego ME?
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 11.21
Spot może kontrowersyjny ale na pewno nie obrzydza rodzicielstwa jak tego chce gość od lodów i gofrów. Króliki miłe zwierzątka, zajączki są symbolem świąt. Króliczki są zwierzątkami domowymi i jest to w symbolice "dobrej zmiany", która dba o ogniska domowe czyli rodziny. Wszystko jest to sensowne. Obejrzałem spot i nie widziałem tam kopulacji. Pan Bodio przeszedł do PSL ale elementy palikociarni zostały. Oto jego opis pieskiego życia - ".. Dobrym przykładem mogłaby być mama suka. Niewątpliwie nie jest mniejszym autorytetem w dziedzinie rodzicielstwa niż tata królik. Taka suka zrywa się z łańcucha i biega po wsi szukając psa. Być może nie mogłaby się pochwalić sześćdziesięcioma szczeniakami jak królik, ale kilkanaście sztuk potomstwa w każdym roku może by się znalazło....." Odpowiedni dobór słów. A tak przy okazji to pan B. Bodio to jest w małżeństwie czy w związku partnerskim ? Bo za "dobrej zmiany" bardziej trendy są związki małżeńskie najlepiej z ślubem kościelnym.
Dodane przez Aleksander, w dniu 20.11.2017 r., godz. 11.33
Wiem,że wielu pisowców nosi głowy dla fryzjera lub wbijania gwoździ.Jednak myślę że dla zrównoważenia populistyczno-nieobiektywno-histeryczno-histerycznych felietonów Glowackiego potrzebne są na tym forum felietony Pana Bartłomieja Bodio.
do anonima Gala Głowackiego 11.21.
Dodane przez Aleksander, w dniu 20.11.2017 r., godz. 13.15
Chłopie !! O czym ty tu PISzesz o kopulacji królików i przełożeniu tego do ludzi ???!!! Totalna idiotyzacja a spod nie do obrony tak jak kretyńskie myślenie o zburzeniu Pałacu Kultury.
PRECZ Z PISSEM
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 14.01
Jak Pis wygra następne wybory to bez ślubu kościelnego Sybir.Zaczynają zaglądać do łózka.
a tym czasem mamy królice...
Dodane przez jasio małolat, w dniu 20.11.2017 r., godz. 14.51
"....Króliki należą do zwierząt poliestrycznych tzn. wielorujowych - czyli są zdolne do rozrodu przez cały rok. Cykl płciowy u samic trwa od 6 do 8 dni. W tym czasie ruja trwa 3-5 dni. Więc niewiele jest zatem dni w którym samica nie przyjmuje samca. Brak samca w okresie rui może skutkować ogromnym stresem i agresją uszaka a w późniejszym etapie życia, prowadzić również do ciężkich chorób w tym nowotworowych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa domowników i dbałości o zdrowie naszych milusińskich, większość królików poddawana jest sterylizacji/kastracji....."
Dodane przez anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 14.58
Filozofia pana Bodio - najlepiej jak kobieta byłaby suką. Europejczyk w każdym calu. Imigranci arabscy a niech gwałcą bo to zgodne z ich kulturą. Czujcie się jak u siebie.
Dodane przez Bodio co ty chcesz od Kalinowskiego ?, w dniu 20.11.2017 r., godz. 16.35
O co ci Bodio chodzi ? Polkom służy małżeństwo i macierzyństwo. Popatrz na Anię Lewandowską. My chłopy, Polacy, musi wziąć się w garść i zainteresować płcią piękną bo wyglądamy z własnej winy jak jełopy. Może zadzierają noski ale to i tak ostatnie słowo należy do nas. Róbmy swoje .... lepiej.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 21.04
Filozofia pis-najlepiej jak kobieta by rodziła wszystko co popadnie.Zaszła ?? To partia z kościołem decyduje co dalej a nie rodzice.Robi się towarzyszu Glowacki Korea Północna.Nieważne choroby genetyczne,dzieci z gwałtu,debikil.Prykaz rodzić
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 21.08
Spot jest obrzydliwy i poniżający
Dodane przez Aleksander, w dniu 20.11.2017 r., godz. 21.38
Numer tygodnia z Pisem...Całe dziesięciolecia wnioski formalne w sejmie zgłaszali posłowie podczas obrad czyli każdy mógł wnieść jakieś uwagi, zastrzeżenia po czym odbywała się dalsza debata..... Pis wprowadza obowiązek wniosków formalnych do przekazania na piśmie do mających uwagi co do pomysłów Pis... To jest furtka do rozpatrzenia na "święty nigdy" Jest to kolejny przykład obchodzenia bokiem demokracji i wciskania pomysłów kaczyńskiego w życie de fakto bez konsultacji.. Cholera,nie ośmieszajcie się z tymi królikami bo prezes jest kawalerem i nawet w życiu drzewa nie zasadził.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2017 r., godz. 10.02
Jak na byłego posła należy mieć nadzieję że p. Bodio zostanie już tylko byłym posłem. Kolejny beznadziejny artykuł byłego posła , że nie określę inaczej...
Dodane przez ;), w dniu 21.11.2017 r., godz. 10.33
Niech były poseł od Palikota Bodio, opowie w kolejnym felietonie o zarzutach jakie mu stawiają byli pracownicy jego interesików. Jak zatrudniał, jak płacił itp. To dopiero będzie hit. I niech się określi czego jeszcze szuka w polityce?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2017 r., godz. 13.43
Temat1..PiSS bliski sercem faszystom może niech się zastanowi nad polskim "liebensborn"(Niemcy lata 30-40-te) Każdy obrońca Polski z OTK będzie robił za samca.Temat2..Jak się nie ma argumentów w dyskusji to się wyciąga stare zarzuty.Pisowcy stosują ten sposób odwracania uwagi od tematu w każdym wPISie na tym forum.
Dodane przez Zając, w dniu 21.11.2017 r., godz. 13.58
Tak na prawdę ni to pies ni to wydra!
Nu pogodzi - czekaj ja ci pokaże czytaj ale wkoło jest wesoło
Dodane przez Ewa Zając, w dniu 21.11.2017 r., godz. 14.30
Chwilowy spadek napięcia no i monter się kłania . Nie tyle już jednak przeżyliśmy. Do poprawki przykuwaliśmy przy gromnicy bo światła psia kość raz tylko nie było. Jasio nie miał w ogóle dobrze. Kubeł z zimną wodą no i wytrzeźwiałam. Bo co ludzie powiedzą? Mentalność jednak cuda działa. W tej kwestii służę stałą pomocą. Po Posterunku 13 a niektórzy wyprowadzali go też życie żeby tylko i to skąd , trudno odpowiedzieć. Najwyższa pora na chociażby kreskówkę o takim scenariuszu. W rolach głównych - kto ??? Kanał też 3.
Dodane przez Królik, w dniu 21.11.2017 r., godz. 15.13
Miasto seksu i biznesu i filmów porno
Dodane przez Jan, w dniu 21.11.2017 r., godz. 16.57
Poziom artykuly,mowi nam dokladnie o jego autorze,o jego wartosciach,inteligencji,kulturze przekazu. Napisac cos takiego - to nawet nie jest smieszne,jest obrzydliwe w odbiorze. Porownania,przyklady......nie chce pisac z kim i czym kojarze.
Nie tylko filozof tak ma
Dodane przez Antoni, w dniu 21.11.2017 r., godz. 18.10
do Zająca - chodzi oto ,że wynieśli?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2017 r., godz. 21.14
Pis to dno
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2017 r., godz. 08.44
Bądźcie uczciwi pracodawcy
Dodane przez Dariusz, w dniu 22.11.2017 r., godz. 09.29
Felietony pana Bodio są pożyteczne bo o tym, że są ludzie "katastrofalni" możemy przekonać się nie tylko z telewizji. To także motywacja do pracy publicznej, by można było sobie później spojrzeć w twarz, gdy dziecko zapyta dlaczego nie reagowałeś na patologię.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta