Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 stycznia 2019 r., imieniny Antoniego, Jana

Wycinka w trosce o lasy

(Zam: 09.11.2017 r., godz. 18.06)

– Na terenie gminy Długosiodło będzie stosunkowo dużo powierzchni zrębowych, gdzie będziemy zakładać nowe pokolenie drzewostanów – informowała zastępca nadleśniczego Celina Wielkowska.

Zaczął obowiązywać Plan urządzenia lasu dla Nadleśnictwa Wyszków na lata 2017-2026. To dokument określający m.in. jak na tym terenie będzie realizowana gospodarka leśna w ciągu najbliższych 10 lat, gdzie i w jakiej ilości będą wycinane drzewa i prowadzone nowe nasadzenia.
– Mamy za zadanie zachować trwałość lasów. Każdy organizm ma swój kres, tak też jest z drzewami, które przechodzą w okres starości, zaczynają naturalnie zamierać, my nie mamy na to wpływu – podkreśliła Celina Wielkowska. – Prowadząc gospodarkę zrębową kierujemy się wiekiem gatunków. Staramy się wycinać stare drzewa, ale będące w wieku najlepszym dla prowadzenia gospodarki leśnej, by surowiec był dobry i nie było uszczerbku dla przyrody. Wprowadzając nowe nasadzenia z kolei powodujemy, że nasze dzieci, wnuki będą mogły cieszyć się lasami – dodała. – Średnia wieku drzewostanu na terenie Nadleśnictwa to 64 lata. Lasy się starzeją. Musimy mieć drzewa w każdym wieku, każda klasa wieku niesie ważne dla przyrody elementy. Trzeba działania wyważyć, znaleźć złoty środek, najlepszy dla lasów. Dobrze jest, jeśli ich średnia wieku to 55 lat.
Według przedstawicielki nadleśnictwa, wycinka sosen realizowana jest, gdy drzewa osiągną wiek ok. 110 lat. Gatunek ten jest charakterystyczny dla lasów gminy Długosiodło, gdzie dużą powierzchnię zajmują gleby słabe i bardzo słabe.
– Musimy się starać, by pokolenia drzew były w różnym wieku, by trwałość lasu była zachowana i regularnie odnawiana – zapewniła. – Nie możemy zrobić w lesie nic, jeśli nie jest to przewidziane w planie urządzenia lasu. Dokument ten wykonała firma zewnętrzna z uprawnieniami ministra skarbu, która wygrała przetarg.
Przez najbliższe dziesięć lat Nadleśnictwo, obejmujące gminy Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Somianka, Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Wąsewo, Goworowo, ma wyciąć 720 tys. m szesc. drzew.
– To dużo, ale bierze się to z tego, że mamy dużo starszych drzewostanów – podkreśliła Celina Wielkowska. – W gminie Długosiodło do pozyskania jest przeszło 140 tys. m szesc. To maksymalna ilość, której nie możemy przekroczyć. Jeśli by się okazało, że musimy wyciąć las na przykład z powodu wichur, to będziemy musieli zrezygnować z planowych wycinek.
Zebranych w sali obrad sołtysów interesowało, czy Nadleśnictwo ma wpływ na ilość zwierzyny, która niszczy efekty pracy rolników.
– Lasy Państwowe mogą wydzierżawiać tereny leśne obwodom łowieckim. Każde koło robi co roku plan zadań łowieckich na dany rok, który jest uzgadniany z wójtem, Nadleśnictwem – stwierdził Wojciech Kwiatkowski.
Według niego, w tym roku myśliwi mają zastrzelić 311 jeleni na ok. 1 000 żyjących na terenie nadleśnictwa. Takie działania realizowane są też m.in. wobec dzików, które niszczą uprawy, wchodzą na posesje.
– My też musimy grodzić uprawy, o ile do tej pory wydawaliśmy na ten cel 200 tys. zł, to w tym roku 1 mln zł – zaznaczył Wojciech Kwiatkowski. – Na przykład łoś dziennie musi zjeść 30 kg sadzonek.
– Jesteśmy w takiej samej sytuacji jak państwo – zwróciła się do sołtysów Celina Wielkolewska. – My nie mamy wpływu na to, ile zwierzyny koła łowieckie ustrzelą. Wójt, nadleśnictwo, Polski Związek Łowiecki zatwierdzają ich plany, ale nadleśnictwo nie ma na realizację wpływu. Zwierzyny jest dużo i szkody są duże.
– Nie ma w życiu tego złego, co by na dobre nie wyszło. Pomór świń spowodował, że musi być zredukowane stado dzików. Dzisiejszy zwiększony odstrzał jest tym spowodowany – zaznaczył wójt Stanisław Jastrzębski. – Jeśli przychodzą do nas koła łowieckie i mam od mieszkańców takie prośby, to zawsze zwracam się o zwiększenie odstrzałów i współpracę z rolnikami przy odszkodowaniach i likwidacji szkód – dodał. – Miałem okazję być pod Monachium na wizycie studyjnej z samorządowcami i tamtejszymi leśnikami. Oni stwierdzali, że wzorują się na gospodarce polskiej, polskiej nauce. Myśmy się przyzwyczaili do drzew, które nas otaczają, i jeśli widzimy, że są wycinane, to po ludzku jest ich żal. Ale gospodarka musi być właściwa.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Aleksander, w dniu 09.11.2017 r., godz. 20.59
DRZEWA WYCINANE,ZWIERZĘTA ZABIJANE !!! MACIE pis.ONI PRZED WYBORAMI O TYM WOGÓLE NIE MÓWILI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co do jasnej cholery się dzieje w tym państwie ??????????
Dodane przez Kwiatek, w dniu 09.11.2017 r., godz. 22.01
W Nadleśnictwie Wyszków nie nastąpiła niestety Dobra Zmiana. Nadal rządzi zaKODowana POst komuna.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2017 r., godz. 22.22
zaczniecie wycinać drzewa to ludzie zaczną mówić głośno o układach jakie panują w nadleśnictwie.Zastanówcie się pięć razy zanim podejmiecie takie decyzje .Ludzie nie są ślepi i widzą co się dzieje. Jesteście tacy odważni to startujcie w końcu "czas na zmiany"
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2017 r., godz. 08.42
Ola przestan biadolic'''
Ile kosztuje pokręcony ratlerek we włoskich kaftanach?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2017 r., godz. 15.07
Wypisz, wymaluj wykształcona kierowniczka( a gdzie?!) przed czy po operacji trudno się dopatrzyć . Wezwawszy najpierw złą karetkę aż dziw bierze ,że nawet spokojnie a sprytnie przeprosiła , ( tętno jednak daje), później publiczną, sponsorowaną telewizję zaprosiła w jakim celu naprawdę nie wiadomo. Nikt zresztą nie wie, iż ślubny nosi tam nie za darmo przecież oświetlenie , sama ząś po prostu sp... - Patrz Izba Wytrzeźwień - kobieta w kajdankach na wózku a powody są a utentyczne.
Aleksander 20.59
Dodane przez Tedy, w dniu 10.11.2017 r., godz. 16.58
Dobrze,ze POruszyles temat,wycinania drzew. Moze POruszysz sprawe,bezkarnego,barbarzenskiego zniszczenia terenu,POprzez wyciecie lasu Natura 2000. W Rybienku Lesnym. POdlego dranstwa dopuscili sie osoby sympatyzujace z obecna wladza w Wyszkowie,ktora nie jest z PiSu. Rzadzacy,robia wszystko,zeby sprawe zamiesc POd dywanik,a chuliganerii nadal na wyciety teren nawozi ziemie i inne badziewie niewiadomego POchodzenia. Skoro,tak blisko jest ci Natura,kochasz drzewa,zwierzeta,ktore tam tez zniszczono,zyly tam jeze,bazanty,kuropatwy,zajace i rozne ptactwo,to POwinienes manifestowac. Czekam na twoja reakcje,czy to co piszesz jest prawda.
do Tedy
Dodane przez Aleksander, w dniu 11.11.2017 r., godz. 08.51
Moja reakcja na to co piszę jest taka,że prawdę Ci napisałem....Rządzący wycięli tyle drzew w Puszczy Białowieszczańskiej,że jakbyś poukładał je do wagonów to pociąg byłby ze Szczecina do Zakopanego.Zwierzątek to żyło w tycm wyciętym drzewostanie tyle,że jakby Antoni zaczął wojny z sąsiadami to nasze wojska by miały z nich konserw do zwycięstwa.. Żeby zagłodzić kornika go nie zabijać poprzez opryski lecz odciąć od wyżerki (najlepiej ??? zęby pousuwać i nie leczyć próchnicy) ale mam pewność,że każda szyszka kiedyś spadnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2017 r., godz. 21.08
Mam taką propozycję do zwoLENNIKÓW partii Kaczyńskiego.Przemyślcie bez emocji to co ten człowiek mówi.Jest tam nacjonalizm w brudnej postaci.Pis to WOJNA.Ten fanatyk doprowadzi do wyrzucenia Polski z Unii Europejskiej.Chcecie wojny dla Waszych dzieci ??
Dodane przez Sąsiad, w dniu 12.11.2017 r., godz. 13.59
Chcemy, paranoiku Aleksandrze.
Dodane przez ola, w dniu 12.11.2017 r., godz. 18.35
z "chorej Europy" są wywalani bezdomni Polacy, głównie z Niemiec - bardzo dobrze, w kraju czeka emerytura i pełna micha, toż wstaliśmy z kolan, a jeszcze drewna na opał ile?! P.S. i jeszcze apel: jeździć tylko krajowymi samochodami! O serach nie zapomnieć!
do aleksandra
Dodane przez zdrowo myslacy, w dniu 12.11.2017 r., godz. 19.02
wtym artykule mowa jest o wycince 700tys m szesc zdrowego drzewa cala wycinka suszu z calego parku bialowieskiego wynosi 1milion 750000 m szesc podkreslam suszu bialowierza jest obieta calkowitym zakazem urzywania hemi to jest jedyny sposub dlaczego lesnicy z naszych terenow nie pojechali wesprzec les z bialowierzy odpowiadam bo trzymaja z wyszkowska wladza po psl od wielu wielu lat rrzneli nasze polskie lasy jak chcieli tysiace willi z bala jest wpolsce i na zachodzie zpolskich lasuw drzewo to zloty interes
do zdrowo myślący
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.11.2017 r., godz. 21.51
W Parkach Narodowych czyli rezerwatach przyrody drzewa umierają stojąc i nikt nie ma prawa ich wycinać i pozyskanego drewna sprzedawać.To nie jest fabryka drewna do budowy willi a uzasadnione może być użycie chemii NIGDY WYCINANIE
do sąsiad
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2017 r., godz. 22.04
"CHAŁWA WIELKIEJ POLSCE"
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.11.2017 r., godz. 09.17
Bug, humor i włoszczyzna.
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.11.2017 r., godz. 09.50
Kurwski na szerzenie kłamstwa,nienawiści,nietolerancji,ideologii pisowskiej w TVPis dostał prawie DWA MILIARDY ZŁ !!!! Służba Zdrowia 250mln na zwalczanie raka.Co ty na to Glowacki ?? Szwędasz się po tych faszystowskich zgromadzeniach i popierasz wszystkich osiłków kibolskich zasłaniających się Bogiem.Gdzie jest kościół ? Dlaczego nie odcina się od tych pseudo patriotów ? z transparentami o śmierci i nienawiści do ludzi.NIE CHCEMY WASZEJ "WIELKIEJ POLSKI" Chcemy Polski normalnej
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2017 r., godz. 12.59
Aleksandrze moglbys jechac do puszczy i popracowac za dzieciola. Zabierz Eychlera. Z niego tez bylby niezly dzieciol. Tyle tutaj stukacie, ze pousowalibyscie ekologicznie wszystkie korniki a i dotlenic by wam sie przydalo. Nie mam nic wspolnego z rzadna partia, ale wasze komentarze juz mi zmierzly.
do sąsiad
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2017 r., godz. 14.19
Jak chcesz wojny to WOOOON z kolegami narodowcami do Syrii
Do 12.59
Dodane przez Josek, w dniu 13.11.2017 r., godz. 17.57
Dobra riposta !!! Rzeczywiscie ten seledynowy jegomosc Aleksander alias .... z pultuskiej ulicy jest zlosliwy, az do bolu. Ciska sie na forum niemilosiernie ( pewnie ma owsiki) i probuje sie w swiecie wirtualnym wyzyc za wszelka cene; dobrze wiedzac, ze nikt mu za to " kopa w dupe " nie zasadzi. Na ogol tacy - jak on - w prawdziwym zyciu sa sfrustrowanymi nieudacznikami.
do eychlera z13.11
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2017 r., godz. 21.44
W twoim wydaniu to na pewno tak .
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2017 r., godz. 14.14
Dzięcioł to jak wiadomo "lekarz drzew"."Dzięcioł" Eychler i Aleksander nie wybiją głupoty z głowy niektórym chorym opornym na prawdę i ślepym na fakty tu PISzącym i nie nazywaj opluwania ripostą.
HOWGH - do tańczącego z czym chce 1
Dodane przez BANAN, w dniu 14.11.2017 r., godz. 17.21
co Ty z tym umieraniem na stojąco?! Swoją drogą jak szaleć to szaleć! Dobrze umrzeć to też dużo , taka mnie filozofia momentami nachodzi. We Wszystkich Świętych leciał w TY dobry western. W roli Apacza wystąpił Bond. Teraz w modę wchodzi artystyczny eklektyzm stylowy i tyle .To pobudza intelektualnie i wcale nie jest śmieszne. A śmiech to przecież zdrowie! Czy wszystko się musi kupy trzymać ? Dla zdanego z logiki wychodzi na to ,iż nie. Czy zaś zielonemu nadal spokojnie ? Oto trzeba zadać nowe zadanie,
do BANAN
Dodane przez Aleksander, w dniu 14.11.2017 r., godz. 21.45
Umrzesz "banan" (My również) na siedząco w kolejce do lekarza bo kasa idzie na propagandę dla Kurskiego i to dopiero nie jest naprawdę śmieszne...........Propaganda ważniejsza od zdrowia polaków.Zamiast robić reformę Służby Zdrowia,usuwanie nie swoich sędziów....Największy w tym paradoks,że pielęgniarki,które dostały kupę kasy za PO od Zembali przeszły na stronę małego człowieka
Anonim, w dniu 14.11.2017 r., 14.14
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2017 r., godz. 22.50
Czemu przypisujesz innym to na co chorujesz? Czyżby znane z własnego podwórka? Takie bliskie jest tobie palenie śmieciami i oponami - GRATULUJĘ DZIĘCIOLE I WIESZ W CO MOŻESZ SOBIE PUKNĄĆ .....
rewelacja z włoska
Dodane przez dyrektor, w dniu 15.11.2017 r., godz. 19.22
przeszły do małego bo gdzie miały pójść a mały tyż jest przecież swój !
Ucz się od Banana!
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2017 r., godz. 19.39
bierz ją! - chociaż szczerze.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.11.2017 r., godz. 00.54
Podziękowania dla tych wszystkich posłów-patriotów, którzy głosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski. Wielkie dzięki.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.11.2017 r., godz. 11.09
Kondolecje dla sprzedawczykow, bo to ich smierc polityczna. Polacy to nie barany i napatrzyli sie na zdrajcow Polski.
Dodane przez Aleksander, w dniu 16.11.2017 r., godz. 21.33
Panie Marku Eychler !!.. Wszyscy europosłowie,którzy głosowali za rezolucją i nie wstrzymali się od głosu zajdą wysoko po wyborach,które Pis przerżnie z kretesem...........Parlament Europejski to Nasz Parlament....Polska wstąpiła do Unii po referendum....Polaków nikt nie zmuszał do wstąpienia do rodziny wolnych,demokratycznych państw i narodów,które się szanują i nie kłócą ze sobą o zaszłości historyczne....To do niczego dobrego nie doprowadza.RESET,RESET,RESET albo konflikt...Pis z kaczyńskim wybiera wojnę,skłócanie młodych pokoleń Polaków,Niemców,Ukraińców....KOPNIJMY W DUPĘ I WYŚLIJMY NA ŚMIETNIK HISTORII WŚCIEKŁYCH FANATYKÓW,KTÓRZY CHCĄ WYSADZIĆ W POWIETRZE PAŁAC KULTURY..LUDZIE,CZY WY NAPRAWDĘ NIE WIDZICIE ZŁEGO,KRETYŃSKIEGO PISU ?????? POSTAWCIE NA WSPÓŁPRACĘ A NIE PIS-KONFLIKT Z EUROPĄ A WYGRACIE WY I WASZE DZIECI. PISS TO KONFLIKT PONIŻANIE,KONFLIKT I WOJNA. ...
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 16.11.2017 r., godz. 22.12
do zdrajców Narodu POLSKIEGO - no cóż takich mamy pseudoPOlaków
Dodane przez Anonim, w dniu 16.11.2017 r., godz. 22.14
Cóż Aleksandrze koniec przekrętów, dobrali się do ....... i to was tak boli pseudoPOlaczki
Dodane przez Tedy, w dniu 16.11.2017 r., godz. 23.47
Prosze czytelnikow, Aleksander cos ma nie tak z glowa,pisze sam do siebie 21.33 w takim pieniactwie,agresji,nienawisci,jego mozg nie wyrabia. Czy osoba o zdrowych zmyslach zdobylaby sie na takie chamskie,wyimaginowane wpisy?
do tedy (nie tedy droga)
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2017 r., godz. 11.04
Idz pacu pałac rozbierać.Zacznij od fundamentu
Anonim seledynowy troll godz.11.04
Dodane przez Tedy, w dniu 17.11.2017 r., godz. 15.21
Tobie zas proPOnuje lopate i taczke do wywozenia gruzu. Koniecznie ubierz seledynowa kamizelke,jak przystalo na ciecia. Praktyke w tej czynnosci masz zaliczona. Do tego tam nie trzeba myslec,co bedzie wygodne dla ciebie.
Z czego pochodzi ten kolor?
Dodane przez Antoni, w dniu 17.11.2017 r., godz. 16.38
redaktor RACHOŃ to brzmi dumnie i tak jakoś psia kość podobnie i do tego jeszcze fajnie a spokojnie prowadzi ten jego program.Największe zaangażowanie maluje się we czwartki podczas rozmowy z Cejrowskim. No cóż , co Ameryka to Ameryka to z ,,, dawien dawna pewne!Czekamy na kolejne,
Do Tedy /16.11.2017, godz. 23.47)
Dodane przez Josek, w dniu 17.11.2017 r., godz. 20.17
Podejrzewam u tego gostka rozmiękczenie mózgu wynikające ze stałego nadużywania alkoholu.... W psychologii znane jest zjawisko , że ludzie zawsze bronią się przed zmianą utrwalonego patologicznego poglądu na świat. Jeszcze bardziej i zawzięcie bronią tego, kiedy okazuje się , że tkwią w błędzie. Robią się agresywni wobec tych, którzy usiłują otworzyć im oczy. Brną wtedy w manipulacjach i kłamstwie nie zważąjąc na zdrowy rozsądek. Jego poglądy są odzwierciedleniem ogólnego wektora polityki zdrajców i sprzedawczyków... Ta negatywna recepcja komunizmu w debacie publicznej na forum petryfikuje syndrom postkomunistyczny. Należy wyjaśnić ogłupionemu KODerkowi co znaczy słowo - polityk, polityka (od greckiego - polis ). Wiekszość gadających głów używa go w przeciwnym znaczeniu, na co Grecy mieli termin - idiotos... PS. Dwa lata temu dana nam demokracja nie jest dana raz na zawsze , trzeba o nią dbać na codzień i bronić przed takimi oszołomami jak Seledynowy vel Aleksander !!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2017 r., godz. 20.48
jest i wielowieyska pochodna jak nowowsieyska - nowosielska
bez inwektyw a cała prawda
Dodane przez Aleksander, w dniu 17.11.2017 r., godz. 21.12
A ten pisowSZCZY po raz po raz tysiąc pięćsetny o kamizelce.Idz chłopie do lekarza bo patriotów od nawiedzonych nie rozpoznajesz.Najpierw okulista potem psychiatra a na końcu reset w kościele u łojca rydza.Nie zapomnij o numerze konta lub gotówce.Tedy !! Nie pisz na tym forum,bo zaniżasz poziom i pis ośmieszasz.Oni mają kłopot,że ludzie o takim intelekcie ich popierają (cenzura pewna)
DO PISOWCÓW
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2017 r., godz. 22.41
CO KOMU PO ROZUMIE JAK NIC NIE ROZUMIE
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2017 r., godz. 09.59
Knurowiec to QWieś koło Długosiodła. Pytanie czy tam też wycinają?
do tedy nie tędy droga "wyimaginowane sytuacje"
Dodane przez Aleksander, w dniu 18.11.2017 r., godz. 13.13
Na taczce to jest Pis do wywiezienia razem z tobą za te chronione "cykliczne" demonstracje narodowców (co za cholerny idiotyzm).Przecież to zaprzeczenie demokracji,którą mamy już tylko z nazwy.Kobiety opluwane i kopane a agresywne byczko-kible pod ochroną Policji.Ksiądz Boniecki dostał zakaz wypowiedzi w mediach.Wyburzanie Pałacu Kultury ale Maciarewicz w najnowszej wypowiedzi przebija wszystko.W TVPInfo o tym nie usłyszycie.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2017 r., godz. 15.26
czyżby zeps...?
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2017 r., godz. 12.30
Jenteligencje juz mielisny u steru i okazala sie zbyt mundra , przebiegla i zachlanna. PIS postawil na mniej mundralinskich i religijnych. Tych mniej uczunych jest wiekszos. Ci pobozni beda sie modlic do Boga o to, aby PiS rzadzil wiecznie za 500+, za wczesniejsze emerytury i o Polskę katolicka nie protestancka czy islamska.
Aleksander seledynowy ciec
Dodane przez Tedy, w dniu 19.11.2017 r., godz. 13.12
W pewnej jednostce chorobowej,ktorej objawy wystepuja u ciebie,jest dokladnie tak jak robisz,do tego POgarsza permanentne naduzywanie alkoholu. Zmiany w mozgu sa nie odwracalne i beda POstePOwac. Piszesz o opluwanych kobietach,a moze POchwalisz sie,dlaczego od ciebie zony uciekaja,czyzby z nadmiaru dobroci i seledynowych doznan? Co do wywiezienia na taczce,POniekad sie zgadzam,z tym,ze bedziesz robii to wywozac gruz jako forma rehabilitacji,POdobno praca fizyczna czesciowo lagodzi objawy. Chore banialuki,jakie tutaj piszesz sa POtwierdzeniem naszych przypuszczen.tacy jak Ty,POtrzebni do brudnej roboty,madry,czlowiek z honorem,nigdy nie robilby tego,zeszmacajac sie,robiac za przyglupka i slugusa.
Do Aleksandra
Dodane przez Adam, w dniu 19.11.2017 r., godz. 16.50
Chlopie,co za glupoty wypisujesz. Gdyby nie bylo demokracji i swoboda wyPOwiadania slowa,juz dawno ponioslbys odpowiedzialnosc za twoje klamstwa,obrazanie i grozenie.
Następne "chore banialuki"
Dodane przez Aleksander, w dniu 19.11.2017 r., godz. 21.26
Nie oglądacie innych stacji niż TVPis i naprawdę jesteście faszerowani propagandą partii rządzącej....Do ludzi otumanionych nie da się dotrzeć żadnymi racjonalnymi argumentami i faktami....Prości ludzie otrzymujący korzyści materialne są jak narkomani w strachu,że odetną im "żródełko" oddadzą za rękę,która ich karmi ostatnie majtki..Proste pytanie do Adam..Wymień jedno moje kłamstwo z powyższych wpisów
Dodane przez Aleksander, w dniu 19.11.2017 r., godz. 21.43
Wróg zewnętrzny to Rosja,która grzeje już silniki w czołgach a wewnętrznego już znacie.Jednych i drugich macie niszczyć.........Ciekawe kogo jeżeli Rosja nie zaatakuje ???
do Adama
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 19.11.2017 r., godz. 22.24
i nie tylko Tedy ale i inni z tego grona komentatorów, którzy nie potrafią pisać tak aby nie obrażać innych ludzi
do Tedy,Josek
Dodane przez Anna Leszczyńska, w dniu 20.11.2017 r., godz. 09.02
O nieodwracalnych zmianach w mózgu,chorobie,alkoholu,przygłupku,sługusie,seledynowej kamizelce już wielokrotnie czytaliśmy jak również o tym ,że czujesz się poniżany i obrażany.Kto mieczem wojuje od miecza gine.Polecam dobrego psychiatrę
do Adam
Dodane przez Aleksander, w dniu 20.11.2017 r., godz. 09.23
To co w Polsce się dzieje to nie jest kontynuacja demokracji lecz powolna jej likwidacja.Zlikwidowano trójpodział władzy zapisany w konstytucji i już za to dożywocie.Czy Wam pisowcom tak trudno jest to zrozumieć ???? ..To,że mój komentarz tu się ukazuje jest zasługą redakcji a nie demokracji.Nawet w "komunie" była dosyć ostra krytyka partii rządzącej.....W demokracji Partia zwycięska słucha MILIONÓW LUDZI,którzy na nią NIE GŁOSOWALI !!!!! Pis skłóca i obraża.Kaczyński sam sobie winny bo poprzez bezczelność,jątrzenie,podburzanie,rozsierdził i scementował miliony.Nie bądzcie naiwni.Opozycja trzyma się dobrze i przybywa jej z dnia na dzień a pożywką są codzienne działania rządzących....Maciarewicz powołał do życia OTK a teraz pokazuje im wroga wewnętrznego czyli opozycję.Przecież to krok do dyktatury.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2017 r., godz. 10.40
Pani Celina to konkretna osoba i jasno i przekonująco powiedziała, że trzeba ciąć. Powiedziała to ludziom ze wsi, którzy są normalni i przyjęli do wiadomości. Gdyby to powiedziała ekologom lub takim jak Eychler to wszczęliby awanturę, że to PiS, Szyszko i żadnej wycinki. A słyszałem, że Wyszków i okolice to zagłębie meblarski i jak zabraknie towaru to wykupią działkę w Tajdze.
Anna Leszczynska (PO rodzinie z seledynowym)
Dodane przez Tedy, w dniu 20.11.2017 r., godz. 13.19
POlecasz dobrego psychiatre,a ten co was leczy jest nie skutecznym? Coz,serce boli. Nie POtrafisz byc obiektywna, czy naprawde nie dostrzegasz tego,ze komentarze kodziarza to jeden belkot chamstwa,prostactwo,msciwosci,ublizania osobom piszacym komentarze,ktore sa inne od tych czym POpisuje sie Aleksander o wielu nickach, udajac,ze wiecej jest takich jak on. Piszesz, ,,kto mieczem wojuje,od miecza ginie" Dziwne,nie zauwazasz tego,ze los juz nie jest laskawy dla tego,ktorego bierzesz w obrone.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl