Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 grudnia 2018 r., imieniny Euzebiusza, Zdzisławy

Większe zapotrzebowanie na przedszkola

(Zam: 09.11.2017 r., godz. 17.49)

Rodzice zgłosili do publicznych placówek tyle dzieci, że gmina Długosiodło rozważa zaadaptowanie obiektu po szkole w Chrzczance Włościańskiej na przedszkole i żłobek.

– W naszych przedszkolach w Starym Bosewie i Długosiodle zrobiło się ciasno – tłumaczył wójt Stanisław Jastrzębski podczas sesji Rady Gminy 3 listopada. –Jest obiekt w Chrzczance Włościańskiej, nie ma potrzeby budowania nowych. To miejsce znakomite z odrębnym parkingiem, aż się prosi, by tam zrobić przedszkole. Będziemy starali się rozmawiać z rodzicami. Chcieliśmy wcześniej zrobić tam żłobek, ale tylko jeden rodzic się zadeklarował. W Długosiodle i Bosewie przez najbliższe lata zmniejszy się radykalnie liczba uczniów, klasy będą mniejsze, ale liczba oddziałów będzie taka sama. Na ten czas w budynku szkoły w Długosiodle moglibyśmy wygospodarować jedną, dwie klasy nie tylko dla 6-, ale i 5-latków. Dzięki temu więcej miejsca zrobiłoby się w przedszkolu. Jeśli pojawi się więcej dzieci, a nie trzeba długo czekać, bo wystarczą 3 lata, to trzeba będzie myśleć o rozbudowie przedszkola, ale najpierw wykorzystajmy obiekty, którymi dysponujemy.
Przewodnicząca Rady Gminy Maria Gałązka zaproponowała wykorzystanie na cele przedszkola pomieszczeń Gminnego Centrum Informacji, którego pracownicy, po rozbudowie Centrum Kultury, mają się do niego przenieść.
Również z myślą o najmłodszych gmina urządziła w szkole w Długosiodle salę do zajęć sensorycznych, o co prosili rodzice. Korzystają z niej dzieci z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności oraz uczniowie z dysleksją.
– Takich dzieci jest coraz więcej. Zdecydowaliśmy się na stworzenie sali do terapii, by nie musiały jeździć do Warszawy, czy Wyszkowa – podkreślił wójt.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2017 r., godz. 10.16
Na dluższą metę tak się nie da. Wypalicie do cna swoją godność, bo nie ma w tym ani miłości ani pożądania. To was niszczy. Nie ma żaru i nie sypią się iskry. Żałosne. Wesołych świąt.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl